Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Родителите имат значение и затова някои неща стават чак от второто поколение.
    Съгласен. Няколко пъти писах за време, бавно и дългосрочно. И колкото по-рано започне да се отброява за това второ-трето поколение, толкова по-добре.

    Коментар


    • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Войната е доволно сложно явление. Предпоставките най-често са заложени от десетилетия или векове и в немалка степен включват нагласите и народопсихологията.
      Ще ме прощаваш, ама това си е буллшит. "Говеждо лайно", в превод от актуален голямо-батковски сленг. Питай ме откъде го знам.

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Ма мобилизация бе пичове! Хей така, защото някой нас - някой нас. Нас!
      И щяло ли да има партенки за всички. Бе ти заколи трима с ножа за хляб на жена ти и не разсъждавай за хидромелиорацията на космоса! Защото някой - нас...
      Е тва се опитвах да кажа. Някой - нас. Се опитва да ни клати и да ни дава наклон на фуя. Кво п'раим? На мен лично ми е любима теорията на един бананиран тука съфорумец - ми праим таралеж. Който иска да седне с гол гъз на таралежа - добре ни е дошъл. Да, ще ни смачка. Ама гарантирано ще изпита остра болка в гЪзЪ. Избора си е негов.
      Последно редактирано от windwarrior; 08-08-17, 22:14.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Ма мобилизация бе пичове! Хей така, защото някой нас - някой нас. Нас!
        E, няма го това отдавна. Погрижиха се едни хора да не си знаем националните интереси (прочее, питал съм тука някой може ли да ги посочи...) нямаме единен национален идеал, почти никой (не без основание) не уважава властта, нито си харесва държавата (изобилстват изказвания в стил "Обичам си родината, мразя държавата"). Дори много брутално на битово ниво някой да ни настъпи, примерно идва войска с цел да отвлекат всички български девствени жени за харема на Ердоган , пак ще се намерят не един или двама да се изцепят: "Мен к'во ме засяга, бре, аз дъщери нямам и девствени жени не познавам!"
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Това не е абсолютно вярно. Войната е доволно сложно явление.

          Предпоставките най-често са заложени от десетилетия или векове и в немалка степен включват нагласите и народопсихологията. На много от тези неща актуалните управници изобщо не са в положение да влияят.
          Това е дълга тема, но да кажем че има по-близка връзка с мобилизацията. Имах предвид, че управляващите политици вземат решение за война - те нареждат на армията и военните, те нареждат мобилизация. Ти пишеш за предпоставки, аз бих обсъждал причини.

          Историята и изследванията на историците показват, че причините за войните са най-често икономически и политически. Може да има и други причини, но това са най-честите. А решението за война се взема от политиците, които всъщност и преценяват субективно (лично) и самите причини -дали ги има, дали са важни, кога, как и защо.

          Коментар


          • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            E, няма го това отдавна.
            Гагич - и друг път съм ти го казвал. Ти си циник, може и мизантроп (лично, вероятно предпочиташ - рационалист). Може и да си здравословно такъв, но изпадаш в крайност. Не си прав. Всичко си го има. Поне дотолкова, доколкото винаги си го е имало - и тези дето ще колят без да питат, и тези дето ще търсят/намират основания да дезертират. Ми да се дяват по дяволите! Така и така, нещата винаги са се състояли без тях и подобните им.

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Погрижиха се едни хора да не си знаем националните интереси...
            Поскоро. И да ги търсим - да не можем да ги намерим!

            ПП
            Някой път - може би на конференция на ПРЪЦК (ли беше) - ще ти разкажа как се прекъсва няколкостотин-годишна професионална линия.
            Ма нищо! Една линия е само една единствена линия... (и всъщност, колкото време е изграждана, приблизително толкова е нужно и за реалното и унищожаване)
            Последно редактирано от davc; 08-08-17, 22:37.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Ще ме прощаваш, ама това си е буллшит. "Говеждо лайно", в превод от актуален голямо-батковски сленг. Питай ме откъде го знам.
              Знам. От недостатъчно наблюдения.

              Илюстрирам с пример:
              (1) натегнала се е обстановката след 10г, Русия пробва да вкара войска в Германия. Резултат - вкарва я, войската вика УРА и отива да такова мамата на фашистите. После какво става е малко по-друг въпрос. Обикновено с това "после" са наясно някъде горе и то определя много решения.
              (2) натегнала се е обстановката по леко различен начин, Русия пробва да вкара същия брой войска във Финландия, население 1/10 от германското, НАТО нет и не будет, Симо Хюха е починал още през 2002г. Резултат - ...?

