Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
    Т.е. ти искаш да вкараш 18год момчета в етнически конфликт(Косово) и очакваш резултат?
    Във възродителния процес резултат имаше. При това, достатъчно бърз. В Косово също щеше да има, ако нямаше външна намеса. Не коментирам политическата страна на въпроса, а чисто военната.

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    У нас понастоящем полицията е по-многобройна и май по-добре въоръжена от армията
    За някого да е тайна, че нямаме армия?

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
      Във възродителния процес резултат имаше. При това, достатъчно бърз. В Косово също щеше да има, ако нямаше външна намеса. Не коментирам политическата страна на въпроса, а чисто военната.
      В дългосрочен план резултат няма. Или има, но отрицателен - появата на ДПС, но понеже там участват и разни "библиотекарски" фактори, няма да го броим този резултат. В краткосрочен план резултатът беше Голямата екскурзия 1989 г. Пълно фиаско. Тато изгони работещите хора от Мамковината и се наложи "гражданска мобилизация" за прибиране на реколтата и поемане на производствата с непрекъсваем цикъл.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
        Във възродителния процес резултат имаше. При това, достатъчно бърз. В Косово също щеше да има, ако нямаше външна намеса. Не коментирам политическата страна на въпроса, а чисто военната.
        ...
        Я да ме светнеш какъв беше резултатът от т.нар. "възродителен процес", който (предполагам според тебе) бил положителен! Защото и от "чисто военна" страна се сещам само за минуси. Примерно като този, че военното ни разузнаване загуби известен брой агенти - турци, които ни теглиха една тънка па дълга като разбраха, че слагаме чатала на врата на хората да им сменяме имената, които майка им е дала ...

        А стига патриотарски дивотии! "Възродителният процес" беше контрапродуктивна тъпотия, откъдето и да я погледнеш. Заради него сега и, примерно, Ахмед Мустафов е вече Ахмед Мустафа ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Ми, това не е вярно. Щях да напиша нещо друго, ма нали първите 7 години...

          Ама ми щукна един друг идеЙ Аз понеже нали (с) { сещате се кой } не съм служѝл в армията, а в "милиционерски войски", как се отнасяте към използването на наборници за ... да кажем по модерному - "полицейски функциЙ" ?
          Примерно - наборна жандармерия, да пази затворите и да ходи да лови избягали затворници по къра и горите, наборни лесничеЙ да пуцат на мЕсо по незаконно сечащи гората цигани (+ чат-пат по некой офф-роудър ), наборни граничари да трепят всичко що рАчи да прекрАчи свещенНата и неприкосновенНа граница на Мамковината?
          Ами, аз съм ЗА. Поне всичко това щеше да е в достатъчно количество и нямаше да има пребити 80-годишни баби и дядовци за по 5 лева.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Казармата!

            И какъв ви е проблема с жандармерията? На нея точно това и е работата, а и се е справяла напълно успешно навремето...

            ( историческата справка е например за Драмските бунтове. Овладяни са за два дена от жандармерията под ръководството на адвокат. Цивилният областен управител на Беломорска област... )


            Що наборната армия (мирновременна ) я мислите само с всеобщ набор? ))) Може да се направи и с ограничен, като след Ньой )))
            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

            Коментар


            • От: Казармата!

              Полицията и армията не ги мешайте, че и без това вече е една боза ситуацията в сферата на сигурността. Те да се засичат само при бедствия и аварии и толкоз, като и тогава си зависи от ситуацията кой-какво.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Казармата!

                Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                историческата справка е ...
                Историческата справка е, че някога граничната стража и жандармерията (наричана и "Финансова гвардия" там "на Запад") макар и наборни, са били под командването на МФ - за борба с контрабандата и търговията със стоки с неплатен акциз (разтуряне на нелегални казани за алкохол, преследване на обирджиЙ на алкохолни и тютюневи магазини - държавен монопол туй, ехехей!). Днес никъде няма такива наборни въоръжени сили. Профита се справят по-добре.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Казармата!

                  ezhko се опитва да ни каже, че заради Вътрешни войски не се е стигнало до сериозни золуми(в стил Югославия), на което пък аз ще му отговоря-слаба им е била организацията(и слава богу) иначе като нищо щяха да спретнат една Чечня.Няма по-гнусна война от гражданската и точно там хич не е мястото на наборници.
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    ezhko се опитва да ни каже, че заради Вътрешни войски не се е стигнало до сериозни золуми(в стил Югославия), на което пък аз ще му отговоря-слаба им е била организацията(и слава богу) иначе като нищо щяха да спретнат една Чечня.Няма по-гнусна война от гражданската и точно там хич не е мястото на наборници.
                    Обстановката в Чечня я стабилизира отново наборна армия. А положението го изпуснаха "професионалистите" позволили да се разграбят военните складове. Срещу пари. Пак срещу пари продадоха първата чеченска кампания. Наемници...

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Жа ма извиняяваш ... )) Чечня. ... ))

                      Нищо не е изпускано там, и не наборната армия "стабилизира положението" ... Договорняк.
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                        Обстановката в Чечня я стабилизира отново наборна армия.
                        Обстановката в Кавказ я стабилизираха съвсем други фактори(нито наборната, нито контрактниките въпреки, че вторите се справяха значително по-добре), ама това е съвсем друга тема.
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                          ezhko се опитва да ни каже, че заради Вътрешни войски не се е стигнало до сериозни золуми ...
                          Глупости.

                          Не се стигна единствено и само заради традиционно добрите отношения между комшии. Независимо кой на к'ъв бог се е кланял, имаше уважение и добронамереност към комшията. Въпреки напъните на някои.

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                            Глупости.

                            Не се стигна единствено и само заради традиционно добрите отношения между комшии. Независимо кой на к'ъв бог се е кланял, имаше уважение и добронамереност към комшията. Въпреки напъните на някои.
                            В Югославия комшулука беше още по-добър... А в Израел, понеже са тъпи, вкарват и жените си в армията.

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                              В Югославия комшулука беше още по-добър... А в Израел, понеже са тъпи, вкарват и жените си в армията.
                              Е, той и Тито беше по-така от нашия.
                              Ежкко, ти сериозно ли си имал проблеми с малцинствата по онова време? Разкажи какви, моля! Мен за цигани, турци, германци и руснаци ме е учила баба ми и едно на ум ми остави за последните само. Пък тя преживя в три века и до сега не намирам основание да се усъмня в преценките и.

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                                Е, той и Тито беше по-така от нашия.
                                Ежкко, ти сериозно ли си имал проблеми с малцинствата по онова време? Разкажи какви, моля! Мен за цигани, турци, германци и руснаци ме е учила баба ми и едно на ум ми остави за последните само. Пък тя преживя в три века и до сега не намирам основание да се усъмня в преценките и.
                                С никой етнос нямам проблеми. И югославяните нямаха. Създадоха им ги.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X