Обява

Свий
Няма добавени обяви.

IPSC - Връх в стрелбата или не...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

    IDPA правилата са с подчертана практическа и дефанзивна насоченост,оръжията прикрити,стандартни кобури нетунинговани оръжия.Едва ли у нас ще има успех защото отсъства манекенския елемент,там правиш впечатление единствено със стрелба,а не с бластери за по 10000 лв. и екипировка за още толкова примерно

    Коментар


    • #47
      До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

      Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
      Ще се опитам да разясня. Не тренирате с техните кобури, не носите оръжието с патрон в цевта, не си държите ръцете вдигнати на нивото на раменете и т.н. От там нататък не виждам особенна причина да не ползвате техният опит и знания, техните упражнения (или поне част от тях), защото някой път отстрани погледнато сцена незнам си коя прилича на сцена от Умирай Трудно- вървиш и убиваш де що мръдне.
      Та с лека адаптация за цивилна употреба смятам, че този спорт е много полезен. В крайна сметка стрелбата е дисциплина- Бързи Смели Сръчни. До колкото знам има IDPA-асоциация, която има за цел да развива уменията на цивилните граждани, т.е. там се стреля с фабрично оръжие, нормални кобури и т.н. Но не съм много сигурен до къде е стигнала развитието си в България.
      Така да! То всеки спорт е полезен! Просто не приемам когато някой спорт се превъзнася и му се приписват неща каквито няма! Пък да си нагаждам живота и вкусовете според някакъв спорт - няма да стане! Освен ако не ми плащат много пари затова!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #48
        Първоначално публикуван от том Преглед на мнение
        IDPA правилата са с подчертана практическа и дефанзивна насоченост,оръжията прикрити,стандартни кобури нетунинговани оръжия.Едва ли у нас ще има успех защото отсъства манекенския елемент,там правиш впечатление единствено със стрелба,а не с бластери за по 10000 лв. и екипировка за още толкова примерно
        Ужасен си!

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        Така да! То всеки спорт е полезен! Просто не приемам когато някой спорт се превъзнася и му се приписват неща каквито няма! Пък да си нагаждам живота и вкусовете според някакъв спорт - няма да стане! Освен ако не ми плащат много пари затова!
        Между другото се сетих нещо. В София в кв.Красна Поляна има стрелбище на Металхим, където се прожектират различни филмчета, в които лошите стрелят срещу теб и прочие. Има и движещи се мишени бол. Та там може да си спретнеш престрелка. Само трябва да уцелиш нов чаршаф, че иначе не се вижда добре. И другото е, че ако стреляш дублета трябва да са малко по-бавни, че иначе машината отчита само първия изстрел.
        Последно редактирано от giorgio; 09-03-09, 18:02.

        Коментар


        • #49
          един набор от ''пирели'' ми каза че ако стреляш много бързо машината не ги отчита.....

          Те да ми пуснат Емилия Масларова на проекцията,та да видиш ти ,Тод Джарет,мот джарет.........Избивам ги като кучета..Виждали ли сте вие озверял пенсионер?!Оно е по лошо от бесно куче ,ша знаете.25 години на диета кисело мляко,ниско приведен готов за атака,кървясал поглед,прическа''зло куче'',разширени вени.... ...прегризвам мишената със зъби ,даже те-тето не вада. Извинявам се за агресивния тон,сигурно ви е непонятен.Наборите ще ме разберат.
          Последно редактирано от giorgio; 09-03-09, 18:02.

          Коментар


          • #50
            До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

            Първоначално публикуван от hitco
            ...ако това е причината да ми триеш постовете, айде, няма нужда...
            Очаквам отговор, относно изтритите ти постове! Кои постове и от коя тема са били изтрити? Или това е особен похват в стрелбата, да се обвинява противника в нещо, което не е извършил? Спортменско, няма що...
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #51
              До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

              Първоначално публикуван от hitco Преглед на мнение
              ...
              Дали случайно не пишеше 50те години на 20и век? И че вече не е особенно актуална. Не знам от къде я намери тази статия, но е много кратка и ясна. Дай още!
              Благодря ти за помощта!
              По този повод, без да визирам някого конкретно, но всички спортни дисциплини (като причислявам и стрелбата<независимо дали спортна или инстиктивна примерно> към спорта) търпят развитие и неща, които са били номер едно преди 10 години вече са анахронизъм и са отречени и отхвърлени. Дори и в моят любим шах, независимо че се играе от стотици години непрекъснато навлизат нови техники и тактики.

