Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
    КУБ-а , може спокойно да си работи с 2 те "машини" на първата снимка.
    Правилна забележка.

    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Целта трябва да е прехваната, и да се води от предварително целеуказване.

      Трябва да има нещо, дето да каже накъде да се насочи "дистанционното", за да може да целта да излезе на екрана/екраните, и да може изделието/а
      да се управляват до поразяване на целта.
      Бях писал в предните страници. Радара на пусковото устройство ( батарея/разчет) е радар плюс Електронно Изчислителна Машина и двете работят заедно. ЕИМ изчислява траекторията на боеприпаса съобразно влажност, вятър, температура и разстояние, скорост на целта.

      Радара работи от момента на вдигана разчета под тревога ( подаване на сектор с вид цел ), докато търси да прихване целта, докато води целта и до унищожаването на целта. Като време 5-10 мин максимум.

      Радара може свободно да търси и цел но това не му е предназначението и конструкцията, БУК 1м според филмче по напред има ограничение на 120 гр. по азимут .


      А тези локаторни станции ( всичките?) работят с трите координати на артилерията ( защото са модификация на този род войски) ъгъл на място, азимут и разстояние. Старите артилеристи са смятали с молив , кривка и линийка да знаят колко торбички тротил да сложат в гилзата. След 2СВ в ПВО всичко това се прави от уреда ПУАЗО. и т.н и тн

      И последно, в ПВО се стреля на преграден огън, целта влиза в разрива на боеприпаса.
      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
      В. Иванов

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
        ...Аз го виждам така, седят сепаратистите и чакат аверчетата зад граница да кажат кога да действат. Ония им казват че в х часа по разузнаване ще мине украйнски воене самолет, тия в х часа пускат радара, виждат целта, стрелят и бягат.
        И аз.

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        ...Та "радара", дето води изделието/а към целта, работи изключително кратко време, и е радиовидим от много голямо разстояние.

        Това - информативно само, де.
        А няма ли възможност - без радар - оператор въвежда координати за унищожение на цел X;Y;Z?
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          То сигурно може...ама за 20-30 секунди докато ракетата се приближи и поеме 'работата' в свои ръце, 'целта' може завила неприятно. Ракетата при Мах3 едва ли може да коригира достатъчно.

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Комплекса, дето съм го учил, и комплекса, на който съм работил, нямат такава възможност.

            Координатите X, Y, Z са всъщност азимут, ъгъл на място и разстояние.

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
              Радара може да бъде включен в последния момент само за прихвата. Аз го виждам така, седят сепаратистите и чакат аверчетата зад граница да кажат кога да действат. Ония им казват че в х часа по разузнаване ще мине украйнски воене самолет, тия в х часа пускат радара, виждат целта, стрелят и бягат.
              Някои "виждат", каквото им се иска без изобщо да са видяли, каквото и да е!
              Какъв военен самолет е имало в х часа и доказано ли е, че е имало?
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                А няма ли възможност - без радар - оператор въвежда координати за унищожение на цел X;Y;Z?
                Не би трябвало:
                - тея координати X;Y;Z откъде са дошли?
                - самолета цел не е статичен обект, чиито координати X;Y;Z са константни, а напротив, те се изменят динамично спрямо джижението на обекта.
                - кой/какво следи и подава това изменение та да води/насочи ракетата?
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Въпрос към знаещи, в радиуса на колко километъра се чува старт на ЗУР? Не питам за ПЗРК, питам за Зенитна Управляема Ракета.

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Очевидец: "Чух три гърмежа" Ама за Су-25 шпрехаше

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Комплекса, дето съм го учил, и комплекса, на който съм работил, нямат такава възможност.

                    Координатите X, Y, Z са всъщност азимут, ъгъл на място и разстояние.
                    Дори с някакъв носител? перфокарта или друго
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      Очевидец: "Чух три гърмежа" Ама за Су-25 шпрехаше
                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      ... а и съм военно неграмотен...

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Ами представи си един цилиндър с диаметър метър, и дължина - няколко.
                        И е пълен с флегматизиран барут - на тръби - по цялата си дължина.

                        Това е БРД - или стартов двигател - това - трябва да имаш представа как звучи. Те тоя варел с барут е стартовия двигател. Това, като си свърши работата, се отделя, и продължава маршовия двигател - и той вдига аналогична патардия.

                        За децибели не мога да кажа нищо, ама не е безшумна никак ситуацията.
                        А, и пушилката, дето се вдига, също никак не е незабележима.


                        Няма перфокарти, няма такива неща.
                        Координатите на целта се променят динамично, и за да знаеш къде да гледаш, трябва нещо да ти каже. Това става само наживо.
                        И другото, че става много, ама много бързо..

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Ти това раскажи на специЯлисти във форума, аз знам какъв шум и пушилка се дига при стартиране на тези ракети.

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            В относително равнинен район, предполагам ----минимум на 15 км. Жените и някои видове прилепи, могат да чуват и по отдалеч

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                              Някои "виждат", каквото им се иска без изобщо да са видяли, каквото и да е!
                              Какъв военен самолет е имало в х часа и доказано ли е, че е имало?
                              Е точно тук е голямата грешка. Аверчетата зад граница са се
                              объркАли ,или им е помогнато да го направят.
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Още снимки, в това число и парчето от обшивка на пилотската кабина отблизо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X