Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    ...ще ни купуват , няма да ни окупират.
    Демек табелки с цената вместо бронежилетки ще са модният тренд при мобилизация?

    Офтопик: тия дни осъмнахме компания в габровски пиЯно бар (да се чете около пианото). Подпийнал руский товарищ подаде заявка за песнЯ, пианистът обяви "искат Земля..." реакцията на подпийналото общество беше "е па дайте им я, нали си плащат"
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Какви фенерчета / или да го кажем по-общо/, какви персонални средства за осветление да си носи мобилизираия ?
      Има ли смисъл да си вземам Recon танто-то?
      Индивидуален превъзочен пакет, смятам, че яма да ми го изземмат военните...
      Дайте да развием тмата / по възможност, моля без горепосочените политикански уклони /...
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
        Какви фенерчета / или да го кажем по-общо/, какви персонални средства за осветление да си носи мобилизираия ?
        ..
        Кибрит и свещ задължително. Има ги в старите паметки.
        ПП Като пресичаш булевард не приказвай по телефона изкуши ме днес да ти свирна на "Цар Борис".

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Иво, трябваше да се обадиш...Хе хе...Щеше да ми е приятно да се видим...
          Свещ си имам в раницата за оцелявен / даже 3 роя /...
          Сега си търся и подмяна на раницата...Искам ,,Берген", но в Българрия / явно и за съжаление /, няма откъде да се закупи...
          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Здравейте, момчета. Силно съм заинтересован от темата, чета я с интерес и вече съм до 25 страница. Веднага след като приключа със съобщението ще продължа да чета. Има наистина интересни написани неща и ми хареса как започнахте да обсъждате мобилизация а партизанска война. Моето лично мнение е, че не државата не може да се разчита, защото нямаме такава. Не вярвам в нея, не вярвам в НАТО, нито в ЕС, нито в ООН. Ще кажа първо защо не вярвам, за да не звуча като някой хора, които само плюят и, на които не искам да приличам. Не вярвам, защото се казва, че всичко, което се прави е за доброто на хората, и нещата не се оправят просто така, а историята показва, че ако някои управляващ наистина мисли за народа, то това се вижда ясно. Даже мисля точно обратното - че всички тези беди са ни нарочно докарани. Но дали точно това е така или не, няма как да разберем със сигурност, пък и не е важно. Важното е положението и това какво ще бъде.
            И тъй като не им вярвам, не смятам, че те ще ме защитят. Това в което вярвам е мен самия. Вярвам в това, че аз трябва да защитя семейството си. Това разбира се е доста трудно да бъде направен от само човек, но дори и екип от 2-ма променя коренно качеството на силата и другото нещо, което променя коренно качеството е това да знаеш как да използваш оборудване. Тоест две неща - екип и умения. Екип с умения.
            Да дам пример, за да разберете по-точно на къде бия. Оборудването, което Mad Dog е дал е чудесно, но е скъпо и не всеки знае как да го използва. Прекрасно е да го има, но е трудно постижимо. А в крайна сметка не е казано, че човек , ако няма 300-400 лева излишни на месец не трябва да се прави труда да се подготвя. Важното е, човек да знае що е това турникет, и да има знанията от какво може да се направи, как и къде се използва пък и да няма такъв, който се слага с една ръка и струва 60 лева, не е чак такъв проблем. както беше казал някой във форума "всичкото това оборудване, ще е за украса, ако те гръмнат и тия около тебе не знаят за какво се ползва". Важно е също човек да може да използва оръжие по тактически му тоест тактическо боравене с оръжието. Ловната стрелба е коренно различна от тактическата. Има си различни упражнения, за да се научи и за да се придобият едни добри основи не отнема много време и не е много скъпо. Също е важно придвижване, прикриване, комуникация. Това са неща, по които човек трябва да направи поне една тренировка и вижда, колко много дава този 1-2 часа практика с малко теория. Според мен още от сега трябва да се срещнат ентусиастите по градовете и да започнат да упражняват и развиват такива умения. Да, започнат да си предават такива. Кой елементарно боравене с оръжие, кой с екипировка, кой с медицински принадлежности. Друг пък ще даде съвет за облеклото, трети ще доведе някой действащ военен или нещо такова, за да покаже умения и да даде знания. Могат да се гледат клипове и от ютуб. Гледаш, правиш, гледаш, правиш. Някой ако се интересува имам гигабайти с подбрани клипове на тази тематика. Тренировката днес, ще ти даде шанс утре.

