Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата "тактика" на БА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Новата "тактика" на БА

    Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
    Аналогична има и в артилерията на ЛНР/ДНР
    Възможно, на тези интересното им е , че ги линкнаха към братските американски контрабатарейни радари , които в последно време почнаха да се увеличават в аритметична прогресия. Та на пополченците ще им става все по- весело.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #92
      От: Новата "тактика" на БА

      Бягаме от темата. Освен ако не я броим за изчерпана ?

      Иначе - имам си мнение и за "контрабатарейните радари" То за какво ли си нямам де )) 14-та бях чел много интересен анализ на бойното използване на Рис в Афганистан... по-точно за опитите да се осъществи такова...

      Ето: Щъркелче от другата страна

      Виждал съм и видео на АЗК-7 в походна колона. Звуковото е готино, щото е пасивна система...
      По състояние 1995-та в БА до колкото знам имахме цели 3 броя от старата АЗК-5.
      Предполагам, че до сега сичкото ламби са им изгорели ...
      Последно редактирано от deyan_h; 13-07-17, 14:36.
      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

      Коментар


      • #93
        От: Новата "тактика" на БА

        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
        Бягаме от темата. Освен ако не я броим за изчерпана ?

        Иначе - имам си мнение и за "контрабатарейните радари" То за какво ли си нямам де )) 14-та бях чел много интересен анализ на бойното използване на Рис в Афганистан... по-точно за опитите да се осъществи такова...

        Ето: Щъркелче от другата страна

        Виждал съм и видео на АЗК-5 в походна колона. Звуковото е готино, щото е пасивна система...
        По състояние 1995-та в БА до колкото знам имахме цели 3 броя от старата АЗК-7.
        Предполагам, че до сега сичкото ламби са им изгорели ...
        От никаква тема не бягаме. Самото название и повода за темата са извадени от контекта на цялостното упражнение. За Юкрейн- От другата страна се забелязват разни Зоопаркове. Както всичко и контрабатарейните радари помагат, но в кошара не вкарват. В редица отношения ЗСУ са по зле и от БА (примерно нямаха аналогична на АСУАО Вулкан), но пък имат значително повече "цеви" и то значително по далекобойни от нас. Звукови има много - аз съм си играл и с френската 0.1 Db и с американския Бумеранг. Въпреки , че ако е яка какамангата не знам как ще се получи без радарченце.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • #94
          От: Новата "тактика" на БА

          В какамангата никак според мен )) Звуковите са много удобни в позиционна отбрана, обаче в настъпление без ясен фронт ... АЗК-7 са четири големи камиона (а АЗК-5 са пет), и близо до предния край ....
          От друга страна РЛС-тата си се отбелязват много здраво, ако имаш Радиолокационно някакво разузнаване...

          ето я формацията, миналата година. май е същото?
          Последно редактирано от deyan_h; 13-07-17, 14:39. Причина: обърнал бях номерата на АЗК-тата
          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

          Коментар


          • #95
            От: Новата "тактика" на БА

            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
            Самото название и повода за темата са извадени от контекта на цялостното упражнение.
            Нищо не е извадено. Каквото съм видял, това коментирам, а именно - тълпа военни тичащи по полето. После лека-полека се поизясниха нещата - било последните секунди преди нахлуване в сграда показано на полето.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #96
              От: Новата "тактика" на БА

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              ... последните секунди преди нахлуване в сграда...
              както се разбрахме - когато с други средства вече си подавил Артилерия, ПВО, картечари по фланга, гранатометчици и въобще - атакуваш сграда с (не твърде много) защитници въоръжени с не повече от 7.62 и връзка ключове в джоба...евентуално - и бандаж за херния.
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • #97
                От: Новата "тактика" на БА

                Е кво толкова събрали се момчетата с пушките имитират големите батковци за пред камерата ,кво толкова!Тактика като тактика,не е масова ,не е армейска и е само за определени ситуации при прочистване на сгради,но ония си имат едни особености,едни дозори ,дистанции ,ъгли,периметри,а нашите от снимката само пушки,униформи на купчина пред камерата.За това са го и направили ,за пред журналистите!Кви по смешни демонстрации на оперативна дейност по заложници и разни други има ,не е истина ,точно по холивудски,то за това е и демонстрация,показност за пред общественоста!В реална ситуация съм сигурен ,че всеки си знае мястото и редовия армеец ,и специалиста ,показността и демонстрацията тогава убиват със сигурност!Като в клипа със снайперистката от "пешмерга",дето извади късмет да чуе и звука на изстрела по нея!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #98
                  От: Новата "тактика" на БА

                  Добре. Радвам се, че човек с твоята компетентост е толква сигурен, че всичко ще е наред.
                  - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                  - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Новата "тактика" на БА

                    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                    Айде де? А расейването кой го е отменил ? Със сантиметри (всъщност с метри) може да си говорим единствено при ВТО с GPS или друго активно насочване. Артилерията все още (с класически муниции) не е чак толкова точна. Иначе да - имам дори софтуера за андроид и Уйндоус който директно ми смята данните за стрелба на всичко съветско, а инсталиран на не много скъп таблет директно ми прави привързването и прочие. А дроновете станаха евтини вече.
                    Специално при минохвъргачките и без боеприпаса да е "умен" от едни 100 години си се цели съвсем прилично окоп с ширина около метър . Въпрос на натренираност на разчета . 120 мм ОФ мина тежи 16 килограма от които 4 килограма са ВВ . Цели в цял ръст на 100 % поразява в радиус 60 - 80 метра и на около 30% в радиус до 200 метра . Ако е с височинно безконтактен взривател който я взривява на 2 - 3 метра над земята радиуса на поражение го смятай поне двоен . Поне до преди двайсетина години минохвъргачката се водеше най евтината артилерийска система .
                    Последно редактирано от sek.1; 15-07-17, 07:10.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Новата "тактика" на БА

                      Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                      Добре. Радвам се, че човек с твоята компетентост е толква сигурен, че всичко ще е наред.
                      Да бе!Не улови ли сарказма!Ако не са си научили урока и те и командващите ....,лошо,ще има стрелба по пилци ,може и с индианска прашка,или молотовка от тераса,забъркана от радикален ранен тийнейджър ,въпреки че те си играят с по-сериозни неща.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Новата "тактика" на БА

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Да бе!Не улови ли сарказма!...
                        vice versa mutatis mutandis
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • От: Новата "тактика" на БА

                          Не разбирам латински /италиански/,само английски и руски.Съжалявам .
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Новата "тактика" на БА

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            Не разбирам латински /италиански/,само английски и руски.Съжалявам .
                            (en) vice versa (or the other way around) with all the necessary changes having been made.


                            (ru) пшелнах

                            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                            Коментар


                            • От: Новата "тактика" на БА

                              Това явно си има официално име като част от бойните учения: "медиен ден".
                              http://websrv.mod.bg/bg/index.php?fn...ews&fn_id=9411
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • От: Новата "тактика" на БА

                                Скива ли?За всичко си има обяснение!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X