Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми Fortune

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Гуми Fortune

    Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
    Въпроса с гумите е въпрос на гледна точка и приоритети...
    Калин ви го е казал много вярно.

    Аз съм купувал няколко пъти нови гуми от "по-особените" марки, които се произвеждат по азиатско. Повече няма да го направя ако ще да карам с изтрит до слик дънлоп примерно.
    Мога да пробвам такава гума за малко само ако ми е подарък
    Някой ще каже "айде пък тоя". Обяснявам. Първото което прави впечатление, че тежат, по-твърди са и се слагат доста трудно на каплата. Веднъж една задна щях да я режа с ъглошлайфа за да я сваля от каплата, обаче намерих големи и яки щанги. Доскоро пазех една задна деестоун, на която липсваха почти всички странични бутони. Сцеплението им става 0 когато се изтрие ръба на грайфера.

    Моя приоритет е когато си карам мотора да не срещам земята с глава. Поне да не е заради неща които предварително могат да се предвидят.

    Забележка: Не съм карал с гуми Fortune и не съм изказал мнение за тях.
    Последно редактирано от Тануцо; 09-10-09, 00:23.
    2010 CRF 250 R

    Коментар


    • #17
      До: Гуми Fortune

      Още един глас от мен в подкрепа на гумите Fortune, не че съм кой знае какъв карач, но на този етап и цена от 45 лв за 110/100/18 не се и замислям за други.За вече 700км не съм имал проблеми с тях, аз съм 120 кила, мотора също, така че не им е леко. Задната е износена малко повече от 50 %, но се оказа, че много я е напомпал човека дето ми я сменя и затова може да е заминала и по-бързо .... Сега като се разкаля ще си сложа една нова, а другата ще я карам догодина през сухия сезон.

      п.п. Ето всички модели и размери на марката :
      http://www.motoward.com/site/files/5...rtune_2007.pdf
      Последно редактирано от shavo; 08-10-09, 20:47. Причина: правопис
      2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
      2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
      2007 HOMDA FMX 650

      Коментар


      • #18
        До: Гуми Fortune

        Габрово не е Харманли.Ние сме си по обикновенни и не сме толкова маркови като Митков и Димитър.Колкото - толкова ,гумите не са много стока ама вършат работа.Да кажа само че,една гума от нашите,независимо каква марка е ,след като и падне ръба е вече стара или втора употреба.Всички знаем че след първото каране гумата е без ръб.
        Все пак няма луканка за 2 лева!

        Коментар


        • #19
          До: Гуми Fortune

          не сме толкова маркови като Митков и Димитър
          ..то пък ние сме най добрия пример за "маркови" хора
          джарта ..щом ти харесват гумите фортуна ..ползвай си ги
          калин много хубаво го е написал..
          инак
          с гумите фортуне единственният ми сблъсък до сега бе една туристическа гума чисто нова -25 лв струвала
          ..един приятел няма опит и ме помоли да му я монтирам
          ..монтирах я с голи ръце ..беше мека като найлон
          един друг приятел ..сложил пък подобна на скутера си и тя гръмнала
          ..поръчахме му чисто нова мишелин за 60 тина лева излезе и сега лети със скутера ..че е от тия 4 тактовите големите и доста върви а и шофера му е с тежка ръка

          инак димитър специално е голям експериментатор -няма евтина гума която да не си е купил и пробвал-то не беха деестони, кинг таери и вее рубери и прочее..много ги обича димитър евтините гуми ..но до сега винаги пишман е ставал ..за това сме скептично настроени вече към тези .."революционно" евтини и изгодни неща..накрая се оказват пълна скръб в 100% от случаите а винаги с ентусиазъм тръгваме да ги пробваме и с положителни очаквания тъй че вече имаме доста опит с подобни "изгодни" продукти ..сега ако изпадне някоя фортуна..може да я пробваме и нея ..ама честно казано вече ми е писнало от такива експерименти..не ми се открива топлата вода а и накрая излизат скъпо..вервайте ми ..разбира се ..най добре е всеки сам като си се убеди в нещата

          джарта а това ти изказване ме озадачи
          гумите не са много стока ама вършат работа

          а и между другото много ми е странна логиката да си купиш мотор за 14-15 хиляди и сл това да го караш с гуми от по 40лв ..айде за собственици на по стари мотори и не с такива качества може би са подходящи но за съвременен изпипан мотор да се слагат такива неща ..наистина ми е странно -то няма да може човек да усети качествата и способностите на машината която притежава а то като ще е колкото да върши някаква работа ..то и някоя по стара моторетка или китайска такава..пак що годе ще върши същата работа..защо да се наливат един куп пари за "перформанс" мотоциклет
          ..но разбира се това си е мое мнение де виж с това че луканка от 2 лв няма съм на 100% съгласен с тебе ..или ако има ще е поне без ддс най вероятно ..и с мааалко по малко месце в нея ..добрата новина е че.."все пак ще върши работа"
          Последно редактирано от mitkov; 09-10-09, 12:02.

          Коментар


          • #20
            До: Гуми Fortune

            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
            Габрово не е Харманли.
            С това ми изказване имам впредвид че в Харманли е почти вечно лято.При нас в по голяма част от сезона си караме на калчица,което ни задължава да си караме с нови гуми.

            Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
            джарта ..щом ти харесват гумите фортуна ..ползвай си ги
            Еми карам си ги кво да правя.
            Апък ти ако искаш заповядай с някоя гума втора употреба в най голямата кал,а аз ще си карам с нова виетнамска.

            Коментар


            • #21
              До: Гуми Fortune

              къде в София продават такива гуми (Fortune), може и на ЛС за да не е реклама.

