Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    И още нещо. Снимките на едно оръдие, което е участвало в РТОВ за България. На снимката с описанията е първото и там е описано как е попаднало в музея в Питер. С предно пълнене, изстрелвал е твърди заряди /гюлета или картеч /. По оргиналните чертежи е изработено и пълно копие на същото, което е в България, но с доста намален калибър / в момента е 39 мм / и същото ще се използва при възстановките на бойни събития в България. Върви процедурата по сертифицирането. Идеята е цялстно да бъде оборудвано и със съндъчето с барута и снарядите.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Нещо нета се .....изтърва и всичко се обърка. Но, последните две снимки са от друг пост. Това са макети действащи и са нещо, като дипломна работа на курсантите завършващи за артилерийски офицери. Имат си всичко, зарядчета и снарядчета. А, другата е за липсата на цензура и държавен стандарт при изработката на корабни оръдия в Португалия. Насочващата дръжка на оръдието. Поздрави.
      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
        ...И аз искам да имаме в музея МиГ-25РБ, понеже беше върха на технологиите за ВВС на България.
        И май никога няма да имаме вече такъв връх, но ...
        Да. Формално погледнато, това може да се приеме за върховно технологичен самолет, "минавал" през България. Друг е въпросът - доколко изобщо български беше той (с изключение на обстоятелството, че бяхме покрили стойността им и обезпечавахме материалната страна касаеща функционирането им).
        Но. За да бъде особено ценен като музеен експонат - какво е значението им и какво е ролята им в развитието и съществуванието на българските ВВС!?
        Разбира се, разнообразието в "асортимента" на всеки един музей си е от значение, но при ограничени възможности - МиГ 25 - дали е първостепенен приоритет...
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          За да бъде особено ценен като музеен експонат - какво е значението им и какво е ролята им в развитието и съществуванието на българските ВВС!?
          Значението и ролята са в придобития опит.
          А иначе и в момента твърдя, че е полезно и приятно да разполагаме с каре самолети, подобни на миг-31 - тоест развитието на 25-та, но вече във вид на чист прехващач.Който така или иначе ако се наложи, ще може да се използва и за разузнавателни цели.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Какъв опит!
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Ако пробиваш дупки с длето и ти дадат да поработиш с перфоратор или къртач, нали придобиваш опит и усвояваш друга техника с която можеш да решиш други задачи, при различни условия и за различно време.

              Не с длето, със шило
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                "Трима души" пробивали със шило. Тяхната работа нито има нещо обща общо с работата на другите стотици работещи "със шила" нито те (стотиците) имали някаква обратна връзка с това, нито никаква възможност за придобиване на информация, нито каквото и да било от този род. Просто едно формация, съществуваща сама за себеси, без никаква структурна връзка със нашите национални ВВС (доколкото и изобщо те биваха национални)
                Всичко това - образно казано. Ако ме разбираш.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Ама как да не те разбирам, може ли.Прав си за информацията(че как иначе), ама ти разбираш ли ме?Едно е да пилотираш шило, друго перфоратор.Образно казано.





                  Даже са с петолъчките
                  Последно редактирано от Самодържец; 21-08-13, 21:17.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    ...Прав си за... ...(че как иначе)...
                    Ми тогава да се върнем на въпросът: Какъв опит!
                    (А може и да не разводняваме темата - просто няма нужда да се прималагваме по абсурдни построения).
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      По темата За Ме 109 - преди години бях почти уредил една дето се вика летяща Авиа С-199 от Израел за България.... Обаче военно историческия и МО не пожелаха да подпишат едно формално искане за нея. Пак така бях намерил основа за възстановяване на два Ф 109 - един Густав и един Емил на ебати цената- интерес между 0 и -1.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Да. Формално погледнато, това може да се приеме за върховно технологичен самолет, "минавал" през България. Друг е въпросът - доколко изобщо български беше той (с изключение на обстоятелството, че бяхме покрили стойността им и обезпечавахме материалната страна касаеща функционирането им).
                        Но. За да бъде особено ценен като музеен експонат - какво е значението им и какво е ролята им в развитието и съществуванието на българските ВВС!?
                        Разбира се, разнообразието в "асортимента" на всеки един музей си е от значение, но при ограничени възможности - МиГ 25 - дали е първостепенен приоритет...
                        Това беше самолет с който абсолютно безнаказано можеше да си летиш във въздушното пространство на съседните тогава вражески държави и да си заснемеш каквото ти трябва . Дори и само това не е малко . Аз имах щастието да гледам как излита и каца този прекрасен самолет на летище Толбухин (Добрич) 26та РАБ .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                          По темата За Ме 109 - преди години бях почти уредил една дето се вика летяща Авиа С-199 от Израел за България.... Обаче военно историческия и МО не пожелаха да подпишат едно формално искане за нея. Пак така бях намерил основа за възстановяване на два Ф 109 - един Густав и един Емил на ебати цената- интерес между 0 и -1.
                          Вярвам ти. Отдавна съм установил , че много от хората които се занимават с музейно дело го приемат просто като досадна работа...Защо трябва да си узложняват живота ...
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                            По темата За Ме 109 - преди години бях почти уредил една дето се вика летяща Авиа С-199 от Израел за България.... Обаче военно историческия и МО не пожелаха да подпишат едно формално искане за нея. Пак така бях намерил основа за възстановяване на два Ф 109 - един Густав и един Емил на ебати цената- интерес между 0 и -1.
                            Няма как да сме учудени, нали за нас си става въпрос...
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...



                              Афганоид и български АК-47.

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Простете невежеството ми,но по какво се различава нашия от руския!?
                                Единствената разлика за която си спомням (казана ми от АВ офицера),е за разлика при обработката на цевите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X