Обява

Свий
Няма добавени обяви.

IPSC - Връх в стрелбата или не...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

    Първоначално публикуван от vesowarworld Преглед на мнение
    Що само -0, аз предпочитам да нашаря мишената цялата.

    Даже напоследък пробвам на откоси по 5-10, както по клипчетата в тубата. Ама много бързо свършват финансите иначе все има някакви попадения на 25 метра .

    Важното е да не се приемаш много на сериозно и да гледаш да си изкараш добре на каквато и да било стрелба. Веднъж играх една сценка на IPSC, първия път си е минах добре без много зор, ама после като се панирах да цепя секундта и да бързам, че чак падна пълнителя при презареждането . От тогава си стрелям по мишенката на всякакви дистанции до 25 метра с глока и не мога да се оплача от липса на попадения, просто не си давам много зор.
    Но най добре си е да се стреля по хора (било пейтбол или еърсофт, симулишън няма къде) там е истината, няма такова вдигане на адреналина и после да се прибереш на спокойствие в къщи да отнесеш някоя точилка от жената ,.
    Така е ...ама много е важно да не се приемаш на сериозно...Що така като чета някои мнения не само в тази тема си спомням за един много стар виц в който се казваше , че в БГ всеки трети е ловджия/сигурно имат в предвид стрелящ/, всеки втори китарист ...и всеки първи е.ач ....
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
      Така е ...ама много е важно да не се приемаш на сериозно...Що така като чета някои мнения не само в тази тема си спомням за един много стар виц в който се казваше , че в БГ всеки трети е ловджия/сигурно имат в предвид стрелящ/, всеки втори китарист ...и всеки първи е.ач ....
      В интерес на истината повечето хора които имат късо нарезно оръжие не си дават много зор с тренировките. Така, че каквото и да се тренира все е нещо. Преди четири пет години това ми беше основният месечен разход (стигал съм до 800-1000 патрона на месец, че и повече- рекорда ми е 8000 "държавни" за три дена ),после бях, но сега нали е криза и се пренасочиха парите... май само релоудинга е решението.
      Както казах- като не му плащам на един човек патроните - не мога да му се бъркам как да ги стреля. Реално със 100-150-200 патрона на месец човек надали може да стане IPSC шампион , но практиката е показала, че с добър инструктор се усвояват доста полезни неща. За съжаление такива инструктори далеч не са много.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
        В интерес на истината повечето хора които имат късо нарезно оръжие не си дават много зор с тренировките. Така, че каквото и да се тренира все е нещо. Преди четири пет години това ми беше основният месечен разход (стигал съм до 800-1000 патрона на месец, че и повече- рекорда ми е 8000 "държавни" за три дена ),после бях, но сега нали е криза и се пренасочиха парите... май само релоудинга е решението.
        Както казах- като не му плащам на един човек патроните - не мога да му се бъркам как да ги стреля. Реално със 100-150-200 патрона на месец човек надали може да стане IPSC шампион , но практиката е показала, че с добър инструктор се усвояват доста полезни неща. За съжаление такива инструктори далеч не са много.
        Мад Дог мноооогго си прав..........
        LZ3YG

        Коментар


        • От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          В интерес на истината повечето хора които имат късо нарезно оръжие не си дават много зор с тренировките.
          Моля за извинение, за това че се намесвам в темата не съвсем по съществото и, но...
          За какви тренировки говорите, притежаването на КНО не е спорт и в преобладаващият (силно преобладаващ) случай, това не е и основанието за притежание. Да не говорим, че нормалната ситуация е тези хора изобщо да не стрелят с оръжията си.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

            Стрелбата с "ежедневния" пистолет е на последно място. Основното е - независимо от дрехите, часа, настроението, кондицията и т.н., да можеш бързо и компетентно да извадиш, заредиш и насочиш. Оттам нататък, стигне ли се до стрелба, дистанциите са такива, че все ще улучиш, а и при първи насочил пистолет е много малко вероятно отсрещната страна да реши си прави експерименти - рядко залогът е чак такъв.

            Именно поради това, рядко стрелям, обаче тренирам всички елементи, предхождащи стрелбата.

            Коментар


            • От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

              До някъде съм съгласен с горните две мнения... до някъде не съм. Умението да стреляш бързо и точно е нещо което се създава трудно, но за сметка на това се губи лесно. Веднъж изградил навици е необходимо да има един минимум от 100 патрона на месец тези навици да се поддържат. Да- оръжие се вади рядко , но е желателно изваждайки го човек да е адекватен а не да гръмне по погрешка или пък да не ако наистина ТРЯБВА да се стреля и после в най добрият случай да го бият с пищова по главата- най малкото е срамно Но трябва да се търси програмата "Оптимум" а тя е - по- малко патрони , с добър инструктор и "правилно" изстреляни.
              Обера е прав до някъде-90% от нещата са простата и прозаична "суха" тренировка. Която е много важна. И не струва нищо освен време и мазоли. Въпреки това съм виждал достатъчно хора да не могат под 1.5 сек. да поразят мишена на 7 м.
              Последно редактирано от Mad Dog; 14-02-12, 19:16.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                ....... Въпреки това съм виждал достатъчно хора да не могат под 1.5 сек. да поразят мишена на 7 м.


                Утре съм на стрелбището да пробвам с ПВЦто!
                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                Коментар


                • От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                  Че не си в Софето да взема таймера....... и аз имам две ПВЦ та - едно Глок 19и едно Зиг 2022 Общо имам 5 единици КНО
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                    Че не си в Софето да взема таймера....... и аз имам две ПВЦ та - едно Глок и едно Зигл Общо имам 5 единици КНО
                    Водиш само с две единици.....ама скороооо мойте ще са повечко!А за сега Гастончо 17 ГЕН4,и два Рюгера 22lr R и 357 MAG с 6.2 инча цев сингъл екшън ЧЕРНИЧЪК!
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                      SAA .... за това трябва кон не жип....
                      Ако ти трябва някво съдействие свиркай- явявам се некво шефче в една оръжейна фирма... Дребно НО шефче.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                        Дайте малко по темата за динамична стрелба.
                        Идва европейското в България през август. Гледам билбордове, реклами.
                        Никой нищо не казва.

                        Коментар


                        • От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          Дайте малко по темата за динамична стрелба.
                          Идва европейското в България през август. Гледам билбордове, реклами.
                          Никой нищо не казва.
                          Ами би трябвало в момента да тече европейското в Беляковец Започна на 24.07. В Пловдив имате добър клуб така ,че най-добре отиди на една тренировка и ще получиш добра представа....Началото беше поставено от ентусиасти...Скъп спорт стана...Но си е фън
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                            Ами би трябвало в момента да тече европейското в Беляковец Започна на 24.07. В Пловдив имате добър клуб така ,че най-добре отиди на една тренировка и ще получиш добра представа....Началото беше поставено от ентусиасти...Скъп спорт стана...Но си е фън
                            Извинявай, не ме разбра.
                            Ходих, стрелях, дори в София на Спартак идвам чат пат.
                            Говоря да дадат специалистите малко инфо за състезанията в момента. Това Европейско дето тече или ще дойде... как е, къде, кой ще стреля и т.н.

                            Коментар


                            • От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Извинявай, не ме разбра.
                              Ходих, стрелях, дори в София на Спартак идвам чат пат.
                              Говоря да дадат специалистите малко инфо за състезанията в момента. Това Европейско дето тече или ще дойде... как е, къде, кой ще стреля и т.н.
                              http://erc2012.eu/Verification/
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • От: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                                Благодаря, колега !
                                Имаме ли участник от форума на това състезание?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X