Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

    Малко инфо за ФП за приемане в Морската пехота на САЩ, за да направите разликата с БГ. И въпреки занижените изисквания за по-добре от нас. Теста е IST - Initial Strenght Test.

    За мъже:

    1. Набирания - минимум 2 (два) броя
    2. Бягане 1.5 мили за под 13:30
    3. Коремни преси - минимум 44 за две минути

    След приема всяка година се минават два теста - PFT (Physical Fitness Test) и CFT (Combat Fitness Test).

    PFТ за мъже:

    1. 40 набирания на 2 серийки по 20 (20 с единия хват, 20 с другия)
    2. Коремни преси. За всеки се определя серийка. Всеки прави колко може повече възможно най-бързо, след като капне това е неговата индивидуална серия. След това прави пак максимална серия, 20 секунди почивка и 6 серии по 20 секунди с по 20 секунди почивка. Коремните преси се правят възможно най-бързо. Следват 50 бързи със 60 секунди почивка, след това 30 бързи с 45 секунди почивка и след това 20 бързи коремни преси.
    3. Бягане - 3 мили за 28 минути или по-малко.


    CFT за мъже:

    1. Придвижване (е не само бягане, сложно е) - 880 ярда за 2.45 мин
    2. Повдигане на сандък с патрони 30 паунда, максимален резултат е при 91 повдигания. Извършва се от ниво на гърди до пълно разгъване на ръцете на горе, извършва се прав.
    3. Маньовър под огън, комбинирано опражнение, на полоса, 300 ярда, най-много точки дава ако се мине за 2,14 мин.


    Това са в момента действащите и единствените нормативи за Морската пехота на САЩ по ФП.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

      Личи си, че някои от коментиращите не са се затичвали наскоро.
      Инак щяха да знаят, че никога не са тичали 3км. за 11 минути. Независимо от екипа за тичане.

      Коментар


      • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

        Хората имат изисквания и ги спазват.Далеч съм от мисълта ,че в армията и полицията ни всички трябва да са подобия на Данчо Йовчев,но според мен нормативите трябва да се покриват - ако не поправителен и след него - аут към борсата.
        Това че държавата ни е скапана не означава ,че всичко трябва да е през просото .Армията ни е професионална и освен образование всеки служещ трябва да има и поне елементарна ФП,както и изискваната квалификация за съответната служба .Самата физическа подготовка,както стрелковата,тактическата и експертната в съответната служба са задължителни елементи за един професионален военен.

        Коментар


        • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
          Личи си, че някои от коментиращите не са се затичвали наскоро.
          Инак щяха да знаят, че никога не са тичали 3км. за 11 минути. Независимо от екипа за тичане.
          Или са ги взимали за около 13мин.,или са бягали 2,4 км,според мен

