Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украина

    Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение

    "На 14 октомври 2012 рекорда за свободно падане със сигорност е счупен от Феликс Баумгартнер, скачайки от 39 000 метра и отваряйки парашута си на около 3 500 метра височина. Най вероятно скоростта му е по-висока от тази на звука във въздуха, но все още се очакват официални данни."....
    Колега, всичко е физика - говорим за съвсем различни условия - при 40км височина съпротивлението на въздуха е МНОГО по-малко, но с навлизането в по-плътните въздушни слоеве съпротивлението се увеличава, а скоростта на свободно падане неминуемо намалява... (за разликата в скоростта на звука да не говорим...)
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украина

      Мнение на agogov

      "На 14 октомври 2012 рекорда за свободно падане със сигорност е счупен от Феликс Баумгартнер, скачайки от 39 000 метра и отваряйки парашута си на около 3 500 метра височина. Най вероятноскоростта му е по-висока от тази на звука във въздуха, но все още се очакват официални данни."....


      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Колега, всичко е физика - говорим за съвсем различни условия - при 40км височина съпротивлението на въздуха е МНОГО по-малко, но с навлизането в по-плътните въздушни слоеве съпротивлението се увеличава, а скоростта на свободно падане неминуемо намалява... (за разликата в скоростта на звука да не говорим...)
      Cокол скитник....

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украина

        Истината вече се знае на 99.9%, затова бяха и такива изявленията в Москва и Вашингтон............колко ще бъде публично публикувана не е ясно........ може би ще се разбере по по-нататъшните действия на двете свръхсили в Украйна.............може и никога да не се разбере /справка предишния малайзииски боинг/.
        Прогноза за официално заключение: Свален от ракета земя-въздух, изстреляна от неизвестно кой....... неофициалните заключения да си ги прави всеки сам!
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украина

          Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
          ....Cокол скитник....
          Имах предвид скорост на падане на човешко тяло в нормална конфигурация - изпънато с разперени ръце и крака. Дори сокола скитник не би успял да достигне максималната си скорост при нормална конфигурация с разперени криле - навярно сте гледали, че скоростта я достига с прибрани криле и максимално аеродинамична форма - точно както Феликс Баумгартнер постави рекорда си (предполагам колегите парашутисти са по-наясно и биха споделили до каква скорост са достигали при 'гмуркане')...
          Иначе части с различна форма и плътност разбираемо биха падали с различна скорост - затова и някъде напред бях споменал физиката - просто трябва да се чете...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украина

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            Истината вече се знае на 99.9%, ...
            Прогноза за официално заключение: Свален от ракета земя-въздух, изстреляна от неизвестно кой....... неофициалните заключения да си ги прави всеки сам!
            Обобщение на руския блогър Алексей Мустафин:
            "Ако обобщим всичко, за което съобщават руските СМИ, версията им за свалянето на малайзийския самолет изглежда така:
            - Искали да свалят Путин, затова в небето се издигнали украински самолети.
            - Но те сбъркали цветовете на самолета и затова тръгнали след малайзийския лайнер.
            - В който, знаейки за бъдещата грешка на украинците, американците вместо живи пътници наслагали по седалките обезкървени трупове. А за правдоподобност записали видео с живи хора и го качили в мрежата от телефон, за да може наивният Лайфнюз да го разпространи.
            - Но не им се получило. Разобличил ги смел испански диспечер, оказал се по случайност в Бориспол. Някак си преди свалянето, докато обядвал в съседното кафене, от разговора на двама тайни агенти той узнал, че Тимошенко готви военен преврат против Порошенко.
            - Като истински професионалист, той с нетрепваща ръка изпълнил заповедта на хунтата и специално изменил курса на самолета така, че той да попадне в зоната АТО. А после смело съобщил за всичко, което знае, в ефир, и тутакси бил закопчан от порошенковските главорези.
            - Летците, разбирайки, че са разобличени, дали команда за пускане на ракета "въздух-въздух", по която късоръките некадърници от Харков изстреляли ракета "земя-въздух".
            - Но тъй като са некадърни, случайно уцелили Боинга. Всичко това станало по много точен разчет над Днепропетровска област, така че самолетът да падне в Донецка."
            Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 19-07-14, 17:01.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украина

