Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втората Световна Война - различен резултат?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Втората Световна Война - различен резултат?

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Ами достатъчни са и общоизвестните истини както виждаш, а за малко-известните - нямам претенциите да ги знам (една от които е историята около Рудолф Хес - който нагледно доказва, че съюз между САЩ/Англия и Германия срещу СССР, е бил невъзможен/неприемлив въпреки жеста на Хитлер при Дюнкерк, именно защото Короната е щяла да остане с непроменен статут след войната, а не това е била целта на Рузвелт и компания...)
    Достатъчни, ама за какво?! ( Пак ще почнем от начало ) За мен Япония, и г..а да си е съдрала, пак не би променила крайния резултат. Единствения способен на това, пак според мен, са били САЩ. Уитаут Империята.
    ПП Горе си се дописал за личния антагонизъм към Хитлер. А какво мислиш е било отношението към комунизма на същите чичковци-евреи?
    Последно редактирано от mikivt; 24-10-14, 14:55.

    Коментар


    • #77
      От: Втората Световна Война - различен резултат?

      Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
      Достатъчни, ама за какво?! ( Пак ще почнем от начало ) За мен Япония, и г..а да си е съдрала, пак не би променила крайния резултат. Единствения способен на това, пак според мен, са били САЩ. Уитаут Империята.
      Смисъл от подобна тема има, ако изхождаме в догадките си от реалната ситуация и известни факти! Ако ще си говорим пълни фантасмагории, то нещата са могли да приклчат още лятото на 40-та година, защото Хитлер е можел (примерно) да се спъне в сто-тонна ядка естествено обогатен уран, в задния си двор на вилата в Алпите, и сега цял свят да говори на немски не само с конете си (или това което е останало от света)! Ако искаш - мога и в посока "Учените от Анербе един ден така напиха Комгхасйагд - посланика на Алфа-Кентавър в Берлин, че той повърна плановете за няколко различни класа летящи чинии и анихилиращото им лъчево оръжие, благодарение на което другарите концлагеристи успяха да построят флот, който на път за Луната победи съюзниците и построи малко кокетно имение в Нова Швабия..."..?!

      Даже за втория сюжет има "малко известни факти" под формата на документални кадри:

      Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 24-10-14, 14:46.

      Коментар


      • #78
        От: Втората Световна Война - различен резултат?

        Ако помня правилно нефта на Сталин идва от Кавказ.Та какъв да го дървят японците, че да прегазят цял континент да стигнат на майната си Кавказ и да се карат после с Германия, нефта наш ли е или е ваш?Защо да не ударят на юг вместо да ходят из разни степи и пустини, след като имат мощен флот, армията им е добре обучена и явно мотивирана та не халосат Великобритания, холандските и френските колонии(които поради факта че са под контрола на Виши не се налага да се бият за тях)?А със СССР си имат вземане даване последните години, знаят си зъбите.За капак подписват договор за неутралитет на 13 април 1941 година между двете страни със срок 5 години , нарушен от съветските другари след като вече нямат нужда от него през 1945 година.Резултата от договора, кораби на СССР плават до САЩ за необходимите материали на руснаците без никакви ядове от страна на самураите.Имат май само един транспортен кораб поразен от американска подводница.

        Коментар


        • #79
          От: Втората Световна Война - различен резултат?

          И така - в пост #73 имаме верния отговор на въпроса "Защо Япония не е нападнала?". Числата дадени там са 150 000 "самураи" срещу 450 000 "мужици".

          Да удесеторим бройката на "самураите" и получаваме едва 3 кратно превъзходство за водене на настъпателна операция през реките Усури и Амур (привет на мостостроителите). След това има и някакви планини, а към 1941 година единственото ценно нещо добивано в района е чам. След като бъде завладян Владивосток, следващата цел, заслужаваща си зора е след къде 2 000 километра. Пътища ... то в Русия си е стар (от преди революцията) лафа за двете беди на държавата им, започващи с "Д" - "Дураки и дороги". Има една железопътна линия, за която нито в Япония, нито в Китай, имат локомотиви или поне вагони (привет на железопътните войски!).

          "Самураите", можело и да са самураи, но не са били - те са били мобилизирани селянчета, на които желанието да воюват на майната си за славата на императора е леко съмнително.
          Но "мужиците" са си били мужици, при това голяма част местни. Голяма част свикнали да живеят в Тайгата, без да им трябва особено тилово осигуряване. Чудесен "материал" за партизанско движение.

          Спомена за Халкин Гол е пресен - на има няма 2 години. Знае се до колко градуса пада температурата зиме. Знае се, че снабдителните линии ще бъдат дълги и на практика незащитени.

          Та в тази обстановка кой ще е лудия, дето да настъпва? И то едва ли има от къде да удесетори бройката "самураи".