          Коментар


          • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

            Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
            но според мен нормативите трябва да се покриват - ако не поправителен и след него - аут към борсата.
            А не мислите ли, че по-напред трябва да ни осигурят нормални условия на труд, които да не увреждат здравето ни и да ни дават възможност да поддържаме физическата си форма в работно време! А не да ме изстискат като лимонче 10 години с мръзнене, печене в 15-16 часови наряди по гори и блата и накрая да ме изхвърлят на борсата за някакви секунди! Щото преди 10 години когато кандидатствахме за тая работа бяхме здрави и прави и нормативите ги покрихме а сега май не познавам колега без някакво хронично заболяване придобито заради службата на първо място и възрастта на второ! А за възрастта за пенсиониране? Така както са тръгнали да я вдигат какво очакват - пъргави дядковци на по 60 години да припкат по границата и да я пазят ли? Или как я мислят някои, ся както съм на 42 години да ида да дам 15 часа наряд по границата дневна смяна, на другия ден да дам пак такава 15-16 часова нощна смяна от която да се прибера към обяд на първия си почивен ден, и кога да ида да спортувам - следобеда на първия си почивен ден или през втория си почивен ден дето ми е единствен за да го прекарам със семейството си?! И ся очаквам форумните умници и философи да започнат да дуднат от удобните си столчета пред компютъра, че като не ми уйдисва да си пускам заявлението и да си търся друга работа, е да ама не, аз за тая работа съм кандидатствал и са ме влачили по изпити, тестове и комисии 8 месеца (а някои колеги и над 2 години) и след като съм спечелил мястото си съм продължил да се доказвам 10 години продавайки здравето си за жълти стотинки и привилегии, които уж някога ще получа (пък може и да не получа), та ако някой очаква от мене да покривам някакви спортни нормативи, ще трябва по напред да ми осигури елементарни условия и време да си поддържам спортната форма и здравето!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
              А не мислите ли, че по-напред трябва да ни осигурят нормални условия на труд, които да не увреждат здравето ни и да ни дават възможност да поддържаме физическата си форма в работно време! А не да ме изстискат като лимонче 10 години с мръзнене, печене в 15-16 часови наряди по гори и блата и накрая да ме изхвърлят на борсата за някакви секунди! Щото преди 10 години когато кандидатствахме за тая работа бяхме здрави и прави и нормативите ги покрихме а сега май не познавам колега без някакво хронично заболяване придобито заради службата на първо място и възрастта на второ! А за възрастта за пенсиониране? Така както са тръгнали да я вдигат какво очакват - пъргави дядковци на по 60 години да припкат по границата и да я пазят ли? Или как я мислят някои, ся както съм на 42 години да ида да дам 15 часа наряд по границата дневна смяна, на другия ден да дам пак такава 15-16 часова нощна смяна от която да се прибера към обяд на първия си почивен ден, и кога да ида да спортувам - следобеда на първия си почивен ден или през втория си почивен ден дето ми е единствен за да го прекарам със семейството си?! И ся очаквам форумните умници и философи да започнат да дуднат от удобните си столчета пред компютъра, че като не ми уйдисва да си пускам заявлението и да си търся друга работа, е да ама не, аз за тая работа съм кандидатствал и са ме влачили по изпити, тестове и комисии 8 месеца (а някои колеги и над 2 години) и след като съм спечелил мястото си съм продължил да се доказвам 10 години продавайки здравето си за жълти стотинки и привилегии, които уж някога ще получа (пък може и да не получа), та ако някой очаква от мене да покривам някакви спортни нормативи, ще трябва по напред да ми осигури елементарни условия и време да си поддържам спортната форма и здравето!
              Много си прав за това което говориш !!!
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                Прав е разбира се, но на мен основната ми идея бе, че човек не трябва да се занимарява. Защото тогава и да има условия, пак няма да тренира.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:40626_1374890703651_2396931_n.jpg
Прегледи:1
Размер:130.1 КБ
ID:5501327
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  А не мислите ли, че по-напред трябва да ни осигурят нормални условия на труд, които да не увреждат здравето ни и да ни дават възможност да поддържаме физическата си форма в работно време! А не да ме изстискат като лимонче 10 години с мръзнене, печене в 15-16 часови наряди по гори и блата и накрая да ме изхвърлят на борсата за някакви секунди! Щото преди 10 години когато кандидатствахме за тая работа бяхме здрави и прави и нормативите ги покрихме а сега май не познавам колега без някакво хронично заболяване придобито заради службата на първо място и възрастта на второ! А за възрастта за пенсиониране? Така както са тръгнали да я вдигат какво очакват - пъргави дядковци на по 60 години да припкат по границата и да я пазят ли? Или как я мислят някои, ся както съм на 42 години да ида да дам 15 часа наряд по границата дневна смяна, на другия ден да дам пак такава 15-16 часова нощна смяна от която да се прибера към обяд на първия си почивен ден, и кога да ида да спортувам - следобеда на първия си почивен ден или през втория си почивен ден дето ми е единствен за да го прекарам със семейството си?! И ся очаквам форумните умници и философи да започнат да дуднат от удобните си столчета пред компютъра, че като не ми уйдисва да си пускам заявлението и да си търся друга работа, е да ама не, аз за тая работа съм кандидатствал и са ме влачили по изпити, тестове и комисии 8 месеца (а някои колеги и над 2 години) и след като съм спечелил мястото си съм продължил да се доказвам 10 години продавайки здравето си за жълти стотинки и привилегии, които уж някога ще получа (пък може и да не получа), та ако някой очаква от мене да покривам някакви спортни нормативи, ще трябва по напред да ми осигури елементарни условия и време да си поддържам спортната форма и здравето!
                  + Прав си.
                  А 15 часова продължителност е прекалено много.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                    Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                    Личи си, че някои от коментиращите не са се затичвали наскоро.
                    Инак щяха да знаят, че никога не са тичали 3км. за 11 минути. Независимо от екипа за тичане.
                    Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                    Или са ги взимали за около 13мин.,или са бягали 2,4 км,според мен
                    Някъде по-напред в темата го бях написал. Норматива за 3км с оръжие, камуфлаж и кубинки през 96-та година беше 12:30 минути. Поне 30% от ротата го бягахме за отличен. Около 10% бяхме под 12 минути. Щото знам, че ще кажете, че е било 2,2 км или нещо подобно, това се случваше в 68-ма бригада.
                    RAV 4
                    F650GS

