Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    И не само!

    М-46 (130 мм) и Д-30 (122 мм) на шаси от Т-34, МТ-12 Рапира на БМП, БРДМ-2 със 120-мм мхв ...
    Аз се хванах за С-75, щото съм служил на него, и знам че ниската (практически - никаква) мобилност на комплекса е един от основните му недостатъци. Веднъж съм участвал в тренировъчно изнасяне на дивизион С-75 на резервни позиции (97-ма зимата) и цялото мероприятие приличаше на кръстоска между Цирк дю Солей, цигански табор и вечерното задръстване на Орлов мост едновременно. Епична картина, а не бяхме от най-скапаните дивизиони.

    Качването на пусковите и другата техника на верижно шаси, поне теоретично силно повишава мобилноста на комплекса. Макар, че конкретно за ПУ съм леко скептичен дали няма да направят няколко кълбета при реален пуск.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение


      Да си кажа, че нещо не ми харесва, та ако ще да е 200 стейтс лигъл
      Обърнете внимание, при всяко презареждане оръжието се вдига, губи се мерната линия. При това, като естествена реакция при презареждането, тялото на стрелецът се изправя и ненужно се открива.Даже този специалист накрая, който благодарение на тренировки, донякъде, е "изгладил" споменатите недостатъци, го прави с цената на видимо затруднено презареждане с неколкократно добутване!

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Аз се хванах за С-75, щото съм служил на него, и знам че ниската (практически - никаква) мобилност на комплекса е един от основните му недостатъци. Веднъж съм участвал в тренировъчно изнасяне на дивизион С-75 на резервни позиции (97-ма зимата) и цялото мероприятие приличаше на кръстоска между Цирк дю Солей, цигански табор и вечерното задръстване на Орлов мост едновременно. Епична картина, а не бяхме от най-скапаните дивизиони.

        Качването на пусковите и другата техника на верижно шаси, поне теоретично силно повишава мобилноста на комплекса. Макар, че конкретно за ПУ съм леко скептичен дали няма да направят няколко кълбета при реален пуск.
        Малко са ви гърчили. Ако се вярва на печата , БНА е рекордьор във ВД по развръщане на комплекса с време почти два пъти по-малко от това което са давали по норматив от конструкторското бюро.Даже злите езици говорят , че са идвали представители на бюрото за да ни гледат сеира...щото не са вярвали!
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
          Малко са ви гърчили. Ако се вярва на печата , БНА е рекордьор във ВД по развръщане на комплекса с време почти два пъти по-малко от това което са давали по норматив от конструкторското бюро.Даже злите езици говорят , че са идвали представители на бюрото за да ни гледат сеира...щото не са вярвали!
          Честно казано - даже си нямам на идея какъв е норматива за развръщане На нас ни отне близо 12 часа за да се преместим от Чепинци до Равно Поле. Както вече споменах - сгъването на цирка в Чепинци беше епична гледка само по себе си, а развръщането (Февруари месец, виелица, студ, тъмница) - мда... оказа се, че охвицерите леко са пропуснАли факта, че освен техника, дивизиона съдържа и известно количество войници. Палатките за войниците бяха стратегически забравени, местата за спане в техниката бяха още по-стратегически окупирани от охвицерите. Идилия
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Подготовката ,на състава в БАпрез 1997г,няма нишо общо с армията през 1987г,принципно.През 1997г вече ,почти нямахме армия,техниката беше стара,войниците и да искаха ,яма как да се обучат добре за времето което служеха ,а и най-кадърните офицери вече бяха извън армията.

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              За подготовката - и тако и вако, ма за остарялата през '97-ма (сравнено с '87-ма) техника: Тя междувременно подменена ли е била? Или точно тези пък десет години са били решителни, предвид, че в конкретния случай става въпрос за 50-ина годишна техника?
              Последно редактирано от davc; 30-04-15, 20:49.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...








                , като онова ама на ръчен режим
                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  За подготовката - и тако и вако, ма за остарялата през '97-ма (сравнено с '87-ма) техника: Тя междувременно подменена ли е била? Или точно тези пък десет години са били решителни, предвид, че в конкретния случай става въпрос за 50-ина годишна техника?
                  Техниката нито беше от 50г,нито подготовката беше слаба. Ракетите ,тъй,наречените сс-23 бяха в поделението над с.Гуцал.На жена ми,баща и ,беше заместник командир по техническата част,там.Бойни глави си имаха с конвенционален заряд,които стигаха да затрият за един ден Истамбул. Ядрените щели да ги докарат в рамките на 45 мин. до България при нужда. Не знам каква нужда може да има от тях като няма страна която да може да понесе загуба от 10-12мил души в една седмица.Затова беше целия филм. Много ми е интересно колегата ,дали е виждал ракета Бук на живо ,щото е голям корифей. Аз,като не разбирам от самолети и танкове,не пиша(нищо че брат ми беше механик инструктор в Сливница,и ми е разказвал много неща)Извинявайте за спама.
                  Последно редактирано от derhunter; 01-05-15, 08:31.