          Какво би станало, ако Япония беше нападнала - ами щяха да и спретнат удар от юг британците (това влиза Австралия и Нова Зеландия) заедно с китайците. Така и така са си взели направление към безкрайните неусвоени простори на север - ами да ги позасилят още на там. Самото настъпление би се самозабавило, просто поради разтеглянето на тиловете и да ви кажа честно, не го виждам да стигне даже до Байкал при липса на съпротива отсреща. А при съпротива още по-напред. Въобще това би ускорило краха на Япония и още по-бързото приключване на ВСВ. Само дето ако бяха си спретнали тоя гаф, сега японците нямаше да се жалват колко несправедливо постъпват с тях руснаците, като не им връщат 4 скали, ами щяха да тъгуват за целия Хокайдо.

          А за пред Москва - колкото са трябвали за там далекоизточни, сибирски и централно-азиатски войски - толкова са докарали.

          Коментар


          • #80
            От: Втората Световна Война - различен резултат?

            Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
            .За капак подписват договор за неутралитет на 13 април 1941 година между двете страни със срок 5 години , нарушен от съветските другари след като вече нямат нужда от него през 1945 година.Резултата от договора, кораби на СССР плават до САЩ за необходимите материали на руснаците без никакви ядове от страна на самураите.Имат май само един транспортен кораб поразен от американска подводница.
            Е това ми е най-необяснимото прес всички войни: Като стане въпрос за взаимноизгодна търговия и печелене на пари веднага спират да се мразят. Ето сега руснаците спокойно си прекарват газ за милиони през Украйна и ония пазят тръбат като очите си, същото беше и във войната в Чечня с петролопровода.

            Коментар


            • #81
              От: Втората Световна Война - различен резултат?

              Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
              И така - в пост #73 имаме верния отговор на въпроса "Защо Япония не е нападнала?". Числата дадени там са 150 000 "самураи" срещу 450 000 "мужици".

              Да удесеторим бройката на "самураите" и получаваме едва 3 кратно превъзходство за водене на настъпателна операция през реките Усури и Амур (привет на мостостроителите). След това има и някакви планини, а към 1941 година единственото ценно нещо добивано в района е чам. След като бъде завладян Владивосток, следващата цел, заслужаваща си зора е след къде 2 000 километра. Пътища ... то в Русия си е стар (от преди революцията) лафа за двете беди на държавата им, започващи с "Д" - "Дураки и дороги". Има една железопътна линия, за която нито в Япония, нито в Китай, имат локомотиви или поне вагони (привет на железопътните войски!).

              "Самураите", можело и да са самураи, но не са били - те са били мобилизирани селянчета, на които желанието да воюват на майната си за славата на императора е леко съмнително.
              Но "мужиците" са си били мужици, при това голяма част местни. Голяма част свикнали да живеят в Тайгата, без да им трябва особено тилово осигуряване. Чудесен "материал" за партизанско движение.

              Спомена за Халкин Гол е пресен - на има няма 2 години. Знае се до колко градуса пада температурата зиме. Знае се, че снабдителните линии ще бъдат дълги и на практика незащитени.

              Та в тази обстановка кой ще е лудия, дето да настъпва? И то едва ли има от къде да удесетори бройката "самураи".

              Какво би станало, ако Япония беше нападнала - ами щяха да и спретнат удар от юг британците (това влиза Австралия и Нова Зеландия) заедно с китайците. Така и така са си взели направление към безкрайните неусвоени простори на север - ами да ги позасилят още на там. Самото настъпление би се самозабавило, просто поради разтеглянето на тиловете и да ви кажа честно, не го виждам да стигне даже до Байкал при липса на съпротива отсреща. А при съпротива още по-напред. Въобще това би ускорило краха на Япония и още по-бързото приключване на ВСВ. Само дето ако бяха си спретнали тоя гаф, сега японците нямаше да се жалват колко несправедливо постъпват с тях руснаците, като не им връщат 4 скали, ами щяха да тъгуват за целия Хокайдо.

              А за пред Москва - колкото са трябвали за там далекоизточни, сибирски и централно-азиатски войски - толкова са докарали.
              Хубаво написано, но по-горе имам един въпрос към Добрил, който продължава да виси със страшна сила и..... - по това време там в Сибир се е добивало злато. Много злато при това (и още се добива...)... Та някой ще даде ли разумен отговор на въпроса ми?

              П.П. - Къде на юг от Япония има петрол към 1941-ва година, че ми стана интересно..?!

              Коментар


              • #82
                От: Втората Световна Война - различен резултат?

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                ...

                П.П. - Къде на юг от Япония има петрол към 1941-ва година, че ми стана интересно..?!
                Марто ти сериозно ли ?!?

