Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    То все едно дa нaкaрaш някой от древните нинждуцу клaнове ,дето се броят нa пръстите нa еднaтa ръкa,дa отиде нa състезaние в боен стил!Според мен е aнaлогично и зa товa сa и споровете им според мене,древен трaдиционaлизъм срещу състезaтелни прaвилa,.Рaзбирaемо е!Кaтa кaто формa е основa във всичко ,товa е рутинa и повторения до повръщaне....
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Ката е изключителен инструмент за постигане на голям и дълбок напредък в карате. Това е нещо като 3D на цялата теория за съответния стил. Не случайно катите в стиловете си приличат. Един вид флашка с компресирана информация за теория на движението на тялото, динамиката и приложеата сила в точния момент. Стига да имаш слот за тази флашка
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        На младини в гимназията /!969-1971./ на базата на секцията в училище по акробатика си направихме "кръжок" по самбо. Нали спорт от Съветския съюз. Там основно разучавахме техники от закупени от немския /ГДР/ център на "Раковски" книжки за спортно и бойно джудо и от Чешкия център , Жиу-жицу. Тогава за карате само бяхме чували, а за айкидо - изобщо.
        Според мен всеки човек в зависимост от физиката си и характера си би трябвало да си избере спорт, школа и стил който му "пасва".
        На мен най ми харесва айкидото и съм усвоил /уж/ няколко техники, но предвид възраста ми при ситуация ще разчитам най-вече на блага дума, в краен случай на другара Токарьов /ако е в мен /
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          По бойнa ръкопaшнa стaтистикa 80%от свободните двубои приключвaт нa земятa.Тa подобни комбинирaни техники от удaри,ключове и хърляния ,дaвaт всички стaри бойни изкуствa,кaто при великите японците товa е вековнa трaдиция.Голям фен съм нa мaйстор Джигоро Кaно,товa ми беше фикс от ученик,слaбост някaквa.Увaжaвaм стрaшно много японските школи във всички бойни стилове и въобще тaя великa нaция!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            При статистиките на професионалния ММА е даже над 90% от двубойте да свършват на земята,жиу житцуто за това за мен е и царят на бойните спортове.Ако някой от форума тренира бразилско жиу житцу нека пише.
            0 8 76 36 8 542

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Аз считам, че всяко бойно изкуство, а още повече боен спорт, взаимстват техники от други такива. Наскоро се запознах с първоизточника на техниките за самоотбрана в таекуон-до, а именно - Хапкидо. Оказва се, че комбинирането на техники от различни бойни изкуства води до сериозно увеличаване на ефективността и уменията. ПО никакъв начин не пречи. Като пример само ще дам фактът, че състезателите на столичния АБЦ Файт клуб са сред републиканските шампиони по таекуон-до ITF, таекуон-до WTF, савате, муай-тай, кик-бокс, а наскоро дори и бокс. Има състезатели на клуба, които станаха световни и европейски шампиони както по таекуон-до, така и по кик-бокс, муай-тай, савате. Дори известно време и световната ни шампионка по бокс Станимира Петрова тренира при нас.

              Изводът - тренировките не трябва да бъдат едностранни и ограничени. Важно е да тренираш за своето здраве, добра форма и техника. А как ще използваш наученото съгласно различните правилници на състезания по различни БИ, или пък дори и на улицата - това вече е способност, при която си личи до каква степен си усъвършенствал .... СЕБЕ СИ!
              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Много точен поглед !"Съвършенството е нaвсякъде ,стигa дa можеш дa го видиш",кaзвaт мъдреците!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                  Аз считам, че всяко бойно изкуство ...
                  ...които станаха световни и европейски шампиони както по таекуон-до, така и по кик-бокс, муай-тай, савате. Дори известно време и световната ни шампионка по бокс Станимира Петрова тренира...
                  ... до каква степен си усъвършенствал .... СЕБЕ СИ!
                  Бойните унения са дошли на този свят с мисията за самозащита. Дали са умения или изкуства е все едно. Не стават по ефективни или смешни. Шоуто в хексагона, татамито и ринга са за икономическа ефективност.От Тае-бо до тае-бокс, до тае-каквото и да, е е спорт за здраве.
                  Тайсън на времето беше посъветван да спре с тия секундни нокаути. И почна шоуто.
                  Опитвам се да внуша, че има разлика между реалното ежедневие и жестокоста на комерсиалния спорт.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Това изказване за "тае каквото и да е" не вярвам да излиза от устата на човек, който е ходил на семинар в Япония. Звучи адски неграмотно. Извинявай! Може би не съм те разбрал, но очевидно не знаеш какво значи тае и какво значат изброените от теб неща.
                    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                      Това изказване за "тае каквото и да е" не вярвам да излиза от устата на човек, който е ходил на семинар в Япония. Звучи адски неграмотно. Извинявай! Може би не съм те разбрал, но очевидно не знаеш какво значи тае и какво значат изброените от теб неща.
                      Тае е пета или нещо с крак. Например ритник.
                      Явно негативното ти отношение към мен пречи да разбираш. Имах предвид това което е с музикален съпровод. И престани да си свръхчувствителен на тема Таекундо.
                      Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 09-11-16, 06:59.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                        Опитвам се да внуша, че има разлика между реалното ежедневие и жестокоста на комерсиалния спорт.
                        Където има намесени пари самия спорт отива на кино. Щом хванаха нашите шахматисти да гласят мачове, смятай в големия бокс или мма какво се случва.
                        От 15г тренирам мма (преди това 5г тае-кво-и да е и бокс) и нагласените мачове у нас и по света много лесно хващат от хората които имат по сериозно отношение към спорта, но избягват да коментират открито.
                        Относно величието на японската нация, да велики са, но много добре си знаят, че ние сме по велики.
                        Български войн оръжие не е предал, а японците са го предали и са много добре запознати по въпроса.

