Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Вземи товароносимост на мостове да кажем на Софийска околия и пак помисли относно тезата ти за "масата на машината не трябва винаги да се разглежда като негатив" (С). Нарочно внимание отдели на мостове по второ и третокласни пътищата.

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      да седиш сгънат на 2 ката в ниска машина, където избухнала отдолу мина може да ти откъсне краката или да ти нанесе други поражения, или в по-висока, с по-добра противоминна защита и специални седалки, където шансовете ти да оцелееш без поражения ще са по-високи?


      Те май и за това новите ги мислят по-високи и на базата на някой камион.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Изгорили са ги, защото са ги открили и ниският профил не им е помогнал особено. А Брадли-то го остави. Що се отнася до руските - виж на снимки от Афганистан и Чечня къде им седи десантът ...

        Ако пък си кашик, дето трябва да седи в бойна машина, какво би избрал: да седиш сгънат на 2 ката в ниска машина, където избухнала отдолу мина може да ти откъсне краката или да ти нанесе други поражения, или в по-висока, с по-добра противоминна защита и специални седалки, където шансовете ти да оцелееш без поражения ще са по-високи?
        И на теб ще ти отговоря пак така-"зависи".
        Да не забравяме първоначалната идея на БМП-да съпровожда танковите клинове при дълбоки обхвати като превозва мотопехота и я подпомага в боя(при спешаване) или евентуално мотопехотата да води бой от борда на БМП.Или бързо прехвърляне на мотопехота от един участък на фронта към друг с последваща поддръжка в боя.В тоя ред на мисли не се очаква БМП-то да се завира в градовете(а по скоро да ги заобикаля) или ако се използва на фронтовата линия то кашиците ще са извън машината.Т.е. няма как БМП да налети на ИВУ или мина(които да ми откъснат краката освен ако няма екипи за как му викаха руснаците-"нахальное минирование") нито има как оръжие с голям калибър да ме полива отгоре.Единственото което може да ме пресрещне са мобилни разчети с ПТУР или РПГ. Тогава определено предпочитам да съм в БМП. Съвсем отделен въпрос е , че в последно време "войните" са други (като изключим втората война в залива която си беше класически блиц-криг)и БМП от какъвто и да е модел и марка изобщо няма място в тях.Те не случайно вече всички правят транспортни средства за пехотата които по скоро приличат на брониран камион-високи и с огромни джамове.Та така!
        ПП.Той Стефан го говореше преди време ама вие му се смеехте-това което се случва в момента по света не е работа на армията , а на жандармерията.Обаче пусти пари-на никой не му се плаща за да поддържа две армии и става така , че на армията и се вменяват задължения за които не е подготвена.
        Последно редактирано от ЕМО; 13-02-14, 12:44.
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Забравихте за вариант "Стоманен дъжд" за БМП-та.

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Вземи товароносимост на мостове да кажем на Софийска околия и пак помисли относно тезата ти за "масата на машината не трябва винаги да се разглежда като негатив" (С). Нарочно внимание отдели на мостове по второ и третокласни пътищата.
            Аз хубаво ще ги взема. НО! Мостовете са така или иначе тактически цели и при война се предполага, че противника ще ги попилее така или иначе (справка войната в Корея, а и не само). Тъкаче дали ще съм в лека или тежка машина, га няма мостове все тая. В такъв случай е желателно машината да може да плува (да, БМП може) или поне да има мостопоставачи от индженерните войски.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Е, вече си по-близо до истината и до разбиране на тактическата обстановка. Която не е свързана с тактическата отворачка за бирата!

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                Аз затова и написал горе, че така става при липса на работещо ПВО, щото очевадно че този МС взвод бил унищожен отгоре. А за това, как и кой се возил в Афганистан, позволи ми да постна една снимка от същия Афганистан, как се возили американците преди епохата на тежкобронираните автобуси, ака MRAP.
                Никъде не съм казал, че само руски машини имат проблем с мините, нали?

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Те май и за това новите ги мислят по-високи и на базата на някой камион.
                Точно затова, според мен. В съвременния свят се очертава повечето конфликти да не са от типа на ВСВ, така че, като гледам, яко се набляга на защитата от мини и импровизирани взривни устройства.

