Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първо тях са закопали, тъй като са били много малко като брой. Т IV ките остават на служба до началото на 50-те като учебни докато. Пантерите доколкото знам са откопани и нарязани някъде по 70-те.
    Оператор на италиански реактивен жребец

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
      Част от техниката е била на въоръжение в БА, друга трофей от Втората световна. За съжаление доколкото разбрах има само 3-4 танка Т-34/85 в България, но е много трудно да се доберем и да получим и руска/съветска техника, с която сме били въоръжени през годините. Има още останали машини, някои почти негодни, други в състояние да бъдат реставрирани, като някои от тях или части от тях могат да бъдат заменени за необходими детайли или експонати, каквито няма в музея. Другото, което е радостно е , че ще може съвсем скоро една от машините да бъде пусната в движение и го очаквам с нетърпение. Поздрави на всички.
      Аз пуснах цял "репортаж" след откриването/http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=165581/ ...Много горд се почуствах от музея Още повече , че детството ми мина в игри по куполите на танковете покрай границата докато бяха "огневи точки". Наскоро обаче пак ходих и забелязах , че "Щумгевера " го няма...На откриването всички образци бяха на маси и всеки "щракаше" с каквото си иска включително с "Щурмгевера"...Казах на уредника , че е доста рисковано да остави образеца без надзор ...който се интересува може да разбере колко струва такъв на пазара на колекционерите... Сега го няма ...Надявам се , че е бил само за откриването а не собственост на музея..щото ще е жалко накой да го е прибрал....
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
        Грешка в описанието.
        Поизбледнели са ми спомените.
        Ето това бяха "по-новичките" AKC-47, които имах предвид по-горе.

        Точно с такъв съм служил и аз!Докараха ги чисто нови и ги раздаваха направо от сандъците.Ако не греша, мисля че бяха с клеймо на Завод №10

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          А това бронекуполче на колелца за какво се е използвало ? А Panzerkamfwagen V и VІ има ли ?
          В наличност :
          Това са 6 броя Панцер 4 от модифицации G-H-J.Този с веригите е модификация Н нашите са купили такива през 1943(G и H).Има един нашенски хибрид и два недореставрирани.
          Основния е Ягдпанцер Л 48-той е на база на ходова част от Панцер 4.Два Щуг 3 Г .Купол от Т-34-76 и купол от Панцер 3 .
          Малката куполка е Круп Грюзон -крепостно оръдие от първата световна война.
          Освен тях :
          1бр съветско 85мм зенитно оръдие,1бр немска зенитка 37мм,една минохвъргачка 120мм-съвременна съветска,едно танково оръдие 85мм,самолет МиГ 15 УТИ,походна кухня, походна хлебопекарна -немска,ремарке за бомби.
          Точен списък на лекото оръжие нямам но основно са манлихери,мосин-наган,пехотни пушки маузер,МР 40,Шпагин,Стен, две противотанкови пушки,едно МГ 34 ,Дегтарьов пехотен ранен и късен ,два Максим-Соколов ,пистолети и две три саби.
          ето една видео ретроспекция:
          http://www.youtube.com/watch?v=spvRS7jXoOg

          Има и един ТВ-танков влекач 55 който е на ход но иска обслужване.
          Съветски танкове от войната Т-34 ,Су 100 и Су 76 каквито е имало в България се търсят, но засега без успех!
          Ако не се лъжа Панцер 5 е известен с името Пантера,а Панцер 6 -Тигър.Тигри сме нямали но пък Пантери да.Трети Украински фронт ни е подарил през 1945г 20 Пантери и едно е сигурно до 1974г са си били цели.
          Ето един линк какво и къде е оцеляло:
          http://the.shadock.free.fr/Surviving_Panzers.html
          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
            ... Съветски танкове от войната Т-34 ,Су 100 и Су 76 каквито е имало в България се търсят, но засега без успех! ...
            Изобщо няма оцелели Т-34 или няма такива, които да са военновременно производство?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Към днешна дата вече повече от две години има и хора в Ямбол, които не спират да работят в помощ на музея. Повярвайте доста беше трудно, а сега сигурно ще е още повече. Осъществени са контакти и със сродни музеи в Германия, Чехия и Словакия, Русия. Има голям интерес, но процедурите са достатъчно тромави.
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Стискам палци да стигнете Мюзе де блинде
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Интересно е, а и още една причина /освен най-хубавите жени в България / да идват повече хора в Ямбол.
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Доколкото разбрах в България нямаме експонат на МЕ-109. Много важен самолет в нашата военна история. Правени са постъпки към Сърбия където имало няколко експоната , но сърбите са отказали да ни предоставят един. Турция ни е дал Ф-4 ..макар да не е нещо важно за нас.
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      От сърбин освен да те напсува друго не чакай . Сега малко се кротнаха щото и те искат в ЕС а това и от нас зависи .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                        ...Турция ни е дал Ф-4 ..макар да не е нещо важно за нас.
                        Турците дадоха един F-104 в замяна на МиГ-19.
                        По-точно канадска версия, тоест CF-104.
                        Виждал съм го в музея в Крумово.
                        Даром няма да получим нищо от никого.
                        И аз искам да имаме в музея МиГ-25РБ, понеже беше върха на технологиите за ВВС на България.
                        И май никога няма да имаме вече такъв връх, но ...

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                          Турците дадоха един F-104 в замяна на МиГ-19.
                          По-точно канадска версия, тоест CF-104.
                          Виждал съм го в музея в Крумово.
                          Даром няма да получим нищо от никого.
                          И аз искам да имаме в музея МиГ-25РБ, понеже беше върха на технологиите за ВВС на България.
                          И май никога няма да имаме вече такъв връх, но ...
                          Да Ф-104 не Ф-4...
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            МиГ 25 можем да вземем от руснаците поне до скоро още летяха с тях и имат много . Ме 109 не са останали много по света и са с огромна колекционерска стойност та там е трудно но с пари става всичко .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Такова нещо има ли запазено въобще http://bg.wikipedia.org/wiki/Dewoitine_D.520
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Има.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X