Обява

Свий
Няма добавени обяви.

3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    За какво ни е една структура от цивилни които имат идея и малко опит?Ми не знам ма преди година в Тексас цивилните се нервираха,взеха по една пушка и пиле не прехвърляше през границата,това докато не се реши,че трябва да са готини и да си затварят окото.
    Аналогия между Америка и останалия свят, в частност България, за въоръжени цивилни в действие не може да се прави. Тука населението напоследък нито е имало оръжие, нито пък е можело да го ползва за самозащита, камо ли за защита на нещо друго.
    Сега тука решения не взимаме, обменяме мисли ей така, в лек светски разговор. Непонятно ми е защо това провокира някои чак към Терминал2 да се запътят?!

    Коментар


    • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

      Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
      ...Тука населението напоследък нито е имало оръжие, нито пък е можело да го ползва за самозащита, камо ли за защита на нещо друго....
      "Тука" оръжие в населението "няма" единствено последните 50-тина години...

      Не ме разбирайте погрешно, "Петричкият инцидент" си е пример за съвсем успешно действие точно на паравоенни териториални части във взаимодействие с полицията и граничарите....

      Обаче това си има и цена...

      ВМРО-то си е било голяма работа навремето, никакви ИДИЛ и миндил все още не струват и навущата на Владо Черноземски, камо ли да стъпят на пръстчето на чичо Радко или на Стария...

      Та в този смисъл - мен международният тероризъм хич никак не ме плаши, ние сме го измислили това, та ако си спомним как - в тази игра сме били про-та ....
      Последно редактирано от deyan_h; 29-07-16, 14:30.
      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

      Коментар


      • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

        Населението "Няма" да кажем от около 70 години като в последните 15 тенденцията е по скоро към имане.
        Населението не е като съвсем да няма (все пак са 300 000 тескерета), но точно като в САЩ няма и ако гледаме европейските напъни за закони съвсем няма да има хич особенно като като средство за активно противопоставяне на въоръжени външни и/ или вътрешни паравоенни. За лов на патки, самоотбрана от кокошкари и стрелба по кутийки от бира не говорим.

        НО- както вече казах според мен оръжието е един от последните приоритети при глобално осирацио. Мога да поясня защо.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

          Е да не ви насьсквам ма имате 5 пъти повече разрешителни за носене процентно спрямо Калифорния та не знам кой няма.Виж за дълго под леглото има да гоните ма за късо на кръста сте напред.Законите куцат,че то ти на кръста ма трошиш орехи с него,за друго те плякат през пръстите,те на граничар скачат защо стреля с Макаровия във въздуха та........бе не ми се говори,че Меркел ще ми се сърди.
          При около 60% от къщите с дълго шанса да сриташ вратар на някой с нож в ръка и да не ти отсее плявата е под 50/50 та и от там тежките престъпления са тройно по-малко от тия в Европа.Измисли им организация,10% да се включат и това са едни милиони с дълго,зад всеки стрък трева е цев как е казал японеца едно време след като кратко се замислил за атака по суша.Не мисли Армията,а какво става като стъпиш срещу цивилни с цеви......пиуенцето то,яла баба да га бьцне.

          Калине- Жандармерията им на ония с гвардията я бъркам,нали имат жандармерия УЖ,за чий им е гвардия,нали държавата си мммммм вършела работата?Меркел проблеми няма пък те армията я мислят да влиза в кютека.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
            Населението "Няма" да кажем от около 70 години като в последните 15 тенденцията е по скоро към имане.
            Населението не е като съвсем да няма (все пак са 300 000 тескерета), но точно като в САЩ няма и ако гледаме европейските напъни за закони съвсем няма да има хич особенно като като средство за активно противопоставяне на въоръжени външни и/ или вътрешни паравоенни. За лов на патки, самоотбрана от кокошкари и стрелба по кутийки от бира не говорим.
            Така де, така. Аз съм от тия с тескеретата. От 10 броя, 9, ловните, са законово абсолютно неизползваеми за самозащита и прочие. Последното е, ама с толкова условности, че предпочитам да стои в касата.

            Коментар


            • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Е да не ви насьсквам ма имате 5 пъти повече разрешителни за носене процентно спрямо Калифорния та не знам кой няма.Виж за дълго под леглото има да гоните ма за късо на кръста сте напред.Законите куцат,че то ти на кръста ма трошиш орехи с него,за друго те плякат през пръстите,те на граничар скачат защо стреля с Макаровия във въздуха та........бе не ми се говори,че Меркел ще ми се сърди.


