Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Iron Dome това възможно ли е да работи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Iron Dome това възможно ли е да работи?

    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
    ... Щото при амитата може да е така както е горенаписаното, но при руснаците се тръгва например от 2А42 от БМП-2, което по късно намираме и на Ми-28 или Ка-50. А в тоя си вид е може би по-коректно темата да е в раздел за оръжията...
    Ами не е така. Оказва се, че руснаците са започнали да разработват система за поразяване на противокорабни ракети (АК-630) на базата на 6-цевно 30-мм авиационно оръдие (ГШ-6-30) още през 1963, преди американци и всички останали, но са се замотали и до приемането й на въоръжение се е стигнало чак след 13 години.

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    ... Като от всеки друг кумулативен снаряд, когато взривателя му сработи. Може да се задейства от иглата, като се удари в нещо, а може да не чака, и да гръмне от електрониката. Просто те са комбинирани кумулативни - ОФ. Всички зенитни боеприпаси са такива. ...
    Ако говорим за малките калибри (20 и 30 мм) на системите, предмет на тази тема, изобщо не са всички зенитни снаряди кумулативни. Ако не са бронебойни с тунгстен/обеднен уран (като флотските) най-често са осколочно-фугасни или осколочно-фугасни запалителни със или без трасьор. Взривяват се при попадане в целта, а има и варианти със самоунищожаване, които се взривяват, когато трасьорът изгори докрай.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-11-12, 19:42.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      От: Iron Dome това възможно ли е да работи?

      Не обърнах внимание за какво пита.
      20 и 30 мм няма да им свършат работа на евреите. Това са средства на последния рубеж, на практика - само за непосредствено прикритие на войските и техниката, и то на марша, а не на отбраната. Освен това, ако филмчетата са верни, арабите имат вече не съвсем катюши, а нещо с почти вертикален старт, и много голяма навесност на траекторията. Практически - балистични ракети. те падат върху целта почти отвесно. Значи ако искат да ги спрат, трябва да ги улучват на височина няколко километра, което е работа за големите калибри. А противоракетните ракети да си пазят за времето, когато ония се уредят с управляеми ракети. Освен ако сега не им правят войскови и фронтови изпитания.

      Коментар


      • #48
        От: Iron Dome това възможно ли е да работи?

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        ... Значи ако искат да ги спрат, трябва да ги улучват на височина няколко километра, което е работа за големите калибри. А противоракетните ракети да си пазят за времето, когато ония се уредят с управляеми ракети. Освен ако сега не им правят войскови и фронтови изпитания.
        Не мисля, че в по-модерните въоръжени сили са останали големи калибри в зенитната артилерия, ако не броим някои 57 и 76-мм флотски системи, които могат да стрелят и по въздушни цели. Ракетите изядоха хляба на големите оръдия ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          От: Iron Dome това възможно ли е да работи?

          Иран например, напоследък купува цели полкове 100 и 130 мм, и се кани сам да ги произвежда.
          Всеки който има гъсто населена територия и грам акъл, просто е длъжен да ги има. Най-малко заради дейци като палестинците. Понеже гледам и тука някой подкрепя безумията ми, значи верно е задължително.

          Коментар


          • #50
            От: Iron Dome това възможно ли е да работи?

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Още немците, още през 41-ва са обърнали зенитките срещу танковете, защото нищо освен 88-мм им оръдие не е пробивало КВ-тата, и даже Т-34 с мъка.
            Никога не съм го отричал, даже го дадох като пример.

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            В БМП-тата е сложено такова оръдие, понеже и без това го има, и понеже има много голям ъгъл на възвишение. Това е страничен ефект, и ширпотреба.
            И къде го е имало 2А42 преди това и е било шир потреба??
            Що ли съм останал с впечатление, че на БМП-2 слагат 30мм автомат 2А42, просто защото са искали да земенят онова недоразумение 73мм "Гром", от което чеп за зеле не ставало и на практика нямало почти никаква ефективност срещу каквото и да е било. Ни танк да бориш с него, ни пехота (ни рак, ни риба).

