Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
    ... Защо няма ротация на сержантския и офицерДския състав - примерно служил си 3 -5 години в някое поделение следва преместване.
    Направо си открил топлата вода. А каква трябва да е целта на това упражнение, според тебе?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #62
      От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
      Малко да "раздвижа" темата с една тренировка.
      http://www.liveleak.com/view?i=435_1370940179
      Тия какво точно тренират без да си го вкарват?Или на това му се вика сухи тренировки?
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #63
        От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
        Тия какво точно тренират без да си го вкарват?Или на това му се вика сухи тренировки?
        Сигурно свикват с мисълта че могат да им го вкарат или те да го вкарат на някой враг и то без вазелин май.
        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

        Коментар


        • #64
          От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Направо си открил топлата вода. А каква трябва да е целта на това упражнение, според тебе?
          Освен да разгони фамилията на личния състав и семействата им друга не виждам .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #65
            От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Направо си открил топлата вода. А каква трябва да е целта на това упражнение, според тебе?
            Не съм я открил нито смятам, че правя някакво откритие, а целта на упражнението да се избегне рутината предполага се, при такива ротации после лесно да вкараш нов човек в даден екип и той да се сработи.
            Но също така може спокойно да предполагаме, че и ти си прав!
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • #66
              От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

              И при тази ротация в други градове как ще осигуриш жилище ; детска градина/училище и работа на съпругата ? Най много на второто местене и човека е напуснал .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #67
                От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                при такива ротации после лесно да вкараш нов човек в даден екип и той да се сработи.
                Даден екип за да се сработи му трябват минимум две години, и то при много добър късмет. Говоря за истинско сработване.
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #68
                  От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                  Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  Не съм я открил нито смятам, че правя някакво откритие, а целта на упражнението да се избегне рутината предполага се, при такива ротации после лесно да вкараш нов човек в даден екип и той да се сработи.
                  Но също така може спокойно да предполагаме, че и ти си прав!
                  На времето, когато имаше голяма армия, ротацията си я имаше така или иначе, най-вече за офицерския състав при преминаване на различни длъжности. Примерно: 1961 - 1965 - командир на батальон в Д. Чифлик; 1965 - 1968 - зам.командир на полк Звездец; 1968 - 1971 - зам.командир на полк - Грудово и т.н. Което не е лишено от смисъл и си беше част от правилата на играта в тази професия.
                  Ако ме питаш мене, да местиш хората ей така, само за да има движение, по схемата "Тия камъни от тук - там, а ония от там - тук" си е направо тъпо и излишно внасяне на стрес. Защото офицерите и сержантите не са Иванчо-войника на 18-20 години с една мешка багаж. Като местиш този човек, ти го принуждаваш да мести и цялото си семейство. Жената напуска работа, а на новото място може и да няма какво да работи. Съответно, семейството губи доход на момента, а се губи и осигурителен стаж. Децата сменят училище насред учебната година и т.н.

                  Едно време, като преместят офицера от един гарнизон в друг, на новото място поне му осигуряваха служебна квартира и транспорт да си пренесе багажа. Сега дали ще могат? Държавата и общините вече не разполагат с такъв жилищен фонд, както някога.

                  А рутината има и други начини да се избегне. Още едно време в турската армия, дето сме щели да й разкажем играта сам-самички, офицерите периодично минаваха на изпити. Като не се представиш добре на изпитите, не можеш да растеш нагоре. Като се задържиш повече от еди-колко си години на едно ниво - рискуваш да се окажеш излишен. И всичкото това, гарнирано с подходящо заплащане и сигурно бъдеще, та да се чувстваш като човек. Ми що да не са качествени офицерите? Хем я има тоягата да те подтиква да не се разплуваш, хем го има и морковчето ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #69
                    От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    А рутината има и други начини да се избегне. Още едно време в турската армия, дето сме щели да й разкажем играта сам-самички, офицерите периодично минаваха на изпити. Като не се представиш добре на изпитите, не можеш да растеш нагоре. Като се задържиш повече от еди-колко си години на едно ниво - рискуваш да се окажеш излишен. И всичкото това, гарнирано с подходящо заплащане и сигурно бъдеще, та да се чувстваш като човек. Ми що да не са качествени офицерите? Хем я има тоягата да те подтиква да не се разплуваш, хем го има и морковчето ...
                    Може би тук се крие разковничето не знам но трябва да има някаква решение.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • #70
                      От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                      на теа май им харесваше

                      Коментар


                      • #71
                        От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                        [QUOTE=Вико;2212936]Малко да "раздвижа" темата с една тренировка. На тея май им харесваше упражнението,тва треа да им е психо батальона
                        http://www.liveleak.com/view?i=435_1370940179[/QUOT

