Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Схватките в Украйна откъм техническата им част

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    От моите ширини не е блокиран. Точно в него гледах но не бях сигурен дали за същия говорим.

    Ето как изглежда от татковината :
    Между другото за пича дето е писал, че му върви с виваком - е, не върви и с виваком споко с партенките . През проксита им беше недостъпен сървъра също за известно време. Абре станно съвпадение. Ама па нашенските "нетспецове" пак мноо крайни мерки са зели. Вярна или не, новината със сигурност вече е отдавна "редактирана". Аз в съвпадения не вярвам де.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:41.8 КБ
ID:5637062
    висете отпуснато

    Коментар


    • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Тръгнали са яко. Е и тука така пише: Сепаратистите: Офанзивата срещу Мариупол започна днес
      Интересно до къде са им амбициите, че явно само това е определящо до къде ще стигнат, но от друга страна пък Украинците щели да се бият до победа.....май ще се проточи....

      Амбициите май ги определя един човек в Кремъл . Град трудно се превзема ако защитниците му имат мотивация да го отбраняват .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

        Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
        Ето как изглежда от татковината :
        Между другото за пича дето е писал, че му върви с виваком - е, не върви и с виваком споко с партенките . През проксита им беше недостъпен сървъра също за известно време. Абре станно съвпадение. Ама па нашенските "нетспецове" пак мноо крайни мерки са зели. Вярна или не, новината със сигурност вече е отдавна "редактирана". Аз в съвпадения не вярвам де.
        Ами не си е за вярване. Конспирация със сигурност има и тя май е насочена срещу тебе! Тъмните сили са те взели на прицел ...

        А иначе това е началната страница на сайта отпреди 2 минути (снощи също нямаше никакъв проблем с достъпа).

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sas.jpg
Прегледи:1
Размер:100.6 КБ
ID:5637068

        Ама "нетспецовете" май са са преработили тотално сайта на SAS-аджиите, щото в откритата за достъп на нечленове част новини и коментари няма къде да се публикуват. Откъде са чели руските тролове - един ги Господ знае.

        П.П. А условието да си член на асоциацията и, съответно, да имаш достъп до закритата за публиката част е:

        To qualify for membership of the SAS Regimental Association you must have served in or with the Special Air Service Regiment. ...
        It is up to the individual to provide proof of his service and membership will not be granted unless we are able to verify this service.
        Т.е. ще те приемат за член само ако си служил в САС и това може да бъде проверено. Ха сега да ми кажеш колко ли от руските писачи в Интернет отговарят на това условие!
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-01-15, 08:51.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Сухопътен коридор до Крим?!?
          Вероятно е. Даже май го коментирахме, но тогава все още изглеждаше в сферата на твърде широките хипотези... В добавка, евентуален такъв коридор ще резе Украйна от Азовско море....
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

            7 месеца го дьлбаят това,свьршиха с Донецк и са прехвьрлили кьм Мариупол.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              ...Ама "нетспецовете" май са са преработили тотално сайта на SAS-аджиите, щото в откритата за достъп на нечленове част новини и коментари няма къде да се публикуват. Откъде са чели руските тролове - един ги Господ знае.

              П.П. А условието да си член на асоциацията и, съответно, да имаш достъп до закритата за публиката част е:



              Т.е. ще те приемат за член само ако си служил в САС и това може да бъде проверено. Ха сега да ми кажеш колко ли от руските писачи в Интернет отговарят на това условие!
              Чисто технически, ако не ставаше въпрос за такъв вид "новина" бих казал, че е достатъчно да гепят ника и паролата на някой от 12345- те(предполагам) членове на асоциацията В случая обаче по-скоро се касае за втора серия на миналогодишния руски филм "...нашият самолет прелетя над американския кораб и половината му екипаж напълни гащите..."
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                [
                Едно видео от обстрела.
                Последно редактирано от derhunter; 25-01-15, 11:56.
                Лопата - друг солдата!!!

