Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
    ...

    В казармата приемаха само пълнолетни. Деца не съм виждал. Тези, които не порастваха достатъчно бързо даваха фира наистина. Всеки производствен процес има процент брак. Имаше и нещастни случаи. Както и в живота.
    ...
    Не че е толкова важно, но в казармата не приемаха а те "повикваха", ако си забравил. Даже няколко пъти задължително преди това на наборна комисия. Имаше и някакви последствия ако не се явиш.

    За производствения процес и брака ми е гнусно да коментирам. Щото не става въпрос за бирени капачки, все пак. Какво се произвежда в казармата от "материала", освен пушечно месо?

    Коментар


    • От: Казармата!

      Преди всичко, има много голяма разлика за понятието "брак" в главите на шапкариата и от гледна точка на обществото.

      ---
      Баси. Въпреки че съм принципен противник на наборната армия, имам желание да затворя тази тема именно заради Иван Терзиев. НЯМА такова мрънкане.

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        ...
        Баси. Въпреки че съм принципен противник на наборната армия, имам желание да затворя тази тема именно заради Иван Терзиев. НЯМА такова мрънкане.
        Е ще отворя тема за английски ластик, мисля, че си нямаме такава. Темите за казармата ги заключвате, не знам защо. Може би защото не си служил.

        Коментар


        • От: Казармата!

          Задавам си въпроса отново какво би се случило с бомбето Терзиев ако беше служил 2 или 3 години ? Тогава сигурно не само казармата и биФшите и настоящите шЕфчета щяха да му са криви , ами цЕлиот свЕТ ! Сигурно щеше да бъде и пърВиот емигрант от зЕмята .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            Задавам си въпроса отново какво би се случило с бомбето Терзиев ако беше служил 2 или 3 години ? Тогава сигурно не само казармата и биФшите и настоящите шЕфчета щяха да му са криви , ами цЕлиот свЕТ ! Сигурно щеше да бъде и пърВиот емигрант от зЕмята .
            На здрав и свободен човек няма кой да е крив.
            На здрав и несвободен човек най-нормалното е да не му харесва. Свободата е застъпена от Библията през Конституцията, до хиляди там философски трактати и тонове проза.
            Да правиш нещо против волята си, и да ти харесва - вече ми се види логическа грешка. Защото като те чета оставам с впечатление, че ти е харесало.

            Коментар


            • От: Казармата!

              Впечатляващо.

              Терзиев! От 2000 и някоя година няма наборна армия у нас.

              Коментар


              • От: Казармата!

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                На здрав и свободен човек няма кой да е крив.
                На здрав и несвободен човек най-нормалното е да не му харесва. Свободата е застъпена от Библията през Конституцията, до хиляди там философски трактати и тонове проза.
                Да правиш нещо против волята си, и да ти харесва - вече ми се види логическа грешка. Защото като те чета оставам с впечатление, че ти е харесало.
                За някои неща си прав ма да ти имам тезите които застъпваш,Конституция и Устав,голяма каша става.

                Винаги имаш друга опция,може да е крива ма я има.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  На здрав и свободен човек няма кой да е крив.
                  На здрав и несвободен човек най-нормалното е да не му харесва. Свободата е застъпена от Библията през Конституцията, до хиляди там философски трактати и тонове проза.
                  Да правиш нещо против волята си, и да ти харесва - вече ми се види логическа грешка. Защото като те чета оставам с впечатление, че ти е харесало.
                  От четенето на мненията ти не видях нещо, някъде да ти е харесало или от нещо да си доволен . Така че първо помисли кой , къде и в какво греши ..................Дори и да съм сгрешил или да съм недоволен от нещо не се оплаквам наляво и надясно , захващам се и си решавам проблема сам . Може би вече потретвам ама имам огромен неприязъм към дебили дет , все някой друг им е виновен (това всъщност и е причината да се обаждам ) . Живота има нужда от шутове и скандали , обаче много бързо шутове изчерпват номерата си и света забравя скандалите . Така че , Терзиев прецени каква роля иска да играеш . Вече съм почти 50 годишен и от височината или по-точно от мястото до което съм стигнал виждам толкова !
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Възгледите се формират и от това от коя страна на х*я е попаднал човек. А попадането все от грешната в обикновено се дължи на некои личностни особености.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                      От четенето на мненията ти не видях нещо, някъде да ти е харесало или от нещо да си доволен . Така че първо помисли кой , къде и в какво греши ..................Дори и да съм сгрешил или да съм недоволен от нещо не се оплаквам наляво и надясно , захващам се и си решавам проблема сам . Може би вече потретвам ама имам огромен неприязъм към дебили дет , все някой друг им е виновен (това всъщност и е причината да се обаждам ) . Живота има нужда от шутове и скандали , обаче много бързо шутове изчерпват номерата си и света забравя скандалите . Така че , Терзиев прецени каква роля иска да играеш . Вече съм почти 50 годишен и от височината или по-точно от мястото до което съм стигнал виждам толкова !
                      Е колко още пъти искаш да ти напиша, че в свободния свят съм си доволен. И ако видиш моя живот ще спреш да ми дуднеш да се поправям. Много е вероятно да съм по-добре от теб. Какво да поправям тогава?
                      Кинти си имам, имоти си имам, време си имам, началник си нямам... Продънват ми пощата да ми търсят работа през LinkedIn.
                      Maй не искаш да го прочетеш това, и се гнявиш само защото не съм на твоя акъл. Избирателна пропускливост.

