Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WW3 - Трета Световна Война

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
    Има нещо тук (в темата), което не разбирам. Случващото се с Иран има пряко негативно влияние върху икономиката на Европа вкл. България. Всички го усещаме по джоба си. Бързо и лошо. Ако ситуацията ескалира, ще го усетим и чисто физически, по здравето, живота и домовете си. Защото сме близо до епицентъра, защото сме си тук в България.
    . В случая интересите на САЩ и интересите на Европа са диаметрално противоположни. И Европа ясно го казва и показва.
    Е, тук един куп народ с пяна на уста се бие в гърдите, че са европейци, но в този мач вика за САЩ. Какво е това? Глупост? Политическа сервилност? Когнитивен дисонанс? Не разбирам.
    Братята от Сан Диего с ясни. Далече са, Европа не им е приоритет, седят си в лодките и гледат сеир. А останалите, дето са седнали върху гранатата и се ...възбуждат от Тръм какви са?
    Поименно, колежке, поименно? ©

    Феновете на Тръмпутин са от другата страна на барикадата. Трамп наш! © викаха доскоро, па сега - когнитивен дисонанс.

    Тръмп всъщност воюва против Европа, прави сечено на Европа и иска да съсипе Европа - това е пряката и непосредствена последица от действията му:
    - предизвиква спиране на доставките на арабски (не ирански) петрол за Европа (не за САЩ);
    - премахва санкциите за доставки на РУСКИ петрол (щото нали протокът бил затворен, та дрън-дрън), за да се нагуши Матушка и продължи войната в Украйна;
    - предизвиква откачени ислямисти да пуцат с ракети към Европа (засега Кипър и европейска Турция, предстои да видим още);
    - вероятно ще предизвика вълна от терористични ислямистки атаки в Европа;
    - най-вероятно ще последва и бежанска вълнà към Европа...
    Въоръжете се с тРъмПение, настават интересни времена ©

    Коментар


    • Danika
      Danika коментира
      Редактиране на коментар
      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Поименно, колежке, поименно?
      Не бива поименно. Ще им даде основание да натиснат "уведоми", тогава администрацията ще се събуди и ще отиде темата в кауша.
      Пък и те се виждат ясно по блясъка на идеологическия плам. Нагледала съм му се по комсомолските събрания навремето. Моята тотална липса на интернационализъм (социалистически и капиталистически) е генерирала и по-гъста пяна у опонентите🤗

    • trav
      trav коментира
      Редактиране на коментар
      Режима в Иран разпространява терор в Европа, света и Русия дори.
      ИД тръгва и се финансира от Иран. Колко мигранти дойдоха заради тях в европа.
      Нищо, ако искаш да започна да пиша в русия и страните колко проблеми е направила. Така че познай дали Европа няма полза от прекратяване на режима

      А и войната в Украйна отдаван да е приключила и с по малко жертви ако не беше помощта на Иран с оръжие за Русия. Това определено и за руснаците щеше да е по добре

      Така че ако се замислиш малко ще разбереш къде е интереса

  • Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
    Има нещо тук (в темата), което не разбирам. Случващото се с Иран има пряко негативно влияние върху икономиката на Европа вкл. България. Всички го усещаме по джоба си. Бързо и лошо. Ако ситуацията ескалира, ще го усетим и чисто физически, по здравето, живота и домовете си. Защото сме близо до епицентъра, защото сме си тук в България.
    . В случая интересите на САЩ и интересите на Европа са диаметрално противоположни. И Европа ясно го казва и показва.
    Е, тук един куп народ с пяна на уста се бие в гърдите, че са европейци, но в този мач вика за САЩ. Какво е това? Глупост? Политическа сервилност? Когнитивен дисонанс? Не разбирам.
    Братята от Сан Диего с ясни. Далече са, Европа не им е приоритет, седят си в лодките и гледат сеир. А останалите, дето са седнали върху гранатата и се ...възбуждат от Тръм какви са?
    Ми аз като питах, вие не вярвате....
    Първоначално публикуван от Urko Преглед на мнение
    Понеже аз пак, отново, съм в, там какъв беше дисонанс (резонанс?), се чудя са какво да правя и да мисля в този калабалък.
    Тръмп бълва змии и гущери, че ортаците му не помагат и не искат да се включат в знаменитата му (специална) военна операция. Тръмп посочи конкретно Великобритания и Франция като държави, които не помагат на САЩ.
    Испания затвори въздушното си пространство за самолети, свързани с военните действия на САЩ и Израел. Италия е отказала на САЩ достъп до военната база „Сигонела“
    Германците и те дават дърво и не ебават старото.
    Сякаш всички в Европа тайничко са се наговорили и подкрепят женобиячите и козоебците?!?

    И понеже искам да съм правоверен, са на кой Бок да се молим- на европейския ли, на америчкия ли?
    Спрете Земята, искам да сляза!

