Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Чакайте сега СУ 25 е щурмови самолет тоест функцията му е атака на наземни цели . Това предполага летене на ниски височини и голяма вероятност от поразяване . Това е дозвуков самолет което е добре за конструкторите защото аеродинамиката не трябва да е съобразена с това . От тук и възможностите за усилване на конструкцията с което инженерите от КБ Сухой са се справили перфектно . Кабината е бронирана с титан . За цялата война в Афганистан и над 60 000 бойни полета има свалени 21 машини в ирано - иракската за над 1 000 бойни полета има само един свален и това при пилоти араби . По мое време пилотите много си обичаха тоя самолет не съм чул някой да каже една лоша дума за разлика от МиГ 23 . Даже имаше един пилотски лаф: Конструктор Сухой льотчик вес мокрий садится но садится всегда .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      Е, то нали те трябваше да бъдат равностойни машини срещу руските БМП. Има и израилските БМП-та, ама ми е направо страх да ги обсъждам.



      Представям поставяне на бойна задача за този апарат - Скритно се съсредоточете в квадрат...
      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Това - [ATTACH=CONFIG]682196[/ATTACH] NAMER нещо си
      Ама това не е БМП бре, а БТР се води. Кажува се "Namer" и е зделано на база на танк Меркава Мк.4. Защитен е с тежки навесни модулни бронеекрани и броня с активно-реактивни компоненти, предпазващи го от повечето съвременни кинетични и кумулативни снаряди. Предвижда се за непосредствена поддръжка на танковете Меркава и вози 9 кашона. Уж е еврейско, ама не точно. В смисъл, че израелците са избрали американската General Dynamics за доставката и зглобката. Демек те ще изработват корпуса и ще ги предават на евреите, които ще извършват окончателното сглобяване и интеграция на различните системи. Планират се производството на около 600 бройки.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Още по-зле тогава, бре, че то и аз разбирам каква е разликата между БМП и БРТ, само че някои експерти все пък отнасят Намер към класа тежки БМП-та - http://3mv.ru/publ/vooruzhenie_drugi...l/13-1-0-18207

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Аз на последък така или иначе не мога да правя вече рзалика между БТР и БМП.
          И това се води БТР


          Ама със същия успех мога и БМП да го нарека.

          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          Това на база Т - 72 ли е?
          на Т-55
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Това на база Т - 72 ли е?
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Преброи му поне колелата! Това е БТР-Т, на базата на Т-55. По-интересна тази машина, БМО-Т, тази е създадена на базата на Т-72.

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Израелската още малко и ще я докора до танковете от I световна
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Интересна машина и видео за нея - S-tank (stridsvagn 103)



                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                    Интересна машина и видео за нея - S-tank (stridsvagn 103)



                    По Discovery мисля имаше филм за този танк. Обясниха, че не му трябва купол/кула/ защото е един вид "горски" танк. Няма как да се върти купола наляво и дясно.
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Е, има все-пък някакви ъглите на оръдието му в пуансона, ама отвясъде е неуспял танк. Но пък интересен конструктивно.

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Даже е бил приет на въоръжение http://bg.wikipedia.org/wiki/Strv_103
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Нещо ми се омешаха понятията.Можем ли да дадем признати дефиниции за БТР и БМП, включващи в себе си конкретни критерии по които една машина да бъде категоризирана твърдо като БТР или БМП?
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Нещо ми се омешаха понятията.Можем ли да дадем признати дефиниции за БТР и БМП, включващи в себе си конкретни критерии по които една машина да бъде категоризирана твърдо като БТР или БМП?
                            Принципно може. Ама като гледаш картинките на съвременните такива, няма много да ти помогне.
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Даже има и БМПТ

                              Това за да ти объркам съвсем понятията.
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                Нещо ми се омешаха понятията.Можем ли да дадем признати дефиниции за БТР и БМП, включващи в себе си конкретни критерии по които една машина да бъде категоризирана твърдо като БТР или БМП?
                                Не може. Това не са някакви универсални термини, а собствени имена на конкретни машини.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X