                Коментар


                • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                  Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
                  ...Какво общо има Калин в цялата тази работа не знам...
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=191382
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                    Извинявайте, аз ще се върна малко, че пиша като имам време ))

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    ... и се върни на поправителен.
                    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                    Кой е параметъра, който винаги прави прецизната далечна стрелба(над10км) тото ?
                    *кои СА параметРИТЕ

                    Добре, айде на поправителен с обясненията

                    Много се радвам, че сме стигнали до Декарт, ще си спестя обясненията за правоъгълни и полярни координати, права и обратна геодезка задача.

                    1 Картата в печатницата се печата с някаква точност, която НЕ Е абсолютна.

                    2 Таблиците за стрелба са статистически, има известни разлики в теглото на снаряда и заряда, което прави повтаряемостта на изстрел дори в идеални условия НЕабсолютна. Като пример вземете пакетче фъстъци, отзад мисля пише нещо от сорта:” тегло: 100гр +- 2% Може да съдържа следи от соя и бадеми.” Същото е. Затова по инструкция по една цел се стреля с изстрели от една партида. Минимизира грешката.

                    3 Защо геодезистите не използват артилерийските мерки за ъгли?
                    В артилерията се използват две мерки за ъгъл: хилядна и деление на ъгломера. Тъй като са ПОЧТИ равни за УДОБСТВО и ускорение на сметките те се приемат за тъждествени. Е, не са, има малка разлика. Дефинициите са:

                    едното е: „ъгъл с мярка 1/6000 от окръжност”
                    а другото е: „ъгъл с хорда 1/1000 от радиуса”

                    По второто се получава „конската формула”(която е също приблизително вярна и достатъчно точна само за малки ъгли) .
                    Реално измерванията се правят в Деления, а сметките в Хилядни. Защо? Много просто: ЗА УДОБСТВО. Все пак трябва да можеш бързо и дори да ти чукат осколки по каската да направиш ДОСТАТЪЧНО точна бакалска сметка на коляно БЕЗ да са ти нужни тригонометрични таблици и калкулатор. За яснота – ето ви едно друго изписване на конската формула: tg x = x/1000 същото е като м/км = х ))

                    4 За метеорологията вече споменахме, скорост и посока на вятъра (вкл. посоката на струйните течения), влажност, температура, атмосферно налягане.

                    5 Колко ви е остър молива? Един свестен алтирлист винаги има в джеба идеално подостренИ моливИ (няколко ) и остро ножче )) Моливчето е ОСНОВЕН ИНСТРУМЕНТ. Една тлъста точка е вече грешка с метри )))

                    Причини за отклонение има безкрайно много, така че някъде трябва да кажем баста или ще си смятаме корекции до утре. Затова преподавателя ми по стрелба още го чувам „ бла бла и с точностЪ 1 милиметЪрЪ в мащабЪ на картЪтЪ” (с Ъ-тата на полковник Арабаджиев можеше да ковеш пирони) 20 год. по-късно съм забравил примерно как се изготвя че и дори как се чете метео 11 00 , но единия милиметър...

                    ПС: За еднометровия линеал: Графичния метод за определяне на данните (примерно на ПУО) е много по-лесен и бърз за обяснение дори на функционално неграмотен изчислител.

                    Практически как изглеждат нещата: с 2С1 на 2 км с право мерене можеш гарантирано да кастриш отделен клон от някое дърво. Ако обаче решиш на същото разстояние да гърмиш по изчисленията за Закрита позиция – да уцелиш точно дървото с един изстрел си е късмет. някъде около него в рамките на 1 мм в мащаба- със сигурност. Като ги отгърмиш 9 по същите данни дървото така или иначе вече го няма ))

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    П.П. - Ще се радвам и да ме "светнеш" как по клипа разбра, че в конкретния случай се стреля от 20 километра, пък после аз ще ти докажа, че е стреляно от много по-близко ако искаш?
                    Миии, до колкото разбирам от блокпоста до южната част на Докучаевск са около 17 км. Откъде казваш е стреляно по-отблизо?


