Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Казармата!

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    И тази натам е тръгнала
    Абе ти ... егати пророка си !
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #62
      От: Казармата!

      Време и е...

      Коментар


      • #63
        От: Казармата!

        А не. Полезна е.
        Може да съм правил бая глупости, но ме убеди че съм бил прав да не посещавам това заведение.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #64
          От: Казармата!

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Абе ти ... егати пророка си !
          Нали? И нарочно не участвам, да не каже някой че си побутвам пророчеството.

          То, не че имам и какво да разказвам де.
          Наглия блъф с който завинаги ме задраскаха от наборните списъци съм го описал другаде из Форума.

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          А не. Полезна е.
          Може да съм правил бая глупости, но ме убеди че съм бил прав да не посещавам това заведение.
          Чак сега ли го разбра? Тия решения човек ги взема в наборна възраст. После - каквото-такова.

          Коментар


          • #65
            От: Казармата!

            Е щом е тъй .. поздрав за всички участници тука !
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #66
              От: Казармата!

              А не. Аз бях в Йемен. Убеден съм че съм пипал повече клашинков (както му викат аборигените) от редниците в нашата родна армия.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #67
                От: Казармата!

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                А не. Аз бях в Йемен. Убеден съм че съм пипал повече клашинков (както му викат аборигените) от редниците в нашата родна армия.
                Абе то ако със всеко пипанье става jeb.... пардон ... пуцанье ...
                Ся , за сегашните редници немам идея , обаче тука има бойци още от двугодишната служба дето ...
                ..един е изстрелял 2 Камаза с патрони , друг носил 4 пълни с патрони пълнители у сумката ежедневно , да не говорим пък Гагич кво може с какалашника ... та не е само до пипаньето .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #68
                  От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                  ...и гордо ми заявява,че той през живота си повече от 10 книги не е прочел...
                  Ми тоя верно си е гола вода с тия десет книги! Министър-председателят ни е безкрайно горд (и преуспял) с Винету до половината...
                  Последно редактирано от davc; 06-08-18, 22:13.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Абе то ако със всеко пипанье става jeb.... пардон ... пуцанье ...
                    Ся , за сегашните редници немам идея , обаче тука има бойци още от двугодишната служба дето ...
                    ..един е изстрелял 2 Камаза с патрони , друг носил 4 пълни с патрони пълнители у сумката ежедневно , да не говорим пък Гагич кво може с какалашника ... та не е само до пипаньето .
                    Тооо
                    И ти си прав
                    Половината бяха китайски кенефи ))
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #70
                      От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                      Набор ,65 дето трябваше да ни уволнят 1 октомври ,85 се прибрахме дома на 27 декември .
                      И кво правихте през тия 3 месеца свръхслужба ? Всекидневни учения и бойни стрелби в отговор на "реалната угроза , надвиснала над делото на социализма от страна на американските империалисти и техните европейски слуги ? "
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #71
                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        И кво правихте през тия 3 месеца свръхслужба ? Всекидневни учения и бойни стрелби в отговор на "реалната угроза , надвиснала над делото на социализма от страна на американските империалисти и техните европейски слуги ? "
                        Нашите стари ги пратиха един месец на бригада някъде по селата реколтата да прибират . Уволниха ги края на октомври 1989 година . После дойде 10 ноември и нещата почнаха да придобиват друг характер .

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Ма, като те гледам, ти преливаш от акъл като за 2 генщаба и си наясно как трябва да се оправи армията. Дали не си си сбъркал професията?
                        Обикновено проблемите се виждат най добре от тези които ежедневно се сблъскват с тях . Лошото е че в армията те нямат правото да ги разрешават .
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-08-18, 05:59.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #72
                          От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          ... Обикновено проблемите се виждат най добре от тези които ежедневно се сблъскват с тях . Лошото е че в армията те нямат правото да ги разрешават .
                          Че някои неща се виждат - виждат се. Че какво и колко виждаш зависи от каква камбанария гледаш - зависи. Би ли посочил къде низшите изпълнителски нива, пък и малко отгоре, имат права да разрешават кардинални проблеми за организацията/фирмата?

                          В случая с армията проблемите тръгват от най-високото ниво в държавата. При положение, че онези, които я ръководят, нямат яснота дали изобщо им трябва армия и ако да, каква да бъде тя и за какво да се готви, няма никакъв шанс проблемите да бъдат разрешени.
                          При всички положения, ако войската ще мете листа от плаца и ще боядисва бордюри по алеите срещу 1000+ левчета (плюс всички останали разходи), то по-добре хич да я няма. Още по-малко пък за такива дейности ни е необходима задължителна военна служба и наборна армия.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Казармата!

                            Аз бях от "върнатите" висшисти през 84та. Даже ме вкараха в ареста - почти като дисидент... Няма да забравя като ме изкараха - два часа киснах в банята и за половин сдадох багажа. На следващия ден бях на лекции...
                            Good guys drive Land Rovers!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Че някои неща се виждат - виждат се. Че какво и колко виждаш зависи от каква камбанария гледаш - зависи. Би ли посочил къде низшите изпълнителски нива, пък и малко отгоре, имат права да разрешават кардинални проблеми за организацията/фирмата?

                              В случая с армията проблемите тръгват от най-високото ниво в държавата. При положение, че онези, които я ръководят, нямат яснота дали изобщо им трябва армия и ако да, каква да бъде тя и за какво да се готви, няма никакъв шанс проблемите да бъдат разрешени.
                              При всички положения, ако войската ще мете листа от плаца и ще боядисва бордюри по алеите срещу 1000+ левчета (плюс всички останали разходи), то по-добре хич да я няма. Още по-малко пък за такива дейности ни е необходима задължителна военна служба и наборна армия.
                              В една частна фирма просто до това не се стига там нещата са оптимизирани с цел минимализиране на разходите и съответно увеличаване на печалбата . Всяка уважаваща себе си частна фирма дава значителни бонуси за добри резултати . Армията като структура харчеща пари от държавния бюджет които по никакъв начин не са обвързани с някакви резултати съответно никой не се напряга нещо да променя . То тая оферта хич не е лоша . Градинар с 1000 + лева заплата първа категория труд на осем часов работен ден Що се блъсках инженер да ставам
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #75
                                От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Че някои неща се виждат - виждат се. Че какво и колко виждаш зависи от каква камбанария гледаш - зависи. Би ли посочил къде низшите изпълнителски нива, пък и малко отгоре, имат права да разрешават кардинални проблеми за организацията/фирмата?

                                В случая с армията проблемите тръгват от най-високото ниво в държавата. При положение, че онези, които я ръководят, нямат яснота дали изобщо им трябва армия и ако да, каква да бъде тя и за какво да се готви, няма никакъв шанс проблемите да бъдат разрешени.
                                При всички положения, ако войската ще мете листа от плаца и ще боядисва бордюри по алеите срещу 1000+ левчета (плюс всички останали разходи), то по-добре хич да я няма. Още по-малко пък за такива дейности ни е необходима задължителна военна служба и наборна армия.
                                И толкова просто не е.

                                6 септември 1944.
                                За какво ни е армия?

                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X