Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Армейска каска срещу 22lr и 9х18

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Армейска каска срещу 22lr и 9х18

    Резултата ме изненада.Първо два пъти с карабина Бърно1 в калибър 22 lr и след това с ПМ 9 х 18.Разтояниението
    до каската бе около 7 м.Първо стреля колегата с 22lr.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от v12345s; 24-06-10, 22:25.

  • #2
    От: Армейска каска срещу 22lr и 9х18

    Кое те изненада? Че 9 мм цепи каската ли? Или си се наслушал на приказки, как някой с Макаров 10 пъти стрелял и не могъл да утрепе домашно прасе?
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: Армейска каска срещу 22lr и 9х18

      От каските никога не се е изисквало и очаквало да издържат на пряко попадение от куршум!
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #4
        От: Армейска каска срещу 22lr и 9х18

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Кое те изненада? Че 9 мм цепи каската ли? Или си се наслушал на приказки, как някой с Макаров 10 пъти стрелял и не могъл да утрепе домашно прасе?
        Изненада ме резултата от 22lr,а за 9х18 очаквах да се приплъзне.

        Коментар


        • #5
          От: Армейска каска срещу 22lr и 9х18

          Не разбирам. Всички куршуми рикушират при определени обстоятелства, при други - не. Зависи под какъв ъгъл е попадението.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Армейска каска срещу 22lr и 9х18

            Мисля, че въпросът е поставен некоректно. Първо: за ПМ - на колко изстрела (приблизително до 10к) е пистолета; кога са произведени патроните (приблизително до 10 год.) и от коя фирма/държава?; "зелени" или "червени"? Второ: за 22лр - същото, защото има патрони 22лр със стоманена риза и изключителна пробивност.
            Манипулирани и прибързани оценки не помагат никому.
            Последно редактирано от trapper; 03-07-10, 18:33. Причина: ПП
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Армейска каска срещу 22lr и 9х18

              22LR със СТОМАНЕНА риза??!! Ти ни взимаш нещо за мезе май.

              Коментар


              • #8
                От: Армейска каска срещу 22lr и 9х18

                Първоначално публикуван от Любо Димитров(lama69) Преглед на мнение
                22LR със СТОМАНЕНА риза??!! Ти ни взимаш нещо за мезе май.
                Грешиш, имам ги.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Армейска каска срещу 22lr и 9х18

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  Грешиш, имам ги.
                  Ще ме извиниш за недоверието, но това ще го повярвам като го видя! Тогава и само тогава. И пак не съм сигурен .
                  С такъв куршум колко ли ресурс дават на цевта? 200-250 изстрела?!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Армейска каска срещу 22lr и 9х18

                    Да не бъркате стоманен сърдечник със стоманена риза???Стоманена цев и стоманена риза нещо май не върви какво ше стане с нарезите?????
                    0885719173-Красимир

                    Коментар


                    • #11
                      От: Армейска каска срещу 22lr и 9х18

                      Има куршуми със стоманена риза(т.нар. биметална обвивка-помеднена стомана), но не съм чувал да има такива за .22ЛР.
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • #12
                        Еlei amo 22 lr. Подариха ми ги, до сега не съм ги пробвал. Ризата е бяла, но може и да е хромирана мед. Но "червените" 9х18 късат канчето.

                        Първоначално публикуван от v12345s Преглед на мнение
                        Резултата ме изненада...
                        Извинете, но тази каска от Китай ли е?..
                        Последно редактирано от giorgio; 05-07-10, 09:49.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Армейска каска срещу 22lr и 9х18

                          Един тъп въпрос. В каската имаше ли глава при тестовете?
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            От: Армейска каска срещу 22lr и 9х18

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Еlei amo 22 lr. Подариха ми ги, до сега не съм ги пробвал. Ризата е бяла, но може и да е хромирана мед. Но "червените" 9х18 късат канчето.
                            Не са стоманени, но са страхотни патрони! За мен от Елей няма по-добри специално за .22 и за гладкоцевните оръжия. А за Макаровия има едни чешки, с форма на пресечен конус - дават много добри резултати, а и началната скорост е прилична.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Армейска каска срещу 22lr и 9х18

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              Един тъп въпрос. В каската имаше ли глава при тестовете?
                              Сигурно, иначе на какво да я сложат
                              ТЛК 80 4,2ТД-95г

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X