Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Ама разбира се това е постановка на Госдепа, изпълнена от опитни гримьори на холивуд, а действащите в нея лица - актьори от Лвовския театър.....

    Обаче са мноо добри тряя да признаете :
    /случва се събитие - свален е самолет/

    - тумба "сепаратистки" началници се надпреварват да се поздравяват с "упала укро-бандеровская птичка", "снова сгорела хунта.." и пр.
    /като най-ярък представител на тия - топ началника им т.н. Стрелков-Гиркин ... (даже аз успях да му хвана писаниците преди да ги изтрият два-три часа след падането)/ ;
    - намират фрагменти от бойна част на ЗРК ракета намираща се на въоръжение САМО в армията на Русия ВЪВ телата на хора в самолета;

    и тук почва интересното:
    /кой изсра говното/

    - версия 1.) : украински щурмовик СУ-25 свалил бойнга щото цветовете на авиокомпанията му заприличали на руския флаг и изобщо - помислил че е самолета на Путин видиш ли...
    > МО на Русия прави ОФИЦИАЛНА пресконференция, на която показва като доказателства "сателитни снимки" (доказано манипулирани с фотошоп на ниво - средношколец..), на който се вижда как украински самолет атакува лайнера.
    > Самият Сашко Захарченко (все още - светия бАрин на ДНР..) обявява, че е видял със собствените си очи (... wtf) как втори самолет се доближава до пътническия, стреля и се оттегля...
    > Появява се "диспечера Карлос", който от своя радарен монитор в Испания (...wtf) "видял" как втори самолет доближава лайнера и се оттегля ..

    - версия 2.) Това е постановка на Госдепа (дойдохме на нашето ) - самолета е бил напълнен с трупове от амстердамската морга и взривен над ДНР (понеже труповете по земята "не били свежи"...);

    - версия 3.) Самолета е свален от украински ЗРВ комплекс от територията контролирана от ВСУ;

    - версия 4.) хъката-мъката.. , опълченците свалили самолета по погрешка със пленен от ВСУ зенитен комплекс БУК..;

    - версия 5.) Алмаз-Антей прави опит и "доказва", че не е работа на тяхна ракета това ...

    - версия 6.) /прясна - прясна/ Путин: "самолета не е свален от руска ракета!"
    (фрагментите явно са събрани от грижлив боец от ЦРУ на някой от секретните руски изпитателни полигони и имплантирани в телата на "не свежите" трупове, предварително отърквайки ги в обшивката на същия самолет...);

    Ама естествено, че ще повярвам на Русия! Кък иначе! Не може да бъда пълен ДЕБИЛ и да не и повярвам ...

    Ето - "те даже и в разследването не са я включили"... (това пък е все едно да включиш Компира в разследване срещу ... Компира, ама айде)
    Пък и гледай - същата авиокомпания (с няколко стотици самолета) малко преди това изгуби (буквално) самолет барабар с пътниците .... - ама ей ги от де са труповете бре ... (те ви готова още една версия за лансиране )

    П.П.: писаниците, че видиш ли украинците не били дали нещо, пък руснаците дали и как са намерени "някакви си части от оръжие в зона на бойни действия" съвсем не си заслужава да се коментират....
    Последно редактирано от BulAf; 26-05-18, 11:52.

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
      ....
      Честно казано не си заслужава да се коментира драсканицата, защото досега многократно сме обсъждали и в тази тема спорните моменти, които представяш за факти....

      Съвсем не изключвам вероятността 'опълченците' по погрешка да са свалили Боинга... Но това е само една от версиите, и никак не по-вероятна от която и да е от другите версии...

