Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Не е масово нещо все още, едва ли и скоро ще бъде, но си е интересно бих казал.

      http://topwar.ru/60792-kompaniya-tra...-vintovok.html

      Прицел TrackingPoint самостоятельно определяет дистанцию до цели, а также направление и скорость ветра. Используя имеющиеся в памяти сведения о применяемом боеприпасе и собранные данные, электроника автоматически рассчитывает поправки для стрельбы и выводит на экран точку прицеливания. Далее стрелок должен зажать спусковой крючок и тем самым дать команду на выстрел. В тот момент, когда во время колебаний оружия (из-за дрожания рук стрелка и других внешних факторов) рекомендуемая точка прицеливания совпадает с целью, автоматизированный прицел подает команду на разблокировку ударно-спускового механизма. Происходит выстрел.

      Хм, по тази тяхна логика с това и пълен дървар може да убие който и да е.

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        А ако мишена се движе? Или се появява през малка дупка от време на време?

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          По заявлениям производителя, новые самозарядные винтовки с подобными прицелами способны автоматически сопровождать цели, движущиеся со скоростью до 10-17 миль в час, в зависимости от конкретной модели оружия.

          Сибирски, поне си е на твоя език, аз малко трябва да си го понасосвам тук там.

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            И как става тази работа? Да не би тази винтовка се базира върху стабилизираната платформа?

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Е питай производителя, или прочети си статията, поне като човек с опит ще разбереш повече от мен.

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Принцип действия прицельных приспособлений TrackingPoint Precision-Guided достаточно прост, однако именно техасская компания первой сумела довести подобную аппаратуру до рынка. Как и ранее выстрел осуществляется по алгоритму, получившему название Tag-and-Shoot («Отметь и стреляй»). При подготовке к выстрелу стрелок должен навести оружие на цель и поместить на нее прицельную метку. Далее при помощи кнопки на спусковой скобе цель берется на автосопровождение. По заявлениям производителя, новые самозарядные винтовки с подобными прицелами способны автоматически сопровождать цели, движущиеся со скоростью до 10-17 миль в час, в зависимости от конкретной модели оружия.
                Според мен пълен абсурд. Реклама или неграмотен журналист?

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Знам ли, затова ти казвам да го прочетеш от твоя гледна точка.Че си е реклама, реклама си е, обаче тоя сайт по принцип не е много по хвалене на западни образци по принцип.

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Даваха и теста по Дискавъри по движеща се мишена. Провали се.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Даваха и теста по Дискавъри по движеща се мишена. Провали се.
                      Ахаа ей и отговора. Тоя канал съм го позарязал напоследък. Да не е било в предаването на оня дето почва "Аз съм бил тюлен 5 години и знам всичко..."

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Сибирски, навремето имаше някаква такава разработка на пушка 12 кал, с пропадане на точката спрямо дистанцията, абе като Т72 но е бавна, аз не бих рискувал с такъв прибор.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Съгласен, и аз не бих тръгнал с нея. Чудесии и модерните джаджи идеални само на полигона, стигне се ли до реален терен, нещата стават доста по-различни.

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Далеч по проста версия от гореописаната, вече се продава за ловни цели и впечатленията от използването и са, меко казано, спорни! Едни колеги са много доволни и твърдят,че оптиката върши работа, други не искат и да чуят за нея. Става въпрос за оптика на фирмата Burris, модел "eliminator". Ето едно описание на това какво представлява http://lovec.bg/tmt/view/922 . Лично не съм я ползвал, но случайно присъствах на прострелката на такава на 100 м. и групата не беше нещо с което бих се гордял! Собственика и, обаче, си беше доволен и сподели, че я ползва основно за лов на хищници, като имал отстреляни чакали и лисици на разстояние над 300-350 м. Според него, била много удобно за стрелба по статични, относително отдалечени цели, които се появяват за кратко, но била трудно приложима за стрелба по близки, бързо движещи се цели, примерно гонка.

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Аз приветствам новите технологии и технически прогрес, но трябва да се намери границата между новото (модерното) и доказано работещото в дадени условия - военни, ловни, спортни и т.н. Нямам лошо в новите оптики с вграден далекомер, но до там. Това според мен. За въпросната пушка, която споменах, доколкото се сещам бе 12 кал и стреляше с гумени патрони, като в бързомереца имаше вграден далекомер, който спрямо разстоянието веднага вдига/сваля червената точка, т.е. движи я. След това трябва вече преместената точка трябва да се вкара отново в целта и огън. Интересното в случая е, че този далекомер ме свързан със система на пушката за изпускане на газовете и така на всяка една дистанция от 0 до еди колко си метра гарантира еднаква енергия на проектила в крайната точка. Не смъртоносно оръжие един вид. Аме лично ме идеята не ме кефи, ни за местещата се точка, ни за система за изпускане на газовете. Предпочитам си механични мерно прибори + бързомерец.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                                Ахаа ей и отговора. Тоя канал съм го позарязал напоследък. Да не е било в предаването на оня дето почва "Аз съм бил тюлен 5 години и знам всичко..."
                                Аааа, не, не беше той. Аз видя ли го на екран него, бързо действам с дистанционното. Доколкото си спомням бяха някакви младежи с дрон с един висящ балон под него който трябваше да се порази. Е не стана.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X