Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    В една народноосвободителна антинатовска война за счупване оковите на еврогейското робство, мигар никой няма да се включи като доброволец?
    Каква „народоосвободителна антинатовска война”? Огромното мнозинство от 2-та млн. българи в чужбина, са в натовски държави. Техните роднини в България, които получават пари от тях, те ли ще воюват?! Добра шега!

    П.с. Парите пратени от българи в чужбина са почти колкото чуждестранните бизнес инвестиции.

    Коментар


    • #77
      От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
      Каква „народоосвободителна антинатовска война”? Огромното мнозинство от 2-та млн. българи в чужбина, са в натовски държави. Техните роднини в България, които получават пари от тях, те ли ще воюват?! Добра шега!
      Както Гагич няколко пъти отбелязва, това че си български емигрант в НАТО-вска държава, независимо дали работиш или висиш на социалките, изобщо не ти отменя правото да си носталгичен по Тато, фен на Путин или просто неприязнен към НАТО и ЕС.

      Коментар


      • #78
        От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

        ......
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #79
          От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

          Носталгията и дневните сънища са едно, а реалността и действията, особено свързани с рискуване на собствената кожа и благополучие, са съвсем друго.

          Коментар


          • #80
            От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
            Каква „народоосвободителна антинатовска война”? Огромното мнозинство от 2-та млн. българи в чужбина, са в натовски държави. Техните роднини в България, които получават пари от тях, те ли ще воюват?! Добра шега!


            П.с. Парите пратени от българи в чужбина са почти колкото чуждестранните бизнес инвестиции.
            Това има ли общо с мобилизация и атрибутите и или е само опорка, като останалото? Мяза бетер час по военно според вижданията на воеводите.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #81
              От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

              Директен отговор на заглавието на темата: НЕ! Мобилизация няма да има. Всенароден събор, с раздаване на русенско варено и шалтета, вместо кебапчета и знаменца, може и да има. Мобилизация- не.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #82
                От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Директен отговор на заглавието на темата: НЕ! Мобилизация няма да има. Всенароден събор, с раздаване на русенско варено и шалтета, вместо кебапчета и знаменца, може и да има. Мобилизация- не.
                Те това вече, ако го направят, ще има пълна мобилизация за пиене и ядене! Премиер и главен прокурор правят събор за суджуци, та какво остава за обикновените хора

                Коментар


                • #83
                  От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Това има ли общо с мобилизация и атрибутите и или е само опорка, като останалото? Мяза бетер час по военно според вижданията на воеводите.
                  Има, доколкото тука се спрягат някакви уклончиви мнения, вкл. и категорични:
                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Директен отговор на заглавието на темата: НЕ! Мобилизация няма да има.
                  Т.е. никой не смее да каже против кого ще воюва България?
                  А има значение, и то чисто тактическо дали ще воюваме, за да опазим, да речем, актуалната напоследък Македония, дали ще бързаме да се скрием от "остъкляващи Искандери" и ще ришкаме из пепелищата след това, дали неоосмански аскер ще нахлуе по конвенционален път от съседна Турция.
                  Всичко това горе не е фантазия и "член 5" не дава отговор на хипотезите като например: натовска Албания се намесва в подкрепа на сънародниците си в Македония, ония надават жален вик за помощ към нас (че към кого всъщност, към сърбите?).
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #84
                    От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                    Тази конкретика още не е уточнена.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #85
                      От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                      "Т.е. никой не смее да каже против кого ще воюва България?"

                      Ми срещу кой да е . Има ли значение ?
                      И какво ще пазим? То всичко вече не е наше .
                      Те сами си го пазят . Виждаш сам.
                      Ние сме "околна среда".

                      Коментар


                      • #86
                        От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                        Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                        "Т.е. никой не смее да каже против кого ще воюва България?"

