Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    91година имах възможност да гледам и Марко и Данчо на едно състезание във Варна, малко наредено си беше.

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      А какво се е случило на първата смесена демонстрация? Във Варна че немога да наредя хронологията.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
        91година имах възможност да гледам и Марко и Данчо на едно състезание във Варна, малко наредено си беше.
        Кое беше наредено? Уширото на Марко ли..?!! Ти би ли се подложил на такова нещо доброволно - при положение, че си наясно с последиците..?!!

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
          А какво се е случило на първата смесена демонстрация? Във Варна че немога да наредя хронологията.
          Годината ми убягва, но някъде 87-ма или 88-ма, във Военоморския клуб във Варна! Повода - откриването на първата школа по Шотокан във Варна! Поканени бяха Киокошин карате, Уин-Чун (към спортен клуб на енергетика), Джудистите и Самбото до колкото помня. След формата и катата бяха планирани демонстрационни спаринги между Шотокан (силно застъпено в МВР тогава) и поканените! Още първата среща приключи със счупена челюст и всичко свърши (демонстрациите имам предвид)...

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Тогава бях "вътре" и няма как да го знам,но полицаите (милиционерите) бяха йоши мон-ци. Доста весело ще да е било.
            Всъщност как е станало това? Първия семинар по Шотокан карате е проведен през 88-ма в София при клуб Хан Аспарух. А първия черен колан е вързан през 90-та. Явно е била някаква шарлатания.
            Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 28-11-11, 22:25.
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
              Тогава бях "вътре" и няма как да го знам,но полицаите (милиционерите) бяха йоши мон-ци. Доста весело ще да е било.
              По-скоро конфузно! Момчетата - пренавити и нахъсани да се докажат, и стана белята... Имаше наказания после и такива работи, защото спарингите трябваше да са по техните правила (Шотокан), но всичко се размина сравнително леко и бързо... Както и да е.

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                Я да видим дали съм разбрал правилно. Значи ако искаш да се усъвършенстваш физически или да намериш "пътя към себе си" си хващаш едно бойно изкуство примерно и си го тренираш цял живот и хоп - себепознание и бля бля. Ако пък искаш да си спортист хващаш един боен спорт и тренираш, тренираш, ходиш по състезания и резултата е - удовлетворение примерно или там каквото изпитват спортистите. А пък ако искаш да си добър в уличния бой си требе практика, практика и пак практика. И най-вероятно няма да са ти излишни ръст килограми в повече и т.н. физически качества, както и психологически такива.
                Но аз съм забелязал, че истинските майстори владеят много и различни бойни изкуства и използват тези удари от тях, които са най-ефективни по сила и техника. И това ги прави майстори да могат да комбинират различните бойни техники, както си поискат. Аз мисля, че такъв майстор би се справил в уличен бой. Не случайно боксьорите са добри и извън ринга, защото ударите са прости но адски ефективни и се тренират много рефлексите на главата да избегне удара. Всеки който е решил сериозно да се занимава с бойни изкуства според мен трябва да започне с бокс поне 1-2 години.

                П.П. Под уличен бой да се разбира бой който е извън ринг, няма правила, съдия и се очаква, че противника има някакво предимство (например 130 килограмова много злобна и неморална мутра с голямо самочувствие, която иска да завърши боя със смъртта на Вашата скромна особа)
                Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                  Тогава бях "вътре" и няма как да го знам,но полицаите (милиционерите) бяха йоши мон-ци. Доста весело ще да е било.
                  Всъщност как е станало това? Първия семинар по Шотокан карате е проведен през 88-ма в София при клуб Хан Аспарух. А първия черен колан е вързан през 90-та. Явно е била някаква шарлатания.
                  Абе какво е било - не знам! Бях 7-ми или 8-ми клас тогава... Ако поддържаш връзка с някой от старите (Сенсей Божилов, примерно) все още - можеш да ги питаш! Шотокан-ците бяха софиянци всичките... Може да е било по повод и учредяването на клуба в София и да ме лъже паметта, но случая е факт! Помня, че коланите им бяха цветни (жълти имаше със сигурност, за по нагоре - може би по един-два зелени и кафяви колана), но черен нямаше със сигурност (и доста цивилни имаше)...

