Обява

Свий
Няма добавени обяви.

IPSC - Връх в стрелбата или не...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
    Колега, разбирам, че стрелбата в тази и разновидност Ви е страст, аз също вече се паля, но не мисля, че това е обективно мнение. То е лично Ваше и някой може да каже същото за снайперските похвати например. Или тактическите упражнения с автоматично оръжие. Само те дето още не са спорт. Нека не абсолютизираме така. Тук изразяваме лични мнения и не твърдим, че другите говорят глупости само защото не са съгласни с нас.
    Колеги - мисля , че разгадах спора за спорта Динамична стрелба .
    Понеже - ако искаш да си състезател по прецизна стрелба , бърза стрелба , бенчрест( снайперска) или ловна стрелба е доста трудно , времеемко и коства мнооого нерви - всички тръгват по този път , но се спират на средно ниво и се чустват достатъчно уверени в уменият си .
    Това е чудесно .
    Сега - стигането до средното ниво на спортно майсторство е доста по-лесно и по-забавно - именно чрез Динамичната стрелба .
    Може би затова ще става все по-популярна сред нас ? За мен не е така - но виждам плама в очите на някой колеги( ЛОРДА и др. - виждал съм ги на живо )
    Няма лошо - за всички . Даже спора май ще изчезне .
    Нали всеки който има лично оръжие е ходил да стреля сред природата - та той е стрелял точно Динамична стрелба ( така ли е ? )
    И то какво се оказа - всеки е участвал в нерегламентирани състезания по Динамична стрелба ( признайте си - разкрити сте )
    Та затова - за много начинаещи стрелци ( за утвърдените не знам ) Динамичната стрелба ще се окаже пътя пътя за достигане на някакво ниво - най-удобен , най-лесен и най-забавен . Така мисля ! А вие ?
    Последно редактирано от bgbul; 08-03-09, 19:12.

    Коментар


    • #62
      До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

      Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
      Да, зависи в кой град си. Може да идеш във всеки клуб и да се поинтересуваш от това какво и как правят. Никой няма да те върне, или да ти откаже внимание!

      А относно мнението ти за това колко се доближава до реалната стрелба много може да поспорим.
      Не съществува тип стрелба по-реален и близък до реалната стрелба, набиите си го в главите! Не случайно масово на запад " реалните бойци " се допитват, учат и прочие от IPSC състезатели и инструктори!

      А на автора на темата бих отговорил следното.

      Да, IPSC е абсолютен връх в боравенето с бойно, едрокалибрено оръжие и стрелбата с него! Неоспорим факт в цял свят! Само в БГ по форумите все още си позволявате да пишете обратното и да твърдите глупости, които масово в цял свят и най-вече на запад са признати и оценени!

      А относно избора на оръжие... никой не е казал, че трябва да си " с еди си кой пищов, щото Тод Джарет го рекламира и стреля с него "... ( въпреки, че Тод Джарет се храни и прави милиони именно от това, че е профи стрелец и едва ли повече от 5 човека в световен мащаб могат и да мечтаят за неговите умения, камо ли да ги реализират )
      Избора на пистолет е личен и индивидуален! Хващаш, стреляш... избираш спрямо личното ти усещане! Въпреки, че е хубаво да се придържаш кум отвърдени марки и модели, а не към " ютии " препоръчвани от " бай... Благой разбираш ли " ... из форумите в БГ, защото истината е, че почти никой в БГ не е в час с оръжията точно така, както и с IPSC...
      Така като те слуша човек- ти си един Сашо Пацов на IPSCто.
      Сподели, ако обичаш ти сменяваш пълнителя в движение, докато тичаш, нали?

      Коментар


      • #63
        Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
        Така като те слуша човек- ти си един Сашо Пацов на IPSCто.
        Сподели, ако обичаш ти сменяваш пълнителя в движение, докато тичаш, нали?
        Моля, без заяждания и сравнения.

        Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
        В огромна грешка си.
        Всичко това, за което говориш отново е част от IPSC от многоооо лета насам.
        Има си 3 основни дивизии... " handgun " ( пищови ), " shotgun " ( гладкоцевни пушкала ) и " rifle " ( карабини )
        Това, че по цял свят " handgun-a " е най-разпространен по цял свят е съвсем друга тема...
        Човек се учи, докато е жив, това въобще за дългите оръжия не го знаех. Дай повече информация, моля.

        Да, IPSC е абсолютен връх в боравенето с бойно, едрокалибрено оръжие и стрелбата с него! Неоспорим факт в цял свят! Само в БГ по форумите все още си позволявате да пишете обратното и да твърдите глупости, които масово в цял свят и най-вече на запад са признати и оценени!

