Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Бях на парада за Гергьовден. Снимах. Дълго че чудих къде да сложа снимките. Дали в "Стари автомобили на служба" или при снимките на ретро автомобилите. Но все пак реших да е в оръжейната тема.

    На тези мероприятия трябва да се ходи рано, ако сте с кола. Мястото за паркиране изчезва в небитието. Е в моя случай бях тръгнал късно. Прецених, че ако се отдалеча в посока ИСУЛ, под "Дондуков" все ще се намери място. Е намерих почти до болницата. От там обратно покрай паметника на Левски излязох до Художествената Академия.

    Техниката беше строена от Ректората по булевард "Руски". Вървейки в западна посока малко поснимах докато си харесам място да се установя.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0979.JPG
Прегледи:1
Размер:120.2 КБ
ID:5788463

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0980.JPG
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5788464

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0981.JPG
Прегледи:1
Размер:113.5 КБ
ID:5788465

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0982.JPG
Прегледи:1
Размер:118.6 КБ
ID:5788466

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0984.JPG
Прегледи:1
Размер:121.5 КБ
ID:5788470

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0985.JPG
Прегледи:1
Размер:123.9 КБ
ID:5788471

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0986.JPG
Прегледи:1
Размер:130.2 КБ
ID:5788472

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0987.JPG
Прегледи:1
Размер:135.8 КБ
ID:5788473

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0988.JPG
Прегледи:1
Размер:140.7 КБ
ID:5788474

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0989.JPG
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5788475

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0990.JPG
Прегледи:1
Размер:159.5 КБ
ID:5788476

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0991.JPG
Прегледи:1
Размер:130.7 КБ
ID:5788477

    Тук не са снимани всички машини, защото в частта преди площад "Народно Събрание" колоната беше сдвоена. Въпреки, че не правеха проблем, човек да пресича, реших, че е по-добре да си вървя само от северната страна на булеварда.

    Стигнах до градинката на ъгъла на "Раковска" и "Руски" и там реших да се спра. Напред тълпата ставаше твърде гъста, а и се затваряше небето.

    Ето как беше в тази градинка:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0993.JPG
Прегледи:1
Размер:133.5 КБ
ID:5788478

    Хареса ми, че имаше много семейства с деца. Цареше празнична атмосфера. Обсъждаха какво са видели до този момент.
    Не ми хареса, че много лонгури (човек при когото физическото развитие е изпреварило драстично умственото му) се бяха набили на първа линия, образувайки плътен шпалир. Виждаха само децата, чиито татковци ги бяха взели на рамена.

    Аз се изтеглиха по-назад. Явно тук щях да снимам само самолетите и въртолетите. Наземната техника щях да си я "ловя" другаде, малко по-късно.

    Приемам всякакви забележки и корекции по името и предназначението на техниката, която съм снимал.

    След 21 топовни салюта, първо прелетяха въртолетите:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0994.JPG
Прегледи:1
Размер:43.7 КБ
ID:5788479

    Ми17 с флага.

    Ето го увеличен:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0994A.JPG
Прегледи:1
Размер:25.5 КБ
ID:5788480

    След него беше една тройка от един щурмови Ми24 и два транспортни - предполагам "Кугър". Е аз хванах в кадъра само два и един гълъб:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0995.JPG
Прегледи:1
Размер:33.6 КБ
ID:5788485

    ето увеличен Ми24:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0995A.JPG
Прегледи:1
Размер:33.4 КБ
ID:5788486

    и "Кугър"-а:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0996.JPG
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5788489

    След малко прелетяха единия "Спартан" и големия "Пилатус"

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0998.JPG
Прегледи:1
Размер:30.4 КБ
ID:5788490

    Увеличен "Спартан"-а:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0998A.JPG
Прегледи:1
Размер:57.8 КБ
ID:5788491

    и "Пилатус"-а:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0999.JPG
Прегледи:1
Размер:58.9 КБ
ID:5788492

    След тях прелетяха и трите учебни "Пилатус"-а:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1000.JPG
Прегледи:1
Размер:31.2 КБ
ID:5788493

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1001.JPG
Прегледи:1
Размер:56.2 КБ
ID:5788494

    И един увеличен от втората снимка:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1001A.JPG
Прегледи:1
Размер:15.3 КБ
ID:5788495

    След още малко прелетя и тройка СУ 25

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1002.JPG
Прегледи:1
Размер:64.9 КБ
ID:5788496

    Увеличена:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1002A.JPG
Прегледи:1
Размер:16.5 КБ
ID:5788497

    До тук прелитаха всички южно от булевард "Руски" и имах доба видимост.