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                    Техниката нито беше от 50г,нито подготовката беше слаба. Ракетите ,тъй,наречените сс-23 бяха в поделението над с.Гуцал.На жена ми,баща и ,беше заместник командир по техническата част,там.Бойни глави си имаха с конвенционален заряд,които стигаха да затрият за един ден Истамбул. Ядрените щели да ги докарат в рамките на 45 мин. до България при нужда. Не знам каква нужда може да има от тях като няма страна която да може да понесе загуба от 10-12мил души в една седмица.Затова беше целия филм. Много ми е интересно колегата ,дали е виждал ракета Бук на живо ,щото е голям корифей. Аз,като не разбирам от самолети и танкове,не пиша(нищо че брат ми беше механик инструктор в Сливница,и ми е разказвал много неща)Извинявайте за спама.
                    Това дали не дава отговор на култовия за България въпрос - Има ли ли сме ядрено оръжие на наша територия?
                    Щото и Батман да призоват на служба в Съветската армия, дори и дежурен да е, не би могъл да 45 мин. да долети с ядрени бойни глави за ракетите ни СС 23.

                    ПП. Ако модераторите преценят, биха могли да отделят разглежданата в последните два поста тематика в отделна тема - "Атомно оръжие на територията на НРБ". Писано е много, но мисля, че вече е време да разнищим и тази енигма. Благодаря!
                    Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                    "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от SMITH 357 Преглед на мнение
                      ... ПП. Ако модераторите преценят, биха могли да отделят разглежданата в последните два поста тематика в отделна тема - "Атомно оръжие на територията на НРБ". Писано е много, но мисля, че вече е време да разнищим и тази енигма. Благодаря!
                      Потърси малко и ще намериш една тема, в която въпросът е дъвкан надълго и нашироко, в т.ч. със снимки на бивши секретни обекти, факсимилета от документи и цитати от спомени на руснаци, служили у нас в несъществуващи складове за ядрени боеприпаси.
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-05-15, 13:42.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от biol
                        и за тях има лек
                        Що не го кажеш това на евреите?
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Потърси малко и ще намериш една тема, в която въпросът е дъвкан надълго и нашироко, в т.ч. със снимки на бивши секретни обекти, факсимилета от документи и цитати от спомени на руснаци, служили у нас в несъществуващи складове за ядрени боеприпаси.
                          Нещо май линка, не е за тази тема за която говориш....

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                            Нещо май линка, не е за тази тема за която говориш....
                            Е а мръднете нагоре-надолу из темата де! Линкът е дошъл към дадена страница от темата, а странирането зависи от персоналните настройки. При мен е настроен да показва по 30 публикации в тема.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              ?дали само линковете са проблем?
                              Вече имам сериозното усещане , че каквото и да напиша ако не е в интерес на путин изчезва. Извинете ама да не съм объркал мястото с русофили.
                              Разбирам да триете постовете ми в темата за руския Танкът ама защо тук?
                              Бях сложил, красива , ефектна и актуална снимка на излитаща ракета , какъв е проблема- снимка е?. Може би защото не е руска ?
                              Извинете ама такава цензура дори и при татово време не е било, или сега да чакам някой политсекретар, заедно с ченге от 6-то да ме прибере за това че съм гледал американска ракета.

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                                ?дали само линковете са проблем?
                                Вече имам сериозното усещане , че каквото и да напиша ако не е в интерес на путин изчезва. Извинете ама да не съм объркал мястото с русофили.
                                Разбирам да триете постовете ми в темата за руския Танкът ама защо тук?
                                Бях сложил, красива , ефектна и актуална снимка на излитаща ракета , какъв е проблема- снимка е?. Може би защото не е руска ?
                                Извинете ама такава цензура дори и при татово време не е било, или сега да чакам някой политсекретар, заедно с ченге от 6-то да ме прибере за това че съм гледал американска ракета.
                                Отдолу е написано защо е изтрито, и всеки неграмотно написан пост ще бъде пратен в небитието. Можеш отново да си я качиш снимката с грамотен анонс.
                                За другите ти мрънканици-тук е така, ако не ти харесва- най-горе в дясно. До тук с обясненията.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X