Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Имах набор, съученик, с когото служехме заедно. Той си държеше москвича до оградата на поделението, под прозорците на младежкия клуб. По наше време имаше такива помещения, в които се провеждаха комсомолските събрания, разни лекции за международното положение и можеше да се играе шах и да се гледа телевизия от вечеря до вечерна проверка. Та, когато се случехме всички софиянци с разписани книжки (рядко явление заради омразата към "кестените"), рипахме у москвата и Боби ни разкарваше по къщите. За година и половина не можаха да ни хванат в комплект и то с парадните дрехи, но набора го бяха спирали два-три пъти. Явно все пак не е било страшно щом нямаше никакви последици.

    П.П. И "нашата" москва вървеше с бензин от зиловете, но го събирахме по цяла седмица в шишета от олио Нива, та да има за събота и неделя.
    И моят Москвич 407 беше паркиран близо до поделението и предназначението му беше същото. Само дето си имахме цивилни дрехи. Веднъж са ме спирали милиционери, но погледнаха благосклонно на това, че откъдето и да погледнеш бях в издънка. Просто ме пуснаха и казаха да внимавам.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Казармата!

      Забрана за возене не помня да са ни свеждали /85-87г./, виж забрана за пътуване на стоп - да, даже ходеха на изхода на Нови Пазар и който чака на стоп - обратно в поделението с отменена отпуска. Затова, автобуса до Шумен и после НА СТОП. веднъж, след Търново ми спря един военен и аз докато се чудя дали да бягам в нивата, ми вика: ела бе момче, не бой се.
      За шофиране също не помня забрана, но ни събраха шофьорските книжки още в началото и ги върнаха на уволнението.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        По времето на Златен Таатов (поклон-тряс-прас) Век, на срочнослужещи беше ЗАБРАНЕНО да се возят на лека кола Само на държавен обществен транспорт (то друг немаше, де) и съответните ведомствени джугани и прочие техники. Ноооооо не малко КАТ-аджиЙ облажваха ако спрат кола с някой късо постриган мльъдйеж в нея (пр. вози се по време на отпуска с мама и татко в семейния "мОсквич") и се почваше с вечното и непреходно: "Ииии кво шъ прайм сяаа? Ми той е войник - нема право да е в колата?"
        Абсолютно невярно!
        Беше забранено да шофират, за това заедно с паспорта предаваха и свидетелството за управление (който го имаше). Макар, че имах приятели, които не го предаваха и си караха. Веднъж и катаджия ни спря, провери документите заедно с войнишката книжка, видя, че водача е в отпуск и нищо не каза.
        Чавдар ме е изпреварил.
        Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
        "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          А защо 40 страници разглеждате казармата САМО като значение за армията, в аспекта на защита на страната?!
          Има и аспект на чисто възпитателна роля за младежите, която може да играе много по-осезаема роля върху обкръжаващата ни действителност.
          И вас като ви възпита - престъпност ли нямаме, на опашката на ЕС ли не сме, пропускаме да си изберем тъпанар да ни управлява, или какво? На какво ме възпита дивата шапка, че поне малко от малко милеех за България преди да ме приберат. Сега ако опрат до мене - ще съм от първите, дето ще напуснат потъващия кораб.
          Там "първите седем", "семейното възпитание" и пр. подробности, които били по-важни и замествали напълно "да ти набият обръчите" в казармата... само да се огледа малко човек, и става ясно, че не вършат работа. И причини за това има достатъчно.
          Мдам, пред очите ми повредиха здрави деца, хубаво са им набили обръчите!
          ПП: И на мен казармата ми се струваше загуба на време, и вероятно за мен лично беше, но като гледам някои от сегашните дришльовци, които не са ходили въобще, и често си мисля, че би им се отразила добре на поведението. И полезно за обществото.
          Дришльото има вероятност да изкарва в пъти повече от теб, да е по-отговорен, и да е по-образован. Изобщо, какво толкова сте си повярвали, че сте стожери на "обществото" дето нещо и него не виждам... Що пък по твоите критерии да формоват дришльовците, под формата на лишаване от свобода и принудителен безвъзмезден труд? Голяма част от моя набор се пръсна по целия свят, а затуй се иска кураж. Не да се върнеш от работа за 800 лева, и да си изкараш на жената дето цял ден шефът те правил на 5 стинки, щото големия мъж нали, служил! На големия служил мъж не му стиска работно място да смени, да не говорим за град или държава. Армията в точно това възпитава. Да опъваш каиша и да не мислиш!
          Все повече се говори за роботи да заместват хората, та занапред хептен няма да има нужда от немислещи изпълнители. Казармата прави всичко възможно да те възпита за лузър. Добре, че я махнаха!
          Последно редактирано от Ivan Terziev; 16-08-18, 10:10.