    Тройката МиГ 29 завършваше въздушния парад. Но тя прелетя северно от булеварда, с доста висока скорост и предполагам на пределната долна граница на която можеше да лети. На практика ме изненада появявайки се иззад Военния Клуб, прелетяха над градинката и изчезнаха с трясък без да успея да ги снимам.

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      След като прелетя авиацията, тръгнаха и наземните войски. От минаването на ротите не видях нищо. Плътния шпалир от лонгури затваряше гледката. Също смятам, че гранитните стени е добре да са заети от деца. Така те можеха да видят все пак нещо. Всяка рота беше аплодирана бурно, даже от хората, които виждаха само знамето. След това потегли техниката. Добре че е по-висока от човешки ръст. Поне се виждаше какво минава. Реших да не снимам там.

      След като премина и последната машина, хората започнаха да се разотиват. Аз изчаках малко и тръгнах нагоре по "Раковска" към "Александър Невски" и от там към булевард "Дондуков" - участъка след кръстовището с булевард "Васил Левски". Очакваш, че там някъде ще мине колоната като се оттегля. Само не знаех кога. Но видях, че полицията спира трамвая, което означаваше, че ще дойде скоро.

      Изпрах си позиция на ъгъла на "Дондуков" и "Кракра". Колоната вървеше в същия ред. Само дето някой неща бяха прибрани. Например ракетите и минометите базирани на МТЛБ. Но пък бях на метри от машините.

      Итака поред. Повтарям, че ще съм благодарен, ако всеки който знае нещо за показаната техника го напише тук.

      1. Най-отпред "Геги"-те с по едно ПК на станок на люк на покрива. Не ми приличаха на бронирани, нито защитени по някакъв начин. ПК-то си беше стандартното пехотно. Честно казано, освен за растрел на демонстранти, не виждам за какво може да се ползва.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1003.JPG
Прегледи:1
Размер:119.8 КБ
ID:5788501

      2. "Хъмър" или "Хъмви" - Бронирани, като бронята стоеше като закачена. В час по трудово в хуманитарна гимназия. Картечницата имаше вид на нещо по-солидно. Може би 12,7 мм. Който знае да каже.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1004.JPG
Прегледи:1
Размер:118.6 КБ
ID:5788502

      3. Следващите две машини си приличаха доста. Честно казано ми седяха като една и съща машина с различен камуфлаж. Първата беше по-малка. Даваше вид на някаква жандармерийска машина.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1006.JPG
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5788503

      4. Тази машина приличаше на големия брат на горната машина и донякъде вече можех да я причисля към бойните машини.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1007.JPG
Прегледи:1
Размер:109.8 КБ
ID:5788504

      Така изглеждаше отзад.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1007B.JPG
Прегледи:1
Размер:32.3 КБ
ID:5788505

      Който знае какви са и с какво въоръжени да напише.

      5. БТР 60 ПБ - модифициран. Добавена е странична врата (много полезно) и нещо е реформиран отзад.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1008.JPG
Прегледи:1
Размер:141.0 КБ
ID:5788506

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1009.JPG
Прегледи:1
Размер:95.4 КБ
ID:5788507
      Въоръжение 14,5 мм КПВТ, сдвоена с 7,62 ПКТ.

      След което тръгваше артилерията.
      6. Водеха я някакви гаубици. Предполагам 152мм. Теглени от влекачи "Татра".

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1010.JPG
Прегледи:1
Размер:108.1 КБ
ID:5788508

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1011.JPG
Прегледи:1
Размер:68.5 КБ
ID:5788509

      Нещо ми стояха театрално - и гаубиците и влекачите.