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Когато сравняваш размерите и теглото на зенитките, ще ги сравняваш със също прикачни гаубици и оръдия. Самоходките са отделна песен.
            А защо трябва въобще да сравняваме различни неща с различно предназначение? Да, като цяло една зенитна система е мо комплексна и съответно по-обемиста и т.н. макарче дадох примери където това не е така. Все пак нито могат нито искат да постигнат еднаквост на всички системи. Просто са ги довели до вид и размери, до които могат да вършат работата.

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Е, зенитния автомат е по-висок и тежък от противотанковия при един и същи калибър, и по-тежък от гаубицата. За сложността и цената не говорим.
            Зенитен автомат ОК, но не се сещам за противотанков автомат. Освен ако нямаш предвид, че примерно 125мм танково оръдие 2А46 е с автоматично зареждане.

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Как и откъде оръдието получава данните за стрелбата, в случая е маловажна подробност. То ги има, то ги и поставя във взривателя на снаряда.
            Не мога да си позволя да разделя 2 части на една и съща система, които взаимно се допълват и зависят една от друга и да кажа, че едната е маловажна и без значение. Именно в това е пиниза да се създаде оптимална и максимално ефективна система за прицелване (източник на данни и информация), които да се придадат на оръдиет или ракетата. Ако беше все едно откъде идват данните, то това значи, че ефективността на данните от меренето на око и подаването им ръчно на оръдието е едва ли не същото като подаването им от компютър, сензори и радари автоматично.

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Като от всеки друг кумулативен снаряд, когато взривателя му сработи. Може да се задейства от иглата, като се удари в нещо, а може да не чака, и да гръмне от електрониката. Просто те са комбинирани кумулативни - ОФ. Всички зенитни боеприпаси са такива.
            Именно: ако има контакт, то ще се прояви кумулативното действие и ще протече процеса. А ако няма контакт то няма как този процес да се самопроизведе във въздуха от самосебе си. За справка: що е то кумулативен заряд и как действа той.

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Нищо няма да ти показвам, понеже това е работа на други хора, и тяхна си секретност.
            Аз не виждам нищо секретно в това, което може да намериш на всяко едно що годе сносно оръжейно изложение или фирмен каталог на фирма занимаваща се с производство и търговия на боеприпаси (посетил съм поне 6 без да съм нещо по-така). В нета е пълно с модели, данните им и принципа на действие на почти всички видове артилерйски муниции. Нима горепосочените клипове са секретни? А нима аз имайки не знам си колко книги, справочници и каталози притежавам секретна информация и да очаквам посещение от еди какви си служби защото ги имам?

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Търси на "радиовзривател", това са си радиодалекомери. По същество - осакатени радари.
            При цялото ми уважение, няма как да се съглася, че радиовзривателя е радар, било то и осакатен. Е или не е семейния автомобил осакатен трактор? И двете използват двигатели с вътрешно горене, имат си 4 колела.
            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Оптиката е по-рядка, инфрачервено око, което реагира на топлия самолет. Той винаги е по-топъл от въздуха наоколо.
            В пълна сила се съгласявам за такива зенитни ракети (това е способа им за управление и догон на целта), но зенитни снараяди??!

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Ами не е така. Оказва се, че руснаците са започнали да разработват система за поразяване на противокорабни ракети (АК-630) на базата на 6-цевно 30-мм авиационно оръдие (ГШ-6-30) още през 1963, преди американци и всички останали, но са се замотали и до приемането й на въоръжение се е стигнало чак след 13 години.
            Виж сега, аз не се опитвам да открия кое е първо, яйцето или кокошката. Не случайно споменах за унифицираност на калибри и снаряди и конкретно за трансфер на бронебойните за ограничено приложение в зенитните. Нали не искате да ме убедите, че бронебойните са приложени първо от зенитните (във флота) и после са пренесени към сухопътните? 35мм Маузер ще го намерим както в Торнадото като бордово оръдие, така в Sky Guarda като зенитно, така и като главен калибър на БМП Мардер. Кое и кога първо, не споря. Същото и за 30мм, както даваш примера, АК-630 за флота, 2А42 за БМП-2, или бордовото на МИГ-29.

