Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    В момента 24 часовият порцион на ДВС(дежурно вахтената служба-само на тях им се полага ядене)е около 10-11 лева,преди беше с 2-3 лева по-висок ама "Перуката" миналата година го намали защото "месото било поевтиняло на пазара".В някой поделения където храна не може да се докара тези 10-11 лева се прибавят към заплатата(3 дежурства по 11 лева-33 лева към заплатата) и момчетата яко набиват сандвичи от вкъщи че да спестят някой лев.Аз например докато служех макар,че тогава ни хранеха добре пак си носех нещо от вкъщи-чипс,нещо сладко,някой друг сандвич или кренвирш и задължително минерална вода-3 литра,защото да пия от корабната си беше чиста проба героизъм да пробваш Менделеевата таблица а като си ДВС на пирса се слиза само с разрешението на Дежурният по кораб.
    Последно редактирано от komuso; 05-09-16, 16:44.

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      И да имат няма да им излезе сметката та бобеца ще е на мода.
      Епа то лудите крави отдавна ги изядохме и макар че овнешко сигур ше се намери, все пак бобеца ше си е на мода.
      Иначе полевите кухни са си неотменим елемент от "МНЗ".
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Епа то лудите крави отдавна ги изядохме и макар че овнешко сигур ше се намери, все пак бобеца ше си е на мода.
        Иначе полевите кухни са си неотменим елемент от "МНЗ".

        Тук пак трябва да се прецени имаме ли сили,средства и хора за нещо повече от полупартизански бойни действия.Според мен НЕ и точно за това ще се намерят и кухнички и бобец.Ако си говорим за пьлномащабна война.........последния проблем ще е кухнята,няма да се стои дьлго време гладен,просто няма да има кьде да се стои.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Е-е-е-е, за яденето, нали имаше едно време резерв? Навремето, даже вадеха през няколко години пшеница, консерви... и ги продаваха на половин пари, за да подменят резерва. Иначе, пак да кажа. Едва ли някой, все още с акъла си, ще дръзне да даде на мобилизирани, изтарикатели, неблагодарни и съмнителни тролове като нас, нещо повече от сухарка, манерка и противогаз. Да дадеш пушка в ръцете на разглезен, дърт пергиш като мен, примерно, би било признак на върховно отчаяние, ако пушката не е съпроводена с три яденета на ден, прилични дрехи, според сезона и читав транспорт от т.А до т.Б.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Да дадеш пушка в ръцете на разглезен, дърт пергиш като мен, примерно, би било признак на върховно отчаяние......
            Така де,баш за тогава си говорим
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              върховно отчаяние
              То ако има мобилизация в наше село, начи за мое огромно съжаление съм познал и почва ТСВ. По-големо отчаяние здраве му кажи.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Пичове, макар и армията ни в момента да е някаква карикатура на армия-почти съм убеден, че поне на хартия има разписано кое-какво, как и кой(от кого) ще се прави в случай на мобилизация.
                Поне на теория би трябвало ситуацията с тила и снабдяването да е подсигурена. Също и с оръжие и боеприпаси.

                А ако наистина се стигне до мобилизация-значи ситуацията е много напечена и дъртите разглезени пергиши ще спрат да се гевезят, а ще сетят, че са мъже.
                Зеленото е за да не ме приеме Тропчо насериозно.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Е-е-е-е, за яденето, нали имаше едно време резерв? Навремето, даже вадеха през няколко години пшеница, консерви... и ги продаваха на половин пари, за да подменят резерва. Иначе, пак да кажа. Едва ли някой, все още с акъла си, ще дръзне да даде на мобилизирани, изтарикатели, неблагодарни и съмнителни тролове като нас, нещо повече от сухарка, манерка и противогаз. Да дадеш пушка в ръцете на разглезен, дърт пергиш като мен, примерно, би било признак на върховно отчаяние, ако пушката не е съпроводена с три яденета на ден, прилични дрехи, според сезона и читав транспорт от т.А до т.Б.
                  Резерв си има и сега, и цяла организация за управлението му. Е по стар наш обичай доста крадлива / особено по времето на Е.Етем/ но се понаместиха нещата. Само в складовете за месо, сирена и колбаси в с. Студена ако влезете ще ви се окръглят очите. В с. Негушево- зърнени храни, захар и разни други + нз на БЧК не знам дали си имате на идея колко са огромни складовете. Има папо поне за началото, а за по-нататък ???...
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Пичове, макар и армията ни в момента да е някаква карикатура на армия....
                    ... ако се изнамери някаква обединяваща идея, която наистина да ми влезе под кожата, тогава мооооже и да се направя на мъж и да мина с консерва "русенско" и боб. Тогава, ще съм съгласен да смъкна и последната си риза от гърба (баси алегорията) за да се сдобия с всичко необходимо за оцеляването си, с цел да опукам колкото може повече от лошите. За съжаление, подобни, обединяващи идеи са все по- голям дефицит. Другият вариант е, наистина да ми кипне канчето и плюенето по форумите да ми дойде недостатъчно. Тогава, обаче, ще става дума за обикновен и неподправен хайдутлук, а тук, да си припомним, говорим за друго.
                    Някойси, да ми каже "дръж тая пушка и отивай да стреляш по ония врагове на Родината..."... Докато ми обяснят кои са враговете, защо са врагове, как така станаха врагове, кои сме ние и кои са те? Мчи, тя, войната, ще свърши.
                    Последно редактирано от Тропчо; 05-09-16, 18:51.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Не му се бойте на мамбото - ще има. Ситуация, която предполага мобилизация, предполага и още сума подробности (много акуратно, законово оформени). Складове и запаси си има, ако и безкрайните хленчове на носталгиците (и те не знаещи по к'во). Има си регламенти, в един момент на блокиране и секвестиции (а и заплащане "когато му дойде времето"), подлежи всичко на територията на държавата. Мобилизация - нали.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Не му се бойте на мамбото - ще има.
                        ...
                        Викаш, складовете на МЕТРО, Кауфланд, Декатлон и прочее, ще изиграят ролята на Държавен резерв.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          За да има мобилизация ,трябва обединителна кауза.Такава може да бъде само защитата на страната от реален външен враг.Всички други сценарии ще завършат с огромно разочарование за управляващите.

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            За да има мобилизация ,трябва обединителна кауза.Такава може да бъде само защитата на страната от реален външен враг.Всички други сценарии ще завършат с огромно разочарование за управляващите.
                            Е аз кво разправям Даже за яснота съм написал в прав текст и настоящия външен враг.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              За да има мобилизация ,трябва обединителна кауза.Такава може да бъде само защитата на страната от реален външен враг.Всички други сценарии ще завършат с огромно разочарование за управляващите.
                              + 10! Само ми обясни, как ще се формулира "реален външен враг" в общество като нашето, поляризирано във фобии и филии. Представям си ситуацията "ГОВОРИТ СОФИЯ. СЕГОДНЯ, 5-ОГО СЕНТЕБРЯ, ТЪЙСЯЧА ДЕВЕТСОТ, СОРОК... опа, обърках годините... МАКЕДОНИЯ ВЕРОЛОМНО НАПАЛА..." Нали, избирам си враг, дето ни е "по зубам", за другите, дори не ми се мисли.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Е тук е вече кой как го чувства,за мен примерно враг може да ни е всеки съсед,че и не само,без значение какъв език говори или каква религия му е в главата,а факта,че му говоря или разбирам езика едва ли ще наклони везните на любовта.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X