      7. РСЗО "Град" - 40 броя 122мм тръби. Били са върха, когато съм роден. Преди около 50 години.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1012.JPG
Прегледи:1
Размер:100.1 КБ
ID:5788510

      Шасито е "Урал.

      8. Миномет на шаси МТЛБ. Предполагам 120 мм миномет. Прибран е отзад в десантното отделение. На купола има 7,62 мм ПКТ.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1013.JPG
Прегледи:1
Размер:91.0 КБ
ID:5788511

      Че е миномета се познава по плочата, която си носи отзад:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1014.JPG
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5788512

      9. САУ - предполагам 122мм. Поне спомена ми от казармата е, че бяха такива:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1016.JPG
Прегледи:1
Размер:96.6 КБ
ID:5788513

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1015.JPG
Прегледи:1
Размер:115.9 КБ
ID:5788514

      Следващите две машини са нещо междинно. Аз ги слагам при пехотата, но тук вървяха като танкове. Или поне преди танковете.
      10. Предполагам, че това е БМП-23. Въоръжение една 23 мм картечница, сдвоена с едно 7,62 ПКТ:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1017.JPG
Прегледи:1
Размер:94.2 КБ
ID:5788515

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1018.JPG
Прегледи:1
Размер:100.5 КБ
ID:5788516

      11. Пак само предположение - БМП 1.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1019.JPG
Прегледи:1
Размер:85.6 КБ
ID:5788517
      Въоръжение: едно оръдие 73 мм, гладкостволно и една картечница ПКТ 7,62

      12. Някаква модификация на Т72:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1020.JPG
Прегледи:1
Размер:95.3 КБ
ID:5788518

      125 мм гладкостволно оръдие, сдвоено с ПКТ и една 12,7 мм картечница за зенитна защита.

      В следващ пост ще са ракетите.

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Ракетите. Вече бяха прибрали самата ракета.

        13. Предполагам тактическата ракета "Точка" .
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1022.JPG
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5788519

        Следваха зенитните ракети
        14. Самоходен зенитен комплекс "ОСА" - АК:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1023.JPG
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:5788520

        15. Ракети на ЗРК С-125.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1024.JPG
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5788521
        Предполагам, че това е само транспортна машина. Шасито е ЗиЛ 131.

        16. Ракети С-200 теглени от КРАЗ-ове.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1025.JPG
Прегледи:1
Размер:62.0 КБ
ID:5788523

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1026.JPG
Прегледи:1
Размер:92.1 КБ
ID:5788522

        И понеже ме обзеха едни съмнения, дали това са истинските ракети или само макети, едно увеличение на соплата:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1026B.JPG
Прегледи:1
Размер:29.7 КБ
ID:5788524

        17. Последни бяха ракетите на С-300 в транспортно-пусковата им установка:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1027.JPG
Прегледи:1
Размер:93.0 КБ
ID:5788525

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1027B.JPG
Прегледи:1
Размер:30.4 КБ
ID:5788526

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1028.JPG
Прегледи:1
Размер:96.2 КБ
ID:5788527

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1028B.JPG
Прегледи:1
Размер:38.3 КБ
ID:5788528

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1029.JPG
Прегледи:1
Размер:90.4 КБ
ID:5788529
        Тези впечатляваха децата най-много.


        Колоната я завършваше един камион "Татра"
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1030.JPG
Прегледи:1
Размер:94.1 КБ
ID:5788530
        Предполагам авариен влекач.

        Парад или не, но едно балатумче на паркетчета трябва да се вижда:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1030B.JPG
Прегледи:1
Размер:26.7 КБ
ID:5788531

        След военната техника имаше две пожарни:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1031.JPG
Прегледи:1
Размер:102.4 КБ
ID:5788532

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1031B.JPG
Прегледи:1
Размер:56.1 КБ
ID:5788533

        Една "Гега" на ВП
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1032.JPG
Прегледи:1
Размер:69.1 КБ
ID:5788534

        И един обикновен мотополицай на мотор БМВ
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1032A.JPG
Прегледи:1
Размер:117.4 КБ
ID:5788535

