Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
    Наблюдавах боеве между различни стилове, всеки сам може да потърси такива в "Google", например.

    Прави впечатление, че при спаринг между близки дисциплини победител се излъчва трудно, понякога след повече от 1/2 час.

    Когато обаче са различни, нещата се решават за минути - обикновено печели носителя на повече желание/агресия, често успяващ да повали своя опонент след първата атака.

    Разликите в телесната маса и дължината на крайниците също не са без значение.

    Стилът, не толкова

    Като цяло, успешни/агресивни са основно представителите на различните видове карате, напр. "Goju-ryu", или

    Дали тясното профилиране не създава динозаври", тромави и лесно-раними

    Говоря едностранчиво, т.е. изключвайки бойното изкуство, като път за духовно развитие, простете...
    Тука си в грешка ,ако мислиш че само с агресия нещо се получава си сбъркал.Спокойствие му е майката.Само за сведение напиши в гугъл бразилско жиу житцу срещу бокс,кикбокс,карате,муау тай абе срещу каквото си пожелаеш боен спорт и виж какво се случва,често даже победата е и без дори един нанесен удар.
    0 8 76 36 8 542

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Къде е казано, че се получава „само" в резултат на агресия, както и че последната изключва присъствието И на спокойствие
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
        .. бразилско жиу житцу срещу бокс,кикбокс,карате,муау тай абе срещу каквото си пожелаеш боен спорт и виж какво се случва,
        Нещата не са толко черно-бели, жужичу-то предпоставя да оцелееш докато свалиш опонента ти на земята а той да не знае как да се защити там. Пропускаш сума дисциплини с ключове и удари като бойното самбо срещу които жужицу-то просто няма шанс. Повечето ключове от жужицу-то се използват и в джудото и самбото, там също имаш "гиа" дрехата която се изпозва да душене и подобрява дтакцията към мокрите изпотени крайници. Друг отвратителен опонент са борците, ОФП-то им е не-човешко. Ако те докопат те удрят в земята не просто да те свалят и после става още по страшно. Пробвай да направиш ключ на сериозно подготве борец, направо си става и си тръгва с тебе..

        Едно е сигурно, хората които тренират бойни спортове са доста по спокойни и безпроблемни, нямат нуждата да си докажат уменията пред случайни минувачи и много рядко изобщо реагират на провокации.

        Според мен най ценното в тези спортове е, че те научават:
        1. да се бориш да побеждаваш и да усъвършенстваш себе си а не да целиш просто да победиш конкретен опонент.
        2. да губиш със достойнство и да уважаваш опонента си.
        3. да разбереш,че винаги има по "голяма риба" в морето даже и на пръв поглед да не и личи.

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
          Нещата не са толко черно-бели, жужичу-то предпоставя да оцелееш докато свалиш опонента ти на земята а той да не знае как да се защити там. Пропускаш сума дисциплини с ключове и удари като бойното самбо срещу които жужицу-то просто няма шанс. Повечето ключове от жужицу-то се използват и в джудото и самбото, там също имаш "гиа" дрехата която се изпозва да душене и подобрява дтакцията към мокрите изпотени крайници. Друг отвратителен опонент са борците, ОФП-то им е не-човешко. Ако те докопат те удрят в земята не просто да те свалят и после става още по страшно. Пробвай да направиш ключ на сериозно подготве борец, направо си става и си тръгва с тебе..

          Едно е сигурно, хората които тренират бойни спортове са доста по спокойни и безпроблемни, нямат нуждата да си докажат уменията пред случайни минувачи и много рядко изобщо реагират на провокации.

          Според мен най ценното в тези спортове е, че те научават:
          1. да се бориш да побеждаваш и да усъвършенстваш себе си а не да целиш просто да победиш конкретен опонент.
          2. да губиш със достойнство и да уважаваш опонента си.
          3. да разбереш,че винаги има по "голяма риба" в морето даже и на пръв поглед да не и личи.
          До сега не ми се е случвало борец като го заклиуча да стане и да тръгне с мене,а със се борил с не малко национални състезатели,даже като се замисля май дори не са ме и заклиучвали даже.А относно бойното самбо то е спорт в който са внедрени доста техники от жиу житцуто.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Освен да те поканя да заповядаш когато решиш да обмениме опит от 17:30.
            Някой от хората с които имам щастието да тренирам сега са: Мартин Маринков, Преслав Кулеков, Камен Георгиев, Тони Маркулев, Нурал Назмиев, Борето Величков и др.