                        Ми срещу кой да е . Има ли значение ?
                        И какво ще пазим? То всичко вече не е наше .
                        Има някакво значение. Честно казано, на този ранен етап от развитието на Ердоганова Турция, тя вече никак не ме кефи и предпочитам да живея в обрулена, ошмулена и пъшкаща под еврогейски гнет Клета Майка България. Т.е. ако рано или късно Ердоган изплесне дотам, че поиска да присъедини части от Клета Майка към новата си стара империя, бих участвал като доброволец (въпреки, че скоро май няма да ме лови мобилизационната възраст) в бойни действия, даже и пост фактум (като пишман-партизанин, когото бързо ще очистят например).
                        P.S. То може да се продължи до безкрайност - не искам също така да живея в Ислямски халифат, не искам да живея във Велика Албания, не искам (ще спра дотук, щото...)
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #87
                          От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                          На мен да не разчитат. Аз каквото съм искал, съм дал на държавата. Ако е за защита на териториалната цялост съм склонен да помисля.Ако е за македонците, не.
                          Гарнитура от лозунги не ям, трябва да ме мотивират по друг начин
                          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                          Коментар


                          • #88
                            От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                            Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                            Гарнитура от лозунги не ям, трябва да ме мотивират по друг начин
                            Казваш, фереджета-мереджета, молитви по пет пъти на ден, загуба на "краекожието", спиране на всякакъв алкохол, дори и бирата, не са достатъчна мотивация?
                            Ами рискът да ти резнат главата щото не си се доказал като достатъчно правоверен?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #89
                              От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                              Гагич, на тоя въпрос:

                              Т.е. никой не смее да каже против кого ще воюва България?
                              никой не може да ти отговори.Палачинката се върти толкова бързо(и толкова независещо от нас), че един отговор днес, може да е много смешен утре(само преди 5год. представял ли си си, че Украйна(не кой да е , а Украйна) и Русия ще се хванат гуша за гуша? М? )

                              Та на въпроса от темата-мобилизация няма да има(или ще е миниатюрна).Не случайно по-горе дадох цифра 100хил. При отмяната на наборната служба и влизането ни в НАТО, разчета беше(може би вече се е променил) 27хил редовна професионална армия, която при война да нарасне до 100хил. Толкоз! Каква мобилизация на запасняци(еле па 50-60годишни)? Държавата не може да си позволи, а и не е подготвена(като бойни разчети,команден състав, военновременни запаси и т.н. )да обезпечи повече от 100хил бойци.А и не е нужно....ако правилно си изиграем картите.


                              ПП.Това за Ердо мислех и аз да го напиша, ама ме домързя. Преди 5-6год Турция изглеждаше образец отвсякъде.Даже имаше един съфорумец, който се жалеше защо не дойдели да си ни вземат, та се наложи да го псувам на "лични", че ме беше срам от хората...
                              Последно редактирано от ЕМО; 07-08-17, 23:43.
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • #90
                                От: А ще има ли въобще мобилизация - тема отделена от "паметката на мобилизирания"

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Има някакво значение. Честно казано, на този ранен етап от развитието на Ердоганова Турция, тя вече никак не ме кефи и предпочитам да живея в обрулена, ошмулена и пъшкаща под еврогейски гнет Клета Майка България. Т.е. ако рано или късно Ердоган изплесне дотам, че поиска да присъедини части от Клета Майка към новата си стара империя, бих участвал като доброволец (въпреки, че скоро май няма да ме лови мобилизационната възраст) в бойни действия, даже и пост фактум (като пишман-партизанин, когото бързо ще очистят например).
                                P.S. То може да се продължи до безкрайност - не искам също така да живея в Ислямски халифат, не искам да живея във Велика Албания, не искам (ще спра дотук, щото...)
                                Ако се стигне дотам, трябва нечий изключително плитък мозък да предположи, че мобилизацията на (някой спрегна оптимистичното число) 100 000 единици пушечни пържоли биха могли да решат въпроса. Не го обяснявам точно на теб, щото го знаеш.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X