              Коментар


              • #52
                До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
                Дали случайно не пишеше 50те години на 20и век? И че вече не е особенно актуална. Не знам от къде я намери тази статия, но е много кратка и ясна. Дай още!
                Благодря ти за помощта!
                По този повод, без да визирам някого конкретно, но всички спортни дисциплини (като причислявам и стрелбата<независимо дали спортна или инстиктивна примерно> към спорта) търпят развитие и неща, които са били номер едно преди 10 години вече са анахронизъм и са отречени и отхвърлени. Дори и в моят любим шах, независимо че се играе от стотици години непрекъснато навлизат нови техники и тактики.
                Следя спора - но , тук вече сгреши. За шаха - не знам , но в стрелбата - от измислянето на мерните прибори до сега и за напред - все едно и също - равна мушка , правилно натискане на спусъка и толкова.
                Няма отричане на тези правила , няма промяна и т.н.
                Само оръжията стават по-добри и стрелците откриват нови приложения на оръжията в мирно време.
                Правилата за прецизен изстрел са си същите . Без значение дали е спортна , ловна , динамична или бенчрест.
                Относно Динамичната стрелба - някой друг колега го каза - просто е една ниша от стрелбата.Толова.
                Всеки стрелкови спорт те учи как да се сраснеш с оръжието, как да боравиш безопасно на стрелбището и как да поразиш целта по-точно , и по-бързо . Нищо друго .
                Ако това ти доставя удоволствие - стрелбата е твоя спорт .
                Ако не - пред компютъра е достатъчно .

                Коментар


                • #53
                  До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  Следя спора - но , тук вече сгреши. За шаха - не знам , но в стрелбата - от измислянето на мерните прибори до сега и за напред - все едно и също - равна мушка , правилно натискане на спусъка и толкова. .
                  Тук не съм на вашето мнение.Без да съм голям познавач на прецизната стрелба смятам,че резултатите,които се постигат в днешно време са били по-трудно достижими преди 10 -20 години.Всичко това благодарение на нововъведениата в тренировъчния процес,новите технологии и тн.
                  А и прецезната стрелба е доста по-статична от приложната и динамичната така че вариантите за нововъведениа са ограничени.
                  Последно редактирано от том; 08-03-09, 16:16.

                  Коментар


                  • #54
                    До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                    Нали щеше да има тук Календара на състезанията по Динамична стрелба, за да може, който иска да отиде да участва или поне гледайки да почерпи опит. Хайде колеги, сложете го тук, това е важна и полезна информация.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #55
                      До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Следя спора - но , тук вече сгреши. За шаха - не знам , но в стрелбата - от измислянето на мерните прибори до сега и за напред - все едно и също - равна мушка , правилно натискане на спусъка и толкова.
                      Няма отричане на тези правила , няма промяна и т.н.
                      Само оръжията стават по-добри и стрелците откриват нови приложения на оръжията в мирно време.
                      Правилата за прецизен изстрел са си същите . Без значение дали е спортна , ловна , динамична или бенчрест.
                      Относно Динамичната стрелба - някой друг колега го каза - просто е една ниша от стрелбата.Толова.
                      Всеки стрелкови спорт те учи как да се сраснеш с оръжието, как да боравиш безопасно на стрелбището и как да поразиш целта по-точно , и по-бързо . Нищо друго .
                      Ако това ти доставя удоволствие - стрелбата е твоя спорт .
                      Ако не - пред компютъра е достатъчно .
                      Не ме разбра за анахронизма, нали?

