Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

    Към аптечката бих добавил няколко пакета презервативи и дамски тампони.Многофункционални са.Говоря съвсем сериозно.Няколко пакетчета захар и лента качествен изолирбанд - не тиксо.Това са дребни и изключително полезни неща.
    BMW X6

    Коментар


    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      ...вече научих, че силните оптики не стават за клатене/.
      А това го знае всеки ловец (който е стъпвал на лов де, а не да има билет, за да може да си купува пушки).
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

        В казармата се научих (ако говорим за чисти битовизми, които не бих научил навън):

        - да шия (копчета и якички)
        - да си лъскам обувките
        - да си оправям леглото

        От гл. т. военно дело научих

        - да оперирам сравнително безопасно за себе си и околните гърмяща пръчка модел АКМС. Даже (ако правилно си спомням, трябва да си погледна военната книжка) имам награда (3 дена домашна) от едни нощни стрелби, което е доста куриозно, защото след първия изстрел ми изпадна дясното стъкло на очилата (тогава носех очила), и от там нататък се ориентирах като прилепите - с ултразвук. Легендата гласи че не само съм свалил всички мои мишени (), ами даже май и една на съкафезника от дясната ми страна.

        - да мятам приблизително в посока на врагО учебна граната, след като си изподрах пръстите да разтворя "мустачките" на шплента на УЗРГМ-а. За времето за което чоплех запалката, врагО можеше да се приближи с валсова стъпка, да изпуши една цигара и чак тогава да ме застреля, но... абе имам идея как се мята граната, принципно.

        - станах нелош оператор на Аккорд-75 (това по думите на офицерите от УВ), казаха че е имало и по-трагични случаи от мен. И най-ценното за мен - казаха го почти година преди да разберат че татко е зам.командир на същата бригада в която служа и аз (а всъщност и те), така че явно поне в това ме е бивало.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          В казармата се научих............
          - да си оправям леглото
          Това означава ли, че преди да идеш войник леглото ти го е оправяла мама?

          А шплента на запалката не се разтваря, просто се дърпа по-силно халката, и се получава...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Това означава ли, че преди да идеш войник леглото ти го е оправяла мама?
            Не, не значи. Просто не си го оправях Не знам защо, но в нашето семейство изрядно опънатото легло (така че като фърлиш монетка да отскочи от одеалото) никога не е било предмет на внимание от страна на родителите ми. Интересуваха се от далеч по-маловажни неща - как ми върви успеха в училище, как се справям с тренировките по плуване, мисля ли да участвам на олимпиадата по програмиране тази година и т.н. Явно не им е стигало време да ми инспектират завивките на кревата.

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            А шплента на запалката не се разтваря, просто се дърпа по-силно халката, и се получава...
            Е нали и аз това казвам - от мен Робокоп няма да се получи
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

              Изпънато по казармен начин легло и мен ме дразни, изобщо като видя човек с перфектен външен вид-вече имам едно наум за вътрешния му свят. Щото... нали, по мои си виждания.
              Обаче пък и другата крайност-твоята-да не си оправяш никак леглото не е хубаво. Не, че сега и аз го оправям, ма това е щото пак съм ерген. Докато бях женен-нямаше такава опция да не си оправя леглото, па макар и само с хвърлена отгоре завивка.
              Но вече съм на 45, и сега си изживявам пропуснатата свобода. А за младо лапе, тийнейджър(за да съм модерен) това да си оправя леглото е част от възпитанието.
              Ние с брата като лапета си ги оправяхме, че инак ставаше лошо като се върнат нашите вечерта от работа.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                Егати и гяволетата! Понеже в другата тема не може да се пише на какво съм се научил в казармата, ринг свободен е тук
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Ние с брата като лапета си ги оправяхме, че инак ставаше лошо като се върнат нашите вечерта от работа.
                  Не виждам някаква драма в това. Моите родители са ме възпитавали в неща, които са били важни за тях. Твоите - в неща които са били важни за тях. И моите и твоите родители са го правили с единственото убеждение (както всеки родител), че го правят за наше добро. Това не прави моите или твоите родители по-прави или по-криви, просто хората така са искали да си възпитават децата (мен и теб в случая). В резултат на което аз и ти сме израснали различни личности. Ми то светът за това е хубав, щото е шарен

                  П.С. Абе аз ли пиша в грешната тема, или постовете се преместиха тук по някакъв странен начин?
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    П.С. Абе аз ли пиша в грешната тема, или постовете се преместиха тук по някакъв странен начин?

