Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

    Напротив събират се за да не цапаш природата.И,гилзите след посещение във бившия ни ВПК пак са годни за използване.Събират се и някой да не се изтарикати да скатае някой патрон и да ги продава.Че иначе се отваря работа на Вадене на Кирливи Ризи.

    Коментар


    • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

      Това с гилзите мисля си е повече от нормално: колко са изстреляне, има ли липси...
      НЕ знам какви са порядките в БА сега, но по "онова време" някои фатмаци преиграваха с правенето на "старо куче". Абе научиха урока, макар и по трудния начин, след като на едно "бомбе" му пречерня от извращения и извади половин пълнител с "безотчетни" патрони и дръпна затвора....
      Сега, никой не се съмнява, че има пазар на боеприпаси отвъд портала...
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
        Не съм спец относно правилната физическа подготовка в армията(за стрелкова и тактическа въобще няма да отворя дума), но от физическите натоварвания в първите няколко месеца, целящи да ме пратят после на застава като напълно завършено, смазано и подготвено оръжие срещу безскруполните империалисти и техните агенти, нищо друго не ме събаряше така и не можеше да ме накара да треперя буквално като листо на вятър, както обиколките "патешко ходене" на площадката за физически упражнения. Някъде след втората вече не знаех къде съм а когато всичко свършваше имах остра нужда от парче дунапрен между колената за да не посинеят. Просто си мечтаех да ме накажат с бягане, пък ако ще да е и след команда "Газ!".
        Така се става боец

        И мене ми беше много странно когато нашия взвод катери Пирин над Гоцето в пълна бойна и чувам вик БЕГОМ Къв бегом бе то стръмно не може да се ходи

        Ама като чух отзад плющенето на една чепата тояга литнах с първите

        А отзад взводния лейтенант тича с нас и налага последнитес тоягата а кой падне и се прави на умрел го дига с шутове с кубинките и не стига тоя чанч за последните сиромаси а ни спря и им връчи на тях 5-6 тима бяха най отзад картечниците ПК по 12 кила бяха и тежките триноги за стрелба с автоматите и пак БЕГОМ БЕ ГЪБИ ОТРОВНИ

        А кой нещо се ръби след чанча докато другите лежат полу ошашавени прави обиколки на поляната около тях пак с пълно бойно но и с противогаз а противогазите стари и пускат една чернилка...като ги свалиха тече една черна кал и плюят черно цел ден Няма да тичаш лиАз бягах винаги в челната петорка
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

          Каква е дефиницията за "боец", за да знам посочените тренировъчни методи какво обучават. Лично аз съм скептичен за ролята им извън приноса за създаване на следказармения фолклор.

          Предполагам, излишно е да добавям, че ролята на тичането и изобщо на ОФП става все по-малка (пак си трябва да можеш да тичаш, но трябва да можеш много други неща. Професионална армия).

          Коментар


          • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

            Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
            ...посочените тренировъчни методи какво обучават...
            Точно методите описани от Тони, нямат много отношение към физическа подготовка. Повече са свързани с психологическа. Която си има мястото във военното обучение.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              Това с гилзите мисля си е повече от нормално: колко са изстреляне, има ли липси...
              НЕ знам какви са порядките в БА сега, но по "онова време" някои фатмаци преиграваха с правенето на "старо куче". Абе научиха урока, макар и по трудния начин, след като на едно "бомбе" му пречерня от извращения и извади половин пълнител с "безотчетни" патрони и дръпна затвора....
              Сега, никой не се съмнява, че има пазар на боеприпаси отвъд портала...
              На времето пазар на армейски боеприпаси извън портала просто нямаше . Защо да купуваш нещо като нито има с какво нито по кого да го изстреляш ? Правото на ловно нарезно оръжие беше дадено на много ограничен кръг от хора а на тях естествено не им се налагаше да си купуват боеприпаси нелегално . Логиката беше следната с икономисания един патрон мога да убия командира или не дай боже ЗКПЧто . А за чий ми е да го правя никой не казваше
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Точно методите описани от Тони, нямат много отношение към физическа подготовка. Повече са свързани с психологическа. Която си има мястото във военното обучение.
                Съгласен. Като че ли подобни методи се използват навсякъде на даден етап от обучението.
                Също така си мисля, че май на тази (психологическата) част наблягаха най-много в обучението, вероятно поради липса на капацитет в други области и особенния светоглед на обучаващите