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Ако говорим за малките калибри (20 и 30 мм) на системите, предмет на тази тема, изобщо не са всички зенитни снаряди кумулативни. Ако не са бронебойни с тунгстен/обеднен уран (като флотските) най-често са осколочно-фугасни или осколочно-фугасни запалителни със или без трасьор. Взривяват се при попадане в целта, а има и варианти със самоунищожаване, които се взривяват, когато трасьорът изгори докрай.
            Аз се чудя въобще в тези калибри дали има кумулативни...

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Не обърнах внимание за какво пита.
            20 и 30 мм няма да им свършат работа на евреите. Това са средства на последния рубеж, на практика - само за непосредствено прикритие на войските и техниката, и то на марша, а не на отбраната. Освен това, ако филмчетата са верни, арабите имат вече не съвсем катюши, а нещо с почти вертикален старт, и много голяма навесност на траекторията. Практически - балистични ракети. те падат върху целта почти отвесно. Значи ако искат да ги спрат, трябва да ги улучват на височина няколко километра, което е работа за големите калибри. А противоракетните ракети да си пазят за времето, когато ония се уредят с управляеми ракети.
            Човече, как ти хрумна да мориш балистични ракети с зенитна артилерия от голям калибър??? В цял свят го правят с зенитни ракети и продължават да ги развиват, а ти им спестяваш проблема с най-обикновенни 130мм КС-130. А от примитивните РСЗО на палестинците до балистични ракети има един океан вода да изтече, ако въбще някога стане.

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Иран например, напоследък купува цели полкове 100 и 130 мм, и се кани сам да ги произвежда.
            Откога Иран стана фактор в производството на оръжия и тяхното приложение? Май американци, руснаци, германци, англичани, французи, швеицарци и мн. др. са проспали цялата тая работа и са забравили да снабдят настоящите си армии с голямокалибрена зенитна артилерия.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • #51
              От: Iron Dome това възможно ли е да работи?

              Мда. Верно трябва да четеш. А то така от дърветата не виждаш гората.
              Въпроса беше какво, как, и за какво се използва. Тия подробности естествено нямат никакво значение за това разглеждане.
              Е, аз не съм виждал схемите на тия взриватели по рекламните брошури на изложбите, и понеже знам че колегите ми получават достъп за секретност за да ги правят, не смятам да разказвам какво има вътре.
              Какво правят по света знам, ти се замисли кога защо какво правят. За да разбереш, трябва да спреш да четеш табличните ТТД на железарията, и да прочетеш друго. Сметни например разхода на противоракетни ракети при вероятност за попадение 0,2 - 0,3. Значи - поне три едновременни пуска по всяка цел. Сметни възможността за обстрелване на целите, когато те са например залпа на една БМ тип Град. Кажи как ще избегнеш взаимното прехващане на прехващачите един друг в тоя кадаиф. Оцени колко секунди след началото на боя, ПРО-то ти ще бъде наситена, т.е. ефективността и ще е 0, а след това ще понесе загуби. Колко струва един прехващач, за колко време се произвежда, колко изобщо можеш да произведеш по ресурсите си, как ще ги докарваш и презареждаш, колко пускови, а колко технически батареи ти трябват за това, и всичко останало, без което просто нямаш нищо, да смятаме ли? Това май го няма в рекламните листовки.
              До тук беше малкия ти проблем.
              Следващия е точно това, на което се смееш - калпавите ракети на палестинците. Двигателите им явно са любителско гаражно производство. Заради това те са лошо стабилизирани, и криволичат по траекторията. Това изяжда точността, сигурно част се разпадат още във въздуха. Но от друга страна това е серия непредвидими случайни маневри, които се явяват именно ефективния противоракетен маньовър, който или главата, или кормилата на прехващача не могат да отработят, и те преодоляват ПРО-то. Щом толкова искаш помпозни лафове. Така леко и непринудено стигаш до баш новостите които хората отдавна правят, или се опитват да направят - обединените ракетно-артилерийски комплекси.
              Така или иначе, когато по тебе стрелят залпово, няма какво друго да направиш, освен да напълниш въздуха с желязо, и да се надяваш че твоя коефициент на запълване е достатъчно голям, за да имаш достатъчно сечение на взаимодействие, та процента на пропускливост на чадъра ти да остане приемливо малък.
              Примерно така. Сам си го изпроси