                Холандска Източна Индия (днешна Индонезия), Борнео (Малайзия) и подобни ? Да не са на Северния Полюс ? Защо им се хвърля Япония когато американците им затварят кранчето - за лов на пеперуди ли ?
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #83
                  От: Втората Световна Война - различен резултат?

                  [.

                  По темата: войната щеше да изглежда по съвсем друг начин ако не беше дебилната ксенофобия и расизъм на германците. Нито една държава имаща претенции да стане империя не е прокопсала с това си верую начело.
                  Последно редактирано от derhunter; 24-10-14, 20:08.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Втората Световна Война - различен резултат?

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    .. - по това време там в Сибир се е добивало злато. Много злато при това (и още се добива...)... Та някой ще даде ли разумен отговор на въпроса ми?...
                    Да си представим че ти си Императора.

                    Какво би избрал 40-те?
                    Шанхай или Владивосток?
                    1 млн.т. налични петрол/стомана/дрехи или 1000т. злато ( и толкова са нямали ) ?

                    Би ли рискувал за загубиш Шанхай заедно с голяма вероятност и 1/2 от армията си за въпросното злато и цялата операция да виси на една единствена железопътна линия пълна със саботажи?

                    Сталин защо е държал 0,5млн.щика в Монголия? Много вероятно да е заради прикрита мобилизация, но могат да са и още 1000 причини в мозък вярващ в световната революция, и няма как да узнаем.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #85
                      От: Втората Световна Война - различен резултат?

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Марто ти сериозно ли ?!?

                      Холандска Източна Индия (днешна Индонезия), Борнео (Малайзия) и подобни ? Да не са на Северния Полюс ? Защо им се хвърля Япония когато американците им затварят кранчето - за лов на пеперуди ли ?
                      Искаш да ми кажеш че към 1941-ва година залежите там са били открити, изследвани и разработени...? Щото аз съм чел, че основно се е бръмчало на каучукови плантации и дърводобив в този регион и по това време... За разработени нефтени полета, става дума доста години по-късно. Та затова и питам къде е петрола на юг към 1941-ва година, а не по принцип!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Втората Световна Война - различен резултат?

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Искаш да ми кажеш че към 1941-ва година залежите там са били открити, изследвани и разработени...? Щото аз съм чел, че основно се е бръмчало на каучукови плантации и дърводобив в този регион и по това време... За разработени нефтени полета, става дума доста години по-късно. Та затова и питам къде е петрола на юг към 1941-ва година, а не по принцип!
                        Не знаеш как да питаш чичко Гугъл или какво?!?

                        ...
                        From the Japanese perspective, the Pacific War was fought largely over oil. When Japan occupied southern French Indochina in July of 1941, putting her forces within striking distance of Malaya and the Netherlands East Indies, the United States, Britain, and the Netherlands responded with an oil embargo. This threatened to strangle the economy of Japan, which imported 90% of its oil (domestic production being limited to small fields at Niigata and Akita.) Japan responded with devastating attacks on Pearl Harbor and Singapore, and then seized the rich oil fields of the Netherlands East Indies and Borneo in a swift and brilliant campaign. These fields produced 65 million barrels of oil in 1940, a rate which should have been more than adequate for Japan’s import needs.

                        ...

                        http://pwencycl.kgbudge.com/O/i/Oil.htm
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Втората Световна Война - различен резултат?

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Искаш да ми кажеш че към 1941-ва година залежите там са били открити, изследвани и разработени...? Щото аз съм чел, че основно се е бръмчало на каучукови плантации и дърводобив в този регион и по това време... За разработени нефтени полета, става дума доста години по-късно. Та затова и питам къде е петрола на юг към 1941-ва година, а не по принцип!
                          Да. Открити, изследвани, разработени и единствен изход за японците които до преди щатското ембарго са разчитали на щатски нефт за 80% от потреблението си.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #88
                            От: Втората Световна Война - различен резултат?

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Не знаеш как да питаш чичко Гугъл или какво?!?
                            Ако щеш ми вярвай - по някои теми не питам Гугъл... Няма друга такава лична проверка на знанията и незнанията.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Втората Световна Война - различен резултат?

                              Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                              Не е грешка. Това е било единствения начин да се попречи на злото (СССР) да завладее Европа.
                              Значи паметник да им вдигнем на нацистите - спасителите на Европа.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Втората Световна Война - различен резултат?

                                Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                                Говорим си, говорим си, ма освен голи фрази и общоизвестни истини, нищо не си казваме.
                                Все пак, благодря за безплатната лекция и за насоките за евентуалните ми бъдещите усилия в ограмотяването.
                                Поздрави.
                                ПП По темата, единствения що-годе сносен вариант за друг изход, според мен, от тая война, е съюз Германия/САЩ с цел бой по комунизма.
                                Изключено в тогавашния свят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X