Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втората Световна Война - различен резултат?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Втората Световна Война - различен резултат?

    Аз па мисля, че 41ва трябваше да пляснем немците - аре ето ви нов клон в алтернативната история
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Втората Световна Война - различен резултат?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Само.
      Кефиш ме.
      Не е само. Изклал е сичкото интелигенция и кво ли още не. И пак не можа да ги накара да измислят молдовски език де, ама у нашего брата маке - успе

      Иначе да, отказват съпротива, и затва днеска БВП ППС им е по-високо, както и ИЧР - това за Виндвариора
      И ние да бяхме на една граница със СССР и нас щеше да присъедини . Сегашния БВП на румънците няма нищо общо с втората световна . Тях социализъма ги остави много по зле от нас . Тогава пътувах редовно през Румъния щото в Сърбия беше война . Беше страшно да замръкнеш там по пътищата ако се наложеше се събирахме керван поне десетина камиона . Тогава имаше един виц че Чаушеско официално разрешил м---та за да не забравели вкуса на месото .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Втората Световна Война - различен резултат?

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        ... Сегашния БВП на румънците няма нищо общо с втората световна . Тях социализъма ги остави много по зле от нас .
        Според мен са свързани тези три неща.

        Коментар


        • От: Втората Световна Война - различен резултат?

          Първоначално публикуван от ЛЕНИН Преглед на мнение

          Казвате - безсмислено било БА да се бие против съветската...вредно щяло да бъде; "пак щяха да ни дупят" (че и по-лошо) и т.н.
          Вярно "овчо" (като манталитет) мислене!
          Все ли е едно, ако някой почне да те изнасилва, ти да стоиш в поза "мирно" или е по-достойно да дереш и вадиш очи?!?
          Аз дето не съм бил на война, не съм я изживял и не я познавам в детайли, не се изхвърлям така и си правя сметката, че наложи ли се ще е трудно решението да се бия ли или да се крия и да се предавам. Вие дето сте били на мисии много лесно и много смело викате "на нож" хем уж имате представа за нещата. Ама утре ако се стигне до там някоя превъзхождаща ни войска да ни почука на вратата сигурни ли сте, че с желание ще се хвърлите в списъците на "геройски загиналите" и няма ли да се откажете, ако решите че това не е вашата кауза, макар и да е за вашата Родина? Все си мисля, че повечето нормални хора познали ужасите на войната някак толкова лесно не ще викат дори и от дивана - дупедавци, що не скочихте да си оставите костите та сега нашите БВП ППС и ИЧР да са като на румънците... Ще си изоставите ли семействата и децата, и ще отидете ли на заколение в опит да подобрите бъдещия БВП на децата си? Или ще решите, че сте слаби и по-добре да се снишите и оцелеете(също и за да се грижите за децата си) пък дори и да си представяте, че БВП в бъдеще няма да е какъвто бихме желали? М, как мислите?
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Втората Световна Война - различен резултат?

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Аз дето не съм бил на война, не съм я изживял и не я познавам в детайли, не се изхвърлям така и си правя сметката, че наложи ли се ще е трудно решението да се бия ли или да се крия и да се предавам. Вие дето сте били на мисии много лесно и много смело викате "на нож" хем уж имате представа за нещата. Ама утре ако се стигне до там някоя превъзхождаща ни войска да ни почука на вратата сигурни ли сте, че с желание ще се хвърлите в списъците на "геройски загиналите" и няма ли да се откажете, ако решите че това не е вашата кауза, макар и да е за вашата Родина? Все си мисля, че повечето нормални хора познали ужасите на войната някак толкова лесно не ще викат дори и от дивана - дупедавци, що не скочихте да си оставите костите та сега нашите БВП ППС и ИЧР да са като на румънците... Ще си изоставите ли семействата и децата, и ще отидете ли на заколение в опит да подобрите бъдещия БВП на децата си? Или ще решите, че сте слаби и по-добре да се снишите и оцелеете(също и за да се грижите за децата си) пък дори и да си представяте, че БВП в бъдеще няма да е какъвто бихме желали? М, как мислите?
            То и аз не съм бил на война, ама бях 45 месеца на границата с Турция, та знам за какво ни готвеха.
            п.с. А защо ли кльона беше обърнат навътре?

            Коментар


            • От: Втората Световна Война - различен резултат?

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              п.с. А защо ли кльона беше обърнат навътре?
              Че кой пък си видял да бяга масово към рая на социализма?Както беше писал един автор, гранични войски(визираше специално КГБ-ците, руснак си е все пак) са за спиране на бягството на народа към лошия капитализъм.Ама що ли желаещи все имало.

              Коментар


              • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                То и аз не съм бил на война, ама бях 45 месеца на границата с Турция, та знам за какво ни готвеха.
                п.с. А защо ли кльона беше обърнат навътре?
                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                Че кой пък си видял да бяга масово към рая на социализма?Както беше писал един автор, гранични войски(визираше специално КГБ-ците, руснак си е все пак) са за спиране на бягството на народа към лошия капитализъм.Ама що ли желаещи все имало.
                Ъхъ, народа видиш ли масово е искал да избяга в южната ни съседка.

                Желаещите да бягат натам са били само и единствено от средите на етническите малцинства.