              Калине- Жандармерията им на ония с гвардията я бъркам,нали имат жандармерия УЖ,за чий им е гвардия,нали държавата си мммммм вършела работата?Меркел проблеми няма пък те армията я мислят да влиза в кютека.
              Защото и те почнаха да стоплят , че света става все по весело место и всеки що годе обучен, и що годе организиран e bienvenue. За Баба Меркелица кошмара ще почне когато стане като на приложената снимка. Много хора забравят , че където свършва немската толерантност започва Дахау.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09f275ea3abc696511fa031e905e6e043ac042757330d298176562b69ad875ed_1.jpg
Прегледи:1
Размер:44.5 КБ
ID:5721777
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                Това дето ме притеснява е, че точните прогнози са винаги резултат на отлично планиране.
                Та вкарването на държавата в конфигурация за водене на "хибридна" гражданска война ... Според мен би означавало почти неминуемо започване на такава... Самосбъдващо се пророчество, един вид....
                Нали се сещате, че не само единият отбор ще е "по-подготвен" .... ))
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                  Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                  Така де, така. Аз съм от тия с тескеретата. От 10 броя, 9, ловните, са законово абсолютно неизползваеми за самозащита и прочие. Последното е, ама с толкова условности, че предпочитам да стои в касата.
                  При мен е малко по- различна статистиката... не че нямам тескерета Но пак- тенденцията е точно това което става любящият ЕС да го скопи/ прибере.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                    А със свалени гащи да чакаме някой да ни оправи по-добре ли е?Да си псуваме граничарите 'що биели Мемед джинджинера баси

                    От двайсетина бройки едно ловно нямам ма ставали за ловни и дългите,и ловец съм и рибар съм.......до Януари,после ни скопяват и нас,да не се вьдим,21 век,модерни било.


                    Калине и си прав и не си- да ти пусна как мангал крещи Алах Акбар на мястото където другия манхал ги разстреля в Мюнхен?И един немец не му сви сьрмите на мангала......или още не е дошло времето за Гутен Таг?
                    Последно редактирано от BENZBOSS; 29-07-16, 14:46.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                      Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                      Това дето ме притеснява е, че точните прогнози са винаги резултат на отлично планиране.
                      Та вкарването на държавата в конфигурация за водене на "хибридна" гражданска война ... Според мен би означавало почти неминуемо започване на такава... Самосбъдващо се пророчество, един вид....
                      Нали се сещате, че не само единият отбор ще е "по-подготвен" .... ))
                      Приеми, че единият отбор вече се готви. Предлагаш да мажем дупарите или да се спасявеме по единично? Или да чакаме с надежда и любов на Слънцеликия от Банкя някоя сутрин да се събуди с чудодейно втвърдили се топки и да вземе някакви мерки в някакво направление. А на бас че вече ще му трошът вратата на кабинета а той още ще се чуди на Путин ли да позвъни , на Меркел ли или да направи конферентна. Това ти го казвам с идеята, че в последно време така се подреди пред сащианците, че и да звъни може и да не му вдигнат.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                        Това дето ме притеснява е, че точните прогнози са винаги резултат на отлично планиране.
                        Та вкарването на държавата в конфигурация за водене на "хибридна" гражданска война ... Според мен би означавало почти неминуемо започване на такава... Самосбъдващо се пророчество, един вид....
                        Нали се сещате, че не само единият отбор ще е "по-подготвен" .... ))
                        Римляните са били на по друго мнение - искаш ли едното, готви се за другото. От тогава до сега нищо не се е променило, колкото и да ни се иска. А те са били умни хора, нямаме повод да не им вярваме.

                        Коментар


                        • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                          Вдигат му бре,е искал от Меркел вертолети и кораби пък тя си го преместила от другия край на полата ма му вдигнала.Това защото сериозен проблем нямаме,ако/като го имаме ще го прати да си чисти Макаровия.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            Приеми, ....
                            ) Не съм убеден, че допусканията които ми се предлага да приема са релевантни )))

                            По отношение на БА....
                            Прочетете Ньойският договор. В момента фактически сме го изпълнили. 30 хил. с жандармерията, без флот, без авиация, без тежко въоръжение.
                            За сметка на това получаваме това което е писано там, в същият договор - икономически излаз на Бяло море.

                            Аз лично бих искал точно там да ги видя тези 3 млрд.... Участие в управлението на пристанището в Дедеагач, в замяна на инвестиция за разширяването му, ЖП линии, тЪрби, интерконектори с Гюмюрджина и Царево, 1/3 от нов газов терминал в Дедеагач, та дори и така любимите магистрали, натам и особено към Скопие и Драч.... етц. ...
                            - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                            - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                            Коментар


                            • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              ...НО- както вече казах според мен оръжието е един от последните приоритети при глобално осирацио. Мога да поясня защо.
                              В смисъл, когато лайното удари вентилатора е по- добре да нямаш такова (преклонена главица...нали) или изведнъж на пазара се появява неброено количество на преференциални цени? Не вярвам държавата да отвори складовете и да каже "вземайте кой колкото може да носи".
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                                Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                                ) Не съм убеден, че допусканията които ми се предлага да приема са релевантни )))

                                По отношение на БА....
                                Прочетете Ньойският договор. В момента фактически сме го изпълнили. 30 хил. с жандармерията, без флот, без авиация, без тежко въоръжение.
                                За сметка на това получаваме това което е писано там, в същият договор - икономически излаз на Бяло море.

                                Аз лично бих искал точно там да ги видя тези 3 млрд.... Участие в управлението на пристанището в Дедеагач, в замяна на инвестиция за разширяването му, ЖП линии, тЪрби, интерконектори с Гюмурджина и Царево, 1/3 от нов газов терминал в Дедеагач, та дори и така любимите магистрали, натам и особено към Скопие.... етц. ...
                                Всеки има право на мнение. При условие, че света почва да става все по интересно място и тази тенденция не е като да отминава лично аз бих се радвал да видя не 3 а 30 милярда инвестирани в това дето му се вика "национална сигурност". То, че няма да стане няма, ама поне от малко.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X