Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

    Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
    На мен да не разчитат. Аз каквото съм искал, съм дал на държавата. ...
    Не ти прилича .
    Ти се отъждествяваш със господ.

    Може да не е държава като другите ама е наша .
    Не можем да разчитаме на друг.

    Ако си хвърлил каиша и чакаш друг да ти измете сламата пред двора , намери си 2 на 1 и почвай.

    Съпротива , колкото и некачествена да е , все ще има ....

    там съм

    Коментар


    • #92
      От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
      ...
      ...

      Съпротива , колкото и некачествена да е , все ще има ....

      там съм
      О-о-о-о, ще има и няма да е некачествена. Без да си там. Където и да си мислиш, че е това "там".
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #93
        От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

        Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
        Не ти прилича .
        Ти се отъждествяваш със господ.

        Може да не е държава като другите ама е наша .
        Не можем да разчитаме на друг.

        Ако си хвърлил каиша и чакаш друг да ти измете сламата пред двора , намери си 2 на 1 и почвай.

        Съпротива , колкото и некачествена да е , все ще има ....

        там съм
        Еш па ти. Съпротива за кого и срещу кого? Аз в тва отношение напълно подкрепям Келтис (познаваме се лично, и му знам горчивия житейски път). Ако ще ме мобилизират - трябва да ми маркетират мобилизацията както трябва, така че да повярвам - истински. В такъв случай (противно на това което твърди Венци Петров) - ще се прибера и от Луната, даже и без да ме викат с пощенски гълъб по адрес на местоживеене. И се подписвам под думите си.

        П.С. То от мен полза за отбранителния потенциал на КМБ - като от змия вълна да настрижеш, ама някои въпроси са принцпни.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #94
          От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

          не е за среднощни приказки .
          Макетата са по най от найските.
          Не върви публично да се откажеш , дори и да си най-по-най.
          Аз ще си правя каквото мога , и каквото си знам.
          Пък вие си водете войната(дано да не стане ) както знаете .

          Кога почва?

          Коментар


          • #95
            От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Казваш, фереджета-мереджета, молитви по пет пъти на ден, загуба на "краекожието", спиране на всякакъв алкохол, дори и бирата, не са достатъчна мотивация?
            Ами рискът да ти резнат главата щото не си се доказал като достатъчно правоверен?
            Допускаш ли , че може да съм от етноса с отстранено краекожие и молитвите в джамия да не са ми чужди?
            Допускаш ли, че може да съм пристрастен към цигарите и да не употребявам алкохол?
            Като се замисля установявям, че няма да чакам мобилизация и не ми трябва специална мотивация само срещу едни други.Дето ни се пишат братя и много обичат да ни освобождават.И срещу едни техни приятелчета дето и те уж ни били братя ама ей така по братски ни забиха нож в гърба по време на междусъюзническата.Тези вторите се сетиха че сме братя, когато ги напънаха от вси страни,но няма лошо добри пари изкарахме тогава.
            Последно редактирано от Keltis; 07-08-17, 23:10.
            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

            Коментар


            • #96
              От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

              Най-криво ще е ако трябва да воюваме срещу ВНР и БНР.

              Коментар


              • #97
                От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Най-криво ще е ако трябва да воюваме срещу ВНР и БНР.
                Вярно е.Тука има бол фенове на Тато и Путин(то май много такива навсякъде) а и има много законспирирани руски спецназовци маскирани като семейства живеещи мирно и кротко.

                Коментар


                • #98
                  От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                  Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                  не е за среднощни приказки .
                  Макетата са по най от найските.
                  Не върви публично да се откажеш , дори и да си най-по-най.
                  Аз ще си правя каквото мога , и каквото си знам.
                  Пък вие си водете войната(дано да не стане ) както знаете .

                  Кога почва?
                  Желая ти успех!
                  Един ден , ако натрупаш съответния опит ще разбереш , че във войната няма победител, че в смъртта няма героизъм и че края на войната го виждат само мъртвите.
                  Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                  Коментар


                  • #99
                    От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Най-криво ще е ако трябва да воюваме срещу ВНР и БНР.
                    Най-криво ще е да воюваме срещу всякаква ...НР. Няма по-страшно нещо от гражданска война. Било Варненска, било Кюстендилска, било Ардинска НР. Ама то затова имаме тикви на раменете, за да не допуснем образуването на каквато и да била ...НР. Та от нас си зависи, и от чорбата между ушите ни, колкото и да ни опяват за Велики сили, геополитика и прочие сволоч. И ако го допуснем - за еб@не ще сме именно и лично ние, а не великите сили или марсианците.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                      Аз не искам да воювам .
                      Но, каквото и да вмешателство в МОИТЕ интереси не ми харесва.
                      Абревиатурата не ми е известна.
                      Съпротива - ще има ! Когато се наложи.
                      "Най-криво ще е да воюваме срещу всякаква ...НР..."
                      Ако това означава народна република,
                      Означава , че всичко е грешно.
                      Не си играйте на войнички - ще ви се получи
                      и няма да можете да си играете повече.

                      Последно редактирано от Rachido4x4; 07-08-17, 23:17.

                      Коментар


                      • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                        Начи- решено! Спират ни алкохола, цигарите и безплатното паркиране в центъра, и всички сме готови да се мобилизираме. Миииии, те почнаха вече...
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                          Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                          Абревиатурата не ми е известна.
                          ВНР - Варненска Народна Република
                          БНР- Бургаска Народна Република

                          Коментар


                          • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                            Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                            Не ти прилича .
                            Ти се отъждествяваш със господ.

                            Може да не е държава като другите ама е наша .
                            Не можем да разчитаме на друг.

                            Ако си хвърлил каиша и чакаш друг да ти измете сламата пред двора , намери си 2 на 1 и почвай.

                            Съпротива , колкото и некачествена да е , все ще има ....

                            там съм
                            Ако си християнин Господ се пише с главна буква. Аз не съм християнин, но уважавам религията ви. И без значение дали се харесва или е в разрез с общоприетото казвам нещата както ги мисля.Не е лошо да правиш разлика между мобилизация и съпротива.Като разбереш разликата може и да вникнеш в мотивити на хората относно мобилизацията и съпротивата. Елементаризирането на смисъла заложен в двата термина води до изказвания в стил Перата или Динко.
                            И да знаеш много си харесвам Родината и държавата също, точно такива каквито са.
                            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
                              ... Да се стяга старата гвардия дето помни Щитовете и Добри Джуров, щото стана ли суматохата те ще копат окопите.
                              "Старата гвардия" е вече в голяма част извън наборна възраст и не подлежи на мобилизация.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                "Старата гвардия" е вече в голяма част извън наборна възраст и не подлежи на мобилизация.
                                По сега действащия закон май е 63 години
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X