                      Коментар


                      • #56
                        До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                        Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
                        Не ме разбра за анахронизма, нали?
                        Признавам - нещо не съм разбрал - виновен !
                        Моля за разяснение . Това сериозно !

                        Иначе - ето какво смятам - още от първия пост :

                        Ако ти се наложи да използваш оръжието за самозащита - то тази стрелба се доближава до спорта Динамична стрелба ( IPSC)
                        Последно редактирано от bgbul; 08-03-09, 17:42.

                        Коментар


                        • #57
                          До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                          Първоначално публикуван от bimboirk Преглед на мнение
                          "Така че съм си избирал и купил пистолет, който да ме кефи мене лично и да пасва на моята ръка"

                          Напълно съм съгласен, поради което и аз съм сторил същото ...А някой знае ли, дали човек може да отиде някъде и да се "пробва" на IPSC, но без да е член на клуб или нещо такова? Питам просто от чисто спортен интерес, тъй като ми е любопитно какво ще се получи...а иначе смятам, че IPSC няма почти нищо общо с реалната ( да я наречем "комбат" ) стрелба... съдейки от това, което съм виждал на клипчета за IPSC де...
                          Да, зависи в кой град си. Може да идеш във всеки клуб и да се поинтересуваш от това какво и как правят. Никой няма да те върне, или да ти откаже внимание!

                          А относно мнението ти за това колко се доближава до реалната стрелба много може да поспорим.
                          Не съществува тип стрелба по-реален и близък до реалната стрелба, набиите си го в главите! Не случайно масово на запад " реалните бойци " се допитват, учат и прочие от IPSC състезатели и инструктори!

                          А на автора на темата бих отговорил следното.

                          Да, IPSC е абсолютен връх в боравенето с бойно, едрокалибрено оръжие и стрелбата с него! Неоспорим факт в цял свят! Само в БГ по форумите все още си позволявате да пишете обратното и да твърдите глупости, които масово в цял свят и най-вече на запад са признати и оценени!

                          А относно избора на оръжие... никой не е казал, че трябва да си " с еди си кой пищов, щото Тод Джарет го рекламира и стреля с него "... ( въпреки, че Тод Джарет се храни и прави милиони именно от това, че е профи стрелец и едва ли повече от 5 човека в световен мащаб могат и да мечтаят за неговите умения, камо ли да ги реализират )
                          Избора на пистолет е личен и индивидуален! Хващаш, стреляш... избираш спрямо личното ти усещане! Въпреки, че е хубаво да се придържаш кум отвърдени марки и модели, а не към " ютии " препоръчвани от " бай... Благой разбираш ли " ... из форумите в БГ, защото истината е, че почти никой в БГ не е в час с оръжията точно така, както и с IPSC...
                          Последно редактирано от LORDA83; 08-03-09, 18:23.

                          Коментар


                          • #58
                            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                            Яко... ще бъде супер... още този понеделник ще се пробвам да отида, да се ориентирам и може да направим една комбина впоследствие...
                            Не се притеснявай от среща с колеги стрелци - поне аз подкрепям и се радвам на всеки , който иска да стреля за спорт.
                            Това е истинското удоволствие от стрелбата - групата в мишената .
                            Ако някой се прави на надменен и ГОЛЯМ стрелец - далеч от такива колеги - ще те прихване или надменното или комплекса ! Успех ![/quote]


                            И да си ходил... сме се разминали!
                            Падам се 3та поредна седмица нощна смяна в понеделник.
                            Това обаче няма особенно значение. Идеш ли на място... никой няма да ти откаже внимание и да ти поясни принципите на IPSC да демонстрира за какво иде реч.
                            А и не ти трябват чупените пушкала от стрелбището. В клуба имаме почти всеки хитов и отвърден марка и модел пищов така, че спокойно може да пипнеш, стрелнеш... и да достигнеш до личния си избор, когато решиш да си копуваш твой пищов.

