Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Локалните „асиметрични" конфликти са правилото, когато става въпрос за война изобщо - това е положението! Уточни за себеси ситуацията (стновището/виждането си), пък за ала-бала винаги можем да се чешем.
    Аз за себе си съм го уточнил(становището).Естествено , че не можеш да намериш две абсолютно равностойни армии и винаги ще има привидно по-силен и по-слаб.Не се сещам за война която да е завършила с реми(без намеса отвън).
    Термина е измислен за случаите в които едната армия е в ПЪТИ "по-" от другата , а такива случаи съвсем не са подавящо мнозинство.И то не за друго , ами защото по-слабия обикновено се усеща навреме и просто не се хваща на хорото,а свива перките и започва да изпълнява.
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
      ...Не се сещам за война която да е завършила с реми...
      Веднага те подсещам - Втората световна война (често явяваща се впрочем, „крайъгълен камък" за всевъзможни разсъждения за войната изобщо, пък и на теб ти е в акъла през цялото време).
      Последно редактирано от davc; 22-04-15, 00:37.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Веднага те подсещам - Втората световна война (често явяваща се впрочем, „крайъгълен камък" за всевъзможни разсъждения за войната изобщо, пък и на теб ти е в акъла през цялото време).
        Не съм съгласен! Много по-"симетрична" е Първата световна война(може би единствената наистина "симетрична" война в историята) и точно заради това се е превърнала в "позиционна"-сиреч , четири години ни напред , ни назад.

        ПП.

        ...пък и на теб ти е в акъла през цялото време...
        не ме бъркай с някой фатмак от БНА и изобщо ако обичаш спри да ми "слагаш" в главата и в устата разни твои заключения ! Благодаря!

        ПП2.Изглежда съм прекалено тъп , но какво общо има резултата от ВСВ с реми?
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Преди всичко, нека отчетем, че Т-80 и Т-90 (едно от споменатите производни на Т-72) не са „съвременни" танкове, което не се променя от обстоятелството, че се „презентират" в съвремието ни.
          Ти всъщност какво разбираш под съвременни танкове?? Щото актуалния Леопард2 (например) е от края на 70тте години, Абрамса и той някъде там. И те не само се "„презентират" в съвремието ни", ами са си и актуалните танкове на въоръжение в десетки държави.

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          А общо, разбира се има, най-малкото все са танкове.
          Това е блестящо умозаключение!
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Предполагам (но с една относителна сигурност) че това е резултат от първото (до третото) щракване. Намери повече резултати, от повече източници, от различни материали - после усредни данните, като игнорираш екстремумите (повече от стандартен метод). Разликите, вярно не са радикални, но са принципни.
            Ей тва да вадиш вода от 8 кладенеца, само за да държиш тезата си не го разбирам.... заповядай още инфо: http://www.fprado.com/armorsite/T-80U.htm , http://www.inetres.com/gp/military/cv/tank/T-80.html ... екстремуми да вадиш и да усредняваш данни надявам се можеш и сам!

            та до 1.09 кг/см2 при М1А2 (естесвено усреднени и без екстремуми ) има, как беше - принципна разлика....
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              [QUOTE=davc;2749321]Веднага те подсещам - Втората световна война (често явяваща се впрочем, „крайъгълен камък" за всевъзможни разсъждения за войната изобщо, пък и на теб ти е в акъла през цялото време).[/Q

              Изглеждаш умен,интелигентен ,и възрастен човек,а чак ме учудваш от време на време ,какави глупости пишеш.Точно пък Втората световна да е завършила с реми,направо ужас.Верно сега сме на страната на братския хамерикански народ,но да не забравяме че лошите са тръгнали от Москва,прегазили са половин Европа,като са я държали 50г под тяхна влас,и за капак на всичко са сринали Берлин,и изчезнал противниковия водач.Да не дава господ да участваш в такова реми.Сега,ще ми заобяснявате как,нещата щели да са други без Америка,и Англия,може ама не е сигурно,щото този мач е свирен преди 70г,щото головете са вкарвани отдавна ,но факт е че във вратата на Германия има няколко,а Руснаците са печеливши.

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                [QUOTE=r_vardarov;2749450]
                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Изглеждаш умен,интелигентен ,и възрастен човек,а чак ме учудваш от време на време ,какави глупости пишеш.
                Дето се казва не съм му адвокат...
                Според мен "davc" се опитва да провокира по-нестандартен поглед по събития и техника.
                Доколкото съм забелязал го прави добронамерено и не се заяжда на лична основа.
                След като ги няма "Стефан" и "Volk" някой трябва за съживява форума от време на време
                Така мисля аз, пък всеки е свободен да си прави своите заключения.
                Нали за това е форума, всеки да сподели своите тези, пък в спора се ражда истината.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Със спама до тук. Придържайте се към темата.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Сега сядам на компютъра - и след недвусмисленото предупреждение на модератора, няма начин да отговоря тук. Ще пиша в темата за доизказвания и доуточнения на Тропчо:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=193905
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Наземная репетиция Парада Победы
                      http://fishki.net/1511336-nazemnaja-repeticija-parada-pobedy.html


                      Последно редактирано от _kalata_; 24-04-15, 03:55.

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        РС-20 «Воевода»– SS-18 "Satan"






                        http://dcfc-lad.livejournal.com/19892.html
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Страхотна снимка! Красота
                            Последно редактирано от derhunter; 24-04-15, 18:58.
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Nitro, поздравления...
                              Екипажите на двата съда, по колко човека са?
                              Грубо?
                              И колко са пряко ангажирани с управлението им?
                              Наздраве!
                              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                              0887/осемпет 66 4осем

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Новата (е, не чак толкова нова) фрегата е Latouche-Trеville- не се наемам да го произнеса
                                http://en.wikipedia.org/wiki/French_...%A9ville_(D646)

                                А ветроходната фрегата е Hermione - реплика на едноименната фрегата от 1779 година
                                http://en.wikipedia.org/wiki/French_...Hermione_(1779)

                                Оригиналната е имала над 250 души екипаж, а репликата 72. Защото не се предвижда разчет на оръдията, разбира се.
                                Интересно е, че в ония времена оръдейният разчет е бил достатъчен за интензивна стрелба само от единия борд.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X