                    Коментар


                    • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                      Прав е разбира се, но на мен основната ми идея бе, че човек не трябва да се занимарява. Защото тогава и да има условия, пак няма да тренира.
                      Човече първо дай лапа за плаката . Охх, направи ми деня !

                      Второ и за останалото си прав. Например в 61 Стр. бригада в момента часовете по ФП са всеки или почти всеки ден - разгрявка, после километър бягане и накрая във фитнес залата (изключително модерна между другото). И пак едни 40-50 % ще си останат тюфлеци щото не се държи на крайния резултат - покриване на някакви разумни (!!!) нормативи. В момента действащите определено не са такива, защото няма да ги покрият студентите в НСА, камо ли обикновен войник. (Може пък БА да се стреми към някакви олимпийски върхове, де да знам. По-вероятно е обаче да са като всичко останало -отживелици, според който на хартия сме Супер, пък на яве - с гол гъз.)
                      Да не говорим за другите поделения където часовете от бойната и физическата подготовка за използват "рационално" за скубане, косене и носене на трева, боядисване на бордюри и прочие -това от лични впечатления отпреди два дни. /За щастие съм от едно щастливо подразделение, в което засега се държи на часовете -имаш ФП: бягай, виси по уредите, играй волейбол; имаш самоподготовка- учи английски, спец. науките и пр.. Докога ще е така обаче -божа работа и манталитет (щото вече се чуват роптания от другите: "Тия па само волейбол играят, нищо не вършат... etc.") .

                      И най-обичам някой дето не е помирисвал спално или тактическо занятие да почне да ръси акъл "като видиш ли, така трябва да станат нещата". Е за това ни е на това дередже армията - от такива "акъли" с пагони и без, които изместват разбиращите и способните ръководители!

                      Коментар


                      • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                        ...
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-07-13, 17:54.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          + Прав си.
                          А 15 часова продължителност е прекалено много.
                          А де, ама я иди го обясни на ония дето взимат два пъти колкото моята заплата за да седят по 8 часа на ден в канцелария с климатик и да умуват как хем да накарат такива като мене да си вършат работата, хем ако може да е без пари и техника!
                          А ако ми създадът всички условия и ми осигурят време в работно време да поддържам физическата си форма и въпреки това не покрия нормативите (говорим за нормални такива съобразени с възраста), нека ме уволнят поради непригодност, гък няма да кажа щото ще ме е срам!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                            Това с нормативите е по-обширна тема, не е полезно да се гледа едностранчиво, има много аспекти и трябва да се разглежда от повече различни ъгли.Особено би трябвало да се разглежда според позицията и да се докаже, че нормативите биха били с по-голяма тежест съотнесено към ефективността.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                              Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                              Някъде по-напред в темата го бях написал. Норматива за 3км с оръжие, камуфлаж и кубинки през 96-та година беше 12:30 минути. Поне 30% от ротата го бягахме за отличен. Около 10% бяхме под 12 минути. Щото знам, че ще кажете, че е било 2,2 км или нещо подобно, това се случваше в 68-ма бригада.
                              Смятам, че с маратонки и шорти е отлично постижение.
                              С оръжие, кубинки и униформа биха го бягали единици в коя да е бригада, където и да е по света.

                              Иначе физическата подготовка е абсолютната база за развитие на умения в армията, включително пилоти и танкисти.

