Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Ти да не си забивал пирони и чупел орехи с макарена?

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      Ти да не си забивал пирони и чупел орехи с макарена?
      За пирони не знам, ама за орехи къв му е проблема.

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        За амнайсет години служба аз лично с щатен ПМ нямал тези проблеми, та станало ми е интересно, как успяват хора да докарат макарена до тази тежка форма на инвалидността на безотказен ПМ? Несъм го свалял от колан, стрелял с него нон-стоп с какви ли не патрони и само иглата веднъж му се счупила.

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
          Макаров,е един обикновен пистолет ,със слаб боеприпас,.
          Кратък отговор - глупости . Явно не си виждал какво причинява.

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Айде пак спор за калибриите. Че е слаб, слаб е, спор няма. Но това не означава, че е безобиден, не бъркайте работата. Иначе няма как да не се съглася и с Иво и с Вардаров.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              Кратък отговор - глупости . Явно не си виждал какво причинява.
              Сигурно не съм виждал,след като бившият ми колега,по време на една нощна смяна ,гръмна един циганин в главата и 6г.продължи сагата със съдилищата.

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                Сигурно не съм виждал,след като бившият ми колега,по време на една нощна смяна ,гръмна един циганин в главата и 6г.продължи сагата със съдилищата.
                Е .. и аз съм виждал циганин прострелян два сантиметра под сърцето и в задника как бяга като сърна но това е изключението което потвърждава правилото.Други въпроси на ЛС . Да не отваряме работа на модератора.

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  В крайна сметка ПМ бил е тн "пистолет на мирното време". Основното му предназначение изначално било е въоръжаване на старши офицери и милицията, просто АПС се оказал твърде скъп като базов пистолет за линейните части.

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Тогава такова е било заданието, такъв пистолет е конструиран, напревен и приет. Ако заданието беше да спира слон от 50 метра щяха да го направят такъв. Конструкторите изпълняват това, което им се зададе.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Заданието е било да има по-голям стопиращ ефект, да няма излишна пробиваемост и да има самовзвод /дабъл екшън по американски/ за разлика от ТТ-то.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от ORKA_71 Преглед на мнение
                        Пропуснах има пружина на флагчето на предпазителя и на пълнителя. Казах за издухани 3 макарови , а през моите ръце са минали 5 общо.
                        И на 5 - те съм правил интервенции и несъм чупил никога перо на бойна пружина.
                        Между другото съм с глок 17 4 ген който съм тунинговал по свой вкус. Беше стоков, а сега е с минусов конектор, удължена ЗЗ, метални мерни прибори на глок и тапа, остава ми да сменя възвратния меха низъм с тунгстенов
                        Сорка но пишех на таблет във време на движение.
                        Нямам стабилизатор на ръцете
                        Последно редактирано от derhunter; 07-11-14, 22:22.

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                          За компаса, не съм чел, че е за НВ, но на диана ТТ не работии, цифрите са малки и нищо не се вижда, а на увеличителните абсурд да се монтира.

                          [ATTACH=CONFIG]558021[/ATTACH]
                          Малиииииии това е големо дръвце. Пет кинта не чини нищо че казват че струва 15 хилки. Луноса е в пъти по добре от това българско недоразумение.
                          За разлика от обикновенната Дияна при ТТ разстоянието м- ду окулярите не се регулира.

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                            Всяка една операция си има правила. При Eндюринг фриидъм в Афганистан и по-точно зоната за отговорност принадлежаща на Командване Юг има поставен минимум. Минимума е 2 бронирани коли с по минимум 5 човека във всяка, всеки задължително с автоматично оръжие и минимум по една картечница на автомобил. Това е минимума. А иначе има си минимум за всяка една бойна единица (взвод, рота, група), който е минимум за въоръжение и екипировка и хора като специалности, демек минималния щат на въоръжение, техника и хора. Това обаче е класифицирана информация с доста висок гриф, съдържаща се в класифицираната КОНОПС (концепция на операцията). Всяко едно нещо започва с някаква концепция. От БГ войните тези правила не се спазват, излизали сме без жилетки и каски, и без картечници, само с по един ПМ/Берета. Иначе ако трябва да се излиза на сериозно, а не на разходка, оръжието и екипировката ти е последното нещо от което имаш нужда, най-важното е да имаш работещи радиостанции с връзка с американски ТОЦ за медицинска евакуация и КюЕрЕф и медицинско лице с подходящо оборудване. Ако трябва да се излиза на сериозно се взема каска, бронежилетка, пистолет, автомат, отбранителни гранати, светлинно звукови шокови, картечници, боеприпаси в доволно количество, кастьори, ВОГ-ове, РПГ-та (НЕТО), прибори за нощно невиждане (български, мамата си еб*ли), вода, храна, носилка и медицинска чанта (ако сте си купили/откраднали/изпросили), батерии, тегличи за машините, хладилна чанта с лед, химически пръчки, димки...със сигурност изпускам много неща, ама нямам чек лист пред мен. С две думи се помъква цялата цигания. А и се взема много вода и безалкохолни, да се дава по пътя на мангалите.

                            Ей това ми е малката раница, плюс контейнер към нея, ама не си личи, понеже всичко е черно:

                            [ATTACH=CONFIG]559251[/ATTACH]
                            Сега разбрах защо така ти припарва ложата при стрелба. Ми ти какво очакваш от бакелит. Пусни 2 пълнителя на волуме мах и стой та гледай как ще зяпне ложата.
                            Приклада ... ми това е найлонов приклад. Предпочитам дървен с метален задтилък отколкото това недорузомение, а може и пластмасов с метален задтилък.

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                              Ето за този компенсатор ставаше дума по-горе...
                              [ATTACH=CONFIG]561393[/ATTACH]
                              И най неработещия.

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Не, тази на снимката е оригиналната, АК-то е подготвено за здаване. Имах си на ФАБ дефенс ложа с релси, полимерна, ама и тя пареше много. Приклада също е оригиналния, там бях с един "изрязан", подобен на СВД, от една фирма (некадърници) за приклади и пълнители до Казанлък. На настоящия мисля да сложа алуминиева ложа и полуложа с релса.
                                Последно редактирано от The Back Bone; 07-11-14, 22:27.
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X