                    Още нещо, АКО можеше да си гърмим с точност 1 метър от емнайсет километра, гарантирано никой не би разработвал управляеми снаряди )))
                    Последно редактирано от deyan_h; 25-01-15, 11:48.
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                      За РСЗО"Смерч" - имат си боеприпаси, ВСУ гърмяха и с тях по Донецк лятото. Рядко ги ползват, щото май няма достатъчно голяма цел. Последният обстрел за който четох е интересен между другото. На 20.01.2015 е, единична ракета от "Смерч" по някакво сметище, по време, когато там със сигурност няма никой. Опашката е паднала в някакво село. Твърди се, че е ВСУ, ама според мен са пробвали тази установка сниманата дали работи ))) Кой иначе ще стреля по празно сметище )) Сега остава да гръмнат по базата в Артьомовск, където разправят обитават Точките, от Горловка им е точно в обсег )) Между другото ще им е малко криво без зареждащата машина ...
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                        ...
                        *кои СА параметРИТЕ
                        ...
                        1 Картата в печатницата се печата с някаква точност, която НЕ Е абсолютна.
                        Ех, виж по-назад, как специалисти с военно оразУвание ги копират на ксерокса тия карти и пукат лесно с 15м. точност "по спомени от казармата"

                        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                        ...
                        4 За метеорологията вече споменахме, скорост и посока на вятъра (вкл. посоката на струйните течения), влажност, температура, атмосферно налягане.
                        Е тва е параметъра който винаги е неясен- плътността на въздуха по траекторията - колкото по-далече - толкова по-неизвестен, като за разкош се променя след изстрела също

                        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                        АКО можеше да си гърмим с точност 1 метър от емнайсет километра, гарантирано никой не би разработвал управляеми снаряди )))
                        Съвсем съгласен.
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                          Добриле, на ниво арт.полк вече има метеовзвод. Това в БА '95-та.

                          Между другото има бърз и сравнително лесен (обаче скъп-хаби боеприпаси) метод за изчисляване на необходимите поправки. Казва се "Пристрелване на репер" . Грубо казано се състои в следното:

                          Избирате си непотребно дърво и гърмите по него докато не улучите. Корекциите които сте направили от първоначалните данни за стрелба за да улучите използвате за корекция на данните по истинските цели. Дървото трябва да е горе-долу в района на целите. И така всеки 2 часа .
                          *за "улучване" се брои вкарването на снаряд в онзи 1мм
                          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                          Коментар


                          • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                            Мариупол да го пишат бегал. Ама това май е само прелюдия- интересно ще стане на север при Дебалцево.
                            Те знаят по-добре и от мене и от вас....

                            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                            Там има естествени предпоставки за чувал. И ако малоумните им командири и "стратези" пак си бият шута (както винаги досега) ще бъдат заклещени доста хора.
                            И както винаги в Киев са в паралелна галактика, а реалността е съвсем друга. Коментар на Андрей Белецкий, командир на "Азов".
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                              Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                              Извинявайте, аз ще се върна малко, че пиша като имам време ))



                              *кои СА параметРИТЕ

                              Добре, айде на поправителен с обясненията

                              Много се радвам, че сме стигнали до Декарт, ще си спестя обясненията за правоъгълни и полярни координати, права и обратна геодезка задача.

                              1 Картата в печатницата се печата с някаква точност, която НЕ Е абсолютна.

                              2 Таблиците за стрелба са статистически, има известни разлики в теглото на снаряда и заряда, което прави повтаряемостта на изстрел дори в идеални условия НЕабсолютна. Като пример вземете пакетче фъстъци, отзад мисля пише нещо от сорта:” тегло: 100гр +- 2% Може да съдържа следи от соя и бадеми.” Същото е. Затова по инструкция по една цел се стреля с изстрели от една партида. Минимизира грешката.