                        Коментар


                        • #72
                          От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                          Да поговорим малко за стимула в БА. Значи по щат бях Командир на танк. Докато бях такъв, давах доста наряди, т.е. почивам си, климатика ми духа във врата, имам цифрова телевизия, не се умарям, давам 7 наряда, почивам цял месец и получавам примерно 150 лева отгоре върху заплатата. Супен нали? Само че, понеже съм имал опит с мисии и курсове в чужбина ме направиха ЗКВ, по точно командироваха за такъв, без да ме повишат и без да ми плащат за заместване, както е според закона. От тук съм 50 лева надолу. Няма наряди, още 150 лева на надолу. Не мога да си върша работата, понеже лейтенанта новобранец знае само отделението е отбрана/настъпление и толкоз. Огнева не мога да водя, понеже съм сержант, а в чужбина съм водил, когато работих като инструктор. Ставам сутрин в 5, отивам да получавам боеприпаси и имитация и материално осигуряване, отивам на стрелби или на тактика, прибирам се в 5 вечерта в поделението, тепърва броя гилзи и прибирам имуществото и на следващия ден сдавам гилзи, чистя оръжие... И един куп неща ми се водят на задника. Една гилза да изчезне и командира ще ми пили на главата все едно е изчезнал танк. И на всичкото отгоре аз съм постоянно със взвода си, защото съм им ЗКВ. Лейтенанта може да пие кафе на лафката, но аз трябва да съм с тях и да им помагам с всичко. На полигона не е приятно нито зимата, нито лятото... Е какъв ми е стимула да съм ЗКВ и да стана старши сержант? Първо съм 200 лева на загуба, няма почивка, удължено работно време, гърч и отговорности. Кое би трябвало да ме стимулира?
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • #73
                            От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                            Винаги съм се чудил на тая простотия защо аджеба събираме гилзи като откачени из треволяка . Опъвахме разни платнища ама АК и ПК така ги сеят че няма намиране . Сега ловните ги прибирам за да не цапам и защото навремето ги пълнех пак ама на бойните гилзите стават само за вторични суровини .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #74
                              От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Винаги съм се чудил на тая простотия защо аджеба събираме гилзи като откачени из треволяка . Опъвахме разни платнища ама АК и ПК така ги сеят че няма намиране . Сега ловните ги прибирам за да не цапам и защото навремето ги пълнех пак ама на бойните гилзите стават само за вторични суровини .
                              Събират се за да може да се отчитат колко са изстреляни и колко са останали . Иначе нали разбираш че ще се врътне една търговийка . Не знам какъв е нелегалният пазар на патрони за АК и ПК ама за връзване на гащите е цялата работа . Не че на пазара няма доволно количество .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • #75
                                От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                                Да поговорим малко за стимула в БА. Значи по щат бях Командир на танк. Докато бях такъв, давах доста наряди, т.е. почивам си, климатика ми духа във врата, имам цифрова телевизия, не се умарям, давам 7 наряда, почивам цял месец и получавам примерно 150 лева отгоре върху заплатата. Супен нали? Само че, понеже съм имал опит с мисии и курсове в чужбина ме направиха ЗКВ, по точно командироваха за такъв, без да ме повишат и без да ми плащат за заместване, както е според закона. От тук съм 50 лева надолу. Няма наряди, още 150 лева на надолу. Не мога да си върша работата, понеже лейтенанта новобранец знае само отделението е отбрана/настъпление и толкоз. Огнева не мога да водя, понеже съм сержант, а в чужбина съм водил, когато работих като инструктор. Ставам сутрин в 5, отивам да получавам боеприпаси и имитация и материално осигуряване, отивам на стрелби или на тактика, прибирам се в 5 вечерта в поделението, тепърва броя гилзи и прибирам имуществото и на следващия ден сдавам гилзи, чистя оръжие... И един куп неща ми се водят на задника. Една гилза да изчезне и командира ще ми пили на главата все едно е изчезнал танк. И на всичкото отгоре аз съм постоянно със взвода си, защото съм им ЗКВ. Лейтенанта може да пие кафе на лафката, но аз трябва да съм с тях и да им помагам с всичко. На полигона не е приятно нито зимата, нито лятото... Е какъв ми е стимула да съм ЗКВ и да стана старши сержант? Първо съм 200 лева на загуба, няма почивка, удължено работно време, гърч и отговорности. Кое би трябвало да ме стимулира?
                                Адаш той кое, изобщо се стимулира в БА?
                                Познавам едно момче, кадрови войник е. Вече сигурно 7 - 8 години е такъв. Викам му, ари бе... няма ли да ставаш някаква по висша длъжност. А, той, изобщо не искам да съм по -горен чин. Така ми е супер... Получавам си парички от наряда и не знам си още от какво там... А,когато стана по висш, само ще си блъскам главата. Не, Благодаря.
                                Стимула в България е много, шибана дума. Защото липсва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X