Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втората Световна Война - различен резултат?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Втората Световна Война - различен резултат?

    Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
    ПП По темата, единствения що-годе сносен вариант за друг изход, според мен, от тая война, е съюз Германия/САЩ с цел бой по комунизма.
    Съюз много по малко вероятен от съюза СССР - Германия който все пак е съществувал до нападението а преди това по братски са си поделили Полша . Даже и съвместен военен парад имат а Сталин полага не по малко усилия да ликвидира полския елит . Идеята за такъв съюз в щатите също има доста подръжници до нападението над Пърл Харбър . Един от големите спонсори на нацистката партия в ранния и период е Хенри Форд който спокойно печели и от двете страни във войната .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #92
      От: Втората Световна Война - различен резултат?

      Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
      Значи паметник да им вдигнем на нацистите - спасителите на Европа.
      По това отношение питай по-скоро Франция и Англия, ако фрицовете не бяха нападнали държавата в "която така леко се диша"(извинявам се ако съм пообъркал речта), чичко Сталин щеше да ги вкара всички в СССР.Дали щеше да им е по-добре?Съмнява ме.Както се казва било е въпрос не на месеци, а май на седмици, в никакъв случай до края на годината.В лятото се воюва по-добре.

      Коментар


      • #93
        От: Втората Световна Война - различен резултат?

        Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
        Значи паметник да им вдигнем на нацистите - спасителите на Европа.
        От наша гледна точка ще е по-смислено от паметника на незнайния войн.

        А най-добре, и двата да ги няма.

        Коментар


        • #94
          От: Втората Световна Война - различен резултат?

          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
          От наша гледна точка ще е по-смислено от паметника на незнайния войн.

          А най-добре, и двата да ги няма.
          Да нямаш предвид МОЧА?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #95
            От: Втората Световна Война - различен резултат?

            Него, а и други монументи.
            Давам си сметка, че е проблемно да бъдат демонтирани по ред причини, но за мен, от гледна точка на справедливостта, е валидно това, което написах.

            Коментар


            • #96
              От: Втората Световна Война - различен резултат?

              А проблемно?
              Що да е проблемно. А най-добре малце динамит.
              Ма леко се отдалечаваме от темата.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #97
                От: Втората Световна Война - различен резултат?

                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                По това отношение питай по-скоро Франция и Англия, ако фрицовете не бяха нападнали държавата в "която така леко се диша"(извинявам се ако съм пообъркал речта), чичко Сталин щеше да ги вкара всички в СССР.Дали щеше да им е по-добре?Съмнява ме.Както се казва било е въпрос не на месеци, а май на седмици, в никакъв случай до края на годината.В лятото се воюва по-добре.
                Добре е да доразвиеш таз идея на сайтовета на френското и британското правителства.
                Например тези неблагодарници фрацузи и англичани – веднага да включат в националните си химни по един благодарствен куплет за Хитлер – спасителят!


                Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                От наша гледна точка ще е по-смислено от паметника на незнайния войн.
                Ясна работата - и на европейското знаме една свастика да сложим, че да почитаме ката ден спасителите на европейската цивилизация - нацистите.
                Тези които разпалиха войната и ни забъркаха в нея така че накрая след Ялта се озовахме в ръцете на Сталин.
                Девизът е Европа да го направим "чрез нацизъм към прогрес" - да е ясно на поколенията кой е причината за европейския възход.

                Коментар


                • #98
                  От: Втората Световна Война - различен резултат?

                  Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                  ...
                  Тези които разпалиха войната
                  Мисля, че определено пренебрегваш заслугите на другите участници в процеса.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Втората Световна Война - различен резултат?

                    Първоначално публикуван от КИМИ Преглед на мнение
                    Е това ми е най-необяснимото прес всички войни: Като стане въпрос за взаимноизгодна търговия и печелене на пари веднага спират да се мразят. Ето сега руснаците спокойно си прекарват газ за милиони през Украйна и ония пазят тръбат като очите си, същото беше и във войната в Чечня с петролопровода.
                    С тръбата през Украйна в момента положението е малко по-друго. Ако ония идиоти - украинските националисти пипнат тръбата през Украйна, Путин просто ще довърши Южен поток и никакви "европейски директиви" и разни американски сенатори не могат го спря. И това ще стане с ръкопляскането на България, Сърбия, Унгария, Австрия и Италия. На идиотите най-после им дойде на ум, че има разлика в това да застреляш някой друг протестиращ и да пипаш тръбата. Ако се наложи, ще я пазаят с жива верига. Иначе го издухват отвсякъде.
                    ОФБ ДБ X22SE
                    Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                    Коментар