                Отбих военната си служба сред доста нашенски турци(щото те самите за такива се самоопределяха), та те ми разказваха за "майка Турция" и колко хубаво било там.Питах ги защо аджеба не заминат със семействата си там. А те ми отговаряха, че заминавали. Обаче на гурбетчийство, уреждали им добра работа и изкарвали добри пари. И после се връщали в лошата България за да си построят прилични къщи и да си карат старите мерцедеси. Не се връщаш да градиш дом там където не се чувстваш добре и не усещаш сигурност, нали? Толкова за кльона по тази граница и за едва ли не наплива на някои да бягат от пост-комунистическия ад към блажения анадолски капиталистически рай.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Ъхъ, народа видиш ли масово е искал да избяга в южната ни съседка.

                  Желаещите да бягат натам са били само и единствено от средите на етническите малцинства. ...
                  От много бързане да се изкажеш по въпроса май направи тюрлюгювеч от твоите посткомунистически спомени и времето, което се визира в цитираните постове. Второто изречение е, много меко казано, невярно. Да не употребявам по-силни приказки.
                  И основното предназначение на строго охраняваните граници по онова време наистина беше да пречи на щастливите соцграждани да побягнат от рая.

                  През нашите граници тогава се опитваха да прескочат отвъд не само българи, но и граждани на други страни от соцлагера, примерно от ГДР, които са си мислели, че оттук това може да е по-лесно, отколкото през тяхната граница.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    От много бързане да се изкажеш по въпроса май направи тюрлюгювеч от твоите посткомунистически спомени и времето, което се визира в цитираните постове. Второто изречение е, много меко казано, невярно. Да не употребявам по-силни приказки.
                    И основното предназначение на строго охраняваните граници по онова време наистина беше да пречи на щастливите соцграждани да побягнат от рая.

                    През нашите граници тогава се опитваха да прескочат отвъд не само българи, но и граждани на други страни от соцлагера, примерно от ГДР, които са си мислели, че оттук това може да е по-лесно, отколкото през тяхната граница.
                    Не знам какво са си мислели гедерейците, но на мен не ми е известно да е имало наплив от българи да бягат в Турция. Е, са верно не съм от тия дето знаят всичко и винаги се изказват критично и като последна инстанция, ама все пак...

                    Що ли не изкоментира предишният ми пост?
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Не знам какво са си мислели гедерейците, но на мен не ми е известно да е имало наплив от българи да бягат в Турция. ..
                      Да беше попитал ВВ, щеше да ти разкаже

                      а иначе ето добро описание на нещата http://chitanka.info/text/2898/48#textstart Надявам се ще си спомниш защо за в Югославия е било по-трудно от Турция
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Не знам какво са си мислели гедерейците, но на мен не ми е известно да е имало наплив от българи да бягат в Турция. ...
                        А защо реши, че ако някой е тръгнал да пресича турската граница, той непременно е искал да отиде да се засели в Турция?!? Хора, които са искали да напуснат социалистическия рай, са бягали (или са опитвали да го направят) откъдето са могли или са мислели, че ще могат да минат по-лесно.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                          Има две неудобства ( за тия дето спазват договори де)

                          Съюзници сме и с Германия и със СССР мисля до сепрември 44-та.
                          Двата ни съюзника са се сбили, ама втория решава и да ни нападне без да е предизвикан от нас с нищо. ( А според английските документи, има вероятност за договорка България да бъде неутрална зона)

                          Япония също е била в подобно положение (ленд лиза се вози главно на руски кораби по причина наличен съюз СССР Япония). Та така с добрия почтен Сталин.
                          От съюзниците сме нападнати много по рано също без да ги предизвикваме реално с нищо . София е срината от английски и американски самолети . Сталин може да е всякакъв но руски самолети не са ни бомбандирали .
                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Не е даденост.
                          Много държавници при такива условия са предпочитали да загубят войната (+ властта естествено), но да ограничат загубите за страната.
                          То към този момент реално не е имало кой какво да губи нито да вземе такова решение . Цар Борис ІІІ който ни е вкарал във войната е мъртъв а сина му Симеон е още малък и от негово име управлява регентски съвет .
                          Последно редактирано от sek.1; 01-11-14, 17:29.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Не знам какво са си мислели гедерейците, но на мен не ми е известно да е имало наплив от българи да бягат в Турция. Е, са верно не съм от тия дето знаят всичко и винаги се изказват критично и като последна инстанция, ама все пак...

                            Що ли не изкоментира предишният ми пост?
                            Това, че не ти е известно е разбираемо. Тогава кабеларки и интернет нямаше.
                            А за двете години в Елхово имахме задържани към 40 нашенци и още толкоз соцчужденци. Че и СССРци даже.
                            И това само в участъка от р. Тунджа до с. Факия.

                            Коментар


                            • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              ... Сталин може да е всякакъв но руски самолети не са ни бомбандирали .
                              Не че много са имали с какво да долетят да ни бомбят де!
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Това, че не ти е известно е разбираемо. Тогава кабеларки и интернет нямаше.
                                ,
                                Да, прав си, пък и винаги властите у нас се опитват да налагат информационно затъмнение. Направило ми е впечатление, че наши близки, които на времето работеха и по тази проблематика, не са разказвали за подобен наплив, не са го разказвали и след падането на режима и вече извън системата.

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                , Че и СССРци даже.
                                ,
                                Е чак пък даже... нищо чудно няма, и те са хора, и те са търсели начин да избягат от системата. Пък и като знаем как са живели в някои части, може би няколко пъти по-зле от нас.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X