    Коментар


    • Danika
      Danika коментира
      Редактиране на коментар
      Първоначално публикуван от Urko Преглед на мнение
      И понеже искам да съм правоверен, са на кой Бок да се молим- на европейския ли, на америчкия ли?
      Вариантът "атеист", очевидно не го разглеждате.

  • Демократите внесли искане за импийчмънт на Тръмпутин по 13 точки. Нещо като вотовете на недоверие против ШишиБоко у нас Изглед за успех - под нулата.

    Игор Ейдман:

    Накратко, Тръмп загуби войната.
    Победата във война изисква интелигентност и воля. Слабоумният истерик е фундаментално неспособен да спечели.
    Тръмп не получи нищо от Иран. Иран обаче вече официално приватизира Ормузкия проток, ще начислява такси за преминаване през него и бързо ще се възстанови с помощта на Китай и Русия. Нещо повече, ислямският режим осъзна колко много зависи от него световната икономика, колко лесно е да я хване за гушата. Иран сега може да се превърне в глобален рекетьор, изискващ каквото си поиска - или "ще затворим протока".
    Иран е мотивиран драстично да ускори ядрената си програма. Само бързото разработване на собствените му ядрени оръжия може да гарантира режима срещу нови американско-израелски удари.
    Шизофрения.
    Въоръжете се с тРъмПение, настават интересни времена ©

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      ... Накратко, Тръмп загуби войната....
      И победителите триумфират:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Gashti.png
Прегледи:0
Размер:644.2 КБ
ID:7034453
      Въоръжете се с тРъмПение, настават интересни времена ©

      Коментар


      • Заминаха надеждите на българските аятоласи за нов световен ред чрез WWтри… (за втори път след 65 километровия керван), хубаво че има празници, че да се лее малко ракиджос, та да не ги мъчи толкова свободата!
        Biagini Passo Powered By VW Syncro

        Коментар


        • Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
          По света войните ще спрат само когато в САЩ започне гражданската!
          AI Отговор
          За последните години (от края на Втората световна война през 1945 г. до днес) СССР и Русия са участвали в над 35 въоръжени конфликта. Списъкът включва пълномащабни войни, потушавания на въстания, гранични сблъсъци и военни интервенции.
          СССР (1945 – 1991)

          В този период фокусът е върху укрепването на Източния блок и разширяването на влиянието в Азия и Африка.
          • 1944 – 1953: Антикомунистическа съпротива в Полша (Армия Крайова).
          • 1944 – 1956: Партизанска война в Прибалтика („Горските братя“) и Западна Украйна.
          • 1946: Криза с иранския Азербайджан (натиск за изтегляне на съветските войски).
          • 1950 – 1953: Корейска война (съветски пилоти и съветници подкрепят Севера).
          • 1953: Юнско въстание в ГДР (военно потушаване на стачки в Източен Берлин).
          • 1955 – 1975: Виетнамска война (мащабна военна и техническа помощ за Северен Виетнам).
          • 1956: Унгарско въстание (операция „Вихър“ – мащабна инвазия).
          • 1959 – 1961: Спор за границата с Лаос.
          • 1962: Кубинска ракетна криза (непряк конфликт, но с разполагане на войски).
          • 1967 – 1970: Война на изтощение (Египет срещу Израел – участие на съветска ПВО).
          • 1968: Инвазия в Чехословакия (операция „Дунав“).
          • 1969: Пограничен конфликт с Китай (остров Дамански).
          • 1970: Криза в Йордания („Черният септември“ – съветска морска подкрепа за Сирия).
          • 1974 – 1991: Гражданска война в Етиопия (подкрепа за режима на Дерг).
          • 1975 – 2002: Гражданска война в Ангола (намеса със съветници и техника).
          • 1977 – 1978: Огаденска война (Етиопия срещу Сомалия).
          • 1979 – 1989: Война в Афганистан.
          • 1991: Събитията във Вилнюс и Рига (нападения на ОМОН срещу местни правителства).
          Руска федерация (1991 – днес)

          След разпада на СССР Русия се фокусира върху конфликти в „близката чужбина“ и Северен Кавказ.
          • 1991 – 1993: Гражданска война в Грузия.
          • 1991 – 1992: Война в Южна Осетия.
          • 1992: Война в Приднестровието (Молдова).
          • 1992: Осетинско-ингушетски конфликт.
          • 1992 – 1993: Война в Абхазия.
          • 1992 – 1997: Гражданска война в Таджикистан.
          • 1994 – 1996: Първа чеченска война.
          • 1998: Шестдневна война в Абхазия.
          • 1999: Война в Дагестан.
          • 1999 – 2009: Втора чеченска война.
          • 2007 – до сега: Бунт в Ингушетия.
          • 2008: Руско-грузинска война (Петдневната война).
          • 2009 – 2017: Борба с ислямисткия бунт в Северен Кавказ.
          • 2014 – 2022: Начало на войната в Донбас и анексиране на Крим.
          • 2015 – до сега: Военна интервенция в Сирия.
          • 2018 – до сега: Военна подкрепа и дейност на ЧВК в ЦАР, Либия и Мали.
          • 2022 – до сега: Пълномащабна инвазия в Украйна.