                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                И на теб ще ти отговоря пак така-"зависи".
                Да не забравяме първоначалната идея на БМП-да съпровожда танковите клинове при дълбоки обхвати като превозва мотопехота и я подпомага в боя(при спешаване) или евентуално мотопехотата да води бой от борда на БМП. Или бързо прехвърляне на мотопехота от един участък на фронта към друг с последваща поддръжка в боя.В тоя ред на мисли не се очаква БМП-то да се завира в градовете(а по скоро да ги заобикаля) или ако се използва на фронтовата линия то кашиците ще са извън машината.В тоя ред на мисли няма как БМП да налети на ИВУ или мина(които да ми откъснат краката освен ако няма екипи за как му викаха руснаците-"нахальное минирование") нито има как оръжие с голям калибър да ме полива отгоре.Тогава определено предпочитам да съм в БМП. Съвсем отделен въпрос е , че в последно време "войните" са други (като изключим втората война в залива която си беше класически блиц-криг)и БМП от какъвто и да е модел и марка изобщо няма място в тях.Та така!
                Сценарият с танковите клинове не се състоя и вероятността да види бял свят изглежда доста малка, поне засега. Това, че машините, мислени за една несъстояла се война в Европа, са слабо пригодни за съвременните конфликти, руснаците го установиха още в Афганистан, както го установяват и американците, а и други армии.

                Не знам как точно си представяш използване на БМП-та "на фронтовата линия", ама ми се струва, че много сериозно си се объркал по отношение на това, че нямало как да налетят на мина (интересно за какво ли са измислени противотанковите мини) и дето нямало откъде да те запукат в борд или отгоре.

                А, като гледам съвременното развитие на БМП и БТР по света, явно тези, които поръчват музиката, 5 пари не дават за твоите предпочитания.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  Аз хубаво ще ги взема. НО! Мостовете са така или иначе тактически цели и при война се предполага, че противника ще ги попилее така или иначе (справка войната в Корея, а и не само). Тъкаче дали ще съм в лека или тежка машина, га няма мостове все тая. В такъв случай е желателно машината да може да плува (да, БМП може) или поне да има мостопоставачи от индженерните войски.
                  Освен това, в цитираната „Софийска околия“ пък и в цяла България (без Дунав), няма мост, който да минава над нещо, дето не може да се премине всякак и не по моста - особено от техниката предмет на разговора.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    ...Не знам как точно си представяш използване на БМП-та "на фронтовата линия", ама ми се струва, че много сериозно си се объркал по отношение на това, че нямало как да налетят на мина (интересно за какво ли са измислени противотанковите мини) и дето нямало откъде да те запукат в борд или отгоре. ...
                    Не си ме разбрал правилно-имах предвид случаите в които БМП-то шари по тиловете.

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    ...или ако се използва на фронтовата линия то кашиците ще са по скоро(добавено допълнително) извън машината...
                    А това пък

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    А, като гледам съвременното развитие на БМП и БТР по света, явно тези, които поръчват музиката, 5 пари не дават за твоите предпочитания.
                    е съвсем ясно.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                      Не си ме разбрал правилно ...
                      А бе, не знам какво съм разбрал и какво не, ама това, дето си го добавил след редакция на мнението си:

                      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                      ... Единственото което може да ме пресрещне са мобилни разчети с ПТУР или РПГ. Тогава определено предпочитам да съм в БМП. ...
                      нещо хич не мога да го разбера. Да предпочиташ да си в БМП, когато имаш насреща си противник с ПТУР или РПГ, при положение, че въпросните устройства могат да се справят съвсем добре дори с танкове, ми звучи доста странно ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Ами ако срещу мен ще има някой с РПГ или ПТУР и ми се налага да съм в някаква машина , предпочитам тя да е ниска а не да е колкото триетажна кооперация...
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                          Ами ако срещу мен ще има някой с РПГ или ПТУР и ми се налага да съм в някаква машина , предпочитам тя да е ниска а не да е колкото триетажна кооперация...
                          Един виц по този повод ...

                          Мама, что мне надеть на себя в первую брачную ночь?
                          - Ох, доченька, уж коли запланировали тебя трахнуть - хоть комбинезон надевай, все равно трахнут.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            И това е вярно...
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Преди четвърт век в моя БМП ударили наведнъж три РПГ-та от засадата, и аз все още съм жив. Вариантите безброй, всичко е въпрос на късмета.

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Преди четвърт век в моя БМП ударили наведнъж три РПГ-та от засадата, и аз все още съм жив. Вариантите безброй, всичко е въпрос на късмета.
                                А ми те ПГ-тата на душманите са Ваше производство, за това си още жив
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 9 потребители онлайн. 0 потребители и 9 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X