Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжията през обектива...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оръжията през обектива...

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Малей-й, ма па колко пъти, най-терминаторски забучи дулото на калашника в земята-а...
    Още един пълнител от тези големите и от Калашника няма да има даже и нужда, ще ги доубива с приклада.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • От: Оръжията през обектива...

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение


      Оръжието си е оръжие, ама тоя от стойка би могъл да уцели нещо в далечината само по случайност...освен ако не е танк, паркиран пред него
      Оръжието наистина е много добро . Има страхотна противооткатна система щом тоя калибър на го метна през глава .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Оръжията през обектива...

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Има страхотна противооткатна система щом тоя калибър на го метна през глава .
        Това беше първото което и на мен ми мина през главата.
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • От: Оръжията през обектива...

          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
          Това беше първото което и на мен ми мина през главата.
          Лаишки въпрос - възможно ли е да стреля с халосни ? Колкото и да е корав, колкото и да е добра противооткатната система... 14.5 си е 14.5, мамка му. Самият факт, че не прави две кълбета назад при първия изстрел силно ме впечатли.

          П.С. Коментарите под клипа в Тубата къртят
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Оръжията през обектива...

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Лаишки въпрос - възможно ли е да стреля с халосни ? Колкото и да е корав, колкото и да е добра противооткатната система... 14.5 си е 14.5, мамка му. Самият факт, че не прави две кълбета назад при първия изстрел силно ме впечатли.

            П.С. Коментарите под клипа в Тубата къртят
            Не съм запознат с оръжието в дълбочина,но до колкото виждам от клипа въпросния "топ" е полуавтомат.При стрелба с халосни не би трябвало да презарежда сам.Но може и да греша...
            Последно редактирано от ЕМО; 09-04-15, 21:34.
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • От: Оръжията през обектива...

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Лаишки въпрос - възможно ли е да стреля с халосни ? Колкото и да е корав, колкото и да е добра противооткатната система... 14.5 си е 14.5, мамка му. Самият факт, че не прави две кълбета назад при първия изстрел силно ме впечатли.

              П.С. Коментарите под клипа в Тубата къртят
              И аз силно се съмнявам в клипа. Като знам БТР как се клати след изстрел.....пък и той си е към 9 тона. На двунога лежешком как да е ама е от ръце.....ПК-то от ръце при дълъг ред те чупи в кръста.
              Преди няколко години имаше една демонстрация на военния завод във Търново на Беляковец поради някаква годишнина. Тогава имаше възможност да се стреляха с много образци оръжия едно от които е беше противотанкова пушка от ВСВ може би като тази от клипа. Имаше колеги които стреляха(аз отказах) и се отказаха след 3-4 изстрела. Споделиха, че отката е огромен.
              П.П. Един от оръжейниците ни каза, че през войната двама боеца са обслужвали една пушка - двамата са я носили и двамата са се сменяли при стрелбата.
              Последно редактирано от dido uzunov; 09-04-15, 21:47.
              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

              Коментар


              • От: Оръжията през обектива...

                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                въпросния "топ" е полуавтомат.При стрелба с халосни не би трябвало да презарежда сам.
                Е газеняците как презареждат. Или гладкоцевните полуавтомати.

                Пак подчертавам - въпроса ми беше съвсем лаишки. Съвсем възможно е пича да е реален киборг, или пушката да е вундервафе, или и двете заедно. И в двата случая му свалям шапка - както казах, 14.5 мм (от ръце) не е като да си ждрапаш топките. На мен Дезърт Игъл ми идва труден за удържане, а не е баш като да съм слаботелесен.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Оръжията през обектива...

                  Пък аз да направя една груба - много груба - сметка. Тази пушка тежи 20кг, а енергията на 14,5Х114 е 30kJ. Калашник (давам го за пример, защото се предполага всеки да е стрелял с него) тежи 3,5 кг, а енергията на 7,62Х39 е 2kJ. Значи тази пушка е 6 пъти по тежка от АК, а боеприпасът има 15 пъти по-голяма енергия. Следва, че енергията на отката ѝ е 2,5 пъти тази на АК. Не че е малко, но си е напълно поносимо.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Оръжията през обектива...

                    В предната част на цевта има един много интересен механизъм(за разлика от ПК и АК)-концентрирайте се върху него!

                    ПП.Ако не греша калибъра на туй нещо е 12.7x108мм.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • От: Оръжията през обектива...

                      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                      ...ПП.Ако не греша калибъра на туй нещо е 12.7x108мм.
                      Не е, така като го гледам мисля, че е Симонов, но и Дегтярев, и ...ми-и една друга неползвана, дето не мога да цитирам името в момента - всичките са 14,5.

                      пп
                      А то без никакъв компенсатор не е никой от калашниците, ако и да не е дулен, ми „прикладен".
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Оръжията през обектива...

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Не е, така като го гледам мисля, че е Симонов, но и Дегтярев, и ...ми-и една друга неползвана, дето не мога да цитирам името в момента - всичките са 14,5.

                        пп
                        А то без никакъв компенсатор не е никой от калашниците, ако и да не е дулен, ми „прикладен".
                        Възможно е.Чакаме оръжейниците да се включат...
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • От: Оръжията през обектива...

                          Симонов е
                          http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&...,d.ZGU&cad=rja

                          Коментар


                          • От: Оръжията през обектива...

                            Да.Вярно.Аз го оплетох с това:

                            https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%A1%D0%92%D0%9A

                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Оръжията през обектива...

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              Е газеняците как презареждат. Или гладкоцевните полуавтомати.

                              Пак подчертавам - въпроса ми беше съвсем лаишки. Съвсем възможно е пича да е реален киборг, или пушката да е вундервафе, или и двете заедно. И в двата случая му свалям шапка - както казах, 14.5 мм (от ръце) не е като да си ждрапаш топките. На мен Дезърт Игъл ми идва труден за удържане, а не е баш като да съм слаботелесен.
                              Газеняците презареждат благодарение на муфата в цевта . Гладкоцевните полуавтомати също нямат проблеми защото съчмите обикновено са в пластмасов концентратор а и да не са те до напускането на цевта са в сноп който е реално с поведението на куршум и пак имат проблеми с някои по слаби патрони .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Оръжията през обектива...

                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X