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Да почнем с това което аз знам и се произвеждаше в БЕТА Червен бряг . Изделие 2С1 Гваздика . 122 мм самоходна гаубица . Базирана е на модифицирано шаси от МТ - ЛБ . Двигателя е ЯМЗ 238 с турбо има няма 320 кс . Завода произвеждаше по 6 броя на ден и не смогваше да задоволи търсенето . Оръдието идваше от Унгария до някое време Производството му беше усвоено в ЗТМ Червена могила Радомир колко са произведени не знам но част от машините от последните години на производство са с наше оръдие . Силовата установка идваше от Русия но имахме изпитани прототипи на всички машини с шуменска силова установка Лиаз турбо . Цената на портала на завода за външни клиенти беше около 1 милион долара . Изделие 2С11 Тунджа . Шаси МТ -ЛБ . Самоходна 120 мм минохвъргачка . Почти наша разработка . Противооткатното устройство си е изцяло наша разработка . БМП 23 изцяло наша разработка на базата на модифицирано шаси на МТ - ЛБ . Оръдейния модул е 23 мм оръдие и една ПКТ 7.62 мм . По проект носи ПТРК Малютка или Фагот 4 броя . За тях се говореше че Кадафи много ги е харесал но се смениха времената . За БТР 60 ПБ проекта беше да се модернизират със силова установка Къминс или руска на Камаз но какво са направили колегите в Търговище не знам . РСЗО БМ 21 Град дори и по днешните стандарти е страшно оръжие .
          Последно редактирано от sek.1; 10-05-18, 05:59.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Sek.1, благодаря!
            За БТР-ите съм чувал, че са модифицирани с камазов двигател. Не знам дали са станали по-малко куци машини. Двигателите им бяха слабо място.
            Излиза, че сами сме можели да си осигуряваме армията не само с пушки, ами и с доста тежко оръжие. Поне бойни машини за пехотата сме ожели да си правим сами. 6 машини на ден са си два взвода. Машини за три роти на седмица. За МТЛБ-тата и модификациите им съм чувал предимно хубави неща.
            А колко страшен ще е "Град"-а зависи от ракетата, която му се зареди. До колкото съм чел, това е било оръжието измело китайците от остров Даманский през март 1969 година.

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Геги добре, от товарните Мерцове имаше ли? Иначе какво й е на техниката, нормално кат за нашта черга... Въпросът е за количеството й и качеството на тия които работят и ще работят с нея, но не е по темата. Татрата така като влекач е гротеска, виж ако ги дърпа няколко на автовлак по магистралата е друго нещо. Па ако бяха качили топа в каросерията направо щеше да е фешън. В Червен бряг не знам по колко машини са изкарвали, само съм чувал, ама знам че по едно време изкарваха стотици, може и хиляди кразови двигатели /ЯМЗ де/ оттам, я за скрап, я за трактори и комбайни дето още работят, как да е. БТР-а що да е куц? Десет тона сухо тегло са си това и верно че с неговите си двигатели гори много, ама то така измислено преди 60 години, важно че и сега може да се модернизира. Страничната портичка и на мен ми допада, не съм ползвал такава, ама съм гледал по снимките че на следващите модели вече са си стандарт. Дизелът се подразбира.

              П.п. На Даманский 60 ПБ е бил преди да дойдат ГРАДовете.

              П.п.п. На третата снимка най-отгоре, па и на долните като че ли - БМП-тата май са с различни ролки? Да не би да не са ни останали поне две еднакви...
              Последно редактирано от jordanov sv; 10-05-18, 14:02.

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Да почнем с това което аз знам и се произвеждаше в БЕТА Червен бряг .
                А БМП 30, не знам какво стана с тези машини?
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  БТР 60 ПБ просто не му достигаше мощност на двигателите - два бензинови по 90 к.с. единия. Те са от "Молотовка". И това им беше куцото. Не може да се издърпа през разни деренца. Иначе возеше отлично. При доста крив терен, картечаря си държеше посоката без стабилизатор. Бронята си му беше съвсем адекватна. КПВТ-то хвърляше на далеч и дупчеше бая дебели железа. Нямам спомен да са чупили нещо различно от двигател, а понеже бяха малко, бяха експлоатирани "на макс" в школата в Плевен. Проблем им беше прегряването.