              Коментар


              • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                E, няма го това отдавна. Погрижиха се едни хора да не си знаем националните интереси (прочее, питал съм тука някой може ли да ги посочи...) нямаме единен национален идеал...
                Гагич, можеш ли да ми покажеш националния идеал на французите(понеже, нали си френски възпитаник) или на германците или на шведите...Тва щото тая дъвка с идеалите напоследък бая народ я дъвчи.

                ПП.Благодаря за линковете.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Знам. От недостатъчно наблюдения.
                  Примерно, съотнесено към 1940 и големия сняг. В наши дни - опитай се да познаеш, кой е най-големият повод за семейни дертове между мен и windwarrior-ханъм.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                    Мобилизация е практически невъзможна в днешно време в БГ.Нито има кой да се мобилизира/ останали са само мамини синета, дето от малки ги карат на училище с коли/Тези същите за нищо не стават, както и родителите им, които са скътавали / отлагали казармата/ с връзки от роднини...Патените и гърбени момчета минали като кашици, оцелели от простотията на редовната казарма останаха без перспектива и шанс в Бг за нормален живот и естествено, че се махнаха от държавата.Тези мъже се справят с живота и другаде, без да са наредени в живота от роднини с връзки..те няма за какво да се върнат! - огорчени и прогонени ...чакайте ги да се върнат при мобилизация!?Та за какво да се сражават...за лекото и мекото на онези дето са ги прогонили ли?!
                    Много отдавна БГ е само административна територия с пародиина структура на държавност...Има институции..които са тотално импотентни - всички без изключение!
                    Населението е бедно,злобно, леко глуповато и тотално апатично!Та в такова население вирее ли дълг и чест/ за мъжество и непримирим дух не говоря/!?
                    ...виж за предатели ставаме / от онези дето са най-горе, та до гетата - срещу некой лев чудеса от безнравственост правим...
                    СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                    Коментар


                    • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                      Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                      Населението е бедно,злобно, леко глуповато и тотално апатично!
                      Нищо такова не съм забелязал.

                      Коментар


                      • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        ... Поне дотолкова, доколкото винаги си го е имало - и тези дето ще колят без да питат, и тези дето ще търсят/намират основания да дезертират. Ми да се дяват по дяволите! Така и така, нещата винаги са се състояли без тях и подобните им.
                        С лекота употребявате тежки думи като дезертьорство и родина. Аз не ги разбирам, защото 12 години ми ги набиваха в училище, пък в Библията пише да ги позная по делата.
                        Та затуй тия слова нямат много смисъл, поне за мен. На теория знам каква е идеята, но на практика се получава обратното.
                        По едно време имаше триглава ламя от Мадридски моше... ъъъ цар бе цар, руснака Станишев и Ахмед Доган. Без един българин на кормилото! Де я родина, ква България, като единственото дето правят с данъците ми е да ги крадат, квото остане го дават на Манго, и с всички сили ме пазят да се защитавам от последния.
                        Дезертира се от легална държава, туй нашето се казва exodus. Заклевам се, не се сещам как е на български в момента тая библейска дума.
                        п.с. "Изход" май се превеждаше...
                        Последно редактирано от Ivan Terziev; 08-08-17, 23:41.

                        Коментар


                        • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          С лекота употребявате тежки думи като дезертьорство и родина. Аз не ги разбирам, защото 12 години ми ги набиваха в училище, пък в Библията пише да ги позная по делата.
                          Та затуй тия слова нямат много смисъл, поне за мен. На теория знам каква е идеята, но на практика се получава обратното.

                          Е нали трябва все някой друг да е виновен...
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Е нали трябва все някой друг да е виновен...
                            До колкото се сещам и ти нямаше да се върнеш, ами щеше да изтеглиш и роднините си при теб.
                            Първоначално публикуван от NIKSD
                            Вероятността да се засиля да се прибирам, ако Боко тиквата /или кой да е от днешния "елит"/ си стоят на задниците, докато са обявили мобилизация, е никаква. Виж, ако ще използваме горещ катран и мазни въжета, идвам си веднага. Ама то тогава технически няма да е мобилизация.

                            Коментар


                            • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                              По темата дали ще има въобще мобилизация - очевидно няма да е тази вечер! Да оставим ножовете за хляб и тежките думи, да се наспим, пък и утре можем да пишем!

                              Лека вечер на всички!

                              Коментар


                              • От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                                Печен, бая глупости си изписал.Гледам Ясен си е харесал едно изречение, ама аз не можах(да си харесам само едно, де).
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X