Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Напротив, интересувам се и много се радвам на такива новини! И много ме е яд че в България от както се помня съществува някакво медийно затъмнение относно тези спортове. Ако някой от посерковците ни футболисти се натиска с някоя силиконова курвентия в някоя кръчма, ще го отразят поне на цяла страница във всичките ни всекидневници и в няколко телевизии и ще го повтарят поне една седмица, а такава новина я няма никъде!
    Прав си напълно,най-успешните български спортове борба,бокс и вдигане на тежести са слабо отразявани в медиите у нас и незнайно защо не се популяризират от държавата достатъчно.Последното европейско по борба го гледах онлайн по грузинска телевизия.Таекуондото също е добре представено у нас въпреки че нямаме олимпийски отличия,както и бойното самбо(за съжаление не е олимпийски спорт) - на трето място сме по отличия в този спорт след Русия и Беларус от всички световни и европейски до момента.
    Последно редактирано от derhunter; 21-07-13, 11:41.

    Коментар


    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

      Специално за източните бойни изкуства говоря! Борбата и бокса си ги имаше и през бай тошово време. Мога да се похваля че съм един от първите започнали да тренират източни бойни в Сандански, по нататък с лични постижения не мога да се похваля но се гордея че школите в Сандански не само устояха но са и едни от най-добрите в България : http://www.sandanski1.com/sandanski1...t_from&ucat=34 , за школата по киокушин нямам линк, но също е добра!
      А бяхме само шепа ентусиасти и ни гонеха от зала в зала и се борехме с насажданите предразсъдъци , а също и с мизериите правени ни от местните треньори на вече утвърдените спортове като футбол, борба, бокс и др.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        ...А бяхме само шепа ентусиасти и ни гонеха от зала в зала и се борехме с насажданите предразсъдъци...
        Принудиха ли ви да тренирате в залата на милицията, където уж под формата на тренировки да ви мятат по един хубав бой? Щото и такива моменти имаше...
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

          Не, с милицията сме нямали проблеми. Проблемите идваха главно от треньорите на утвърдените вече спортове, които се оплакваха че сме им взимали децата и общината взимаше мерки натискайки директора на съответното училище в чиято зала тренирахме. Проблем тогава беше и че треньорите бяха само малко по-можещи от обикновенните трениращи като мене и за да напредват съответно ходеха да тренират в София, та често отсъстваха. Но пък когато се върнеха, ги очаквахме с нетърпение защото ни донасяха нови знания! Все пак тогава напредвахме с пъти по-бавно от трениращите в големите градове. А сега виж къде са санданските школи! А Сандански си е едно малко градче все пак! Гордея се с тези си съграждани основали и изградили тези школи по шотокан и киокушин карате буквално от нищото и издигнали ги до такива постижения!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

            Ами ние баш с милицията имахме (предполагам някой се е натягал в повече). Говоря за '80-'86. Особено '85-'86 се поизостриха нещата.
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

              Равносметката: 6-то място. За малко да станем 4-ти, но за съжаление в последния ден Монголия и Казахстан взеха по още един златен медал и станаха с по 2.

              http://www.sportal.bg/news.php?news=438804

              Най-добре организираното СП до момента! Това е големия комплимент от президента на ITF.
              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

              Коментар


              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                На световното в Бургас, отбора на България зае първо място.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                  Въпреки, че персонално не ме радват нито Шотокоан-а, нито Таакуандо-то - безкраен респект за постигнатите спортни постижения! Когато има положен труд, има и резултати...

                  Коментар


                  • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                    По Мечо Пух - всяка добра новина е добра новина!
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      Въпреки, че персонално не ме радват нито Шотокоан-а, нито Таакуандо-то - безкраен респект за постигнатите спортни постижения! Когато има положен труд, има и резултати...
                      Преминавайки през разни нелепости, достигнах до сентенцията Че:"От където са тръгнали нещата, пак там ще се върнат"
                      За всеки който има против стила Шотокан, аз съм насреща.
                      Интерпретатори разни. Истината е една.
                      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                      Коментар


                      • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                        Преминавайки през разни нелепости, достигнах до сентенцията Че:"От където са тръгнали нещата, пак там ще се върнат"
                        За всеки който има против стила Шотокан, аз съм насреща.

                        Интерпретатори разни. Истината е една.
                        Аз се занимавам с шотокан и съм много доволен То си беше задължителен предмет в СМУ /Средно Милиционерско Училище..да не го объркате с музикалното/ Та 4 години с това се занимавахме..който поиска и колан си взе. По едно време се появиха едни кубинци..и вкараха йошинмон карате...Разликата не беше голяма..но нали бяха братска държава трябваше да се уважат
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • От: До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                          винаги ми е смешно като чета коментари от хора който са твърди-теоритици-
                          ако искаш мога да ти покажа как се пукат ребра с това което наричате-оширо маваши

                          Коментар


                          • От: До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                            Първоначално публикуван от varvarinff Преглед на мнение
                            винаги ми е смешно като чета коментари от хора който са твърди-теоритици-
                            ако искаш мога да ти покажа как се пукат ребра с това което наричате-оширо маваши
                            Бай Хой, в този форум сме доста драскачи, но ка то се включи някой нов, поне да съблюдава елементарни взаимоотношения.
                            Мисля, че кандидати за пукане на ребра ще има достатъчно, но кой точно имаш предвид?
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • От: До: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                              Бай Хой, за да ни пукнете ребрата, ние ли трябва да идваме някъде или вие ще минавате по къщите ?
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • От: БОЙНИ ИЗКУСТВА-ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС?

                                За 17 години толкова уширо-та съм поел и нито едно ребро не ми е било пукнато, та не знам...
                                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X