      Относно мотива - вижда се точно след тази катастрофа какъв 'обществен' натиск се оказва на Русия... Кой имаше полза? Русия да е имала полза от санкции и влошаване на имиджа и - доста малко вероятно?
      Неслучайно преди няколко страници бях споменал за проекта Нортууд на ЦРУ - този проект само илюстрира на какво са способни и на какво ниво мислят службите на големите държави... За тях загиналите цивилни само обединяват 'цацата' при посочена от медиите цел...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Според мен не е невъзможно...
        Но и съвсем не е невъзможно това да са го направили Украинците... ...
        Моля те да напишеш в 5 реда как виждаш украинската диверсия, на мен ми е сложно да го измисля напасването само към два установени факта:

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        ... Ракетите от типа 9М38 са по 700 килограма и могат да бъдат качени на пусковата установка само от специална ТЗМ .

        Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
        ....
        - тумба "сепаратистки" началници се надпреварват да се поздравяват с "упала укро-бандеровская птичка", "снова сгорела хунта.." и пр.
        /като най-ярък представител на тия - топ началника им т.н. Стрелков-Гиркин ... (даже аз успях да му хвана писаниците преди да ги изтрият два-три часа след падането)/ ;
        - намират фрагменти от бойна част на ЗРК ракета намираща се на въоръжение САМО в армията на Русия ВЪВ телата на хора в самолета;
        ......
        Това укрите(ъъ госдепа де) сигурно са приложили психотронно оръжие, и Гиркин и оплаченците под хипноза са пубикували птичите си радости
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Честно казано не си заслужава да се коментира драсканицата....
          Ама моля ви се - вярвайте си на стройната линия представяна като ДОКАЗАТЕЛСТВА от руска страна...
          (и не са "спорни моменти"! Това бяха представяни факти, като доказателства от страна на главни руски СМИ и официални лица! )

          Аз, ще съм от ''дебилите'' дето смятат руската армия (ръководена от пияни, самонадеяни и прости командири, който объркаха граждански самолет с такъв на ВСУ) отговорна за това 'светло дело' !
          Опаа - то и останалия нормален свят така излиза че смята ....

          /През време на СССР поне имаха доблест и за бойнга над Сахалин си казаха: "Да. Ние го свалихме, защото..." /

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Честно казано не си заслужава да се коментира драсканицата, защото досега многократно сме обсъждали и в тази тема спорните моменти, които представяш за факти....

            Съвсем не изключвам вероятността 'опълченците' по погрешка да са свалили Боинга... Но това е само една от версиите, и никак не по-вероятна от която и да е от другите версии...
            ...
            Чак "драсканици" ... Факт е, че сепаратистите първо се похвалиха, че са свалили украински самолет, а след това (като се разбра, че е свален цивилен) млъкнаха и дадоха заден ход.
            Факт е също, че (въпреки щетите за имиджа) Русия праща свои редовни войски с все техниката да воюват в източната част на Украина. След като са пратили войска с бронетехника и артилерия, що да не пратят и ЗРК. Отделен въпрос е колко е било смислено да пратят баш отделна установка "Бук".

            Факт е също и че руска страна се издигнаха силно невероятни версии като тази за сваляне на Боинг-а от украински Су-25.

            Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
            ... ръководена от пияни, самонадеяни и прости командири, който объркаха граждански самолет с такъв на ВСУ
            ...
            През време на СССР поне имаха доблест и за бойнга над Сахалин си казаха: "Да. Ние го свалихме, защото..." /
            Нали не забравяме, че мнооого умни и трезви като краставичка юнаци, снабдени с най-модерна техника, посред бял ден се изхитриха да объркат пътнически Ербъс със изтребител? В случая със самостоятелно действаща установка "Бук" грешката е повече от лесна. Щото установката няма средства да следи транспондери. А за НРЗ щом отговорът не е "свой" - значи е "чужд".