              Затова и смятам, че в момента правят изпитания на тоя Железен купол, а не го използват щатно.

              Нищо му няма на оръдието на БМП-1. То например пробива глинените дували в Афганистан, а 20-30 мм автомати нищо не могат да им направят. Кусура му е че ъгъла на възвишение е много малък, и не може да стреля в деретата и планинските проходи. А всички тия автомати както са тръгнали от оръдието ШВАК, така са се разхубавявали ту за някой самолет, ту за зенитки, ту обратно, докато през 80-те от немай къде, и от нямане на друго, не ги завряха в БМП-то, никой не го е мислил нарочно. Тогава видяха какво става, всички се учудиха, и радостно започнаха да ги слагат къде ли не.
              Последно редактирано от Стефан; 24-11-12, 12:33.

              Коментар


              • #52
                От: Iron Dome това възможно ли е да работи?

                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                ... Аз се чудя въобще в тези калибри дали има кумулативни...
                И аз не знаех, ама има. 30-мм кумулативен снаряд за оръдието на "Апачи".

                А големите калибри не ги виждам много в ПВО и ПРО, но явно Иран се опитва да направи някакъв сиромашки заместител на ракети чрез модернизация на съветското 100-мм оръдие. Доколко такава система би вършила работа и колко би оцеляла при конфликт с противник, притежаващ силни ВВС и средства за борба с ПВО, се надявам да не видим на живо ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #53
                  От: Iron Dome това възможно ли е да работи?

                  Има вече всякакви. Подкалибрените и високоскоростните никак не се оправят с цели класове наземни цели. Срещу естествените укрития и пехотата в тях, все нещо трябва да избухва.
                  Хич даже не е въпрос на сиромашия, много хубаво знаят какво правят. Територията им е огромна, и очакват масови нальоти на чуждата авиация. Тогава такива полкове стрелят в линии завеси, и без да включват радарите та остават невидими, и са безценни за организиране на зенитни засади.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Iron Dome това възможно ли е да работи?

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Е, аз не съм виждал схемите на тия взриватели по рекламните брошури на изложбите, и понеже знам че колегите ми получават достъп за секретност за да ги правят, не смятам да разказвам какво има вътре.
                    Съгласен съм, че до производствените линий достъпа е ограничен и технологичния процес използван там е достояние на хората, които работят там. Но нали не се опитваш да ме убедиш, че в БГ разполагаме с някъква нова свръхреволюционна технология, която е неизвестна за света и е достояние само на група български оръжейници? Ако е така- респект! По настоящем масовите системи на въоръжение са в голямата си част достъпни, защото те освен, че са оръжие, представляват и източници на доходи. А това става именно чрез продажби, презентации и запознаване на потенциалните клиенти с характеристиките им.

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Какво правят по света знам, ти се замисли кога защо какво правят. За да разбереш, трябва да спреш да четеш табличните ТТД на железарията, и да прочетеш друго.
                    Никъде в приятния ни разговор / спор не съм си позволил досега да използвам ТТ-данни като довод за каквото и да е. Общо взето не ми и трябват, защото е по-лесно да ги погледнеш където трябва и ако ти потрябват.

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Сметни например разхода на противоракетни ракети при вероятност за попадение 0,2 - 0,3.
                    Защо реши, че вероятността на попадение на съвременните ЗРК е именно 0,2-0,3?? По официални данни се доближава и е окло 0,9, аз допускам при реални бойни действия е около 0,6-0,7, но скоро не е имало симетрична война която да поттвърди или отхвърли това което аз си мисля или което фирмите дават като данни.