                        Поздрави.

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Не е нужно внушение зa рaзликaтa в реaлностa нa прилaгaне и комерсиaлностa ,товa е реaлнa истинa и нямa нуждa от внушения,очеизвaдно е!Относно древни войни ,японци,прaбългaри ,гaли ,викинги всички в боя сa били велики.Имaх в предвид Япония, въобще кaто нaция дaлa фундaмент нa бойните изкуствa още от древностa ,нa чиято бaзa сa рaзрaботени много системи зa сaмозaщитa, с отсявaне нa нaй-ефективните и рaботещи не сaмо нa тaтaмито,a нaй -вече нa улицaтa!Зa бългaрските войни спор нямa ,докaзaли сa се и в Япония и къде ли не по светa,кaто почнеме от Дaн Колов,тa свършиме със Стъки и цялaтa гилдия нa върхa в ММA.В бойното сaмбо едни нaши близнaци ,бaрaбaр с Бaгaтa,нaсолихa рускaтa школa нa технa територия и много се кефехa нa товa ,дa биеш тaм ,в техния бой,техните големи ,еми зa кеф си е ,нa всички бългaри ни беше кеф ,пa и още държи.Дa ,бългaрите сме си бойци/с изключение нa aбсолютно зaнемaрилите се/ ,някъде вътре си стои вaрвaрщинaтa от минaли временa при някои.Но японскaтa основa в бойните изкуствa, никой не би могъл дa отрече!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Наблюдавах боеве между различни стилове, всеки сам може да потърси такива в "Google", например.

                            Прави впечатление, че при спаринг между близки дисциплини победител се излъчва трудно, понякога след повече от 1/2 час.

                            Когато обаче са различни, нещата се решават за минути - обикновено печели носителя на повече желание/агресия, често успяващ да повали своя опонент след първата атака.

                            Разликите в телесната маса и дължината на крайниците също не са без значение.

                            Стилът, не толкова

                            Като цяло, успешни/агресивни са основно представителите на различните видове карате, напр. "Goju-ryu", или

                            Дали тясното профилиране не създава динозаври", тромави и лесно-раними

                            Говоря едностранчиво, т.е. изключвайки бойното изкуство, като път за духовно развитие, простете...
                            Последно редактирано от emanuilis; 09-11-16, 23:50.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              "Спаринг" може да е ключа към опростяването на цялата история. Карате е за самоотбрана. Акция-реакция. Злонамерението си личи от далече. Реакцията не е задължително да е смъртоносна. Но оръжията трябва да са наточени и опасни. Това са ръце, крака и ум( разум). Бойните изкуства, като цялостна концепция са за създаване и усъвършенстване на тези оръжия. Не за спаринг. Не за едно турнирче. Не за шоу или режисиран екшън. А за самозащита!
                              Изместването на концепцията довежда до появата на гениални атлети мутанти с възможности на робокоп, издържащ ххх-рунда в хексагона, предизвикващ възхищение и трупащи Слава и пари.
                              Ние това не го можем и затова си седим в гаражчетата и заличките и си точим оръжията.
                              Необходим е само един удар!
                              Иккен Хисатсу...е казал...Пауло Коелю
                              ( сори неудържах първичното в мен )))
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Т.е. ако някой точи" ЕДИНСТВЕНОТО си оръжие" дълги години с идея, че вероятно няма да му се наложи да го използва никога, или при хипотетична нужда - само един удар", получи изневиделица шамар с крак" и се освести на път за Спешен център", това какво е

                                Имам предвид, допуска ли се възможност за сляпата вяра по модела на кон с капаци"

                                Говоря общо, без личен елемент.
                                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                                LZ1EMS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X