            А иначе на руснаците PR-ът обикновено им е слаба страна. В случая с корейския Боинг пак се усукваха едно известно време, че не знаели били какво е станало, че бил изчезнал от радарите, дрън - дрън ...
            Вместо наистина да кажат "унищожихме разузнавателен самолет, нарушил въздушното ни пространство в район с много военни обекти". Щото тогава си имаха много обективни причини за допускане на грешка. Боингът беше на майната си (ама много на майната си) от въздушния коридор, по който би трябвало на лети; в района по същото време се върти щатски разузнавателен самолет (разработен на базата на пътнически самолет); случката се разиграва през нощта, при сложни метео условия ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Според мен не е невъзможно...
              Но и съвсем не е невъзможно това да са го направили Украинците...
              И тъй-като разследването на холандците съвсем очебийно се води по точно определена линия, резултатите му пак според личното ми мнение подлежат на много сериозно съмнение и критика...
              Друго нещо, което също хвърля силна сянка върху това разследване е това, че 'опълченците' бяха разрешили незабавно визитата на международен екип за оглед и събиране на доказателства, а точно в този момент украинците започнаха масирано обстрелване на района, и фактически направиха невъзможно незабавното започване на разследването, 'замърсявайки' района...

              Какво имаме като факти? Общо взето - някакви си холандци решили да си правят собствено разследване... Питали украинците за записите на радари и т.н. Украинците не им ги дали... Поискали от руснаците радарни записи - руснаците са им ги дали... След което искат пълна информация за военна част - ами логично е, че руснаците са ги отсвирили... След което на холандците са им подхвърлили (или са 'намерили'), две части от оръжие в зона на бойни действия и правят извод, че това е точно оръжието свалило самолета, а и тъй-като в района може да е имало украинска, но навярно е имало и руска установка с такова оръжие, това автоматично решава загадката, че руснаците от конкретно поделение са виновни?
              Щом някой може да е убеден при такива факти - не ме учудва за силата на медиите - 'масата' яде всичко, което и се предостави....
              Специално за военната част - убеден съм, че в случая нямаше да разкрият никаква дълбока военна тайна, но явно нямат желание да докажат, че не са те свършили белята... Със сигурност могат да дадат контролиран достъп на разследващи до цялото инфо и регистри за тези комплекси и техните активности. Смятам, че си мислещ човек, а у всички мислещи съм сигурен, че усещат нотка на съмнение в невинността им. Не предприемат открити действия с мащаб, с които да докажат невинността си. Крият се зад хипотези като "военна тайна" и разбира се "невинен до доказване на противното", защото това е почти невъзможно да бъде доказано изключително категорично и подплатено с кристално ясни доказателства. Но не случайно човешките същества сме надарени с интуиция...
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                А пък на мен точно интуицията ми подсказва, че няма как руснаците да са го свалили. Ще го повярвам само, след като се появят неопровержими доказателства. След толкова издънки на "демократичния" запад, въобще не съм склонен да им вярвам безрезервно. Трябва да си го заслужат.
                А иначе, аз също смятам, че авиокомпанията е сред основните виновници за инцидента.
                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Руснаците имат навика да се осерат а после да размазват лайната по другите.Примери да искаш-когато свалиха южнокорейският 747 първоначално мълчаха че са те,после уж били стреляли първо по SR-71 дето уж се криел под корееца а после стана RC-135.През 70-е има случай при който съветски военен кораб нощно време в мъгла тарани японски траулер.След случая за да замаже гафа на кораба се сменя бордовият номер и се пише нов вахтен/бордови журнал като в новият не се споменава за инцидента.

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                    Руснаците имат навика да се осерат а после да размазват лайната по другите.Примери да искаш-когато свалиха южнокорейският 747 първоначално мълчаха че са те,после уж били стреляли първо по SR-71 дето уж се криел под корееца а после стана RC-135. ...
                    Това за SR-71 си е някаква твоя версия. А RC-135 E имало в района - "An RC-135 was on a routine surveillance mission ... "
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      Моля те да напишеш в 5 реда как виждаш украинската диверсия, на мен ми е сложно да го измисля напасването само към два установени факта:
                      .....
                      Това укрите(ъъ госдепа де) сигурно са приложили психотронно оръжие, и Гиркин и оплаченците под хипноза са пубикували птичите си радости
                      Украинцита имали ли са БУК? Имали са... По какво се съди за това, че БУК-ът е руски? По силно деформирани, начупени и с неизвестен произход проектили... Според 'анализа' на силно деформираните парчета от проектили, няма как да не са руски, защото някои от парчетата тежат по-малко от например 7гр (забравил съм точните стойности), пък само руските имали такива малки проектили... На което руснаците опонират, че няма предоставен цял проектил, а само парчета и то силно деформирани.