          Коментар


          • blackfirefly
            blackfirefly коментира
            Редактиране на коментар
            Интересно защо подминават с такава охота военния конфликт между Нацистка Германия и Съветския съюз 1941 – 1945г.!?!

          • trav
            trav коментира
            Редактиране на коментар
            Защото Сталин и Хитлер започват като първи приятели и заедно поделят Полша , След това нациска русия атакува Финландия и така нататъка. А да не изпусна русия настоява България да се включи в оста , а после ни окупират за това.
            След като развалят уйдурмата Америка ги отърва от разгром.

            Общо взето, вв2 е пълна с лъжи.
            Целта ми да ви покажа че русия се държи по същия начин като америка, не са никакви аглелчета

          • blackfirefly
            blackfirefly коментира
            Редактиране на коментар
            Това за Полша е много тънък момент! Руснаците и поляци имат териториални претенции помежду си още от времето когато Хитлер е бил бледен ефрейтор. Последният обаче е подходил много хитро, използвайки тази подробност, с подписването на договора за ненападение между Нацистка Германия и СССР. Това е била една крачка , за да продължи с пъклените си планове, които знаем как завършиха през пролетта на 1945. И да, за ВСВ се тиражират много лъжи, най-вече днес!

        • Като пак думнат в Европа някой влак, автобус, самолет, метро … тъпите чалми, може да се сетите за “противоположните” интереси на САЩ и вас.
          Защо САЩ зарита най-големия спонсор на терористични организации в света? Защото президента ни бил тъп… Евала!
          Успех с чалмите! Прав е нашия да ви заебава да се оправяте сами.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • trav
            trav коментира
            Редактиране на коментар
            Те Беслан преглътнаха само да им доставят джепене

            Любовта е нещо непостоянно. Днеска мразят Иран, утре е пръв съюзник . Вчера Тръмп беше най добрия приятел на Путин, днеска е военопрестъпник.

            Важното е какво ще спуснат от москва и какво ще каже Николай Малинов

        • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IranOrmuz.jpg
Прегледи:53
Размер:28.5 КБ
ID:7034475

          Его това постигна Тръмпанара :

          Президентът на САЩ написа: „Съгласявам се да спрем бомбардировките и атаките срещу Иран за период от две седмици. Това ще бъде двустранно ПРИМИРИЕ!“

          Той допълни: „Получихме 10-точков план и смятаме, че той е подходяща основа за преговори. Почти всички спорни точки между САЩ и Иран са били съгласувани, но двуседмичният период ще позволи окончателното финализиране на споразумението“.
          10-точковият план на Иран включва:
          • Гаранция, че Иран няма да бъде атакуван отново
          • Постоянен край на войната, а не само временно примирие
          • Прекратяване на израелските удари в Ливан
          • Премахване на всички американски санкции срещу Иран
          • Прекратяване на всички регионални военни действия срещу иранските съюзници
          • В замяна, Иран ще отвори Ормузкия проток за преминаване
          • Иран ще въведе такса от 2 милиона долара за всеки кораб, преминаващ през протока.
          • Таксите ще бъдат разделяни между Иран и Оман
          • Иран ще предостави правила за безопасно преминаване през протока
          • Таксите ще бъдат използвани за възстановяване и реконструкция, а не за репарации


          Въоръжете се с тРъмПение, настават интересни времена ©

          Коментар


          • NIKSD
            NIKSD коментира
            Редактиране на коментар
            Иран искал едно, Тръмп се съгласил на друго… ама това май няма значение за някои хора.
            А това, че вечно някой друг трябва да им е виновен на някои хора, е ясно.

          • kartechar
            kartechar коментира
            Редактиране на коментар
            По т. 7 - таксата в юани!

          • mishomishev
            mishomishev коментира
            Редактиране на коментар
            Ъъъъ аз само да попитам....
            Не може ли да се прибави към този план още една незначителна точка?!
            Да даде Мелания?? На него за какво му е? Само на войни си играе и не прави секс?

        • Иран искал едно, Тръмп се съгласил на друго… ама това май няма значение за някои хора.
          Кое е "другото", с което се е съгласил Тръмп?
          В миналото ще остане, каквито сме били...

          Коментар


          • NIKSD
            NIKSD коментира
            Редактиране на коментар
            Ти сериозно ли мислиш, че Тръмп се е съгласил на “Премахване на всички американски санкции срещу Иран”?