              Мерси

              Коментар


              • #22
                До: Гуми Fortune


                evgeniml каза, че има такива гуми. А виждам ,че е от софия.Пиши му
                [LEFT][URL="http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/"][COLOR=#0000ff]http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/[/COLOR][/URL] :arrow:[/LEFT]
                [LEFT][URL]http://forum.mobile.bg/member/FreestyleR/[/URL] :arrow:[/LEFT]

                Коментар


                • #23
                  До: Гуми Fortune

                  Джартов го каза за калните терени. По добре нова отколкото стара. Аз също несъм карал фортуне, но от доста хора чувам положителни отзиви и по добри мнения отколкото за общоизвестните ни досега азиатски гуми. Аз бях си купил един кингс преди време с рядък грайфер за зимата. Варно, твърда е трудно се слага, но изкарах цяла зима та чак до напролет в калта щото си имаше грайфер пък било той и твърд. Като изсъхната терените веднага я махнах защото на твърдо се пързаля като пластмаса.
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #24
                    До: Гуми Fortune

                    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                    Джартов го каза за калните терени. По добре нова отколкото стара. Аз също несъм карал фортуне, но от доста хора чувам положителни отзиви и по добри мнения отколкото за общоизвестните ни досега азиатски гуми. Аз бях си купил един кингс преди време с рядък грайфер за зимата. Варно, твърда е трудно се слага, но изкарах цяла зима та чак до напролет в калта щото си имаше грайфер пък било той и твърд. Като изсъхната терените веднага я махнах защото на твърдо се пързаля като пластмаса.
                    Аз смятам да си карам с Фортун ама да са новички за по сигурно.
                    [LEFT][URL="http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/"][COLOR=#0000ff]http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/[/COLOR][/URL] :arrow:[/LEFT]
                    [LEFT][URL]http://forum.mobile.bg/member/FreestyleR/[/URL] :arrow:[/LEFT]

                    Коментар


                    • #25
                      До: Гуми Fortune

                      Безсмислено е да се спори за маркова гума която струва 120-140 лв и евтина гума от 40 лв. Ясно е че марковата е по-добра но на 3на цена, а не всеки може да си позволи такава.
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #26
                        До: Гуми Fortune

                        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                        Безсмислено е да се спори за маркова гума която струва 120-140 лв и евтина гума от 40 лв. Ясно е че марковата е по-добра но на 3на цена, а не всеки може да си позволи такава.
                        Нали си го казахме за луканката от 2лева!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Гуми Fortune

                          Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение

                          ....Първото което прави впечатление, че тежат, по-твърди са и се слагат доста трудно на каплата. Веднъж една задна щях да я режа с ъглошлайфа за да я сваля от каплата, обаче намерих големи и яки щанги.....
                          Ей това е ключа от палатката,чудег се за Maxxis-ките е нямат и нямат махане/и слагане/,а на всички клипчета в YouTube e показано как един човечец със щангички по една педя,сложил каплата на едно "барбекю" я маха и слага за норматив,а ние тук я налягаме като все едно ще колим прасе по трима души/звучи смешно ,но е така!!/

                          И все пак евтината гума си е добре дошла,след като "марковите" са скъпи,а то понякога е защото и надценката им е хубава тук, евтината гума се харчи...един приятел си купи от Барни такава,доволен предоволен е,миналата седмица имаше много добри впечатления от нея,мокро и кално е,а пради това беше с някакъв друг китайски,но не беше доволен...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Гуми Fortune

                            Първоначално публикуван от Shifta Преглед на мнение
                            Ей това е ключа от палатката,чудег се за Maxxis-ките е нямат и нямат махане/и слагане/,а на всички клипчета в YouTube e показано как един човечец със щангички по една педя,сложил каплата на едно "барбекю" я маха и слага за норматив,а ние тук я налягаме като все едно ще колим прасе по трима души/звучи смешно ,но е така!!/

                            И все пак евтината гума си е добре дошла,след като "марковите" са скъпи,а то понякога е защото и надценката им е хубава тук, евтината гума се харчи...един приятел си купи от Барни такава,доволен предоволен е,миналата седмица имаше много добри впечатления от нея,мокро и кално е,а пради това беше с някакъв друг китайски,но не беше доволен...
                            Fortune-то пък обратно, меки са като локум.Направо щанги не ти требат, разтягаш я и я слагаш на каплата.Това говори че няма да могат да се карат по-меки, с тия меки бордове ще се сучат много и мотора ще стъпва шашаво
                            Другото което е-много пластмасови ми се сториха
                            Абе, не-може да се сравнява с истинска гума, ама за тия пари бива.Аз лично повече от 40-45лв. за такава гума не давам, не знам вие за колко ги взимате
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • #29
                              До: Гуми Fortune

                              Абе тежи.Колко повече ще тежи бе хора.Няма да е толкова, че чак да не можеш да тръгнеш нали.Не се осеща, sпоред мен
                              Пп:Не е корава.Без щанги я слагам гумата. т.е Шипката xD
                              [LEFT][URL="http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/"][COLOR=#0000ff]http://ftp.domainbg.com/FreestyleR/[/COLOR][/URL] :arrow:[/LEFT]
                              [LEFT][URL]http://forum.mobile.bg/member/FreestyleR/[/URL] :arrow:[/LEFT]

                              Коментар


                              • #30
                                До: Гуми Fortune

                                Ами ако имаше гума, която е с качествата на скъпа гума, с по-интересна шарка от най-интересната която сме виждали, и струва около 80 лв?
                                К. Кулев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X