                            Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                            IPSC (International Practical Shooting Confederation) e международна организация, създадена през 1976 г. в САЩ, за да разпространява приложната стрелба като спорт.

                            Повече за историята и дейностите й може да се прочета на http://www.ipsc.org/

                            Въпреки, че ИПСЦ неизбежно използва някои похвати (движения, стойки, захвати) характерни за определени армейски и полицейски звена, тя няма много общо със специалните тактики, разработвани и прилагани от тях.

                            В този смисъл ИПСЦ е чисто спортна организация и добрите постижения в този спорт не гарантират също толкова добри постижения на бойното поле или в ситуация на самозащита.

                            Изхождайки от горното е добре да имаме предвид, че обикновено оръжията използвани успешно в ИПСЦ са с характеристики, които освен ненужни са и често неразумни за самоохрана.

                            Например, задължително условие за успешно представяне в този спорт е полуавтоматичният пистолет да е с двуред пълнител и калибър над 9Х19 Пара, което автоматично изключва доста пистолети подходящи за лично оръжие.

                            От друга страна, състезателите по ИПСЦ стрелят по много и начесто, за да бъдат конкурентноспособни на турнирите.
                            Не е изключение да се изстрелват по няколко хиляди патрона месечно.

                            Това е свързано със значително натоварване на оръжието, което използват.
                            При такава интензивност на стрелбата бързо се забелязват пропуските в замисъла, изработката и ергономията на различните модели пистолети и револвери.

                            От тази гледна точка, на едно доказано оръжие в ИПСЦ, може да се разчита да работи безотказно в продължение на много хиляди изстрели.

                            Друг е въпросът доколко това е нужно условие за един личен пистолет или револвер, които ще бъдат използвани много много по-рядко и едва ли някога ще достигнат ресурса на някои от детайлите си.

                            В заключение - за мен ИПСЦ е спорт който учи на много полезни техники на безопасност при боравене с оръжието, както и на основни движения за бързо вадене и произвеждане на изстрел, които биха могли да бъдат полезни в реална ситуация на самоотбрана, но това все пак си остава спорт, а не курс за самозащита с оръжие или школа за обучение на командоси.
                            Използваните пистолети и револвери не винаги са най-добрия избор на лично оръжие.
                            Най-накрая да видя нещо истинско и разумно по темата IPSC... макар и не съвсем в 1-2 от посочените по-горе точки.
                            Последно редактирано от giorgio; 09-03-09, 18:01.

                            Коментар


                            • #59
                              До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                              Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
                              Да, IPSC е абсолютен връх в боравенето с бойно, едрокалибрено оръжие и стрелбата с него! Неоспорим факт в цял свят! Само в БГ по форумите все още си позволявате да пишете обратното и да твърдите глупости, които масово в цял свят и най-вече на запад са признати и оценени!
                              Колега, разбирам, че стрелбата в тази и разновидност Ви е страст, аз също вече се паля, но не мисля, че това е обективно мнение. То е лично Ваше и някой може да каже същото за снайперските похвати например. Или тактическите упражнения с автоматично оръжие. Само те дето още не са спорт. Нека не абсолютизираме така. Тук изразяваме лични мнения и не твърдим, че другите говорят глупости само защото не са съгласни с нас.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #60
                                До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                Колега, разбирам, че стрелбата в тази и разновидност Ви е страст, аз също вече се паля, но не мисля, че това е обективно мнение. То е лично Ваше и някой може да каже същото за снайперските похвати например. Или тактическите упражнения с автоматично оръжие. Само те дето още не са спорт. Нека не абсолютизираме така. Тук изразяваме лични мнения и не твърдим, че другите говорят глупости само защото не са съгласни с нас.
                                В огромна грешка си.
                                Всичко това, за което говориш отново е част от IPSC от многоооо лета насам.
                                Има си 3 основни дивизии... " handgun " ( пищови ), " shotgun " ( гладкоцевни пушкала ) и " rifle " ( карабини )
                                Това, че по цял свят " handgun-a " е най-разпространен по цял свят е съвсем друга тема...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X