Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Надали в пасажерски самолет има индикация за иницииран пуск срещу него.
    Май само самолетите на Ел Ал имат . Не че върши работа в пътнически самолет просто разбираш няколко секунди по рано че вече си умрял .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Дори и двигателя на ракетата да не работи ....
      Маршевия двигател работи до иницииране на разрив на бойната глава.
      Ако разрив няма, или целта е пропусната - то изделието се самоунищожава.

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
        за онзи Ту-154
        Да, това имах предвид...

        P.S.
        @Veni1 - според спецификацията, спомената в открити източници маршевия двурежимен двигател работи 15 сек.
        При скорост 1200м/с (4M) това ще рече грубо 18-20км полет с двигател (имайки предвид ускорението в началото и т.н. - то по-вероятно е 15км).
        Отчитайки обхвата по дистанция и височина, явно ракетата има и пасивен участък от полета - без двигател... Няма как да е иначе ако работи 15 сек двигателя...
        Последно редактирано от slowtraveler; 29-07-14, 19:57.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Гледай ти...
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Дочетох до "По данни на съвета за национална сигурност на Украйна" и спрях. Що ли?

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
              за онзи Ту-154



              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Не знам - аз Фантом не съм карал, но ми е бил доста време като цел - имитатор.

              Не знам, аз не разбирам от тия работи, ама щом казваш..
              Нищо лично. Доколкото разбирам си служил на "Куб".... Можеш ли да поясниш как точно Фантомската "Наташа" изчислява 3 секунди, за кой исторически период иде реч, за кой тип ЗРК и т.н.? Понеже не е по темата, може и на л.с.

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Ами аз съм писал достатъчно, повече дори.
                Прочети постовете ми назад.
                Не, не съм служил на КУБ, в ПВО на страната.
                Преди трийсе и повече години.
                Във военното училище учихме едни големи, после в поделението се оказаха по-малки.... ей-такива работи, старички...
                Не ми обръщай много внимание - с тая техника се е воювало навремето във Виенам...

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  http://edition.cnn.com/2014/07/29/wo...kraine-crisis/

                  ...On Monday, Ukrainian forces launched an offensive to try to recapture a series of towns on the main road leading toward the debris field.

                  However, Andriy Lysenko, the spokesman for Ukraine's National Security and Defense Council, told reporters it was the militants' activities that have prevented access to the crash site, not fighting by Ukrainian forces.
                  He said the rebels would be forced to leave the area. "As soon as they leave, the experts will be able to start working there. But at the moment it's dangerous; we cannot guarantee security on the territories occupied by the terrorists," ...


                  Ми тоя пич е гениален. Какъв по- добър начин да помогнеш на експертите да си свършат работата от това да им разореш местопрестъплението с артилерия и каквото друго ти се намира под ръка, било то и балистични ракети с малък радиус на действие..

                  П.С. През това време, видиш ли, експертите се крият в...Донецк, цитаделата на терористите.
                  Последно редактирано от icos; 29-07-14, 20:59.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Мисля че ако Сибирски се е возил в кабината на обстрелван Боинг ще може да отговори на въпроса.

                    Аз не съм, затова съвсем лаишки и по логика, при предварително условие за кристална видимост и при предварително условие за скорост на ракетата 800м/с която бе коментирана по-рано в темата :

                    ?
                    Куршумът на Калашников лети със скорост 710 м/с.
                    Според мен е абсурд екипажа да види такава ракета която лети КЪМ него.
                    Могат да видят/усетят разрива на бойната глава.
                    Аз лично съм виждал снаряд на 152 мм гаубица в полет.
                    Условието е: да застанеш зад оръдието и да гледаш по цевта. Снаряда да е изстрелян с намален заряд /дозвукова скорост/. Снаряда /дупето му/ се вижда като точка която след 1-2 секунди изчезва.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                      http://edition.cnn.com/2014/07/29/world/europe/ukraine-crisis/

                      ...On Monday, Ukrainian forces launched an offensive to try to recapture a series of towns on the main road leading toward the debris field.

                      However, Andriy Lysenko, the spokesman for Ukraine's National Security and Defense Council, told reporters it was the militants' activities that have prevented access to the crash site, not fighting by Ukrainian forces.
                      He said the rebels would be forced to leave the area. "As soon as they leave, the experts will be able to start working there. But at the moment it's dangerous; we cannot guarantee security on the territories occupied by the terrorists," ...