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Значи - поне три едновременни пуска по всяка цел. Сметни възможността за обстрелване на целите, когато те са например залпа на една БМ тип Град. Кажи как ще избегнеш взаимното прехващане на прехващачите един друг в тоя кадаиф.
                    Отговора си го даваш сам по долу:
                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Така леко и непринудено стигаш до баш новостите които хората отдавна правят, или се опитват да направят - обединените ракетно-артилерийски комплекси.
                    Именно това е решението на проблема, не е 100%-во, но поне засега съществуващото решение. Тея всички Тунгуски, Панцири, Авенджери, Вулкани и т.н. и т.н. системи са актуалните образци натоварени с тази не лека задача. Хвърляш един поглед в актуалните системи намиращи се на въоръжение в държавите по света и си правиш картинка какви са тенденциите и реалностите, без полемика, без разисквания с мен, съседа или който и да е било. Именно тука искам пак скромно и любезно да задам въпросите си от предишния ми пост:
                    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                    Откога Иран стана фактор в производството на оръжия и тяхното приложение? Май американци, руснаци, германци, англичани, французи, швеицарци и мн. др. са проспали цялата тая работа и са забравили да снабдят настоящите си армии с голямокалибрена зенитна артилерия.
                    Покажи ми една държава със сериозна армия от който континент искаш, която да има, да проектира или да предвижда въоръжението си с зенитна артилерия в посочените от теб големи калибри над 57мм. Нима еволюцията на ЗРК е направила грешен завой след отричането на такъв тип артилерия, след като тя се доказа като бавна, недостатъчно точна, не достатъчно далекобойна и прекалено ресурсоемка. Може би трябва да очакваме ренесанс в това отношение и милярдите хвърлени досега за пустите зенитни ракети, които продължават да се дават, са на вятъра?
                    Защо не се замислиш на това което казва Чавдар?
                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    А големите калибри не ги виждам много в ПВО и ПРО, но явно Иран се опитва да направи някакъв сиромашки заместител на ракети чрез модернизация на съветското 100-мм оръдие. Доколко такава система би вършила работа и колко би оцеляла при конфликт с противник ...
                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Оцени колко секунди след началото на боя, ПРО-то ти ще бъде наситена, т.е. ефективността и ще е 0, а след това ще понесе загуби. Колко струва един прехващач, за колко време се произвежда, колко изобщо можеш да произведеш по ресурсите си, как ще ги докарваш и презареждаш, колко пускови, а колко технически батареи ти трябват за това, и всичко останало, без което просто нямаш нищо, да смятаме ли? Това май го няма в рекламните листовки.
                    Не ми се смята, честно. Само бих искал да отбележа, че докато се стигне до "началото на боя" се е минало през един куп други процеси, като например държавна политика, страгеия за въоръжаване, бойни учения, разчети, превъоръжаване, разунзаване и т.н. дейности. Ако това гореспоменатото тръгнеш да го правиш след или малко преди началото на бойните действи, по-добре да сваляме гащите и да дигаме белия байрак- някой не си е написал домашното.