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      За някои неща си прав ма да ти имам тезите които застъпваш,Конституция и Устав,голяма каша става.

                      Винаги имаш друга опция,може да е крива ма я има.
                      Опция имаше да подкупвам лекаря. За гладен млад дихател ми беше непосилна сума, освен това е и престъпление.
                      Имаше някакви врътки да ходиш по общински служби, но на практика бяха недостъпни.

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Нещата са много по-сложни най-малкото на ниво психология. Но за сега няма да задълбавам.
                        Тоя 18-годишен дришльо вчера в Петрич, който е осакатил с колата си други трима младежи (поне единия е с ампутиран крак, другите дано се оправят все пак), дали щеше да го направи ако беше в казармата, или поне беше минал през нея да види, че за всичко се носи отговорност, и че казармата е много блед пример, какво би бил затворът.
                        За такива неща говоря, лигльото да поживее с някакви порядки, както и с по-читави от него, и да не се отпуска много на улицата след това.
                        Да, за вундеркинда Терзиев, с прекрасно възпитание и печен отвсякъде, може и да няма голяма полза, а просто различен житейски опит, което в крайна сметка не е и минус. Ама колко са тия които нямат нужда от малко дисциплиниране и респектиране?! А и пейзажа в цивилната действителност се разваля и от не много "свободомислещи" тарикатчета.
                        По друг начин се възприемат правила, закони, отношения между хората, властите и въобще свободата и свободията, след опознаването им принудително ускорено в казармата.

                        А за конституцията, доброволното или принудително, и прочие полюции... За доста неща може да се изкара че те дискриминират, не ги правиш доброволно не ти харесват и пр... Ама това е цената за да има някакво що годе нормално общество, а не джунгла.

                        Пак казвам, не съм, или по-скоро не бях, привържаник на казармата, но все повече си мисля (откакто я няма), че не е лошо като идея, поне като място да си пооправят комплексите, хормоните, излишната енергия, и детските разбирания, особено и именно момченцата (генетично заложена агресия в този пол), преди да станат нормални възрастни и отговорни членове на обществото.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Цецо, има много по-лесен и смислен начин. Като станеш на 18 ти дават примерно 5к и ти бият шута в гъза да се оправяш сам. Ако искаш учи, ако искаш по курви, ако искаш си купи околосветско пътешествие.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Цецо, има много по-лесен и смислен начин. Като станеш на 18 ти дават примерно 5к и ти бият шута в гъза да се оправяш сам. Ако искаш учи, ако искаш по курви, ако искаш си купи околосветско пътешествие.
                            3 в 1 - по курви около света та да научи нещо човека те баш тогава го взимат казарма,да плеви градинки
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Не.
                              Първо, не е нужно да си виждал прадядовци или дядовци за да имаш родова памет.
                              Второ, България след т.нар. освобождение води бая войни - мога и да ти ги преброя ако не наеш колко са и на практика няма неучаствало семейство.
                              Трето, ако обичаш без лични нападки.
                              А ти, ако обичаш, не се опитвай да търсиш под вола теле! Споделянето на информация по форумите си е чисто лично решение и предпочитание, и това, че някой не е дошъл в темата ти да си излива родови спомени не означава абсолютно нищо. Т.е. горното ти подмятане в тази тема си е чиста проба спам и тролене.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                .........................................................

                                Опция имаше да подкупвам лекаря. За гладен млад дихател ми беше непосилна сума, освен това е и престъпление.
                                Имаше някакви врътки да ходиш по общински служби, но на практика бяха недостъпни.
                                Не си дал подкуп не защото е престъпление , а защото си нямал . Това че си нямал и това че въобще дискутираш възможноста да дадеш или да не дадеш показва че не си много читав . Само тук във форума виждам колко много са настроени негативно към теб пък си представям колко много други си те чакат да им паднеш на левачка в твоята си "циЛивиЛизация " . Те , те храчат пък ти си мислиш че вода ти хвърлят да се къпеш .
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X