        Колега! Уважавай колегите си и тяхното мнение! Струва ми се, че думи от рода на глупости са меко казано неподходящи. Живи и здрави,ще се видим в Пловдив на по бира и ще поспорим надълго и на широко. Hа мен лично ще ми бъде интересно.
        Последно редактирано от giorgio; 09-03-09, 07:48.
        [SIZE=2][I]Hechler & Koch P30
        [/I][/SIZE]

        Коментар


        • #64
          До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          Моля, без заяждания и сравнения.
          Не се заяждам. А Сашо Пацов си е институция, така че колегата Lord може да бъде единствено поласкан, че е сравнен с Пацов.

          Коментар


          • #65
            До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

            Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
            Не се заяждам. А Сашо Пацов си е институция, така че колегата Lord може да бъде единствено поласкан, че е сравнен с Пацов.
            Кво, кво?! Я пак?!

            bimboirk

            ... с удоволствие! И без друго ми писва от работа и седене пред ПЦ-то.

            Коментар


            • #66
              До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

              Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
              Кво, кво?! Я пак?!

              bimboirk

              ... с удоволствие! И без друго ми писва от работа и седене пред ПЦ-то.
              Кое не разбра? Не си запознат с творчеството на Александър Пацов или не разбра това дето те питах?
              Въпросът ми е следният: случва ли ти се по време на стрелба да сменяваш пълнителя в движение- например, когато притичваш?
              Последно редактирано от batko_benny; 08-03-09, 23:03.

              Коментар


              • #67
                Първоначално публикуван от batko_benny Преглед на мнение
                Кое не разбра? Не си запознат с творчеството на Александър Пацов или не разбра това дето те питах?
                Въпросът ми е следният: случва ли ти се по време на стрелба да сменяваш пълнителя в движение- например, когато притичваш?
                Аз се чудя що за въпрос въобще ми задаваш при положение, че това за което питаш е част от IPSC и е задължителен елемент в повечето сцени, които се разиграват имайки се в предвид, че за да завършиш дадена сцеа... било тя средна, или дълга... са ти нужни изтрели от порядъка на над 15 до... 60, че и повече, ако щеш...

                Да, сменяме от движение пълнители, тичайки! И не познавам IPSC стрелец / състезател, който да ходи с по-малко от 4 лентовани пълнителя на колана...

                Сега доволен ли си от отговора ми?!

                Първоначално публикуван от zzlatev
                Човек се учи, докато е жив, това въобще за дългите оръжия не го знаех. Дай повече информация, моля.
                Ако ми кажеш какво по-конкретно те интересува... може и да ти дам информация.

                А относно 3те основни категории... ако си добре с английския може да погледнеш и прочетеш всичко от-до за принципите и правилата на IPSC в която и да било от тях.

                http://www.ipsc.org/rules.htm

                Това е линк от офицялния сайт на световната IPSC централа, която е в Канада, с правилника и на 3те основни категории. Чети там и ще си отговориш на всеки един въпрос.

                А може и това клипче да погледнеш и прослушаш на бързо -> http://vbox7.com/user:muri4ko
                Последно редактирано от giorgio; 09-03-09, 07:48.

                Коментар


                • #68
                  Да започнем от начало.Темата е ''IPSC-връх или не...'' -да несъмнено е връх в условната стрелба срещу въображаем противник.И с тва се изчерпва.Връх като понятие би трябвало да е малко по обобщено.Веднага давам примери: първо пичовете носят пищовите по начин по които в реалния живот не е позволено по закон за цивилния гражданин (''оръжието трябва да е скрито''),да не говорим че първите наркомани,бандити,роми,джепчии,отчаяни и готови на всичко пенсионери,или просто обикновени келеши ще ти го вземат на втората пряка ами и бой ще има.Второ-ситуацията е меко казано пълна измишлъотина.Може ли да попитам колко от вас си носят повече пълнители.(НЕ ПИТАМ МЛАДИТЕ 83 НАБОР.ТЕ МОГАТ И СТРОИТЕЛНА КОЛИЧКА С МУНИЦИИ ДА БУТАТ АКО СЕ КОТИРА В КАФЕТАТА).Май винаги го заебаваме я в колата,я в сака,я в другия кобур.Говоря за резервния,камо ли за трети,четвърти,и пети пълнител.Защо не ги носим-защото няма смисъл.Нека не се заблуждаваме .В реална боина ситуация в градска среда след предупредителен изстрел(В СЛУЧАЙ НА ВЪЗМОЖНОСТ)проблема се решава(или задълбочава) със следващия наи много четвърти.Да имало е случай на тежко въоражени с картечници екипирани с бронежилетки да нападат полицейски участък,но да се надяваме че по наште географски ширини такива животни няма,а ако все пак се появят или изчезвайте бързо ,или звъннете на някои от''седемте хълма,рилски езера''или там както беше.