                    • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                      Не бъркай ситуацията с боя. Южният поток има смисъл като алтернатива на украинския транзит само ако пазарът не се преориентира към други доставчици и не си изгради инфраструктурата. Ако нещо стане с тръбата в Украйна, никакъв Южен Поток няма да се случи, защото докато стане готов ще има поне три течни терминала наоколо и поне един - в Черно море. Една студена зима ще озапти и най-буйните шистоборци. Това го знаят и руснаците, и украинците и затова нито едните спират газа, нито другите. Единственият шанс на руснаците да продават газ, а на украинците да го транзитират, е хич, ама изобщо да не спират да го правят. Спрат ли за 3-5 месеца, ще се върнат на съвсем друг пазар.

                      Коментар


                      • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Не бъркай ситуацията с боя. Южният поток има смисъл като алтернатива на украинския транзит само ако пазарът не се преориентира към други доставчици и не си изгради инфраструктурата. Ако нещо стане с тръбата в Украйна, никакъв Южен Поток няма да се случи, защото докато стане готов ще има поне три течни терминала наоколо и поне един - в Черно море. Една студена зима ще озапти и най-буйните шистоборци. Това го знаят и руснаците, и украинците и затова нито едните спират газа, нито другите. Единственият шанс на руснаците да продават газ, а на украинците да го транзитират, е хич, ама изобщо да не спират да го правят. Спрат ли за 3-5 месеца, ще се върнат на съвсем друг пазар.
                        Приемам го като коментар към "моите писания". Всъщност донякъде казваме едно и също. От друга страна не мога да не опонирам на други участъци от казаното (макар, че се отклоняваме от темата, ще гледам да завърша с нея). За Европа няма алтернатива по отношение на руските суровини, в частност руския газ. Откъде ще докарат газ за "течните терминали", колко ще струва и колко ще докарат. Преди да отговориш си припомни, че 90% от световните запаси на газ са притежание на Газпром. Да, ако за няколко месеца Русия спре да продава газ (това няма как да се случи) - ще се срути европейското равновесие (включително и Руското). Да, притежателите на газови танкери (строят се усилено няколко, както и терминали) за известно време ще печелят от "политическата ситуация". Няма значим източник (излишък) на газ нито в щатите, нито в близкия нито в далечния изток, който да покрие нуждите на Европа, ако ще и тръбите до там да са готови (за газови танкери да не говорим). Срещу евентуални възражения - Защо Набуко изчезна в небитието - ами ..... няма какво да транспортира.
                        И ако случайно украинските идиоти (те май няма да се задържат дотогава, вече ги ритат и по киевските улици) спрат през зимата газа за България през Украйна, на никой и на ум няма да му дойде за "шистоборци". Всички ще псуват Кери(и ще довършим нашия участък от потока за нула време, всъщност той вече е готов).
                        Цяла Европа се зае да плаща украинските газови дългове и украинците няма да пипнат тръбите на тяхна територия. От това ще има полза само "Путин". Все си мисля, че ще изгуби търпение да чака украинците и ще прати няколко отряда "специалисти" да гръмнат показно няколко участъка. Туй последното в кръга на майтапа ама .... (един самолет вече падна).
                        Всъщност причините Хитлер да атакува Русия са същите. Руските суровини са твърде близо до Европа. Просто Хитлер е трябвало да прекъсне връзката. Неговите кукловоди са го подготвяли години наред за това, осигурили въоръжаването на Германия, а на него обещавали "суровините". На кукловодите им е ясно, че той не може да ги задържи (суровините), но пропуснали "личната обида" на Хитлер (и на повечето германци) от окопната първа световна и съответно бързата "саморазправа" със Западна Европа, преди да се заеме със задачата, за която е бил създаден.
                        Последно редактирано от bogilloff; 27-10-14, 21:18.
                        ОФБ ДБ X22SE
                        Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                        Коментар


                        • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                          Ха, кои са кукловодите на Хитлер?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Ха, кои са кукловодите на Хитлер?
                            Темата ще се изроди в бръщолевене за "Световната конспирация".
                            ОФБ ДБ X22SE
                            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                            Коментар


                            • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                              Поради липса на специализиран психиатричен отдел към форума - отговор на този въпрос няма да дочакаме.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Мисля, че определено пренебрегваш заслугите на другите участници в процеса.
                                Изобщо не ги пренебрегвам, но дори да е така е за предпочитане пред реабилитацията на нацизма в каквато и да е плоскост.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X