                      Относно хвалбите за свален самолет - знаейки психологията им, въобще не изключвам вероятността 'опълченците' с цел получаване на психологическо преимущество да се хвалят, че са изтребили половин батальон или че са свалили совалката, виждайки падащи парчета от самолет.. Ами тъй я - 'ние се бием тук - щом пада самолет, значи лично ние сме разказали играта на врага, щото няма как самолетът да не е на врага - нашите не падат'...

                      BulAf, съвсем не вярвам на 'стройната линия'... Но и съвсем не вярвам на предоставените 'западни доказателства'....
                      Лично за мен най-вероятните версии са:
                      1. Правокация от украинска страна - сваляне с цел да се обвини Русия
                      2. Неумишлено сваляне от страна на 'опълченците'
                      3. Неумишлено сваляне от страна на украинците..

                      Засега не виждам нито една от страните да е предоставила безспорни доказателства в потвърждение на едната или другата (или съвсем различна) версия...
                      Затова и съвсем не смятам за безспорни разни твърдения, базирани на съмнения от рода 'мислим си, че просто няма кой друг да е'...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Въобще не е моя.Ето какво пишат "братушките" че е намерено в района на падането на 747.

                        Это были детали боевых самолетов США: отстрелянное катапультное кресло американского производства «МакДоннелл-Дуглас» ACES II вероятнее всего с истребителя F-15; элерон самолета радиоэлектронной борьбы EF-111; фрагмент крыла опять же американского стратегического разведчика SR-71

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                          Въобще не е моя.Ето какво пишат "братушките" че е намерено в района на падането на 747. ...
                          Нещо си се объркал. Това НЕ е от официални изявления на Съветите. Братушки със или без кавички само го цитират. Иначе твърдението е от една книга на френски журналист - Мишел Брюн - в която се твърдеше, че в Япония са изплували останки от американски самолети и се изказваха предложения, че в онзи ъгъл на света се е случило някакво стълкновение между руснаци и американци, което и двете страни са предпочели да запазят в тайна, а корейският самолет е попаднал между шамарите.
                          Т.е. следварителни теоретизации на тема "Какво се е случило с КАЛ007".

                          Официалните съветски версии започнаха (на 2 септември 1983) със съобщение за неизвестен самолет, нахлул в съветско въздушно пространство и зачезнал надолу. Продължиха на 5 септември със статия, в която се говори за самолет, който е приличал по очертания на РЦ-135 (базиран на Боинг 707). След това се развива версията, че цивилен самолет е участвал в разузнавателна операция на САЩ.

                          Нямаше никакви твърдения за криещ се под Боинг-а SR-71.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Навит съм да смятам, че руснаците са пробутали на братята си в Украйна една или няколко установки с кратък курс на приучване."Натискаш тук, после тук, гледаш тук, ако видиш нещо натискаш тук и толкоз".Сепаратистите свикнаха да стрелят по всичко, по презумцията че е на бандеровци и т.н.Вина има и РВД, но кой ли от тях е очаквал сепаратистите да имат ЗРК с такъв таван на действие. И пак стигаме до въпроса кой им го даде.

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                              ,после уж били стреляли първо по SR-71 дето уж се криел под корееца .
                              Това лети с такава скорост и на такава височина че на практика е бил недосегаем към онзи момент за средствата на ПВО .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                                Навит съм да смятам, че руснаците са пробутали на братята си в Украйна една или няколко установки с кратък курс на приучване....
                                Ъхъ. А може да са минали и без курс

                                https://www.newsru.com/russia/25may2...ellingcat.html

                                ...Что касается упомянутых в тексте Bellingcat офицеров, то, как заявили в российском военном ведомстве, все они были давно уволены с военной службы, и российское военное ведомство не располагает сведениями о роде их занятий вне Вооруженных сил...



                                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X