Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
    Това в Бг чисто ново струва 35 лева. Може да се използва само като щик и ножиица, макар официалните му приложения да са малко повече. Не функционален, твърдо острие, кадмирано.


    [ATTACH=CONFIG]617434[/ATTACH]
    С подобни щикове за АК-74 с лекота режехме оградни мрежи в казармата.За друго наистина трудно може да се ползват.За укарйочните даже май нямаше щикове.
    Все съм се чудил, българският войник с какво ще си нареже хляба в полеви условия при положение, че в бойната готовност има прибори за бръснене, но няма ножче?

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Все съм се чудил, българският войник с какво ще си нареже хляба в полеви условия при положение, че в бойната готовност има прибори за бръснене, но няма ножче?
      Има, в описа фигурира "джобна ножка". За съжаление нямам да ти покажа, понеже никога не съм бил фен на "бойната готовност" от ВСВ.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Е-е-е-х, и бойна готовност от ВСВ и АК-47 с истински щик(чупи се като стъклен ако не уцелиш при опит за забиване) и партенки(истински а не вестникарски) сме виждАли, ма не искам да виждам никога повече.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
          Има, в описа фигурира "джобна ножка". За съжаление нямам да ти покажа, понеже никога не съм бил фен на "бойната готовност" от ВСВ.
          Абе и аз не и бях фен ама през 1988 година никой не ме питаше Добре поне че при нас във ВВС много много не се държеше на тия неща та мешките с боклуците седяха по камионите заедно с каската и противогаза . Иначе при тревога ставаше голям купон моя ВАРМ се водеше противотанков разчет трябваше да сме трима човека ама бях сам и освен моя АКМС мъкнех и РПГто колегата с другия ВАРЕМ бяха картечари и мъкнеше ПК та сложи на всичко това ако трябва да тичаш към парка още с мешка ; каска и противогаз все образци от втората световна . Иначе ножчето си го пазя до ден днешен руско купих го 1986 година от ловно - рибарския магазин на графа . Много удобно нещо е да си нарежеш салама и домата . Намерих и едно списъче с офицерската бойна готовност .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Привет, съвсем наскоро официално бе открит в Ямбол музей в който е изложена военна техника, оръжия, документи и т.н. Причината за създаването му беше ако се сещате прословутите танкове " Майбах", голяма част от които бяха заровени в бетон, като огневи точки по границата ни. Това са няколко снимки на част от техниката, преди и след, като беше реставрирана. Невероятни хора от Ямбол и други, които помогнаха със средства, както и професионализма на военните от ремонтната база в Сливен, към бившата танкова бригада. Надявам се музея с времето да стане популярен и посещаван. Има какво да се види, а и има голяма вероятност да се прибавят и нови експонати. Дано успея да кача снимките
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Част от техниката е била на въоръжение в БА, друга трофей от Втората световна. За съжаление доколкото разбрах има само 3-4 танка Т-34/85 в България, но е много трудно да се доберем и да получим и руска/съветска техника, с която сме били въоръжени през годините. Има още останали машини, някои почти негодни, други в състояние да бъдат реставрирани, като някои от тях или части от тях могат да бъдат заменени за необходими детайли или експонати, каквито няма в музея. Другото, което е радостно е , че ще може съвсем скоро една от машините да бъде пусната в движение и го очаквам с нетърпение. Поздрави на всички.
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                Добре де.В БА има ли на въоръжение АКМ/АКМС с муфа ,на която дулният срез е с наклон 45градуса?Аз лично съм виждал само такива[ATTACH=CONFIG]617314[/ATTACH]
                Точно такъв не съм виждал в онези времена.
                Аз служих с AКС-47 7,62 мм. - с фрезована цевна кутия - като този на снимката, но с пластмасова черна дръжка.
                По-новичките бяха с бакелитова полуложа и пластмасови кафяво-оранжеви дръжки - тесни и неудобни впрочем.
                Не помня дали е бил българско производство.

                ПП
                Много си го обичах.
                Още му помня номера - ако имаше тогава опция за изкупуване щях да си го купя, дори обезопасен ))))

                Последно редактирано от sk67; 14-08-13, 12:16.

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                  Част от техниката е била на въоръжение в БА, друга трофей от Втората световна. За съжаление доколкото разбрах има само 3-4 танка Т-34/85 в България, но е много трудно да се доберем и да получим и руска/съветска техника, с която сме били въоръжени през годините. Има още останали машини, някои почти негодни, други в състояние да бъдат реставрирани, като някои от тях или части от тях могат да бъдат заменени за необходими детайли или експонати, каквито няма в музея. Другото, което е радостно е , че ще може съвсем скоро една от машините да бъде пусната в движение и го очаквам с нетърпение. Поздрави на всички.
                  Поздравления.
                  Не остана незабелязан музея )
                  Имаше една тема в която се коментира.
                  Аз лично съм си го планувал за посещение при сгоден случай.

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                    ...дори обезопасен...

                    Няма по-голяма гавра от тази едно оръжие /пистолет, револвер, пушка или автомат/ да бъде обезопасено. Със сигурност е измислено от някой болен мозък за жалост...
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                      По-новичките бяха с бакелитова полуложа и пластмасови кафяво-оранжеви дръжки - тесни и неудобни впрочем.
                      Грешка в описанието.
                      Поизбледнели са ми спомените.
                      Ето това бяха "по-новичките" AKC-47, които имах предвид по-горе.

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                        Привет, съвсем наскоро официално бе открит в Ямбол музей в който е изложена военна техника, оръжия, документи и т.н. Причината за създаването му беше ако се сещате прословутите танкове " Майбах", голяма част от които бяха заровени в бетон, като огневи точки по границата ни. Това са няколко снимки на част от техниката, преди и след, като беше реставрирана. Невероятни хора от Ямбол и други, които помогнаха със средства, както и професионализма на военните от ремонтната база в Сливен, към бившата танкова бригада. Надявам се музея с времето да стане популярен и посещаван. Има какво да се види, а и има голяма вероятност да се прибавят и нови експонати. Дано успея да кача снимките[ATTACH=CONFIG]617562[/ATTACH]
                        А това бронекуполче на колелца за какво се е използвало ? А Panzerkamfwagen V и VІ има ли ?
                        Последно редактирано от sek.1; 15-08-13, 05:09.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          От къде V и VI като никога не са били у нас на въоръжение. Когато бронираната ни бригада от II-ра армия размазва при Куманово SS дивизиятя "Принц Ойген", го прави с T-IV, които са били на ход. Тоест с немските камъни по немските глави. След войната останалите машини са закопани по границата. Сетете се сами колко муниции са останали за "хабене" щом се е разчитало на тях. В първата фаза на "нашата" Отечествена война всички родове войски са си били с немското оръжие, включително "Юнкерс 87-Д" Щука и бомбардировачи До-17 Ураган. Да не говорим за "месерите", които с еднакъв успех са се представили срещу американци, англичани и немци на финала.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Стига с тези танкове Майбах ...
                            Такова животно няма
                            Майбах е само мотора, Пц III се прави от Даймлер а Пц IV от Круп
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Пантери сме имали няколко бройки , но са нарязани. Снаряди та ли ГДР, та ли Чехия произвежда до към 70-те.
                              Оператор на италиански реактивен жребец

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
                                Пантери сме имали няколко бройки , но са нарязани. Снаряди та ли ГДР, та ли Чехия произвежда до към 70-те.
                                Тамън 15, ама идват тука след 1944.

                                Доколкото знам и те са закопани на Крали Марко
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X