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            И моят Москвич 407 беше паркиран близо до поделението и предназначението му беше същото. Само дето си имахме цивилни дрехи. Веднъж са ме спирали милиционери, но погледнаха благосклонно на това, че откъдето и да погледнеш бях в издънка. Просто ме пуснаха и казаха да внимавам.
            Цивилните дрехи ясно, но ние ги ползвахме през седмицата за измъкване след 22.00. Щеше да е много нагло 5 човека в цивилни дрехи да си излязат от поделението в петък вечер.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              И вас като ви възпита - престъпност ли нямаме, на опашката на ЕС ли не сме, пропускаме да си изберем тъпанар да ни управлява, или какво? ...
              Пак си объркАл адресата - още една бивша "шапка на заплатка" (туй твоЙ думиЙ).
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Казармата!

                Терзиев, колко пъти да ти се казва, че, в качеството си на мимолетно писарче, не си в положение да правиш генерални оценки. По простата причина, че ти липсват достатъчно знания и практически опит.

                И вземи си коргирай критериите за "голям мъж"! Че се изкара е*а ти мъжагата поради това, че за 10 години стаж си бил сменил 20 или колкото са там работни места. Като някоя пИпИрудка ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Казармата!

                  С цялото ми уважение Иване:
                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  И вас като ви възпита - престъпност ли нямаме, на опашката на ЕС ли не сме, пропускаме да си изберем тъпанар да ни управлява, или какво? На какво ме възпита дивата шапка, че поне малко от малко милеех за България преди да ме приберат. Сега ако опрат до мене - ще съм от първите, дето ще напуснат потъващия кораб.
                  Но не ни беше страх да предложим брак, преди да имаме апартамент, кола и кариера. И въпреки това да отгледаме децата си по-добре отколкото сме били гледани ние. Имаме приятели - нещо, което съвременната младеж не знае какво е. Научихме, че живота ни не е безценен, а струва точно толкова, за колкото сме се преборили в момента...
                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Мдам, пред очите ми повредиха здрави деца, хубаво са им набили обръчите!
                  В казармата приемаха само пълнолетни. Деца не съм виждал. Тези, които не порастваха достатъчно бързо даваха фира наистина. Всеки производствен процес има процент брак. Имаше и нещастни случаи. Както и в живота.
                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Дришльото има вероятност да изкарва в пъти повече от теб, да е по-отговорен, и да е по-образован.
                  Което не му пречи да си остане дришльо.
                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Изобщо, какво толкова сте си повярвали, че сте стожери на "обществото" дето нещо и него не виждам... Що пък по твоите критерии да формоват дришльовците, под формата на лишаване от свобода и принудителен безвъзмезден труд?
                  Стожер на обществото не мисля да съм. А формоването се извършва под натиск - физически закон. Често принудително.
                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Голяма част от моя набор се пръсна по целия свят, а затуй се иска кураж.
                  Не се иска кураж за това. Говоря от опит. Виж да направиш семейство и да го подържаш се иска.
                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Не да се върнеш от работа за 800 лева, и да си изкараш на жената дето цял ден шефът те правил на 5 стинки, щото големия мъж нали, служил! На големия служил мъж не му стиска работно място да смени, да не говорим за град или държава. Армията в точно това възпитава. Да опъваш каиша и да не мислиш!
                  Повечето от отслужилите са доста по-толерантни и меки в ежедневието от тези, които не са виждали казарма. Армията възпитава на дисциплина, а не на липса на мисъл. Различни неща са.

