Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Сори за спама, ама не виждам смисъл да отварям цяла нова тема само за един въпрос. Та... Започнахме да мислим спортове за малката фурия, щото очевидно има много енергия за изразходване. Със сигурност искам един от спортовете да е БИ. Поради ред причини съм се спрял на бразилско джу джицу. И собствено въпросите - прекалено рано ли е да я давам на БИ (момиченце, 3.5 годинки)? Съответно - има ли някаква причина (за която не съм се сетил), поради която БЖЖ не е подходящ стил за малко момиче?
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      На тези години събудих на сина някаква форма на бойна рефлекторика ,под формата на игра.Избора е твой ,но на тези години ,в тези времена за бойна насока конкретно според мен е рано.Детето не е лошо да е физическо ангажирано и да има човек който да го води.Джу-джуцу е тежък спорт с тежки травми и натоварвания ,обучението е добре да почне, след като малкия организъм е укрепнал в някаква форма и психически и физически.Трениране на "бойни" рефлекси и физическо укрепване под формата на някакви игри според мене е добро начало.Разбира се може и в клуб ,но надали ще е има подходящ такъв за тази възраст.Джудо ,джу джуцо ,самбо си е тежка работа за от 5 клас нагоре,от ранна възраст са го правили само нинджите в древността ,може би и днес някъде ...Успех!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Сори за спама, ама не виждам смисъл да отварям цяла нова тема само за един въпрос. Та... Започнахме да мислим спортове за малката фурия, щото очевидно има много енергия за изразходване. Със сигурност искам един от спортовете да е БИ. Поради ред причини съм се спрял на бразилско джу джицу. И собствено въпросите - прекалено рано ли е да я давам на БИ (момиченце, 3.5 годинки)? Съответно - има ли някаква причина (за която не съм се сетил), поради която БЖЖ не е подходящ стил за малко момиче?
        Мисля,че е рано за малката,но не пречи да пробвате зависи си от детето. БЖЖ в София за деца около тази възраст препоръчвам Туистет на Бул.Черни връх.Също може да опитате Джудо има доста клубове(Шин,ЦСКА,Илинден) и спорта е с традиции у нас. За различните стилове на Карате и Таекун-до не съм запознат-къде-как,но също децата започват малки и има доста клубове.
        Успех.

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          Сори за спама, ама не виждам смисъл да отварям цяла нова тема само за един въпрос. Та... Започнахме да мислим спортове за малката фурия, щото очевидно има много енергия за изразходване. Със сигурност искам един от спортовете да е БИ. Поради ред причини съм се спрял на бразилско джу джицу. И собствено въпросите - прекалено рано ли е да я давам на БИ (момиченце, 3.5 годинки)? Съответно - има ли някаква причина (за която не съм се сетил), поради която БЖЖ не е подходящ стил за малко момиче?
          Никога не е рано за спорт, но още е много рано за стил. В случая става дума за създаване на двигателна култура, чувство за ритъм, равновесие, ориентация... Стиловете, все още са без значение, аз бих наблегнал в търсенето на подходящият треньор и среда.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Щом има кой да води детето РЕДОВНО...
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Рано е. Твърде рано. Детето докато тръгне на училище трябва да играе. Друг е въпроса, ако дотогава има възможност да гледа, да речем баща си.

