Обява

Свий
Няма добавени обяви.

3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    А какъв точно е проблема?
    Mad dog-e, проблемът е в целта на занятието! Ти си разсъждаваш за национална териториална отбрана, други за прочистване на територията (понятието за чистене, е в тясна връзка на взаимно обуславяне, с понятието за боклук, а виждането за такъв е изключително персонален въпрос...).
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
      А какъв точно е проблема? Или делиме гражданите на републиката на религиозен принцип?.
      Че тоя въпрос ще ти го отмаат и там където евентуално очакваме да се даде карт бланш за реализиране на идеята. Мъкааа, КМБ. Ако, хак ни е.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

        Те маачите на въпроси да вземат да се замислят повече за "околочерноморието" ни (с половината милион чужди граждани, притежаващи статут на постоянно пребиваващи) ...ли!
        Ем не произволно чужди, а конкретно от една посока. Изразено, традиционно, последователно, упорито, планомерно... ... ... - враждебна (посоката де).
        Последно редактирано от davc; 26-07-16, 21:41.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

          И това е утопия, но за там поне имат оправдание- може да им се отрази бързо и директно. Не, че като се гушат и снишават ще им се размине.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

            http://m.dnevnik.bg/bulgaria/2016/04...viziia_s_shef/
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Че тоя въпрос ще ти го отмаат и там където евентуално очакваме да се даде карт бланш за реализиране на идеята. Мъкааа, КМБ. Ако, хак ни е.
              Щото в МВР и МО хич няма от тая категория население. Дообремммм. Кой ще ми го отмаа ? Орхан Исмаилов ли Апропо знаеш ли от тези временно и постоянно пребиваващи какъв е процента на военните пенсионери
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                От коментарите в статията:

                "Покрай ситуацията в Росия доста украинци, руснаци, а вече и арменци чакат за пребиваване и впоследствие за гражданство.Привличаме нови градждани"

                Коментар


                • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Че тоя въпрос ще ти го отмаат и там където евентуално очакваме да се даде карт бланш за реализиране на идеята.
                  Ше го отмаат нанайси. Техната армия (ако говорим за Големия Сатана) не е точно съставена от WASP-ове, което не и пречи да е най-ефективната бойна сила на земята в момента.

                  П.С. Аз лично нямам против дори и сам да си плащам курсове-мурсове, бидейки член на нещо от типа на "Териториалната отбрана" както я описва Мед Дог. Щото нали първото оправдание на оня симпатяга военния министър ще е че "паре нема".
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Ше го отмаат нанайси. Техната армия (ако говорим за Големия Сатана) не е точно съставена от WASP-ове, което не и пречи да е най-ефективната бойна сила на земята в момента.

                    П.С. Аз лично нямам против дори и сам да си плащам курсове-мурсове, бидейки член на нещо от типа на "Териториалната отбрана" както я описва Мед Дог. Щото нали първото оправдание на оня симпатяга военния министър ще е че "паре нема".
                    Познавам доста инструктори които биха работили "про боно" с подобни структури.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                      ...Апропо знаеш ли от тези временно и постоянно пребиваващи какъв е процента на военните пенсионери
                      Ре-апропо, а ти знаеш ли измежду въпросните кадри, какъв е процента на закупили имот (достатъчното условие за статута) с целеви кредит, при изключително преференциални условия...
                      (Завършвам изречението с многоточие, а не с въпросителен знак, защото съм убеден, че имаш понятие и въпросът е риторичен.)
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        Познавам доста инструктори които биха работили "про боно" с подобни структури.
                        Ми и аз познавам няколко души, които не биха имали против да пораздрусаме шкембетата през уикенда, но с ясната мисъл че правим нещо смислено. Нямам против и да съм проЗт санитар, и да тичам напред-назад с носилката, ама да знам че има некъв смисъл от цялата история. Даже и х'автомат не искам.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                          Едно мнение от една друга (отдавна заключена) тема:

                          Аз пък ще напиша точно по темата макар, че отдавна се е загубила.
                          Преди няколко месеца ходих до военния отдел в нашата община да видя за, какво иде реч с "доброволния резерв". Служителят в отдела много ми се зарадва и започна да ме омайва да се запиша, но в договора открих клауза, че не можеш да откажеш мисии зад граница.
                          Заявих му, че съм готов да защитавам България , а не да се бия за интересите на петролните компании и си тръгнах.
                          върху което си заслужава да се помисли...
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                            Едно мнение от една друга (отдавна заключена) тема:...
                            Предполагам това е опция, а не задължителна клауза...
                            Защото в презентацията си пише:
                            Резервист, който в договора е поел задължение да участва в мисии и операции извън страната, за всяка навършена година на разположение за активна служба получава възнаграждение в размер на основното месечно възнаграждение по ал. 2, умножено по 1.5.
                            T.e. ако не подпишеш тази клауза, си получаваш обикновеното месечно възнаграждение...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                              За мисия няма да се доредиш, за поч. станции и болница не знам. Във всеки случай май не се връзва с тукашната идея, с повишаване отбр.способност на страната съвсем.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                А какъв точно е проблема? Или делиме гражданите на републиката на религиозен принцип? Или според теб доста светски настроените родни мюсюлмани които маат свинско и къркат шльокавица чакат ДАЕШ като на манна божия? Или тръпнат да се окажат в рамките на Турция? Спрете да сатанизиратв хората по религия и етнос- това до нищо добро няма да ви доведе. И в двата случая надали ще се запишат точно тези които са с такъв уклон а и доста бързо ще бъдат надушени.
                                Абе не е баш тъй.
                                Тези хора там си се именуват турци, има хора даже които не знаят български. Вярно-бабички по селата, но ги има.
                                Та викаш да сформираме национална гвардия от турци(български граждани) да се бият срещу турци(турски граждани). За немалка част от тях Турция все още си е "майка Турция". Вярно, че тези с такова мислене се изнесоха масово през 1990, но все още има и тук такива.

                                Нямам нищо против турците, нито "оригиналните", нито "ментетата", както се изразява един познат, самия той "менте"-казва се Ридван...

                                Обаче не е толкова просто с етническите турци, при положение, че трябва да воюваме с Турция. Виж, ако ще се бием със Сърбия или Румъния-няма никакви грижи с тях. Обаче ще е същото с такива хора, ако в съзнанието си са сърби или румънци.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X