                              3 Защо геодезистите не използват артилерийските мерки за ъгли?
                              В артилерията се използват две мерки за ъгъл: хилядна и деление на ъгломера. Тъй като са ПОЧТИ равни за УДОБСТВО и ускорение на сметките те се приемат за тъждествени. Е, не са, има малка разлика. Дефинициите са:

                              едното е: „ъгъл с мярка 1/6000 от окръжност”
                              а другото е: „ъгъл с хорда 1/1000 от радиуса”

                              По второто се получава „конската формула”(която е също приблизително вярна и достатъчно точна само за малки ъгли) .
                              Реално измерванията се правят в Деления, а сметките в Хилядни. Защо? Много просто: ЗА УДОБСТВО. Все пак трябва да можеш бързо и дори да ти чукат осколки по каската да направиш ДОСТАТЪЧНО точна бакалска сметка на коляно БЕЗ да са ти нужни тригонометрични таблици и калкулатор. За яснота – ето ви едно друго изписване на конската формула: tg x = x/1000 същото е като м/км = х ))

                              4 За метеорологията вече споменахме, скорост и посока на вятъра (вкл. посоката на струйните течения), влажност, температура, атмосферно налягане.

                              5 Колко ви е остър молива? Един свестен алтирлист винаги има в джеба идеално подостренИ моливИ (няколко ) и остро ножче )) Моливчето е ОСНОВЕН ИНСТРУМЕНТ. Една тлъста точка е вече грешка с метри )))

                              Причини за отклонение има безкрайно много, така че някъде трябва да кажем баста или ще си смятаме корекции до утре. Затова преподавателя ми по стрелба още го чувам „ бла бла и с точностЪ 1 милиметЪрЪ в мащабЪ на картЪтЪ” (с Ъ-тата на полковник Арабаджиев можеше да ковеш пирони) 20 год. по-късно съм забравил примерно как се изготвя че и дори как се чете метео 11 00 , но единия милиметър...

                              ПС: За еднометровия линеал: Графичния метод за определяне на данните (примерно на ПУО) е много по-лесен и бърз за обяснение дори на функционално неграмотен изчислител.

                              Практически как изглеждат нещата: с 2С1 на 2 км с право мерене можеш гарантирано да кастриш отделен клон от някое дърво. Ако обаче решиш на същото разстояние да гърмиш по изчисленията за Закрита позиция – да уцелиш точно дървото с един изстрел си е късмет. някъде около него в рамките на 1 мм в мащаба- със сигурност. Като ги отгърмиш 9 по същите данни дървото така или иначе вече го няма ))


                              Миии, до колкото разбирам от блокпоста до южната част на Докучаевск са около 17 км. Откъде казваш е стреляно по-отблизо?


                              Още нещо, АКО можеше да си гърмим с точност 1 метър от емнайсет километра, гарантирано никой не би разработвал управляеми снаряди )))
                              На телефона съм и ми се спи, та затова накратко - "десетката" на "Град" (грубо) от пределна дистанция е правоъгълник с площ 200 (по фронта) х400 (в дълбочина)метра (4 футболни полета), в нея падат приблизително 50% от БЧ в залпа. Границата на максималната разсейка в дълбочина, на тази дистанция е 1 600 метра, а 800 метра по фронта - в тези граници падат останалите 50% от залпа. Нещо което грубо да се вписва в тези цифри да виждаш на видеото...?!! Всичко от залпа с изключение на двата дълги изстрела пада (приблизително) в квадрат 300х300 метра.

                              Относно останалото - ако не можеш поне един футболен стадион да ми нанесеш на картата и да го улучиш, нямаш място в артилерията! В конкретния случай точно това се иска, а не да ми "кастриш клони по избор" от 17 км.

                              Относно въпросното КПП - то е разположено на пътен възел (разклон) и точните му координати (той и GPS-а има допуск 5 метра) могат да се вземат по 100 различни начина от коя да е точка на планетата. Не е проблем дори и за новобрански разчет, да вкара КПП-то в гореописания правоъгълник (1 600х800 метра).Разбирай като поне половината БЧ щяха да ударят КПП-то и всичко в радиус 300 метра около него. Вместо това там пада само една БЧ...

                              Коментар


                              • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                                ... Всичко от залпа с изключение на двата дълги изстрела пада (приблизително) в квадрат 300х300 метра.
                                ...
                                Не е всичко. Имаше в нет-а и един украински анализ на случката, на който бяха нанесени върху сателит попаденията от ракети и там имаше и такива отзад и отляво на камерата.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X