              Скорост повече от 200-220 км/ч при свободно падане е трудно да се постигне ,ако си натоварен с разни железа и торби и се опитваш да бъдеш с главата надолу

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украина

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Обобщение на руския блогър Алексей Мустафин:
                Пропуснал си да прочетеш в СМИ-тата, че този "Боинг" е Онзи "Боинг" и до сега е летял над обхвата на радара в очакване на Момента.....
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украина

                  Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                  Пропуснал си да прочетеш в СМИ-тата, че този "Боинг" е Онзи "Боинг" и до сега е летял над обхвата на радара в очакване на Момента.....
                  Изчезналия преди това ? Ама, разбира се, похитили са го, за да го използват !!
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украина

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Тоя боинг е огромно прасе... Но за свалянето му съвсем не е необходимо целия да бъде надупчен на решето .....
                    Където няма шрапнели- няма удар, ако на опашката няма следи от шрапнели, отпада взрива на ракетата да е бил отзад.
                    Затова качих снимките, че на някои места изчезват.

                    Чак днес е официалното изявление на Русия http://www.mid.ru/brp_4.nsf/newsline...257D1A004443F3
                    в друго изявление на техен политик свързан с ДНР, половината е лекция за инцидентите до момента Толкова стига за съвестите.(правят изявления за инцидент с който не трябва да имат нищо общо, но много държат да посочат,ааа ама и там така стана)
                    Последно редактирано от DBRS; 19-07-14, 20:10.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украина

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      Където няма шрапнели- няма удар, ако на опашката няма следи от шрапнели, отпада взрива на ракетата да е бил отзад.
                      Затова качих снимките, че на някои места изчезват.
                      Никак не е задължително взрива да е отзад, или отпред, по средата, или където и да е-където се случи.И няма как от огромната площ на този самолет всички плоскости да имат следи от евентуално взривена ракета до него.
                      Силно ме озадачава факта, че мина доста време, а истината не излиза наяве, което ме кара да мисля, че явно няма да се разбере-досущ, като при предишния самолет на същата авиокомпания, но там ситуацията беше съвсем различна.
                      Последно редактирано от mbenz; 19-07-14, 20:11. Причина: допълнение
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украина

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        Където няма шрапнели- няма удар, ако на опашката няма следи от шрапнели, отпада взрива на ракетата да е бил отзад.
                        ...
                        Зависи какво е 'търсила' ракетата и какъв е бил вектора на разпръскване на поразяващите елементи... Все пак опашката е висока 18 метра... От това, което се вижда на снимките - дадените детайли като че ли не са поразени. Но това нито е сигурно, нито пък значи нещо.
                        Според мен информацията на този етап е прекалено оскъдна за каквито и да е било кардинални (пък и съвсем некардинални) изводи...
                        ДАНО позволят международно разследване, с участие на ВСИЧКИ заинтересовани...

                        П.С.mbenz ме е изпреварил...
                        П.П.С. времето е прекалено малко за каквато и да е изнесена информация, дори и ако разследващите органи имат свободен достъп до мястото. Ако е ракета, ще започнат анализи на треактории, остатъци от шрапнели, търсене на остатъци от ракетата, 'сглобяване' на самолета за определяне на поражението и последователността... Техническия анализ е доста обемист. Най-малкото защото от него зависи определяне на виновника, и този, който ще плати...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украина

                          Май крилата са се взривили още във въздуха, защото двата двигателя са долу, но големи парчета от крила не видях(ако някой види, да качи линкче моля)
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украина

                            Крилата може и да са изгорели - все пак в тях са резервоарите.. По двигателите поне на снимките не личи да са работили...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украина

                              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                              Май крилата са се взривили още във въздуха, защото двата двигателя са долу, но големи парчета от крила не видях(ако някой види, да качи линкче моля)
                              Имайки предвид, че основните резервоари са в крилата е нормално да се взривят(или изгорят), но пък и не сме видяли кой-знае колко от останките.
                              много автомати-слаби резултати!

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украина

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                ... По двигателите поне на снимките не личи да са работили...
                                В момента на удара имаш предвид, че са били на минимум или изключени? В полет има ли практика да спират двигатели?
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X