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                    Но не ни беше страх да предложим брак, преди да имаме апартамент, кола и кариера.
                    ...
                    Особено след като си забременил гаджето на некое свиждане (мой случай ) или не си "опазил" някоя петимна за софийско жителство местна мОма... немаше начин

                    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                    Повечето от отслужилите са доста по-толерантни и меки в ежедневието от тези, които не са виждали казарма. Армията възпитава на дисциплина, а не на липса на мисъл. Различни неща са.
                    Хм... по-толерантни, щото не знаеш този тъпанар насреща дали нема да те командва някой ден. Трайкай си там, скатавай се, не е твоя работа да бориш нечии кусури, тя службата си тече...
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Забелезвам нещо мноо интересно - любителите на наборната служба, както и бившите офицери и сержанти от БНА нещо са много слабо активни в темата за дядовците им с кого са се били
                      Те тая
                      https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=223135

                      Странно що?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        И вас като ви възпита - престъпност ли нямаме, на опашката на ЕС ли не сме, пропускаме да си изберем тъпанар да ни управлява, или какво? На какво ме възпита дивата шапка, че поне малко от малко милеех за България преди да ме приберат. Сега ако опрат до мене - ще съм от първите, дето ще напуснат потъващия кораб.
                        Мдам, пред очите ми повредиха здрави деца, хубаво са им набили обръчите!
                        Дришльото има вероятност да изкарва в пъти повече от теб, да е по-отговорен, и да е по-образован. Изобщо, какво толкова сте си повярвали, че сте стожери на "обществото" дето нещо и него не виждам... Що пък по твоите критерии да формоват дришльовците, под формата на лишаване от свобода и принудителен безвъзмезден труд? Голяма част от моя набор се пръсна по целия свят, а затуй се иска кураж. Не да се върнеш от работа за 800 лева, и да си изкараш на жената дето цял ден шефът те правил на 5 стинки, щото големия мъж нали, служил! На големия служил мъж не му стиска работно място да смени, да не говорим за град или държава. Армията в точно това възпитава. Да опъваш каиша и да не мислиш!
                        Все повече се говори за роботи да заместват хората, та занапред хептен няма да има нужда от немислещи изпълнители. Казармата прави всичко възможно да те възпита за лузър. Добре, че я махнаха!
                        Що се мъчиш да ни обясняваш че след като има ИТ специалисти Джендъри и ти не си Джентър ! Личи си колко много ти е причинила казармата , лишила те е от доброто ти възпитание и доброто ти Убразувание . Хубаво е само че си служил 6 месеца , а какво би се случило ако беше за 2 години затворен . Проява на лошо възпитание и голямо наличие на въздух в главата е да сравняваш само по един признак . Това че виждаш само този дето ти е бръкнал в "ГъЗа" с клечка не означава че всички останали са готови само с клечка . Вече ти казах че за тези 6 месеца в казармата не си видял нищо хубаво и полезно за теб защото нито си искал и най-важното че не можеш да проумееш това за което си бил там . Бомбе си бил и бомбе ще си останеш Терзиев ! И отново се опитвам да ти намекна че плюеш по всичко и по всеки с който не си намерил общ език и това е не защото всички други не стават , а защото ти някъде грешиш и нещо не ти е както трябва . Всеки има недостатъци и преимущества и колко по-бързо научиш своите , толкова по-бързо ще имаш възможност нещо да се промени в твоят живот . Лузърите се раждат и остават такива само по свое желание !
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                          ...Вече ти казах че за тези 6 месеца в казармата не си видял нищо хубаво и полезно за теб защото нито си искал и най-важното че не можеш да проумееш това за което си бил там . Бомбе си бил и бомбе ще си останеш Терзиев !...
                          Малко, каЙш са му били 6 месеца? Требваше така 3 години като "морските" или направо 25 гОдини като братуЖките [(с) ФорумЪт] по техно царско време, да послужи, та да усети хубавинята и ползата от казармата?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Забелезвам нещо мноо интересно - любителите на наборната служба, както и бившите офицери и сержанти от БНА нещо са много слабо активни в темата за дядовците им с кого са се били
                            Те тая
                            https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=223135