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Следващия е точно това, на което се смееш - калпавите ракети на палестинците. Двигателите им явно са любителско гаражно производство. Заради това те са лошо стабилизирани, и криволичат по траекторията. Това изяжда точността, сигурно част се разпадат още във въздуха. Но от друга страна това е серия непредвидими случайни маневри, които се явяват именно ефективния противоракетен маньовър, който или главата, или кормилата на прехващача не могат да отработят, и те преодоляват ПРО-то. Щом толкова искаш помпозни лафове. Така леко и непринудено стигаш до баш новостите които хората отдавна правят, или се опитват да направят - обединените ракетно-артилерийски комплекси.
                    Къде виждаш да се смея на това??? Нима в началото на темата не го написах същото???
                    21-11-12, 23:00 #15 Dagobar
                    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                    .....Пуска, лети на гиотера и къде падне, може и у пустинята, може и у избата. А проблема на ПВО за нейния прехват е от: нестационарната, т.е. муджахидина се мести с Хилукса където му скимне позиция за изстрелване (така и трябва да бъде, всяка артилерия по учебник би трябвало да си сменя позицията, освен ако не е АДСКИ защитена и сигурна в безнаказаността си)- прави трудно засичането на позицията; непредвидимата траектория, неотговаряща на никаква траектория, а на волята на Аллах, много малката отразявана площ на самата ракета, в комбинация с единични изстрели- иди и го намери на радара.
                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Така или иначе, когато по тебе стрелят залпово, няма какво друго да направиш, освен да напълниш въздуха с желязо, и да се надяваш че твоя коефициент на запълване е достатъчно голям, за да имаш достатъчно сечение на взаимодействие, та процента на пропускливост на чадъра ти да остане приемливо малък.
                    Най-после го докарахме до единомислие, само че моето твърдение е че това трябва да стане със споменатите от тебе
                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    обединените ракетно-артилерийски комплекси
                    , а не с голямокалибрена зенитна артилерия, която пак повтарям е изхвърлена от употреба и не вярвам Иран или кой да е друг да успеят да преродят и наложат отново.

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Нищо му няма на оръдието на БМП-1. То например пробива глинените дували в Афганистан, а 20-30 мм автомати нищо не могат да им направят.
                    Убеден ли си в това? 30mm GAU-8 на А-10 пробива Т-55, 25мм Bushmaster на Bradley също. Пак си позволявам справка до поста на Чавдар за боеприпасите им с убеднен уран и кумулативни такива. Нима глинените дували са по страшни от танковата броня?? Ако държиш ще се опитам да немеря и едни мои снимки от поражения на такива сняряди върху броня от едни полигони, както ти сам казваш с по особен достъп.
                    Само по себеси 73мм 2А28 "Гром" на БМП-1 е нищо повече от едно гладкоцевно оръдие ползващо боеприпаси подобни на РПГ-7. Каква е неговата скорострелност, далекобойност и начална скорост на снаряда можеш и сам да си провериш. А след като ги знаеш помисли за какво стават аджеба и дали могат да покрият изискванията за които се предвижда БМП.

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Кусура му е че ъгъла на възвишение е много малък, и не може да стреля в деретата и планинските проходи.
                    Нека не забравяме, че БМП не са правени само и единствено за дерета и планински проходи, а тановете които до ден днешен са с не по-големи ъгли на възвишение, не виждам някой да си дава зор да ги модифицира в това отношение (а не е като да не може).
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Iron Dome това възможно ли е да работи?

                      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                      ... 30mm GAU-8 на А-10 пробива Т-55, 25мм Bushmaster на Bradley също. ...
                      Сравнението на GAU-8 с кое да е оръдие на БМП не е коректно. Темпът на стрелба на авиационното оръдие е с пъти по-голям от този на сухопътните оръдия, поради което то за единица време изсипва много повече снаряди върху целта. При това, повечето от снарядите са със сърдечник от обеднен уран.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Iron Dome това възможно ли е да работи?

                        Ок, така да е. Идеята ми беше какво може калибъра между 20 и 30мм, 25мм на Bradley няма общо с ГАУ-а, но не му пречи да надупчи по стар танк, БТР или БМП, камо ли глинени, гипсови или др. подобни препятствия. И при тея обстоятелства значително превъзхождат във всички случаи 73мм "Гром" на БМП-1. В боекомплекта и без това са половината НЕ-високо експлозивни (ОФ) или АТ-бронебойни др. половина.
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Iron Dome това възможно ли е да работи?