                  IPSC постановките нямат общо със средно статистическите ситуации в които повечето попадаме.Да трепа хора наред с повече от два куршума,в няколко различни равнини за време скоро не ми се е налагало(И НАДЯВАМ СЕ НЕ СЕ НАЛАГА )Трето:предполагам че повечето от нас в този сайт са претърпявали удари (бой)Е как е боли нали.Подобре е да боли че иначе по лошо ако не усещаш нищо.Та тва със стрелбата ми се вижда още по гадно.Съмнявам се да има индивид(неосвидетелстван),който да върви,или пък тича срещу куршумите ,презареждаики,самоотвержено да отвръща на огъня........ няма.Тва е се нарича инстинкт за самосъхранение и тои е вроден и не се възпитава.И подобре че го има че иначе всеки селски бой щеше да фатален.Всяко вадене на пищова- разстрел.Какъв жесток свят би било тва.Не съм забелязал в IPSC да ползват някакви прикривни тактики или незнам как там да го формулирам.А и едва ли би имало някав смисъл .Куршума ми си вижда бая бърз. Освен това всички тези аксесоари по стрелците не ми изглеждат удачни за ежедневно носене.

                  Сигурно има още една камара дивотии които деференцират готиния спорт IPSC от тъй наречения връх в стрелбата,ама сега не се сещам ,аи ми се доспа.
                  Та, замисляйте се и върху тия работи,вечер като се гледате пред огледалото голи до кръста с кобурите на дупето. поздрави- чичо ти Вътко
                  Последно редактирано от kinex; 09-03-09, 17:00. Причина: Обида към друг участник.

                  Коментар


                  • #69
                    До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                    Първоначално публикуван от vatkov Преглед на мнение
                    Да започнем от начало.Темата е ''IPSC-връх или не...'' -да несъмнено е връх в условната стрелба срещу въображаем противник.И с тва се изчерпва.Връх като понятие би трябвало да е малко по обобщено.Веднага давам примери: първо пичовете носят пищовите по начин по които в реалния живот не е позволено по закон за цивилния гражданин (''оръжието трябва да е скрито''),да не говорим че първите наркомани,бандити,роми,джепчии,отчаяни и готови на всичко пенсионери,или просто обикновени келеши ще ти го вземат на втората пряка ами и бой ще има.Второ-ситуацията е меко казано пълна измишлъотина.Може ли да попитам колко от вас си носят повече пълнители.(НЕ ПИТАМ МЛАДИТЕ 83 НАБОР.ТЕ МОГАТ И СТРОИТЕЛНА КОЛИЧКА С МУНИЦИИ ДА БУТАТ АКО СЕ КОТИРА В КАФЕТАТА).Май винаги го заебаваме я в колата,я в сака,я в другия кобур.Говоря за резервния,камо ли за трети,четвърти,и пети пълнител.Защо не ги носим-защото няма смисъл.Нека не се заблуждаваме .В реална боина ситуация в градска среда след предупредителен изстрел(В СЛУЧАЙ НА ВЪЗМОЖНОСТ)проблема се решава(или задълбочава) със следващия наи много четвърти.Да имало е случай на тежко въоражени с картечници екипирани с бронежилетки да нападат полицейски участък,но да се надяваме че по наште географски ширини такива животни няма,а ако все пак се появят или изчезвайте бързо ,или звъннете на някои от''седемте хълма,рилски езера''или там както беше.

                    IPSC постановките нямат общо със средно статистическите ситуации в които повечето попадаме.Да трепа хора наред с повече от два куршума,в няколко различни равнини за време скоро не ми се е налагало(И НАДЯВАМ СЕ НЕ СЕ НАЛАГА )Трето:предполагам че повечето от нас в този сайт са претърпявали удари (бой)Е как е боли нали.Подобре е да боли че иначе по лошо ако не усещаш нищо.Та тва със стрелбата ми се вижда още по гадно.Съмнявам се да има индивид(неосвидетелстван),който да върви,или пък тича срещу куршумите ,презареждаики,самоотвержено да отвръща на огъня........ няма.Тва е се нарича инстинкт за самосъхранение и тои е вроден и не се възпитава.И подобре че го има че иначе всеки селски бой щеше да фатален.Всяко вадене на пищова- разстрел.Какъв жесток свят би било тва.Не съм забелязал в IPSC да ползват някакви прикривни тактики или незнам как там да го формулирам.А и едва ли би имало някав смисъл .Куршума ми си вижда бая бърз. Освен това всички тези аксесоари по стрелците не ми изглеждат удачни за ежедневно носене.