                Коментар


                • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Точно методите описани от Тони, нямат много отношение към физическа подготовка. Повече са свързани с психологическа. Която си има мястото във военното обучение.
                  Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                  Съгласен. Като че ли подобни методи се използват навсякъде на даден етап от обучението.
                  Също така си мисля, че май на тази (психологическата) част наблягаха най-много в обучението, вероятно поради липса на капацитет в други области и особенния светоглед на обучаващите
                  Що приказвате без да мислите? Я се пробвайте с товар 12кг+ да потичате по чукарите и това няколко месеца , пък да видим после има ли отношение към ФП-то!А иначе как да стане-с лежане по гръб под дебелите сенки...
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                    Пробвали сме, някои пробваме и до днес.

                    Само не разбрах ритниците с кубинки, млатенето с тояга, тичането с противогаз до припадък как точно влияят на ФП.

                    Коментар


                    • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                      Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                      Само не разбрах ритниците с кубинки, млатенето с тояга, тичането с противогаз до припадък как точно влияят на ФП.
                      Силно мотивиращо...
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                        Въпрос на дефиниция. По-скоро - принуждаващо, но не и мотивиращо.

                        Ако искаш да го правиш, допълнителна мотивация не ти трябва, а правилен тренировъчен подход. Ако не искаш, няма особен смисъл от подобно насилие. Полека лека го разбрахме и у нас.

                        Коментар


                        • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                          Пробвали сме, някои пробваме и до днес.

                          Само не разбрах ритниците с кубинки, млатенето с тояга, тичането с противогаз до припадък как точно влияят на ФП.
                          Влияят нявгаш и зле на кофти фатмака... Поне нашия проплака със сълзи, а беше на 15 години служба, а ние на 12 месеца...
                          Иначе заради такива извращения може се изгради невероятен колектив от малки групи, членовете на които се разбират с поглед, без мимики и жестове...
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                            Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                            Въпрос на дефиниция. По-скоро - принуждаващо, но не и мотивиращо.

                            Ако искаш да го правиш, допълнителна мотивация не ти трябва, а правилен тренировъчен подход. Ако не искаш, няма особен смисъл от подобно насилие. Полека лека го разбрахме и у нас.
                            Световната (и то не само военната) практика показва , че страха може да бъде стимул силен като никой друг(предполагам знаеш , че стимул=остен(от древногръцки)).Дали е хуманно-определено НЕ.Но също така определено дава завидни резултати!А в името на Родината всяка жертва е малка!!!
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                              Само не разбрах ритниците с кубинки, млатенето с тояга, тичането с противогаз до припадък как точно влияят на ФП.
                              Помага. Не само за ФП, но и на психиката. В момента са много актуални занятията под натоварване и стрес. Така човек се приближава максимално до реалната ситуация. Понеже в реална ситуация, със сигурно ще ти се наложи да действаш в кофти метео условия, с тежка екипировка, останал без грам въздух и болки по тялото. Относно "гърча" по време на ФП-то през първите месеци, целта е да заработят мускулите на цялото тяло, като се прави общо натоварване на тялото. Мускулите след 2 часа тренировка не могат да се използват оптимално, за това трябва месец, да се "събудят" един вид.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                                Помага. Не само за ФП, но и на психиката. В момента са много актуални занятията под натоварване и стрес. Така човек се приближава максимално до реалната ситуация. Понеже в реална ситуация, със сигурно ще ти се наложи да действаш в кофти метео условия, с тежка екипировка, останал без грам въздух и болки по тялото. Относно "гърча" по време на ФП-то през първите месеци, целта е да заработят мускулите на цялото тяло, като се прави общо натоварване на тялото. Мускулите след 2 часа тренировка не могат да се използват оптимално, за това трябва месец, да се "събудят" един вид.
                                Виждам две потенциални цели:
                                1. Да се постигне автоматизъм на реакциите при дадена ситуация, в условия на психически стрес и физическо натоварване. Според мен, би трябвало да се използват по-специализирани комплекси от упражнения. Тичането по баира с млатене на последните няма да постигнат тази цел.
                                Би било интересно да се споделят комплекси от упражнения, които се правят, стига да не са класифицирана информация.

                                2. "Активиране" на мускулите в първите месеци на обучението. За целта, обаче, не е лошо хората подложени на това натоварване да имат добро стартово ниво, с цел недопускане на рискове за здравето им. Някои ще каже - не съм видял никой умрял от такова натоварване Така е.
                                Би трябвало да има и по-добри начини от описания.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X