                              Коментар


                              • От: ФИЗИЧЕСКА,СТРЕЛКОВА И ТАКТИЧЕСКА ПОДГОТОВКА В БА

                                7. НОРМАТИВИ ПО ФИЗИЧЕСКА ПОДГОТОВКА
                                № на упр
                                Наименование на упражнението
                                Единица за измер-ване
                                Оценка*
                                Възрастови групи
                                Поправка на норматив**
                                I
                                II
                                III
                                IV
                                V
                                VI
                                VII
                                VIII
                                До 21
                                До 26
                                До 31
                                До 36
                                До 41
                                До 46
                                До 51
                                Над 52
                                М
                                Ж
                                М
                                Ж
                                М
                                Ж
                                М
                                Ж
                                М
                                Ж
                                М
                                Ж
                                М
                                Ж
                                М
                                Ж
                                1
                                Бягане на 100м.
                                секунди
                                О
                                14.0
                                17.2
                                14.3
                                17.3
                                14.6
                                17.4
                                14.9
                                17.5
                                15.2
                                17.8
                                15.6
                                18.0
                                16.0
                                18.3
                                16.5
                                18.6
                                1 сек
                                У
                                14.5
                                17.8
                                14.8
                                17.8
                                15.1
                                17.9
                                15.4
                                18.0
                                15.7
                                18.3
                                16.1
                                18.6
                                16.5
                                18.9
                                17.0
                                19.6
                                1 сек
                                С
                                15.3
                                18.6
                                15.6
                                18.7
                                15.9
                                18.8
                                16.2
                                18.9
                                16.5
                                19.2
                                16.9
                                19.5
                                17.3
                                19.8
                                17.7
                                20.6
                                1 сек
                                2
                                Бягане "Совалка" 10х10
                                секунди
                                О
                                26.5
                                27.5
                                27.0
                                27.7
                                27.5
                                28.0
                                28.0
                                28.5
                                28.5
                                30.5
                                30.5
                                31.0
                                31.5
                                33.0
                                32.5
                                35.0
                                1 сек
                                У
                                28.5
                                29.5
                                29.0
                                29.7
                                29.5
                                30.5
                                30.0
                                31.0
                                30.5
                                31.5
                                32.5
                                33.5
                                33.5
                                35.0
                                34.5
                                36.5
                                1 сек
                                С
                                31.0
                                32.0
                                31.5
                                32.0
                                32.0
                                32.5
                                32.5
                                33.0
                                33.0
                                33.5
                                35.0
                                35.0
                                36.0
                                37.0
                                37.0
                                37.7
                                1 сек
                                3
                                Крос - 1000 м
                                минути
                                О
                                3.35
                                4.20
                                3.45
                                4.35
                                3.55
                                4.45
                                4.50
                                4.55
                                4.15
                                5.05
                                4.30
                                5.25
                                4.50
                                5.35
                                5.10
                                5.41
                                15 сек
                                У
                                4.00
                                4.45
                                4.10
                                5.00
                                4.18
                                5.10
                                4.28
                                5.20
                                4.38
                                5.50
                                4.53
                                6.00
                                5.13
                                6.00
                                5.33
                                6.05
                                15 сек
                                С
                                4.20
                                5.05
                                4.30
                                5.20
                                4.40
                                5.30
                                4.50
                                5.40
                                5.00
                                5.50
                                5.15
                                6.10
                                5.35
                                6.20
                                5.55
                                6.25
                                15 сек
                                4
                                Крос - 3000 м
                                минути
                                О
                                12.50
                                14.50
                                13.00
                                15.00
                                13.10
                                15.10
                                13.20
                                15.20
                                13.35
                                15.35
                                13.50
                                15.55
                                14.10
                                16.20
                                14.30
                                16.40
                                20 сек
                                У
                                13.20
                                15.20
                                13.30
                                15.25
                                13.40
                                15.35
                                13.40
                                15.50
                                13.45
                                16.00
                                14.00
                                16.20
                                14.20
                                16.45
                                14.40
                                17.10
                                20 сек
                                С
                                13.50
                                15.30
                                14.00
                                15.40
                                14.10
                                16.10
                                14.20
                                16.20
                                14.35
                                16.35
                                14.50
                                16.50
                                15.20
                                17.20
                                15.50
                                17.50
                                20 сек
                                5
                                Крос - 5000 м
                                минути
                                О
                                23.00
                                27.00
                                24.00
                                28.00
                                25.00
                                29.00
                                27.00
                                31.00
                                29.00
                                33.00
                                31.00
                                35.00
                                34.00
                                38.00
                                36.00
                                40.00
                                25 сек
                                У
                                24.30
                                28.10
                                26.00
                                29.10
                                27.30
                                31.00
                                29.30
                                33.00
                                31.00