                            Странно що?
                            Дойнов, като на виден специалист-енциклопедист случайно да ти е идвало на ум, че на доста хора дядовците не са се били с никого поради елементарната причина, че по времето, когато е имало някакви войни, са били или твърде млади, или твърде възрастни, за да бъдат призовани точно тогава на служба? Или пък, че не всеки е склонен в един момент да се пъчи по форумите, че бил с георична рода, пък след някое време да слага същата рода в кюпа на "путките", дето не били защитили държавата? Или пък, че може да има и хора, които не са виждали един или друг дядо на живо, та просто са били лишени от възможността да контактуват и да получат информация къде, кога, как е служил или воювал, ако изобщо?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                              Що се мъчиш да ни обясняваш че след като има ИТ специалисти Джендъри и ти не си Джентър ! Личи си колко много ти е причинила казармата , лишила те е от доброто ти възпитание и доброто ти Убразувание . Хубаво е само че си служил 6 месеца , а какво би се случило ако беше за 2 години затворен . Проява на лошо възпитание и голямо наличие на въздух в главата е да сравняваш само по един признак . Това че виждаш само този дето ти е бръкнал в "ГъЗа" с клечка не означава че всички останали са готови само с клечка . Вече ти казах че за тези 6 месеца в казармата не си видял нищо хубаво и полезно за теб защото нито си искал и най-важното че не можеш да проумееш това за което си бил там . Бомбе си бил и бомбе ще си останеш Терзиев ! И отново се опитвам да ти намекна че плюеш по всичко и по всеки с който не си намерил общ език и това е не защото всички други не стават , а защото ти някъде грешиш и нещо не ти е както трябва . Всеки има недостатъци и преимущества и колко по-бързо научиш своите , толкова по-бързо ще имаш възможност нещо да се промени в твоят живот . Лузърите се раждат и остават такива само по свое желание !
                              Айде почна се. Който не е фен на дивата служба бил и джендър сега, че свършиха аргументите. И не разбирам туй болднатото що си го втълпил. Аз си живея доста добре, и шеф нямам, и в общи линии ако ме видиш има вероятност ти да си промениш живота, не аз по твоя.
                              Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                              С цялото ми уважение Иване:

                              Но не ни беше страх да предложим брак, преди да имаме апартамент, кола и кариера. И въпреки това да отгледаме децата си по-добре отколкото сме били гледани ние. Имаме приятели - нещо, което съвременната младеж не знае какво е. Научихме, че живота ни не е безценен, а струва точно толкова, за колкото сме се преборили в момента...
                              Да, съвременната младеж няма приятели, и не знае за живота между сапунките. И доматите с колците ядат.
                              В казармата приемаха само пълнолетни. Деца не съм виждал. Тези, които не порастваха достатъчно бързо даваха фира наистина. Всеки производствен процес има процент брак. Имаше и нещастни случаи. Както и в живота.
                              И ако синът ти се случи между тоя брак? 18 години търчиш по него, даваш им го здраво и отгледано, после случва на кофти място, и дава collateral damage.


                              Стожер на обществото не мисля да съм. А формоването се извършва под натиск - физически закон. Често принудително.
                              Не се иска кураж за това. Говоря от опит. Виж да направиш семейство и да го подържаш се иска.
                              Формоване към какво? Формоване за опъване на каиша за 800 лева заплата, щото около мен са така. Ако туй е твоя калъп що трябва да е и моя?
                              Повечето от отслужилите са доста по-толерантни и меки в ежедневието от тези, които не са виждали казарма. Армията възпитава на дисциплина, а не на липса на мисъл. Различни неща са.
                              Общи приказки, без грам покритие. В Устава има сет от заучени отговори, дето дори един папагал знае повече думи. Слушам, тъй вярно, съвсем не, и да речем десетина такива. Да не би у вашата какаманга да минаваше "ама другарю старшина, не сте прав, аз мисля, че..." и чак ми става смешно после какво ще стане. Казармата прави всичко възможно да изтръгне мисленето.


                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Терзиев, колко пъти да ти се казва, че, в качеството си на мимолетно писарче, не си в положение да правиш генерални оценки. По простата причина, че ти липсват достатъчно знания и практически опит.

                              И вземи си коргирай критериите за "голям мъж"! Че се изкара е*а ти мъжагата поради това, че за 10 години стаж си бил сменил 20 или колкото са там работни места. Като някоя пИпИрудка ...
                              Аз военен не съм тръгнал да ставам, оставям го на който има желание, като теб. Нямам опит, знания, нито грам желание. Разбирам само това дето ме касае пряко. У секретната секция бях, малко подценяваш какво съм виждал, ама не се бутам за разбирач. Нито му разбирам, нито искам да го виждам.
                              Аз не разбирам от вашата работа, ти не разбираш от моята. Приеми на доверие, че при нас е нормално да се сменя работа на 3 години. Имам по 4 години на 2 работни места, и ми се радват, че съм бил сериозен.
                              Последно редактирано от Ivan Terziev; 16-08-18, 11:29.

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Дойнов, като на виден специалист-енциклопедист случайно да ти е идвало на ум
                                Не.
                                Първо, не е нужно да си виждал прадядовци или дядовци за да имаш родова памет.
                                Второ, България след т.нар. освобождение води бая войни - мога и да ти ги преброя ако не наеш колко са и на практика няма неучаствало семейство.
                                Трето, ако обичаш без лични нападки.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X