                  Нямаше товарни "Мерцедес"-и. Снимал съм всички машини, които видях. От самолетите - не успях да снимам само МиГ-овете. Чета, че било имало и учебните L39, но не видях.

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Съгласен съм вече за куците двигатели. На шосе си държаха съвсем прилично в автоколоната, но на пресечен терен имаше зор. Такава е била концепцията явно и възможностите, със следващите бързо са се коригирали.

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Мен ме изумиха.... Д-20. Мислех, че са извадени от въоръжение? Със сигурност предстоеше когато се уволнявах 1996-а.... ? Акациите всичките според Вики сме ги били продали на Ангола '99-та ..... ((((((

                      И как да пропусна геният на късата фраза: Лавров, Сергей Викторович.....

                      Лично според мен една! батарея акации беше способна да затвори 5 пет! старопланински прохода едновременно. При това, докато разчетите си джарат на спа-курорт...
                      Последно редактирано от deyan_h; 10-05-18, 17:24.
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Мерцовете са в гаражите сигурно, че да не се развалят докато са в гаранция.А и тя не им ли изтече?

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          А БМП 30, не знам какво стана с тези машини?
                          Това което аз знам е че някъде в началото на 1989 година са произведени 10 бройки директно с купол от БМП 2 и 30 мм оръдие доставени от СССР . Машините са предадени на армията за изпитания но поради настъпилите промени тази схема не се е наложила защото е трябвало тепърва или да усвоим производството на оръдието и боеприпасите или да ги внасяме от Русия срещу твърда валута . Тогава в тези години руснаците плащаха в рубли или в залежала стока а за всички тяхно искаха долари а техните рубли по никакъв начин не си ги искаха обратно . В общи линии като балистика 30 милиметровото оръдие 2А42 не превъзхожда с много 23 милиметровото 2А14 та да се оправдава такова превъоръжаване . И без това в нашата армия имаше прекалено много различни калибри което в една реална ситуация е кошмар за логистиката . До колкото съм чувал машините са бракувани и нарязани някъде около 1997 година .
                          Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                          Sek.1, благодаря!
                          За БТР-ите съм чувал, че са модифицирани с камазов двигател. Не знам дали са станали по-малко куци машини. Двигателите им бяха слабо място.
                          Излиза, че сами сме можели да си осигуряваме армията не само с пушки, ами и с доста тежко оръжие. Поне бойни машини за пехотата сме ожели да си правим сами. 6 машини на ден са си два взвода. Машини за три роти на седмица. За МТЛБ-тата и модификациите им съм чувал предимно хубави неща.
                          А колко страшен ще е "Град"-а зависи от ракетата, която му се зареди. До колкото съм чел, това е било оръжието измело китайците от остров Даманский през март 1969 година.
                          Рекорда на БЕТА в добрите и години е 250 бронеединици на месец . Само МТ - ЛБ е поне 10 различни модификации . За БТР от руснаци знам че по добра машина не е имало след като я модернизират с дизелов двигател . Като настъпи мина къса гумите най много на първите 2 моста и пак остава в движение а взривната вълна се разсейва . При верижните машини скъсаш ли верига си до там а най слабото място е дъното .
                          Последно редактирано от sek.1; 10-05-18, 19:11.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            БТР 60 ПБ-МД не са с камазов двигател

                            а двата бензинови двигателя ГАЗ-69 са заменени с един дизелов CUMMINS, модел ISB 250.30, редови, 6-цилиндров с работен обем 5,9 литра.А двете механични скоростни кутии са заменени с една 5 степенна автоматична на канадската фирма Allison.Вътре също част от старото оборудване е заменено с ново-като радиостанцията Р-173 с американска на фирмата Haris.

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              .. При верижните машини скъсаш ли верига си до там а най слабото място е дъното .
                              Веригата да ти е проблемът. При БМП-то механик-водачът е чао, ако мината е от неговата страна.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Двата бензинови двигателя не бяха ли от Газ-53 .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X