                    Сигурно има още една камара дивотии които деференцират готиния спорт IPSC от тъй наречения връх в стрелбата,ама сега не се сещам ,аи ми се доспа. поздрави- чичо ти Вътко
                    Цялата тази " камара простотии " в IPSC за за удобство и бързина в спорта! Вика му се " идялна спортна среда и обстановка "... само, че това грам не значи, че един умел IPSC стрелец не е в състояние да стори същото и без цялата екипировка, и обстановка. Никой не е казал, че ходя с цялата тази екипировка и с по 15 пълнителя из улиците в ежедневието.
                    Така, че... не виждам какво ми намесва " камарата простотии ", които са си пригодени за самиа спорт и всъщност до колкото се отнасят нештата до спорта, то тези " простотии " са абсолютен елит, струващ " количка с пачки "...
                    Последно редактирано от kinex; 09-03-09, 17:01. Причина: редактиран цитат

                    Коментар


                    • #70
                      До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                      Както вече споменах по-нагоре - ВСЕКИ който притежава лично оръжие е стрелял Динамична стрелба в ..... безлюден район, Всеки !
                      Значи - всеки е запознат със този спорт по свой си начин .
                      Дали е връх - всеки си има отговор .
                      Моят отговор е - ДИНАМИЧНАТА СТРЕЛБА е средното ниво на професионалистите и високото ниво на аматьорите стрелци.

                      Това си е мое мнение - и то не ангажира никой да го споделя .
                      Ще се разбере по-нататък в темата .

                      Коментар


                      • #71
                        До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                        паралел: КОЙ БОЕН СПОРТ Е ВРЪХ НА БОЙНОТО ИЗКУСТВО???? а) бокс-да ама само горе в кошарата и само с ръце ина едни кила б)борба -да ама без удари,без дрехи със сила и без много акъл в)карате,таекоундо,кунг фу... супер ама ако може да не се удряме много силно и навсякаде и като паднем на земята да спираме г)самбо,джудо...ако може на дюшека че боли като паднем,ибез апане извод: май най комплексен и реален се оказва ''бой без правила във не свободно избираема обстановка и терен и с неизвестен брой противници с неизвестна категория" ........и тука идва въпроса ами наличие на нож... ....май най универсален е шаха командваш ги и те да се оправят. Нещо подобно ми се вижда и със стрелбата

                        Коментар


                        • #72
                          До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                          IPSCто е много интересно и забавно мероприятие и замалко да се запаля по него, обаче пейнтболът много ми пречи. Като ги гледам как излизат на различните сцени, това който го направи в пейнтбола ще отнесе не само петна, ами и синени. Абсолютно никакво пазене. Нападателна стрелба срещу невъоръжени и неподвижни противници за време е най-общото определение.

                          Такова поведение при нас, особено в сграда си е чисто "самоубийство". При това говорим за нападателен стил на пейнтбол. З да не ангажирам други хора с мнението ми, лично смятам, че пейнтболът е по-реалистичен като условия на престрелка, в която и двете страни са агресивни.

                          Ако е за отбрана, IPSCто би било реалистично единствено в частта за произвеждане на първи изстрел, обаче е добре "състезателят" да е с цивилен скрит кобур, без патрон в камерата, с куфарче в едната ръка, с другата да се опитва да си заключи колата, през това време да му звъни GSМът, който допълнително да го изнервя след навъртяни 500 км на фарове. На когото този сценарий му се вижда изкуствен, може да сподели ементуално свое преживяване на въоръжен грабеж с "употреба". Само трябва да пресъздаде влиянието на адреналина върху треперенето на ръцете, примерно по тениска на -27 градуса.

                          Не знам в IPSCто да има практика в някоя от сцените да се ползва гърмят двама или повече участници със симюнишън. Тогава времето на изпълнение ще е на много по-заден план от съображението да не отнесете по някое петно.

                          Коментар


                          • #73
                            До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                            Поддържам мнението на Обера! Пейнтболът е много по-близък до една реална ситуация и ако при него, все пак се предпазваш, защото боли, то в действителна случка, залог е животът ти... Друго е, мишените да стрелят по теб с истински патрони...
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #74
                              До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                              Airsoft е алтернативата, която мен лично по ме привлича, но за съжаление около мен няма други навитаци.
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                              Коментар


                              • #75
                                До: IPSC - Връх в стрелбата или не...

                                Както ни канят на Динамична да пробваме ( аз ходих - не се запалих ), така казвайте кога и къде да се съберем на Цветни патрони и истинска престрелка ( Пеинтбол) . Да пробваме - може да се окаже добър вариант.
                                Май Обера е вещ - казвай ни място и време !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X