                      Ми тоя пич е гениален. Какъв по- добър начин да помогнеш на експертите да си свършат работата от това да им разореш местопрестъплението с артилерия и каквото друго ти се намира под ръка, било то и балистични ракети с малък радиус на действие..
                      Имаш да криеш нещо а мястото където е паднал самолета не е под твой контрол . Нямам представа какво остава след взрив на тая ПВ ракета ама в нея частите имат серийни номера . Хубавото на военното производство е че се води много стриктен архив .
                      Последно редактирано от sek.1; 29-07-14, 21:08.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Ами аз съм писал достатъчно, повече дори.
                        Прочети постовете ми назад.
                        Не, не съм служил на КУБ, в ПВО на страната.
                        Преди трийсе и повече години.
                        Във военното училище учихме едни големи, после в поделението се оказаха по-малки.... ей-такива работи, старички...
                        Не ми обръщай много внимание - с тая техника се е воювало навремето във Виенам...
                        Много ще се радвам, ако ми покажете къде да прочета.... Косвено съдя, че става въпрос за "Двина/Волхов" и "Нева"....

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Нямам представа какво остава след взрив на тая ПВ ракета ама в нея частите имат серийни номера . Хубавото на военното производство е че се води много стриктен архив .

                          Ще се учудиш, ама остават бая големи неща:
                          http://vbox7.com/play:4b85a8dc

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:air-museum-belgrade.jpg
Прегледи:1
Размер:138.3 КБ
ID:5602136

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            Маршевия двигател работи до иницииране на разрив на бойната глава.
                            Ако разрив няма, или целта е пропусната - то изделието се самоунищожава.
                            Прекалено категорично изказване. При много ракети по-голямата част от траекторията, особено на пределни дистанции, се изминава по инерция.


                            https://www.facebook.com/dimo.vichev...tal_comments=5

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
                              Ще се учудиш, ама остават бая големи неща:
                              Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
                              http://vbox7.com/play:4b85a8dc

                              [ATTACH=CONFIG]729543[/ATTACH]
                              По тях може да се проследи къде и кога е произведена и на кой комплекс е доставена . Ако руснаците вече са извадили документите някой бърза да заличи следите.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                А къде аджеба някой твърди че се водят боеве (и че има артилерийски обстрел) баш на мястото на катастрофата ?

                                Хубаво я пениш и разпенваш тая версия че украинците имали най-голям интерес да бъде свален самолета. Не знам откъде го реши това (може би идеята че по този начин ще се привлече вниманието на Запада и че ще ги принуди да се намеси), но това е абсолютно нелепо.

                                Просто не отчиташ един доста важен момент: украинското правителство може да е всякакво, но е първо - избрано на избори, и второ - международно признато.

                                От там нататък - Украйна и всичките и правителства - сегашно и бъдещи, ако ще само от рогати дяволи да са съставени, имат много повече да губят от свалянето на самолет понеже при тях може да се проследи нишката на отговорността. Може да се проследи с години. С десетилетия. Това е официално правителство, на суверенна държава, и като такова носи отговорност за постъпките си. Включително може да бъде подведено под отговорност за операциите които провежда в момента ако се олеят съвсем. Какво остава за свален чужд граждански самолет.

                                Отсреща имаш група която не е призната от никой. Нишка на отговорността там не може да се проследи - прекъсва се прекалено ниско, на ниво екипаж/оператори. Там няма отговорници за издънките. Има само кой да поеме поздравленията за успехите.

                                Ако утре се докаже недвусмислено че някой в украинското правителство (или цялото правителство) са причинили умишлено катастрофата - което мисля е твоята версия - всичките ще изгърмят по възходящ ред. Украйна ще бъде сгъната на осем финансово, ще хвърчат глави, репарации, компенсации, и пак глави.

                                Ако се докаже недвусмислено че са опълченците - няма да се случи НИЩО. Те ще отрекат, ако случайно ги изблъскат вън от страната ще си се прибер...ъъъ, пардон - установят в Русия, и ще си се люлеят в хамаците в някой черноморски курорт докато им побелеят и космите между пръстите. Ако много се напече работата - най-много някой низш бушон да бъде самоубит, и да се окаже че е бил той свалил самолета по погрешка и че не могъл да понесе случилото се.

                                Та така за кой кому и как изнасяла катастрофата. Смешно е вече. Едната страна има много повече да губи от другата ако бъде хваната че е уредила подобно нещо, и тази страна не е страната на сепаратистите. Толкова много за губене, че въобще не може да се приеме дори като вариант за обмисляне.
                                Последно редактирано от Goblin; 29-07-14, 23:54.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X