Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата "тактика" на БА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новата "тактика" на БА

    Ето цитати от статия, не претендирам че е напълно достоверно все пак ...
    "при сваляне на картечница „Браунинг“ от въоръжението на бойна бронирана машина „Гардиан“ и качването ѝ в камион"
    "След извършване на проверка на оръжието и доклад, че оръжието е изпразнено започнала подготовка за транспортиране на картечницата. В този момент се произвел изстрел, в резултат на който редник Тошев бил тежко ранен в лявото бедро."
    https://www.vesti.bg/bulgaria/incide...ivnica-6074209

    За чий се сваля картечницата?Щото американска и скъпа или какво?

    Коментар


    • От: Новата "тактика" на БА

      По- скоро, как се самопрострелва човек в бедрото с картечница?
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • От: Новата "тактика" на БА

        Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
        По- скоро, как се самопрострелва човек в бедрото с картечница?
        Туй още по ...

        Коментар


        • От: Новата "тактика" на БА

          По скоро е бил човека от страната на дулото. С 50 калибър в бедрото от упор едва ли е имал шанс за оцеляване!
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • От: Новата "тактика" на БА

            Хм, освен двама дърпат нагоре, един(загиналия) подпира отдолу ... че с 12,7 нямаш големи шансове си е вярно.
            На туй спусъка не трябва ли да е електрически или нещо такова?

            Коментар


            • От: Новата "тактика" на БА

              А от какъв зор въобще я свалят за транспортиране ?
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Новата "тактика" на БА

                Американците ги разглобяват като ги свалят .Цевта се сваля лесно има го и в тубата как става и тогава няма шанс да остане в патрон в цевта.Явно момчетата не са имали много опит с тоя вид картечници и е станала белята.Светла памет за боеца!.С тоя калибър.......Опит и знание ,за липсата им са виновни командващите и управниците.Момчетата са на служба и трябва да им се осигуряват по много и от двете,за по-малко нещастни случаи.Едно време си имаше девиз"Повече пот в учението ,по малко кръв в боя",пресилено е ,но важи като приом!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Новата "тактика" на БА

                  Ами въпросите явно са много и тука ще е правилното място наистина... Ся, по наше време разглабяне на оръжие на стрелбище не се допускаше, иначе по принцип на всяка картечница цевта трябва да се сваля лесно... Що са разкачали оръжието на полигона, пак някой трябва да ни разяснява... Да не би да си карат картечниците и да ползват учебни машини!? И отчета на боеприпаса, мани-мани. Отиваме ротата на стрелби, с един сандък примерно и после гилзите се броят до последно... Ако не излязат няколко бройки, минаваме пълзешком цялото поле и понеже изнамираме и стари, тя бройката излиза в повече и някои от момчетата си имаха по 1-2 скрити патрона, за другия път... Докат в един прекрасен момент, както си се дундуркаме с ГАЗките из едни тилилейски гори и подритваме картечниците, нашта й се отвори кутията и се разпиля лентата с 12 патрона... Побелях и посинях, че бях старши на каросерията, а па ВКРто много му беше приятно да си говорим за нещата от живота. Как да е, закопахме ги с един боец край пътя.
                  Вярно е и че за всичко са виновни началниците в края на краищата, ама като рече да става белята, пусто - и става. И заради нарушения на правилата, и за подценяване на ситуацията, и за още какво ли не... При една супер нелепа ситуация двама опитни бойци /КО и картечар-снайперист/ гръмнахме в класното преди наряд с моя АК. Над 30 момчета имаше вътре, ама в оня късен следобед Господ е бил в добро настроение, та минахме леко. Аз една нашивка надолу, редник Гюро - няколко дни арест.
                  Още веднъж - съболезнования на близките и лека пръст на войника.

                  Коментар


                  • От: Новата "тактика" на БА

                    Първо - лека му пръст на момчето. Съболезнования на близките и семейството му.

                    Второ - ако правилно си спомням четеното в нета - на кадрова служба е бил от март тази година. Като мерач-оператор на бойната машина е сертифициран от юни тази година. Т.е. на 6 месеца служба общо и на 3 и малко месеца служба като специалист. Явно - кофти стечение на обстоятелствата...
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Новата "тактика" на БА

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      ...Явно - кофти стечение на обстоятелствата...
                      Нема такива филми! Шест-седем месеца служба......че то при нас това си беше вече почти "стар войник". Още на първия месец(реално в учебната рота), вече имахме навика първото, ама първото нещо което да правим е да си проверим оръжието(независимо дали в клас, в оръжейната, преди или след "стойка").И то не да "изчаткаш" два-три пъти затвора и споко, ами се гледаше пред затвора(да не би нещо да е заклинило вътре).Още ми държи влага."Празната пушка на сто пъти веднъж гърми".Па тва да застана пред цевта.....Жалко за родителите на момчето, ама....Дарвин още никой не го е отменял.Тия глави са за мислене.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • От: Новата "тактика" на БА

                        Не знам и аз... Не съм бил професионален, не съм служил и в БА и затова не знам как е сега, иначе да - по наше време точно около 6-8-10 месеца бяха най-добри войниците. Пружинки и най-лесно се работи така, и дисциплина и всичко е ОК. От 15-16 месеца нататък е мъка, рутината те натиска, всичко ти омръзва, само за уво мислиш... Изпъвал ми се е косъма като развеждам смените и ми се случи да прибирам от постовете трима стари на по 20 месеца служба - на сто метра пред караулното почват да свалят пълнители, щракат затвори Тва зад гърба ми, нали, ама - Споко командире, уво служба не остана дай да гръмнем по веднъж у въздуха ве.
                        Мани, мани, да пази Господ.

                        Коментар


                        • От: Новата "тактика" на БА

                          Този тип картечница въпреки че е на повече от 100 години е от скоро на въоръжение в БА и вероятно още не е добре усвоена от личния състав .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Новата "тактика" на БА

                            И както се види я имаме само на тези няколко машини.А дали усвояването не е забавено от части поради липса на достатъчно муниции и при това не евтини?

                            Коментар


                            • От: Новата "тактика" на БА

                              Айде бе? Тея Гардиъни не са ли отдавна вече на въоръжение, кво значи туй малко бройки или липса на муниции? Ако има липса на методика за работа и усвояване е друг въпрос вече, ама нали говорим все пак за професионалисти, не за 18 годишни хлапаци наборници. Да не ви разказвам БТР 60пб за колко часа го усвоявахме, че то това като го гледам е някаква смешка до него... Абе, с извинение, май сичко е пълен т@ш@к, както казва един виден съфорумец тука.

                              Коментар


                              • От: Новата "тактика" на БА

                                Чакай да те питам нещо.Ние муниции за КПВТ правехме ли?Правехме и правим.Муниции за Браунинг М2 дали правим?Ако не правим трябва да се внасят.Ако се внасят значи има лимит.И ако се внасят не са евтини.А и патрона не е 30 ст.В нета са над 3 долара патрона, почти 4.При нашите начини на поръчка са сигурно 5.Липсата на методика ако има такава е друга работа.Спазването или не спазването и също.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X