                  П.П. Относно Шотокана във Варна:http://shotokan-ekg.com/about
                  Значи може и да съм объркал годината (остарявам вече)... Утре си вземам Гинкобилоба от аптеката...
                  Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 28-11-11, 22:55.

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Кое беше наредено? Уширото на Марко ли..?!! Ти би ли се подложил на такова нещо доброволно - при положение, че си наясно с последиците..?!!
                    Отдавна беше и не помня много.Марко Марков се състезаваше за Европейска титла за любители или нещо подобно.Получи травма към края на срещата и му присъдиха победата по-точки.
                    Данчо Марков игра с един украинец или руснак, та неговата победа ми се видя подарена.Помня, че доста го коментирахме това с другите от нашия клуб.
                    ...доста отдавна беше а и бях може би на 15

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                      Отдавна беше и не помня много.Марко Марков се състезаваше за Европейска титла за любители или нещо подобно.Получи травма към края на срещата и му присъдиха победата по-точки.
                      Данчо Марков игра с един украинец или руснак, та неговата победа ми се видя подарена.Помня, че доста го коментирахме това с другите от нашия клуб.
                      ...доста отдавна беше а и бях може би на 15
                      91-ва аз пък бях "вътре" (в БА) и не съм присъствал на този турнир. Помислих в началото, че говориш за един много ефектен нокаут на Марко с уширо маваши след който момчето го изнесоха на носилка (не му помня името вече), ама и при мен като при Пламен с времето са се омесили събития и дати, и хронологията ми куца... Темата взе да става "Спомени на киокошинкаеца" така, че модераторите ако преценят - да почистят..

                      Поздрави

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Първоначално публикуван от gagan3 Преглед на мнение
                        Всеки който е решил сериозно да се занимава с бойни изкуства според мен трябва да започне с бокс поне 1-2 години.
                        Техниките в бокса несъмнено са много ефективни, но има едно "Но"... За да ги използваш успешно трябва много умело да държиш подходяща дистанция. Боксьорите не умеят да си пазят краката и при по-голяма дистанция стават жертва на ниски удари с крак в ставите, подсечки и т.н. При максимално близка дистанция пък (клинч) техниките им са неприложими и се превръщат в "танцьори по двойки". Свалят ли ги на земята пък - стават безпомощни направо.. Ако практиката се изчерпва само с правилното заучаване на правите удари, коршетата и ъперкътите (работа на чувал, круша и лапи) - без спаринг, ефекта после ще е нулев. Един път създадени навици, много трудно се променят и според мен е по-добре да се започне със стил, който дава по-комплексна подготовка (много са и не ми се изброява). Основното и най-важно според мен е още от самото начало, трениращия да свиква с пълния контакт с противника. Така се трупа опит в контрола над дистанцията, много по-лесно и бързо се чистят грешки при заучаването на техниките. Практикуващия има възможност постоянно да преценя до къде е стигнал в подготовката си и да започне да формира собствен арсенал от техники, които му се отдават най-добре и има най-висока успеваемост с тях, и са научава да диша правилно в максимално реални условия. И най-важното - придобива смелост, кураж, воля и се научава да контролира болката като спре да се страхува от нея и приеме, че е неизменна част от нещата. И накрая - аз не бих тренирал в школа, където на няколко десетки ученика се пада по един треньор или инструктор. Колкото по-малка е групата - толкова по-добре, защото в началото - когато се учи А-то и Б-то отделеното внимание от страна на обучаващия е най-важно! В противен случай започват едни свободни съчинения, които после се изкореняват много трудно...

                        П.П. Физическата подготовка е изключително важна! Който се е бил знае, че най-важен по време на бой е въздуха... Затова е нужно редовно да се бяга на дълги дистанции, а ако това става през пресечен и труден терен - още по добре, защото натоварването е неравномерно и аеробния и кардио ефект са максимални. Фитнеса също трябва да бъде застъпен сериозно, като лично аз бих препоръчал работата на лост и успоредка, вместо вдигането на железа. Помпането с щанги и тренажори, втвърдява мускулатурата и това води до загуба на пластичност и бързина, което е силно нежелателно...

                        Поздрави
                        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 29-11-11, 08:20.