                                34.50
                                33.00
                                37.50
                                36.00
                                40.50
                                39.00
                                42.50
                                25 сек
                                С
                                26.00
                                30.00
                                28.00
                                32.00
                                29.30
                                33.30
                                31.00
                                35.00
                                34.00
                                38.00
                                37.00
                                41.00
                                40.00
                                44.00
                                42.00
                                46.00
                                25 сек
                                № на упр
                                Наименование на упражнението
                                Единица за измер-ване
                                Оценка*
                                Възрастови групи
                                Поправка на норматив**
                                I
                                II
                                III
                                IV
                                V
                                VI
                                VII
                                VIII
                                До 21
                                До 26
                                До 31
                                До 36
                                До 41
                                До 46
                                До 51
                                Над 52
                                М
                                Ж
                                М
                                Ж
                                М
                                Ж
                                М
                                Ж
                                М
                                Ж
                                М
                                Ж
                                М
                                Ж
                                М
                                Ж
                                6
                                Крос - 2,400 м
                                минути
                                О
                                8.50
                                10.50
                                9.00
                                11.00
                                9.10
                                11.10
                                9.20
                                11.20
                                9.40
                                11.40
                                10.00
                                12.00
                                10.30
                                12.30
                                11.00
                                13.00
                                20 сек
                                У
                                9.50
                                11.50
                                10.00
                                12.00
                                10.10
                                12.10
                                10.20
                                12.20
                                10.50
                                12.50
                                11.20
                                13.20
                                11.50
                                13.50
                                12.30
                                14.10
                                20 сек
                                С
                                11.10
                                13.10
                                11.20
                                13.20
                                11.30
                                13.30
                                11.40
                                13.40
                                12.00
                                14.00
                                12.40
                                14.40
                                13.00
                                15.00
                                13.30
                                15.30
                                20 сек
                                7
                                Бягане совалка 4х100
                                минути
                                О
                                1.17
                                1.37
                                1.18
                                1.38
                                1.20
                                1.40
                                1.30
                                1.50
                                1.40
                                2.00
                                1.50
                                2.10
                                2.05
                                2.25
                                2.20
                                2.40
                                5 сек
                                У
                                1.21
                                1.41
                                1.22
                                1.42
                                1.24
                                1.44
                                1.35
                                1.55
                                1.50
                                2.10
                                2.05
                                2.20
                                2.20
                                2.35
                                2.50
                                3.00
                                5 сек
                                С
                                1.25
                                1.45
                                1.28
                                1.48
                                1.30
                                1.50
                                1.40
                                2.00
                                2.05
                                2.25
                                2.20
                                2.40
                                2.50
                                3.10
                                3.10
                                3.30
                                5 сек
                                8
                                Бягане Совалка 12х25
                                минути
                                О
                                1.07
                                1.17
                                1.08
                                1.18
                                1.10
                                1.20
                                1.13
                                1.23
                                1.16
                                1.26
                                1.20
                                1.30
                                1.25
                                1.35
                                1.30
                                1.40
                                10 сек
                                У
                                1.10
                                1.20
                                1.11
                                1.21
                                1.13
                                1.23
                                1.16
                                1.26
                                1.20
                                1.30
                                1.25
                                1.35
                                1.30
                                1.40
                                1.36
                                1.46
                                10 сек
                                С
                                1.13
                                1.23
                                1.14
                                1.24
                                1.17
                                1.27
                                1.21
                                1.31
                                1.26
                                1.36
                                1.31
                                1.41
                                1.40
                                1.50
                                1.46
                                1.56
                                10 сек
                                9
                                Ускорено придвижване на 10 км.
                                минути
                                О
                                60
                                70
                                62
                                72
                                65
                                75
                                68
                                78
                                71
                                81
                                75
                                85
                                79
                                89
                                85
                                95
                                5 мин
                                У
                                70
                                80
                                72
                                82
                                75
                                85
                                78
                                88
                                81
                                91
                                85
                                95
                                90
                                100
                                95
                                105
                                5 мин
                                С
                                80
                                90
                                82
                                92
                                85
                                95
                                88
                                98
                                91
                                101
                                96
                                106
                                100
                                110
                                105
                                115
                                5 мин
                                10
                                Комплексно упражнение за издържливост
                                изпълнил/ неизпълнил
                                О
                                У
                                Последователно изпълнение на лицеви опори – 35 бр., коремни преси – 50 бр., клякане – 60 бр. и бягане 1000 метра.
                                С


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X