            Чакай да допълня, че д им е по-лесно на някои хора- “всички санкции” включват и обогатяването на уран и направата на ядрено оръжие. И някои мислят, че Тръмп се е съгласил на това?! Вие нещо…а?
            Последно редактирано от NIKSD; Вчера, 18:51.

          • Emilppp
            Emilppp коментира
            Редактиране на коментар
            Не мисля. Просто питам, защото явно нашите медии го крият...

          • NIKSD
            NIKSD коментира
            Редактиране на коментар
            А, пропаганда колкото искаш. И навалицата кълве на голи кукички.
            Ей го пак- до момента НЯМА информация по кои точно точки са се разбрали и при какви точно условия са се споразумели за започване на 14 дневното примирие. Никой не е обявил официално какви са условията на примирието. Иран е публикувал списък /да се смее ли човек, да плаче ли…/ с искания. И публикацията е с цел пропаганда, за тия с кукичките. И като гледам, работи.

        • trav коментира
          Днес, 17:32

          Вчера Тръмп беше най добрия приятел на Путин, днеска е военопрестъпник.

          Ами военопрестъпник е. И на практика, най-добър приятел.
          Откакто Тръмп и Нетаняху удариха Иран, Русия се напълни с пари от продажба на петрол. Тя петрол си има и се скъсва да го продава. Ние си нямаме и плащаме високата цена, която е последица от "акъла" на Тръмп.
          Да, Путин помага на Иран, това е политика. Но икономиката не е заменена с идеологеми и сиренето си е с пари. Е, изпрати хуманитарен танкер на Куба. Може да си го позволи.

          P.S. Чела бях, че опорките изсушавали мозъка. Може и да е вярно.
          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

          Коментар


          • NIKSD
            NIKSD коментира
            Редактиране на коментар
            Вярно е…

        • Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
          Кое е "другото", с което се е съгласил Тръмп?
          Ай ся, навАпроси. Същината глеЙ:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DolanTrump.png
Прегледи:55
Размер:207.6 КБ
ID:7034497
          Въоръжете се с тРъмПение, настават интересни времена ©

          Коментар


          • NIKSD
            NIKSD коментира
            Редактиране на коментар
            За теб статия с “Иран пусна списък” е равна на Тръмп се съгласи със списъка. А уж ти е професия да четеш точно това, което е написано…

          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            Той КАЗА, че приема списъка. В това е големият резил и излагация.

          • NIKSD
            NIKSD коментира
            Редактиране на коментар
            Я дай линк,, че е казал, че приема списъка. Или каквото там да е, ей тъй, да видим какво точно е казал.

        • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:trump59.jpg
Прегледи:50
Размер:87.5 КБ
ID:7034503

          Коментар


          • Късичко, за неразбралите- към момента има само списък с исканията на Иран. Кой на какво се е съгласил, НЕ е обявено от никого и никъде. Та размахването н списъци с писъци “Иран спечели” са меко казано глупост.
            Часове след обявяването на примирието Израел е бил атакуван отново. Те естествено са отговорили с големите шамари. Базирано на това /за извинение говорим тук/ Иран пак затвори протока.
            Факти. Другото е лигавене по Интернет и търкане на клавиатури.

            И на края- каквото написах в 385.2
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • NIKSD
              NIKSD коментира
              Редактиране на коментар
              Това, че Израел е първата стена пред шантавите чалми означава, че оставим ли Израел сам срещу тях, утре ще е Израел, после ще сме ние/вие. Ама важното е бензинчето да е евтинко.
              Взимането на американски заложници от Иран е било преди доста петилетки. И от тогава, та до сега. Ама важното е Израел да е виновен…

            • mishomishev
              mishomishev коментира
              Редактиране на коментар
              Може ли да бъркаш NIKSD ??
              Баш победа си е! Защото самия факт че Иран поставя списъци условия -- ами това го правят победителите..
              Второ - като оставим списъка Иран напука всички американски бази в близкия изток...
              Абе буквало ги изгони - това е безспорно. Единствено обсъждаме дали е за кратко или завинаги?!

            • NIKSD
              NIKSD коментира
              Редактиране на коментар
              Мишев… ужас баце. Не се обиждай, ама ти се хиля в момента. От къде ти ги ражда акъла тия бисери!

          • Тръмпутя отново прави сделки Щял да събира съвместно с иранците таксите за преминаване през Ормуз:

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:OrmuzInc.jpg Прегледи:0 Размер:84.8 КБ ID:7034527
            Въоръжете се с тРъмПение, настават интересни времена ©

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            Тук са 4 потребители онлайн. 2 потребители и 2 гости.

            Най-много потребители онлайн 108,039 в 21:00 на 20-03-26.

            Зареждам...
            X