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                Сори за спама, ама не виждам смисъл да отварям цяла нова тема само за един въпрос. Та... Започнахме да мислим спортове за малката фурия, щото очевидно има много енергия за изразходване. Със сигурност искам един от спортовете да е БИ. Поради ред причини съм се спрял на бразилско джу джицу. И собствено въпросите - прекалено рано ли е да я давам на БИ (момиченце, 3.5 годинки)? Съответно - има ли някаква причина (за която не съм се сетил), поради която БЖЖ не е подходящ стил за малко момиче?
                Кой каза че за малки деца не става този спорт,има групи от 3 годишни,синът ми е на 6 и от 2 месеца тренира там,доволен съм.
                Прикачени файлове
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Добрият треньор ще намери начин да превърне спорта в игра и обратното, а подходящата среда (разбирай останалите деца) ще изиграе сериозна роля в социализацията. До ден днешен, тайфата от залата е яка и сплотена, а връзките в училище и класа са встрани и епизодични. Става дума за десети клас.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    6-7 години, да,но на 3 в зала ....,всеки си знае!?
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Никога не е твърде рано и никога не е твърде късно!
                      Ако детето ви драска с увлечение някакви неща, които говорят (!) ,
                      на психотерапевт ли ще го пратите или на джутсу или на учител -художник?
                      Моля не бъркайте компютрите с компотите.
                      Спортовете са към министерството на спорта, а изкуствата са към министерството на културата.
                      Ебавката с азиятските умения е предпоставка за финансови злоупотеребления.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Що бре да не става? Много са готини малките "фъстъци" като си раздават тупалки и си прилагат "фатки" По Татово време тренирах джудо - официално деца взимаха от 9 г. възраст, но няколко треньора си водеха три-четиригодишните отрочета. Даже мини-кимона им бяха ушили и бяха голяма атракция. На тази възраст децата са много по-гъвкави и подвижни (нали имаше опит някакви топ-атлети да повторят всички заснети движения на едно стандартно бебе - пълзене, търкаляне, "маймунско придвижване" и... издъхнали от преумора), "падат от по-ниско", удрят се по-леко, рисковете от травми са много по-малки. А за тях си е игра.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Значи... наистина отидохме в съвсем друга тема, ама като ти кажат вятър-работа, ей го на.
                          Естествено, никой не си представя тренировките на 3-4 годишно момиченце като чупене на дъски с глава. Става дума за възпитаване на елементарни условни рефлекси, най-често под формата на игра. Нищо по- страшно от яслите, но съвсем различно. Фактът, че ще бъде заобиколена предимно от по- големи може да я превърне в център на внимание. "Редовното" водене, в тази възраст би следвало да се изразява до два пъти седмично. Ще си проличи бързо дали иска повече- децата са директни и неприкрити.
                          Не трябва да бъркаме и спортуването с родителски амбиции. Тук, едва ли целта са високи спортни постижения. Една странична занимавка, ограничаваща времето пред лаптопа и телефона с игри на мама (да, да... на 3,5 години вече са факт) винаги е добре дошла.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Не знам балета от колко годинки започва. Ама започнете с балет, да развие гъвкавост и усет и след още некоя годинка да започва с боя, комбинацията е страховита По-натам ще осигуря зет, засега е катерач
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Балет и художествена гимнастика са силно непрепоръчителни. Там наистина им изпиват соса още от кошарката. Към тези занимания, на тази възраст, трябва да се ориентираш ако наистина си решил да гониш върхови постижения.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Първо - искрено благодаря на всички отзовали се, вашите мнения наистина ми помогнаха да си доизградя мнението. Само няколко дисклеймъра:

                                - Не съм хипер-амбициозен родител (надявам се, де) и нямам намерение да превръщам дъщеря си в бойна машина или олимпийска надежда
                                - Искам да спортува. Първо защото не искам да се превърне в затлъстяла дропла на 14 години, дето само цъка с показалчета екрана на таблета. Второ - защото спорта възпитава общочовешки ценности (в които аз вярвам) като постоянство, полагане на целенасочени усилия и т.н.
                                - Искам да спортува конкретно БИ, защото те (предполагаемо) възпитават допълнителни чисто човешки ценности (в които аз отново вярвам) - ред, дисциплина, самоконтрол. Упоритост - понякога трябва просто да си забършеш сополите, да станеш и да продължиш напред.


                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                В случая става дума за създаване на двигателна култура, чувство за ритъм, равновесие, ориентация...
                                Да, точно нещо такова имам предвид. В конкретния клуб, към който съм се насочил, тренировките за фърфаляците са по-скоро ОФП (подскоци, кълбета и т.н.) с базови елементи на БИ - дърпане за кимонцата и пр. Поне така ми ги обясни мой колега, трениращ там.

                                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                                Щом има кой да води детето РЕДОВНО...
                                Една от немаловажните причини да се спра конкретно на БЖЖ, е че логистично и времево ще имаме възможност да водим детето редовно на тренировки

                                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                                Друг е въпроса, ако дотогава има възможност да гледа, да речем баща си.
                                Баща и (демек аз) в БИ е пълен профан. Мога, и ще помагам в тренировките по втория спорт на който сме се спрели засега - плуване.

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Добрият треньор ще намери начин да превърне спорта в игра и обратното
                                Факт, и това е причината да се спра на конкретен СК.

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Значи... наистина отидохме в съвсем друга тема, ама като ти кажат вятър-работа, ей го на.
                                Естествено, никой не си представя тренировките на 3-4 годишно момиченце като чупене на дъски с глава. Става дума за възпитаване на елементарни условни рефлекси, най-често под формата на игра. Нищо по- страшно от яслите, но съвсем различно. Фактът, че ще бъде заобиколена предимно от по- големи може да я превърне в център на внимание. "Редовното" водене, в тази възраст би следвало да се изразява до два пъти седмично. Ще си проличи бързо дали иска повече- децата са директни и неприкрити.
                                Не трябва да бъркаме и спортуването с родителски амбиции. Тук, едва ли целта са високи спортни постижения. Една странична занимавка, ограничаваща времето пред лаптопа и телефона с игри на мама (да, да... на 3,5 години вече са факт) винаги е добре дошла.
                                Направо ми четеш мислите

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Не знам балета от колко годинки започва. Ама започнете с балет, да развие гъвкавост и усет и след още некоя годинка да започва с боя, комбинацията е страховита По-натам ще осигуря зет, засега е катерач
                                Тя на балет вече ходи (има си хас). Ама и остава още енергия като за Блок 5 и 6 на Козлодуй. Иначе - зет катерач определено ми е в топ 3 на идеалните зетьове Ако и слуша хеви метъл и е от ЦСКА - давай направо да правим сгледата и да мислим за чеиза
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X