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Ще късам билетчета.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                ...

                Имам предвид, допуска ли се възможност за сляпата вяра по модела на кон с капаци"

                ...
                Не
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                  До сега не ми се е случвало борец като го заклиуча да стане и да тръгне с мене,а със се борил с не малко национални състезатели,даже като се замисля май дори не са ме и заклиучвали даже.А относно бойното самбо то е спорт в който са внедрени доста техники от жиу житцуто.
                  С тебе не знам дали ще тръгне , че не съм те виждал , ама дано не се закачи за клетката , че ще си тръгне с нея. Тоя като влезе в гората с мотора , ловците отиват да играят на плейстейшън.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    Ще късам билетчета.
                    Аз го каня колегата с най добри чуства да потренираме заедно и обменим опит, не да си мериме... бинтовете или кой е по маж! А вие го обърнахте на странични доходи от сивия сектор.

                    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                    С тебе не знам дали ще тръгне , че не съм те виждал , ама дано не се закачи за клетката , че ще си тръгне с нея. Тоя като влезе в гората с мотора , ловците отиват да играят на плейстейшън.
                    Хахахахха, каква душа ще предадеш бре ? Стига си ме лъгал, вземи метни каска и батуши в багажника и мини през наше село да тестваш матора с новото окачване а бирата от мене!

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                      Аз го каня колегата с най добри чуства да потренираме заедно и обменим опит, не да си мериме... бинтовете или кой е по маж! А вие го обърнахте на странични доходи от сивия сектор.



                      Хахахахха, каква душа ще предадеш бре ? Стига си ме лъгал, вземи метни каска и батуши в багажника и мини през наше село да тестваш матора с новото окачване а бирата от мене!
                      Може ли да позная,Боен клуб България.Мерси ще се възползвам от поканата макар че съм на другия край на София.Идвал съм там,заличката е супер,само дето зимно време е като фризер.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                        Освен да те поканя да заповядаш когато решиш да обмениме опит от 17:30.
                        Някой от хората с които имам щастието да тренирам сега са: Мартин Маринков, Преслав Кулеков, Камен Георгиев, Тони Маркулев, Нурал Назмиев, Борето Величков и др.
                        Може ли да позная,Боен клуб България.Мерси ще се възползвам от поканата макар че съм на другия край на София.Идвал съм там,заличката е супер,само дето зимно време е като фризер.
                        0 8 76 36 8 542

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                          Може ли да позная,Боен клуб България.
                          Позна, на мен пък ми е на 5мин. И аз не бих ходил да тренирам някъде на далече, камоли на другия край на София.

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                            Тае е пета или нещо с крак. Например ритник.
                            Явно негативното ти отношение към мен пречи да разбираш. Имах предвид това което е с музикален съпровод. И престани да си свръхчувствителен на тема Таекундо.
                            Нямам никакво негативно отношение към теб и няма причина да имам.
                            Тае = удар с ръка. Куон = удар с крак. До = път. Така че пътят на ударите с ръце и крака няма нищо общо със знаменателя, който слагаш ти.
                            Свръхчувствителен - как реши, че съм? По същата логика ти пък си свръхчувствителен към своя стил... Това няма нищо общо с този разговор.
                            Аз уважавам всеки стил и човек, който се занимава с БИ, но когато заниманията се пренесат в интернет форум, нещата вече не са БИ, а риторика.
                            И в тази риторика съм се опитал да не засягам никого. Греша ли?
                            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Цитат:
                              "Таекуон-До е корейско бойно изкуство. Негов създател е генерал Чой Хонг Хи. Официална дата, на която е признато възникването на Таекуон-До е 11 април 1955 г.

                              Названието „Таекуон-До“ е съставено от 3 корейски думи:
                              • „Тае“ – означава пета, изпълнение на удари с крака или в скок;

                              *„Куон“ – юмрук, нанасяне на удари с ръка, чупене с ръка; **„До“ – изкуство, път."
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Аз друго по-горе не разбрах. Нещо около спаринга, че бил профанизация ли, или не съм разбрал. Без бой и единоборства, верно съвсем към изкуството ще отидеме, ама не бойното Ако няма бой, ще си е малко гимнастика.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X