Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въоръжение на българската армия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въоръжение на българската армия

    Без да съм наясно.
    Интересно как някои си вадят мнение за дейността на непознати.
    Че им дават и оценка на труда.
    И изказват изводи колко са били полезни.
    И любимото ми-вадят извод за нещо си.
    Съжалявам за спам-а.
    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
    0887/осемпет 66 4осем

    Коментар


    • От: Въоръжение на българската армия

      Прекрасен

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:56823443_351070035754073_4806275954223611904_n.jpg
Прегледи:1
Размер:77.0 КБ
ID:5812470

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:56857555_351069972420746_5845465401982451712_n.jpg
Прегледи:1
Размер:200.8 КБ
ID:5812469

      Коментар


      • От: Въоръжение на българската армия

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        10 бройки . По същество е БМП 23 с купул и оръдие от БМП 2 доставени от СССР . Водят се приети на въоръжение и са пратени по поделенията за усвояване . Във военно - историческия музей трябва да има едно оцеляло .
        За 2А42 говорех, БМП 30 се знае колко са.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • От: Въоръжение на българската армия

          Някъде съм чел, но сега няма как да намеря източника. Та според оня автор, повече от половината Т-55 в България са си били Т-54. След експлоатация и натрупване на достатъчно ресурс са преминали в "Хан Крум" модернизация до 55.

          Коментар


          • От: Въоръжение на българската армия

            Това е самата истина. На практика в нчалото на 90-те вече по списъци в БГ остават да се водят само Т-55, като голяма част от тях са именно преоборудвани Т-54. Какви са точните бройки обаче, не се наемам да твърдя.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • От: Въоръжение на българската армия

              Основната разлика межу Т 54 и Т 55 е наличието в Т 55 на ФВУ което съответно дава възможност на машината да работи в замърсена от ОМП среда . Има и други по дребни разлики но при линията Т 54/55 са много трудно проследими защото са произведени от различни заводи и държави над 100 000 бройки . Поне за сега този рекорд не виждам кой ще го бие .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Въоръжение на българската армия

                Пред дипломния стаж си карах там. Правеха се по 12 машини на месец. май 1986г. вдигнаха бройката на 18. За малко хората да се дигнат на стачка. Основното което помня че се правеше бе промяна на "неутронната защита" "кушетките" куките на куполата се преместваха по на високо заради "кутийките" на пасивната защита нови димки. нови радиостанции че и антените /старите/ ги крадяха за лов на тулупи.
                Пипаха нещо по оръдията /бай Киро опозицията/ помня че нещо ги балансираха с една празна кибритена кутия.
                По корпуса помня само че увеличаваха дължината на престилките на веригите. Ремонт на двигатели и скоростни кутии. Друго не помня.
                Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                freelander 1,8 2001g.

                Коментар


                • От: Въоръжение на българската армия

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  .. 2та вида камуфлажи във ВВ 86-та година
                  ей ме и мен м. февруари 1986-та някъде в Делиормана - с. Вратарите Толбухински окръг

                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • От: Въоръжение на българската армия

                    Майко мила, с тия усмивки го докарвате направо на вежливи зелени човечета. Ти поне си наясно, че конкретно в тая дейност /снимките дето са правени/ с тия гащеризони камуфлажът е на последно място...
                    Не знам на кого е била тая тъпа заповед, от поделението или някой по-нагоре - това втора рота да патрулирате в Делиормана в най-голямата зима с бойните въшкарници, парадни фуражки и тия гащеризони дето в началото ги ползвахме само по тактически занятия и трудова дейност?!? Най-вероятно за "заблуда на противника", както се казваше. А иначе Куцаров е с готиния камуфлаж... Докато дойде нашия ред и на някой вече му беше дошъл акъла в главата.

                    Коментар


                    • От: Въоръжение на българската армия

                      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                      Майко мила, с тия усмивки го докарвате направо на вежливи зелени човечета. Ти поне си наясно, че конкретно в тая дейност /снимките дето са правени/ с тия гащеризони камуфлажът е на последно място...
                      Не знам на кого е била тая тъпа заповед, от поделението или някой по-нагоре - това втора рота да патрулирате в Делиормана в най-голямата зима с бойните въшкарници, парадни фуражки и тия гащеризони дето в началото ги ползвахме само по тактически занятия и трудова дейност?!? Най-вероятно за "заблуда на противника", както се казваше. А иначе Куцаров е с готиния камуфлаж... Докато дойде нашия ред и на някой вече му беше дошъл акъла в главата.
                      Това са имали, това са ни наденали. Патрулирахме в Толбухин, смесени патрули с милиционер, наистина се носеха слухове, даже в началото самите милиционери не знаеха откъде сме и какви сме. Единият вариант беше, че сме специално набирани сираци, демек еничари на властта
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • От: Въоръжение на българската армия

                        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                        Единият вариант беше, че сме специално набирани сираци, демек еничари на властта
                        Това май е било нещо като наложен слух за по-специалните подразделения.

                        Коментар


                        • От: Въоръжение на българската армия

                          Това се отнася за много от елитните СпецнаЗ части в бившия Съветски съюз,та от там и легендите вървеха за някои масти тука.Сега русите взимат направо от училище десантчици и много от тях бързо отиват на бойно кръщение ,когато има нужда.В последните години в Афганското блато загинаха много "пацани"десантчици с още ненабола брада.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Въоръжение на българската армия

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            Това са имали, това са ни наденали. Патрулирахме в Толбухин, смесени патрули с милиционер, наистина се носеха слухове, даже в началото самите милиционери не знаеха откъде сме и какви сме. Единият вариант беше, че сме специално набирани сираци, демек еничари на властта
                            факт! Ей така тръгват легендите.

                            Коментар


                            • От: Въоръжение на българската армия

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Основната разлика межу Т 54 и Т 55 е наличието в Т 55 на ФВУ което съответно дава възможност на машината да работи в замърсена от ОМП среда .
                              Според мен възможността за работа в заразена среда е била само в главите на руските висши шапкари.
                              На Т-72, който е доста по-добър танк, във всяко отношение херметизацията е само на книга. Навън вали дъжд, и вътре вали. Като спре навън-вътре продължава докато не се изкапе всичката насъбрана вода из разните ниши по куполата.
                              За въздух даже не ми се мисли.

                              Та на теория са били супер танкове, но на практика-няма и наполовина от обявените "екстри".
                              Но по инерция от втората световна-ниското качество се компенсира с голямото количество...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Въоръжение на българската армия

                                Ти ма фърли на тъча... Баща ми 58-ма е минавал по дъното на Марица ли, Струма ли беше с Т-34, как става тая работа без херметизация?
                                За съжаление всякакви подробности съм забравил...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X