            Поздрави!

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
              Иво, трябваше да се обадиш...Хе хе...Щеше да ми е приятно да се видим...
              Свещ си имам в раницата за оцелявен / даже 3 роя /...
              Сега си търся и подмяна на раницата...Искам ,,Берген", но в Българрия / явно и за съжаление /, няма откъде да се закупи...
              Раница мога да ти препоръчам тази http://www.brannik.bg/ekipirovka/ran...nica-tactical/ Лично я имам - много съм доволен.

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Първоначално публикуван от svremeto Преглед на мнение
                .... Някой ако се интересува имам гигабайти с подбрани клипове на тази тематика....
                Дай ги насам. Може и на ЛС

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Не подценявайте държавата, колкото и да ни се струва слаба, неадекватна и незаинтересована. Държавниците и те са хора, и страдат от същите страхове и подозрения като нас. Не всички ще могат да избягат/да ги приемат някъде в безопасност /и да зарежат всичко натрупано тук/.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Държавата със все всякаквите и структури при всички положения има по-голям ресурс от всички по-малки структури. Единаци, семейства или олигарси.

                    @Чичо: "Натрупано тук" и "Натрупано в Науру" са две различни неща. "Държавниците" ще се държат за Държавната цицка докато пуска мляко.

                    Има и две следствия )
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                      Дай ги насам. Може и на ЛС
                      Ще ти пратя. Ако имаш идея кажи как да ти пратя 8 гб. Мога да ги кача архивирани в дропбокс и да ти пратя линк.
                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      Не подценявайте държавата, колкото и да ни се струва слаба, неадекватна и незаинтересована. Държавниците и те са хора, и страдат от същите страхове и подозрения като нас. Не всички ще могат да избягат/да ги приемат някъде в безопасност /и да зарежат всичко натрупано тук/.
                      Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                      Държавата със все всякаквите и структури при всички положения има по-голям ресурс от всички по-малки структури. Единаци, семейства или олигарси.

                      @Чичо: "Натрупано тук" и "Натрупано в Науру" са две различни неща. "Държавниците" ще се държат за Държавната цицка докато пуска мляко.

                      Има и две следствия )
                      Не мога да допусна в главата си мисълта, че някой, който ме е доил като грава досега, без дори да ме пуска на паша, утре ще ми помогне и ще ме спаси. Мога да жо приема единствено, когато това се случи. Дето се вика "да го видя с очите си". Не мога да оставя сигурността на жена ми и децата ми на научната фантастика и приказни герои.

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        Давай в дроп-а

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от svremeto Преглед на мнение
                          ...без дори да ме пуска на паша...
                          И как си оживял досега!
                          Инак, добре си го формулирал - не: "...да ми сложи в яслата...", а: "...да ме пуска на паша...".
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Бря, таз тема е още жива...
                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            Тука като гледам сериозна дискусия се е разгърнала.
                            Няма да се плашите - вече казаха - ще ни купуват , няма да ни окупират.
                            Купиха ни преди доста години.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              и да зарежат всичко натрупано тук/.
                              То повечето отдавна е изнесено .
                              Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                              Държавата със все всякаквите и структури при всички положения има по-голям ресурс от всички по-малки структури. Единаци, семейства или олигарси.
                              На теория трябва да е така ама на практика не е . До сега колкото пъти се е наложило в някаква кризисна ситуация се оказва че форума който е една частна и напълно доброволна организация реагира хиляди пъти по адекватно от държавата с целия и ресурс .
                              Последно редактирано от sek.1; 20-10-16, 04:42.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                                Иво, трябваше да се обадиш...Хе хе...Щеше да ми е приятно да се видим...
                                Свещ си имам в раницата за оцелявен / даже 3 роя /...
                                Сега си търся и подмяна на раницата...Искам ,,Берген", но в Българрия / явно и за съжаление /, няма откъде да се закупи...
                                Раница препоръчвам Ranger на Tasmanian Tiger
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X