                          Към днешна дата, най-добрата ПРО си остава бункера, че е и за многократна употреба, ако по тебе стрелят с подобни ТНТМ-та като на палестинците... Една ракета им стува 40 000$. С толкова пари ще запушат няколко пъти дупката на стената или покрива и ще заменят покъщнината, която би унищожил НУРС-а по който я изстрелват! И това при сметки със 100% успеваемост. Нещо не ми се вързва икономическата обосновка..?!! Имат си ситема за ранно предупреждение - тревога, всичко по мазетата и чака да свърши зарята... Според мен пъчат мускули и успеваемостта им е много под обявените 90%.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Iron Dome това възможно ли е да работи?

                            Марто, кат почне да вие сирената през 20 минути и да притърчват хората на прибешки и припълзявания до бункера, кво ще стане бре? Нали някой трябва някога и да бачка. А и кой ще остави цялата тая батаналия да се разиграва всекидневно без да накаже тарамбуките дето пуцат. Предсавяш ли си арабеските как ще изпаднат в кански кикот да гледат как евреите търчат като малоумни напред назад.
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Iron Dome това възможно ли е да работи?

                              Обсъдих въпроса с Линий, разбрахме се че мога да ти съобщя, че освен че се произвеждат, тия неща и се измислят и разработват тука. До сега най-малкия достигнат калибър е 60 мм, което само по себе си е пробив, нататък ще видим.

                              Вероятностите на всички управляеми оръжия, освен стратегическите ракети, са толкова, и никога не са били повече. 0,8 някои достигат на полигонните изпитания, още на войсковите работата стига до 0,5 - 0,4, и по резултатите от фронтовите всички получават 0,3 - 0,2. Статистика, не можеш да направиш нищо.

                              Всичко това явно си го написал, сега остава да го разбереш.

                              По никакъв начин не можеш да сравняваш самолетните с танковите оръдия. Авиацията виси над целите си десетки секунди, бронята води бой десетки минути. От там и боеприпасите, които има право да използва за единица време.
                              Всяка танкова броня е смешна, в сравнение с метрите композит, каквото са ония глинени мравуняци. В равнината БМП-тата са мъртви и без това, защото чуждата артилерия и танкове ще ги смелят, преди да попаднат в обсега на ефективния им огън, така и остава да са полезни с нещо друго. Особено с отчитането на релефа на ТВД. Ъглите на възвишение на танковите оръдия не можеш да увеличиш, без танковете да станат високи като самоходки. Тогава вече няма да са танкове. Самоходните оръдия-гаубици са безценно оръжие, но пак не са танкове.

                              И изобщо - спри да мислиш в категорията марки и модели. Това е последна грижа. Имаш ТВД, на него имаш характерни цели, и характерни средства за поразяване. От там нататък все едно рисуваш огневи картички. Линии, на тях точки, около точките кръгчета и сектори. Това може да стреля (или не може) и да замете ето това кръгче, като погледнеш отстрани то трябва да стане купол, ето от тука трябва да му се сипват толкова боеприпаси за толкова време, ето така трябва да се мести на такова разстояние за толкова време, ...
                              Не ме карай онлайн да пиша учебници по тактика, умните хора са го направили отдавна и без мене.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Iron Dome това възможно ли е да работи?

                                Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                                Марто, кат почне да вие сирената през 20 минути и да притърчват хората на прибешки и припълзявания до бункера, кво ще стане бре? Нали някой трябва някога и да бачка. А и кой ще остави цялата тая батаналия да се разиграва всекидневно без да накаже тарамбуките дето пуцат. Предсавяш ли си арабеските как ще изпаднат в кански кикот да гледат как евреите търчат като малоумни напред назад.
                                За тая цел си има разузнаване и превантивни въздушни удари! Тарамбуките все някога ще свършат специалистите, гаражите и парите за компонентите на фойерврките които сглобяват в тях... Отделно от това си има и спец. части, булдозери, редовна армия с танкове и всички екстри... Просто казвам, че това което правят е полвинчато и то умишлено е такова... Евреите отдавна са доказали, че им е през оная за "международното полежение" и правят каквото си искат, когато си поискат! Това "замеряне през оградата" има друга идея и цел, и те не са в ивицата Газа...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X