                    Тука сме нинджите бре,тия с балдахина са в сьседната тема,па си обьркАл мишената да ге



                    На тия на топло АЗ бих добавил шапка и задьлжително балистични очилца от тьмните,малко ластици за коса / ако имат такава /,велкро и паракорд / в Амазон има и по 750 /.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Me.jpg
Прегледи:1
Размер:98.3 КБ
ID:5722855
                      Каска ще ми трябва ли?
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                        На мен ми тежи. Буквално ми тежи всичко което описвате тук. "Кучето" дава оптималният вариант /като добавим и защитата и въоръжението/. Ако има кой да ми го носи ,моля да заповяда. Да си подвижен и да имаш възможност да реагираш по най-бързият начин е от първостепенна важност. Няма да си сам / или ако не си сам/ винаги може да се ползва нещо което нямаш от друг. Има време да се попълни липсата.
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                          Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                          ...винаги може да се ползва нещо което нямаш от друг...
                          Сабя в бой и жена се в заем не дават...
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                            Взимаш си собствената тъй наречена бойна готовност която вече почти няма нищо общо с онази от време оно,целта е да имаш всичко необходимо за кратък период от време другото си го набавяш в последствие!И почваш да водиш партизански бойни действия така ги виждам аз нещата

                            Sent from my HUAWEI Y600-U20 using Tapatalk
                            Христо Георгиев-0889022988
                            Jeep Wrangler YJ 4.0l 1995г

                            Коментар


                            • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                              За мен лично в такава ситуация ако възникне без значение дали е война или голямо стихийно природно бедствие първия проблем ще е липсата на държава и държавни органи поне първите няколко дни или седмици . То и сега е така оказва се че форума винаги е по подготвен с хора и техника да реагира на каквото и да било от харчещите милиони за това държавни структури .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Паметка на мобилизирания или какво всъщност ще ни трябва при война/ мобилизация..

                                На война не сьм бил за мое ОГРОМНО щастие,но помня думите на Кучето месеци ма доста месеци след екшьна в Украйна - жилетки,обувки,оптики и станции липсват.......та не знам кой от кьде ще си набави,за какви пари и какво оборудване.

                                Че тежи е ясно,за 130 кила човек плочите са с около кило по-тежки от тия за 65 килца дупенце,аптечката е сьщата,пушката,пьлнителите,жилетка с всичко по нея.........е имаш вариант да вземеш тьнки и слаби плочи ма спират 45ти само или пистолетни калибри,не е като да се натряскаш с АР 650 или АР 680 плочи които спират и 308 без новия А1.Спира Калашник,с добро покритие спира и рикушети или парчета от куршума.Е тежи кила,около 2 кила повече е якото желязо ма ако не дай си Боже се наложи ще го мислим тогава,номера е да го имаш,че стане ли патакламата ега намериш каквото и да било после.


                                Много от нас нямат пьлен автомат и аз поне ще заложа на пушка с добра оптика до 200-300 метра и едва ли ще мькна 10 пьлнителя по 30 патрона та да имам да си стрелям на редове.И да искам няма как да мькна всичко това.За идея само - половината патрони 308 които имам за 2 пукала едното от което е болт си ги мьлна с количка,единия куфар леко го вдигам с 2 рьце в количката.При екшьн обаче даден вид патрони остават за болта,другите за война с усилех врьх минават бойни,а ловните за защита на близко.Сьщата работа и с малките калибри,имам патрони които нито на стрелбището мога да ги стрелям нито има смисьл в пустинята,но пьк като пробивна сила са се утепали та са в надписани кутии за след края на света.

                                Трипод за стрелба от сгради кой има,яйде и там за едни кила и едни прьчки ма както казах едно е 130 кила здравеняк да го мькне желязото и сьвсем друго АЗ.

                                Айде да добавя,че не се сещам дали ги има писани - наколенки,налакьтници,мекушка на задника,антифони с опция за включване в радиото и усилващи звука,велкро с инфраред,велкро с крьвна група,мальк бинокьл с увеличение около 8 или 10,химическа светлина от ония пласмасовите макарони...........
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X