Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата "тактика" на БА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новата "тактика" на БА

    Чета тука разни неща, и започвам да се почесвам там дето не ме сърби...
    За месеци служба и не било усвоено оръжието, та за това се гръмнал. Учебна рота беше 45 дни, после си в Газката и бичиш наряди, да сме се изрепали, ако отнема 6 месеца за усвояване на едно оръжие.

    По същата логика, до сега трябваше да съм си отвял топките отдавна- в нас имам поне ...найсе оръжия, дето никой не ме е учил кое и как работи /калашниците не ги броя, там си знам отдавна/. Ако не знаеш дали е заредено едно оръжие, и не можеш да провериш, не го пипаш, камо ли да застанеш пред цевта.

    .50 е $3.00 на патрон, ама за нас на дребно, и за армията на едро ли е толкова? И какви са тия ограничения- питам, защото даже и за мен, като цивилна гарга, ограничения в количествата няма.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Новата "тактика" на БА

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      И какви са тия ограничения- питам...
      Тривиално-финансови.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Новата "тактика" на БА

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Тривиално-финансови.

        А, ако за пари говорим, то ясно, ама "ако се внасят, значи има лимит" ми прозвуча все едно има лимит за внос на муниции.
        За да се научиш как да си провериш оръжието дали е заредено, живи муниции не са нужни /или поне на мен не са ми нужни/.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Новата "тактика" на БА

          Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
          Чакай да те питам нещо.Ние муниции за КПВТ правехме ли?Правехме и правим.Муниции за Браунинг М2 дали правим?Ако не правим трябва да се внасят.Ако се внасят значи има лимит.И ако се внасят не са евтини.А и патрона не е 30 ст.В нета са над 3 долара патрона, почти 4.При нашите начини на поръчка са сигурно 5.Липсата на методика ако има такава е друга работа.Спазването или не спазването и също.
          Емии, тя цялата тема е за това - на гол тумбак чифте пищови му викат. Хем няма, хем скъпи, за къв чеп тогава стават? Щом и за елементарно обучение не стигат, остават само за снимка. Да гърмят с квото има поне да свикват с мириса на барута и да поддържат опит.

          Коментар


          • От: Новата "тактика" на БА

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            А, ако за пари говорим, то ясно, ама "ако се внасят, значи има лимит" ми прозвуча все едно има лимит за внос на муниции.
            По скоро за разхода им.
            .50 е $3.00 на патрон, ама за нас на дребно, и за армията на едро ли е толкова?
            За нашата армия е напълно нормално и да е повече.

            Коментар


            • От: Новата "тактика" на БА

              Въпросният Браунинг може би е единствен екземпляр в БА на територията на България.Въпросните бронетранспортьори М 1117 са закупени от БА в количество 7 бр-6 се намират в Афганистан и 1 като учебно пособие за подготовка на мисии зад граница-в Карлово.Така,че не чак толкова много хора в България са запознати с устройството и начините на разглобяване на въпросното пушкало и от там и смъртта на боеца.Лека му пръст.

              Коментар


              • От: Новата "тактика" на БА

                Това е човекът, лека му пръст

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image_6466812_302.jpg
Прегледи:1
Размер:80.1 КБ
ID:5767920

                Нещо в снимката ме кара да се съмнявам във версията, че се е самопрострелял, както гласеше официалното съобщение на военните. Па ако ще да е бил новобранец и да не си е познавал картечницата.
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • От: Новата "тактика" на БА

                  Комусо, възможно ли е самопрострелване с тоя Браунинг? Разбира се, приемаме че не го е направил целенасочено, а в смисъла на официал версията досега?

                  Коментар


                  • От: Новата "тактика" на БА

                    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение

                    Нещо в снимката ме кара да се съмнявам във версията, че се е самопрострелял, както гласеше официалното съобщение на военните.
                    Да не му претрисаме костите на човека, лека му пръст, но това че пръстът му не е на спусъка не значи, че автоматично е защитен от сакатлъци.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Новата "тактика" на БА

                      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                      Комусо, възможно ли е самопрострелване с тоя Браунинг? Разбира се, приемаме че не го е направил целенасочено, а в смисъла на официал версията досега?
                      Всичко е възможно-забравен/заклинил патрон в цевта(нашите от Смели цял снаряд забравиха в една от цевите на 2-ра башня,че за малко не отнесоха село Казашко) и при опит за разглобяване и изваждане на цевта(само така мога да си обясня стоенето на войника пред цевта)по някакъв начин се е задействал УСМ и е произведен изстрел.

                      Коментар


                      • От: Новата "тактика" на БА

                        Тежи - един я носи за цевта и втори за задника и така
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Новата "тактика" на БА

                          Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                          Чакай да те питам нещо.Ние муниции за КПВТ правехме ли?Правехме и правим.Муниции за Браунинг М2 дали правим?Ако не правим трябва да се внасят.Ако се внасят значи има лимит.И ако се внасят не са евтини.А и патрона не е 30 ст.В нета са над 3 долара патрона, почти 4.При нашите начини на поръчка са сигурно 5.Липсата на методика ако има такава е друга работа.Спазването или не спазването и също.
                          Това е тежката картечница на въоръжение в армията на щатите ; почти всички армии на НАТО и поне половината останал свят . Патрони в този калибър се произвеждат с милиони и цената им за армията няма нищо общо с цената по магазините . Това е в общи линии устройството на картечницата . Преди около 15 години я видях на живо само външно на едно изложение качена на едно Хъмви . https://www.youtube.com/watch?v=93mSGZYOwbE https://www.youtube.com/watch?v=CvEgA5vpq48
                          Последно редактирано от sek.1; 29-09-17, 05:52.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Новата "тактика" на БА

                            ......и като ти забравят в базата в България патроните за Калашника пък си на мисия и съвсем стъпва цената
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Новата "тактика" на БА

                              То за това има унификация на калибрите . Преди във ВД и сега в НАТО . На практика не е толкова проста тази картечница https://www.youtube.com/watch?v=q728QYZGyQM
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Новата "тактика" на БА

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                То за това има унификация на калибрите . Преди във ВД и сега в НАТО .
                                Преди да.Сега явно никой не може да ги накара ... нашите де.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X