                        Коментар


                        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          Първоначално публикуван от gagan3 Преглед на мнение

                          П.П. Под уличен бой да се разбира бой който е извън ринг, няма правила, съдия и се очаква, че противника има някакво предимство (например 130 килограмова много злобна и неморална мутра с голямо самочувствие, която иска да завърши боя със смъртта на Вашата скромна особа)
                          Може би няма да е лошо да уточним, че под уличен бой се разбират много неща - като почнем от внимателното полагане на пияния ви нападател, с цел да не се удари, докато пада, като минем през ошамарване на пишлеметата, дето ти искат парите за една дозичка, като продължим през сбиването в дискотеката задето "гледаш лошо" (което пък не е с цел да те убиват, а само да се перчат пред женската) и продължим до наистина сериозните схватки на масовите мелета, както и наказателните акции с цел ликвидиране (физическо и психологично) на конкурентна групировка.
                          От тук спокойно може да извадим извода, че ако Стоян Балтов, да речем, беше тренирал нещо, което да го научи как да се пази и понася ударите, спокойно щеше да е останал жив от една иначе непрофесионална и неорганизирана ситуация. Да, когато нещата са "този трябва да умре", тогава и Илия Павлов не можаха да го опазят (и Кенеди също ), но когато става дума за неочаквани нападения тип това с детето оня ден, ако не победиш, поне ще знаеш как да понесеш по-малко щети.
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар


                          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Техниките в бокса несъмнено са много ефективни, но има едно "Но"...
                            Към гореизброеното от Марто искам да добавя, че боксьорите използват крайно ограничен арсенал от защитни техники главно базирани на уклон на тялото и главата (ескиваж) и криене зад ръкавиците и рамото. Въобще не могат да работят със и срещу хватове. На практика това означавa, че като го хванат за дрехата и му вкарат няколко удара, той не може да се защити, защото няма ръкавици, зад които да се скрие ( и удрящата ръка не е с ръкавици и се промушва между ръцете), а ескиважа е силно затруднен, защото го държат за дрехите. Защитата с рамената е малко по-ефективна, колкото ударът да не попадне в брадичката а по-високо в главата.
                            Няколко поста по-нагоре имаше един клип с някакъв "ки" майстор (според мен чист шарлатанин) и ММА боец. Забележете, как ММА боецът го хвана за ръкава и му наду канчето.
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Еее, оплюхте и бокса! Тогава какво предлагате, да се започне с борба например. Също съм ЗА! Но все пак като ме хванеш за ръкава и като ти трясна в същия момент едно хубаво отмерено кроше в брадата, ще забравиш и ръкави и дрехи и на кой свят се намираш, пък те хубавите удари могат да се нанасят и докато се въргаляте на земята.
                              Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                              Може би няма да е лошо да уточним, че под уличен бой се разбират много неща - като почнем от внимателното полагане на пияния ви нападател, с цел да не се удари, докато пада, като минем през ошамарване на пишлеметата, дето ти искат парите за една дозичка, като продължим през сбиването в дискотеката задето "гледаш лошо" (което пък не е с цел да те убиват, а само да се перчат пред женската) и продължим до наистина сериозните схватки на масовите мелета, както и наказателните акции с цел ликвидиране (физическо и психологично) на конкурентна групировка.
                              От тук спокойно може да извадим извода, че ако Стоян Балтов, да речем, беше тренирал нещо, което да го научи как да се пази и понася ударите, спокойно щеше да е останал жив от една иначе непрофесионална и неорганизирана ситуация. Да, когато нещата са "този трябва да умре", тогава и Илия Павлов не можаха да го опазят (и Кенеди също ), но когато става дума за неочаквани нападения тип това с детето оня ден, ако не победиш, поне ще знаеш как да понесеш по-малко щети.
                              Да де, ама аз си дадох моя си пример. Иначе то е ясно, че уличния бой може да е много разнообразен.
                              "тогава и Илия Павлов не можаха да го опазят (и Кенеди също )" Ами Де Гол.... Но това май е за темата по стрелба, а не по бойни изкуства.
                              Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                Ами ако не броиш стрелбата за бойно изкуство, за какво го броиш? Тогава може би отпадат и стрелбата с лък, ползването на копия ... мечовете, ножовете, токувиж отпаднат и ръкавите и ноктите .
                                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                                0888 315 794
                                LZ1UPI
                                A1 (Rh+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X